View Poll Results: Cea mai antipatica echipa :

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    3 75.00%
  • FC Barcelona

    1 25.00%
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Real Sociedad

    0 0%
  • Valencia

    0 0%
  • Sevilla

    0 0%
  • Betis Sevilla

    0 0%
  • Getafe

    0 0%
  • Mallorca

    0 0%
  • Osasuna

    0 0%
  • Valladoid

    0 0%
  • Rayo Vallecano

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: Cea mai antipatica echipa !

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0

    Cea mai antipatica echipa !

    Deschid acest thread sa vedem care e cea mai antipatica echipa din Spania , cea mai urata...

    Nominalizari :

    Real Madrid
    Sevilla
    FC Barcelona
    Atletico Madrid
    Getafe
    Rayo Vallecano
    Valencia
    Valladoid
    Mallorca
    Osasuna
    Betis Sevilla
    Sociedad
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    irealii din Madrid fara niciun dubiu.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    probabil Real, insa de obicei e aia cu cele mai multe titluri. adica asta ar fi motivul principal. bine, motivul principal pentru titluri poate fi motivul secundar pentru care e cea mai urata
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #4
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    mmm greu....... barsa
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  5. #5
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Echipa lui Ronaldo
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  6. #6
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Echipa Gelatului.
    Joc Dota

  7. #7
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    Barca
    Noi murim, "U" niciodata!

  8. #8
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Real, Barca.
    retired.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    19
    Reputatie
    0
    Barcelona.

  10. #10
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Rayo Vallecano
    MEREU SUPERIORI !!!

  11. #11
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    R€al Madrid de departe pentru ca :

    - e cel mai bogat club din lume de un opt culcat de ani de acum iar ca performante europene este muci de aproape un deceniu si jumatate de acum, asta e catastrofal, observi ca e un club condus prost, foarte prost, poate e doar o afacere dar mai sunt argumente.

    - intern este campioana butoanelor ( nici Barca nu e usa de biserica dar sa fim seriosi, diferentele sunt crase, haide sa ne uitam doar la cum s-au desfasurat ostilitatile in Primera 2011-2012 si e suficient, arhisuficient.)

    - cand castiga cu ALBitrajele foarte favorabile si pe fata nici staff-ul nici jucatorii si nici conducerea nu scapa o propozitie despre arbitraj cand insa se arbitreaza echidistant sau echipa lor nu castiga PAC scandal in presa, arbitrii acuzati si porcaiti pe toate canalele media, amenintati cu masuri punitive, etc si mai grav cred eu, cum a fost dupa ultimul El Clasico in care au pierdut pe merit fara nici un fel de legatura cu arbitrajul au postat pe pagina oficiala a clubului cum ca au fost furati de arbitri. Pentru un club cu pretentii atat de mari e totalmente inacceptabil si te face cu adevarat sa ii simti antipatici rau de tot.

    - mai ales in era lui Meschinho dar si dupa ea observ, latra foarte mult si urat staff-ul si jucatorii despre Barca, ceea ce Barca face f. rar..

    - jucatorii si antrenorii care ajung la R€al vin din punctul meu de vedere doar pentru bani si expunere mediatica pentru ca stiu foarte bine ca in Europa clubul este la pamant de atat amar de vreme si tot ce pot aspira cu sanse reale ( in ultimele 2 sezoane mai ales ) sunt titlurile interne.

    - istoria modului cuceririi titlurilor alora in serie cu decenii in urma cu Franco si nu doar...

    - faptul ca R€al nu e un club cu o strategie buna si iseteata ( ci doar marfare de bani cheltuite deobicei prost si foarte prost, cheltuieli exorbitante pe jucatori care nu le-au adus nici macar destule trofee interne daramite europene ), nu e un club cu filozifie / identitate proprie de conducere si de joc si cu toate astea fiind doar bogat si slab in performante e privit ca cel mai mare sau printre cele mai mari din lume doar pe baza trecutului tenebros al trofeelor luate la kilogram cu zeci de ani in urma si al faptului ca sunt putred de bogati...

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DanEm7 View Post
    Barcelona.
    Esti incepator inca, nu le ai cu fotbalu asa ca se scuza.
    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    R€al Madrid de departe
    Bravo, o miscare extrem de puternica!
    (Si eu am crezut ca o hidosenie mai mare ca furtul pe fata din finala CL din 2003 cand Leverkusen i-a dominat ca pe niste curve dar Casilias si Cezar o tot scoteau stii dracu cum de pe linia portii, si ciumetu ala de Raul da gol din out de linie, ca acolo nu exista offside cand toti credeau ca jocul e oprit... un trisor imputit, si astfel chiar credeam ca o echipa mai urata ca asta nu exista, naiv baiat am mai fost!)
    Mi-ai dat sah, dar eu iti dau mat: Chelsea Lodra! Mai spurcata echipa ca aia nu a existat si nici nu va exista vreodata! Detaliile le gasesti peste tot! Cred ca cel mai evident detaliu il gasesti in modul cum au castigat singurul lor trofeu CL din istorie... o bala infectioasa a fotbalului e echipa asta, nu altceva, acum toti incep sa joace autocamion in poarta si contraatac ca au vazut ca iese... s-au molipsit de la ei! Oribil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1


    Nu ma intelege gresit, eu nu te contrazic deloc ba chiar sunt de parere Chelski este tot pe acolo cu R€al ca nivel de antipatie emanata pe cm patrat doar ca eu am incercat sa ma rezum la titlul si la cerintele thread-ului referitoare la cel mai antipatic club spaniol

    Sigur, a fost cel mai bulanos trofeu CL cucerit probabil vreodata, eu unul n-am mai vazut asa ceva si cu Barca si cu Bayern si practic un antifotbal total, un noroc mizerabil si o cupa a campionilor in palmares Di Matteo si acum e dat disparut din peisajul fotbalului din ce am cautat sumar pe net, au dat un tun si culmea ca desi toti i-au vazut n-are nimeni ce sa le faca decat sa ii dispretuiasca mai ales acum ca manager e inscaunat insusi Mr. Meschinho

  14. #14
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Esti incepator inca, nu le ai cu fotbalu asa ca se scuza.

    Bravo, o miscare extrem de puternica!
    (Si eu am crezut ca o hidosenie mai mare ca furtul pe fata din finala CL din 2003 cand Leverkusen i-a dominat ca pe niste curve dar Casilias si Cezar o tot scoteau stii dracu cum de pe linia portii, si ciumetu ala de Raul da gol din out de linie, ca acolo nu exista offside cand toti credeau ca jocul e oprit... un trisor imputit, si astfel chiar credeam ca o echipa mai urata ca asta nu exista, naiv baiat am mai fost!)
    Mi-ai dat sah, dar eu iti dau mat: Chelsea Lodra! Mai spurcata echipa ca aia nu a existat si nici nu va exista vreodata! Detaliile le gasesti peste tot! Cred ca cel mai evident detaliu il gasesti in modul cum au castigat singurul lor trofeu CL din istorie... o bala infectioasa a fotbalului e echipa asta, nu altceva, acum toti incep sa joace autocamion in poarta si contraatac ca au vazut ca iese... s-au molipsit de la ei! Oribil!
    poti sa ma lamuresti si pe mine??
    in 2003 Milan-Juve a fost finala... in 2002 au jucat Real cu Lever.
    unde a fost furtul in finala aia?? daca o echipa domina si alta castiga, nu se cheama furt. in cazul meciului ala se cheama ca au avut un portar formidabil.
    la Raul ce ai de obiectat?? era jocul oprit sau nu?? asta cu... credeau adversarii ca e jocul oprit, e o idiotenie. trebuia Raul sa ii intrebe ce parere au legat de ce se intampla in lume, inainte sa suteze in minge??
    sau poate e ceva ce nu am observat si stii tu mai bine...... !!!!!????

  15. #15
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    R€al Madrid de departe pentru ca :
    Bravo, frumos explicat.

  16. #16
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    ^Deci Real Madrid pentru ca bani...
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  17. #17
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    daca dinamo ar reprezenta Spania.... as putea scrie si eu ontopic aici
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #18
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    ^Deci Real Madrid pentru ca bani...
    Daca tu doar atat ai inteles din ce a scris omul acolo, imi pare rau pt tine.
    Joc Dota

  19. #19
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Nici nu e nevoie , din moment ce a pocit numele echipei cu € e clar care e motivul principal. Dar hai sa vedem...

    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    R€al Madrid de departe pentru ca :

    - e cel mai bogat club din lume de un opt culcat de ani de acum iar ca performante europene este muci de aproape un deceniu si jumatate de acum, asta e catastrofal, observi ca e un club condus prost, foarte prost, poate e doar o afacere dar mai sunt argumente.
    Mi se pare ciudat sa urasti un club doar pentru ca are bani...din contra , tu ca fan Barcelona ar trebui sa fii mai mult decat multumit ca in ciuda banilor si investitiilor performantele au fost destul de slabe in ultimii ani.Pe langa asta Real Madrid nu e un club imbogatit peste noapte ca PSG sau City...se mentine an de an pe primul loc la acest capitol tocmai datorita istoriei clubului.

    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    - intern este campioana butoanelor ( nici Barca nu e usa de biserica dar sa fim seriosi, diferentele sunt crase, haide sa ne uitam doar la cum s-au desfasurat ostilitatile in Primera 2011-2012 si e suficient, arhisuficient.)
    Campioana butoanelor cu 1 titlu in ultimii 5 ani si o cupa a Spaniei venita dupa aproape 20 de ani.

    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    - mai ales in era lui Meschinho dar si dupa ea observ, latra foarte mult si urat staff-ul si jucatorii despre Barca, ceea ce Barca face f. rar..
    Foarte rar ? Cred ca nu prea ai citit presa sezonul asta...nu cred ca o sa gasesti niciun articol in care cineva din club sa fi dat vreo declaratie prin care sa atace clubul Barcelona...spre deosebire de noul presedinte al catalanilor care nici bine nu si-a preluat functia ca a si inceput sa arunce cu rahat spre Madrid.

    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    - jucatorii si antrenorii care ajung la R€al vin din punctul meu de vedere doar pentru bani si expunere mediatica pentru ca stiu foarte bine ca in Europa clubul este la pamant de atat amar de vreme si tot ce pot aspira cu sanse reale ( in ultimele 2 sezoane mai ales ) sunt titlurile interne.
    Te pomenesti ca Neymar o fi venit din dragoste pentru culori...Real Madrid nu mai e la pamant in Europa de cand a venit Mourinho si a rupt blestemul ala al optimilor...3 semifinale consecutive dintre care 2 pierdute la limita (cu Bayern la penalty-uri si cu Dortmund la un gol de calificare)...e adevarat , nu a castigat trofeul , insa nu cred ca se poate spune ca daca ratezi finala de 3 ori la rand esti la pamant.

    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    - istoria modului cuceririi titlurilor alora in serie cu decenii in urma cu Franco si nu doar...
    Traiesti prea mult cu amintiri din trecut...sper ca nu tii cu Steaua.

    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    - faptul ca R€al nu e un club cu o strategie buna si iseteata ( ci doar marfare de bani cheltuite deobicei prost si foarte prost, cheltuieli exorbitante pe jucatori care nu le-au adus nici macar destule trofee interne daramite europene ), nu e un club cu filozifie / identitate proprie de conducere si de joc si cu toate astea fiind doar bogat si slab in performante e privit ca cel mai mare sau printre cele mai mari din lume doar pe baza trecutului tenebros al trofeelor luate la kilogram cu zeci de ani in urma si al faptului ca sunt putred de bogati...
    Sa inteleg ca tu ca fan Barcelona esti suparat pe Real Madrid pentru ca nu mai castiga nimic de ani de zile si tot ce face e sa cheltuie bani...de-asta ii urasti ?
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  20. #20
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    ^Deci Real Madrid pentru ca bani...

    R€al Madrid pentru ca bani la infinit si performante / rezultate / identitate / filozofie, nema !

    Relatia dintre bani multi de atat amar de timp si celelalte atribute enumerate reprezinta o dovada crasa de prostie in forma continuata, repet, de un deceniu si jumatate acusi.

    Eu nu pot sa ii apreciez pe cei foarte bogati si foarte prosti, mai degraba imi e mila de cel sarac si sarac si cu duhul pentru ca cel din urma aproape niciodata nu e si mandru de el asa cum sunt cei din cateogria intai mentionata...

  21. #21
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Nici nu e nevoie , din moment ce a pocit numele echipei cu € e clar care e motivul principal. Dar hai sa vedem...
    Nu am pocit numele ci i-am dat conotatia "reala", demonstrabila si eleganta care exprima clar mesajul meu si anume, repet ca bogatii mandri si prosti in ceea ce fac nu pot fi demni de apreciere si de recunoastere !

    Mi se pare ciudat sa urasti un club doar pentru ca are bani...din contra , tu ca fan Barcelona ar trebui sa fii mai mult decat multumit ca in ciuda banilor si investitiilor performantele au fost destul de slabe in ultimii ani.Pe langa asta Real Madrid nu e un club imbogatit peste noapte ca PSG sau City...se mentine an de an pe primul loc la acest capitol tocmai datorita istoriei clubului.
    Nu urasc clubul R€al Madrid pentru ca are bani, sunt si alte cluburi cu foarte multi bani care n-au reusit sa se faca nici stand in cap atat de antipatizati. Ii dispretuiesc insa si asta pentru ca ei reprezinta arhetipul clubului de tip parvenit din multe puncte de vedere.

    Campioana butoanelor cu 1 titlu in ultimii 5 ani si o cupa a Spaniei venita dupa aproape 20 de ani.

    Ti-ai zis-o singur. Un singur titlu din 5 posibile pentru ca ala a fost cel care a mers "subtilizat pe fata" de ALBitraje dar si de autosuficienta Barcei care parca se saturase sa ia atatea campionate in serie... Daca furi la fotbal nu inseamna ca furi destul intr-o competitie de anduranta si ca automat trebuie sa si castigi competitia. Atunci a fost destul, in celelalte sezoane n-a mai mers asa bine, si Barca mai face magarii dar nu in halul ala abominabil. Pur si simplu trebuia sa ia si R€al un titlu dupa atatea umilinte si l-a luat. Daca s-ar arbitra ca in Primera 2011-2012 in fiecare sezon, indiferent de competitoare, ar fi acelasi deznodamant ca si atunci.




    Foarte rar ? Cred ca nu prea ai citit presa sezonul asta...nu cred ca o sa gasesti niciun articol in care cineva din club sa fi dat vreo declaratie prin care sa atace clubul Barcelona...spre deosebire de noul presedinte al catalanilor care nici bine nu si-a preluat functia ca a si inceput sa arunce cu rahat spre Madrid.
    Ba chiar macaronaul de pe banca lui R€al s-a mai scapat chiar inainte de El Clasico, au fost si altii dar tu crezi ca trebuie sa fie mizeriile de declaratii de pe vremea Meschinului ca sa se cheme atacuri gratuite si sub centura ?


    Te pomenesti ca Neymar o fi venit din dragoste pentru culori...Real Madrid nu mai e la pamant in Europa de cand a venit Mourinho si a rupt blestemul ala al optimilor...3 semifinale consecutive dintre care 2 pierdute la limita (cu Bayern la penalty-uri si cu Dortmund la un gol de calificare)...e adevarat , nu a castigat trofeul , insa nu cred ca se poate spune ca daca ratezi finala de 3 ori la rand esti la pamant.
    Neymar ar fi primit mult mai multi bani daca semna cu R€al si taica-su si el si la semnatura si la salariu dar totusi nu a facut-o, oare de ce prietene ? Probabil pentru ca a vazut ca Barca este un club cu rezultate foarte bune in Europa si intern de 5 ani incoace timp in care a castigat 12 trofee, poate ca i-a placut filozofia de joc a Barcei, poate a vrut sa joace langa cel mai bun jucatori al planetei, poate a vazut si el ca in fotbal banii nu reprezinta totul iar calitatea nu deriva doar din bani...
    Iar cu Meschinho antrenor R€alul a rupt doar tibiile celor de la Barca in El Clasico-uri, in Europa au castigat exact ca si inainte adica nimic. Daca tu il crezi pe el ca a facut mare branza la un club de talia lui R€al cu niste semifinale este doar problema ta.


    Traiesti prea mult cu amintiri din trecut...sper ca nu tii cu Steaua.
    Nu traiesc in trecut pur si simplu trecutul nu se sterge cu buretele cum ar vrea cei care nu au unul tocmai demn de lauda...


    Sa inteleg ca tu ca fan Barcelona esti suparat pe Real Madrid pentru ca nu mai castiga nimic de ani de zile si tot ce face e sa cheltuie bani...de-asta ii urasti ?

    Ii dispretuiesc, repet pentru ca prostul cu foarte multi bani n-are scuze mai ales daca e si foarte mandru de el...
    Last edited by FC.B; 15th February 2014 at 14:16.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •