Results 1 to 4 of 4

Thread: Iorga la Steaua?

  1. #1
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1

    Iorga la Steaua?

    Intr-un cotidian de sport din Romania apare astazi o stire care ne ingrijoreaza, Laurentiu Iorga ar fi fost in Bucuresti si ar fi inceput singur negocierile cu Steaua Bucuresti.
    Finantatorul Stelei, in stilul caracteristic a anuntat ca l-a mandat pe Mihai Stoica sa vorbeasca direct cu jucatorul: „Eu am vazut ca baiatul era dezamagit in seara meciului, ca cica a fost doar un joc de-al meu. I-am spus managerului sa vorbeasca cu el, sa-i spuna ca-l vreau si ca n-a fost un joc, pentru ca eu nu fac asa ceva, eu am demnitate”.
    Din fericire Iorga mai are contract cu Otelul si acest lucru interzice oricarei echipe sa negocieze direct cu jucatorul . De altfel, Narcis Raducan, directorul general al clubului a reactionat asa cum trebuie, amenintandu-i voalat pe stelisti: “Suntem deschisi la orice discutie pentru jucatorii nostri atat timp cat se desfasoara in conditii profesioniste. Referitor la faptul ca domnul Becali a luat deja legatura cu Iorga, sunt convins ca un club ca Steaua nu face astfel de greseli elementare, care o pot costa o suspendare. Noi avem o relatie buna cu Steaua, iar daca este nevoie, suntem deschisi la comunicare asa cum am fost de fiecare data”.
    De altfel pentru Iorga s-au mai interesat si echipe din Franta si Italia, calitatile sale tehnice in regim de viteza transformandu-l intr-un jucator interesant.
    Toti suporterii echipei Otelul isi doresc sa se transfere afara pentru a nu ajunge la rivalii de la Steaua, dar daca oferta stelistilor va fi mai buna, pana la urma trebuie sa vedem interesul clubului nostru. Problema e ca cei de la Steaua trebuie sa invete sa negocieze cu oficialii nostri si nu cu Iorga.
    Raducan neaga ca jucatorul ar fi fost in Bucuresti sa negocieze cu Steaua, infirmand zvonurile: „Iorga s-a antrenat ieri dupa amiaza cu echipa, nici vorba de intalnire cu Steaua. A fost la Bucuresti, dar pentru alte treburi”. Sper sa nu fie doar o declaratie gen Raducan, prin care sa incerce sa calmeze spiritele.
    De altfel si Iorga a negat orice contact cu stelistii.

    http://fcotelulgalati.info/a-negocia...cu-steaua.html

    Antrenorul Petre Grigoraș este dezamăgit de modul cum procedează Steaua în cazul transferului jucătorului său.
    "Nu-i normal ca Steaua să negocieze cu un jucător aflat sub contract cu o altă echipă. Laurențiu este un jucător care experimentat deja, a ajuns la maturitate, care poate face față și într-un campionat puternic, nu numai la Steaua", a spus antrenorul celor de la Oțelul Galați, la sport.ro.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  2. #2
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Manevre tipice pentru un om mizerabil ca Becali.
    Umbla cu magarii, in acelasi stil cu care ne-a obisnuit si pana acum.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #3
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Manevre tipice pentru un om mizerabil ca Becali.
    Umbla cu magarii, in acelasi stil cu care ne-a obisnuit si pana acum.
    De data asta nu are cum sa ii mearga. Cred ca il va costa mai scump daca procedeaza asa.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  4. #4
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Mihai Stoica:
    "Vom face o oferta pentru Iorga. Il voi contacta pe Narcis pentru a vedea cine poate sa ne dea mai multe detalii, pentru ca am inteles ca sunt mai multe probleme acolo."

    Asta ca tot spunea Hard ca Otelul e praf, si intre timp ai lui fac jumate de echipa de la Otelul.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •