Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: Cafenea - la o vorba despre orice

  1. #22
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    moldovene, nu vreau sa te retin,mai bine vezi daca la tine in comuna,au intrat banii la western union,sa mananci si tu o grisina
    cat priveste previziunile , ai zis ca steaua nu ia campionatul romanesc de fotbal te pricepi,se vede.la fel va fi si cu previziunea ta despre campionatul de rugby
    arza-te-ar pe mate de simpatic... ai neshte glume in program de cred ca si leana si costel si-ar rupe diplomele de "artisti" de invidie...
    ce pot sa-ti spun ? pune mana si asculta neshte manele ...te asigur ca e muzica mai de calitate decat ce asculti tu deobicei...
    poate iti mai relaxezi si tu muschii ca pari cam incordat...la creier nu e cazul...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  2. 11th October 2013, 00:41
    Reason
    postare sanctionata

  3. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Tocmai au fost meciuri asta seara in Amlin Europa.
    Ceva de comentat?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #24
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zob79 View Post
    Sholdovene, pune tu mai bine mina (botul, de fapt) si suge niste stiuleti suculenti; parerea mea e ca, dincolo de eroarea genetica pe care o reprezinti, foamea te-a prostit.
    Ca sa inchei intr-o nota culta, il parafrazez pe Heliade Radulescu: suge, (la) cimitir, suge!
    recunosc ca am fost cam dur cu suedezu'...
    prin comparatie cu tine ,omul e un geniu... chiar cred ca iq-ul lui e aproape de 90...
    OT unde putem vedea meciurile respective ,pariziene ?
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  5. #25
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ati vazut filmul Invictus? Daca nu, merita sa-l vedeti.

  6. #26
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Meci test al nationalei de rugby, Romania - Tonga 19-18
    http://www.stiridesport.ro/sporturi/...-vs-tonga.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ia uite ce pasiuni are Delaparisul: burtosi pe steroizi care se iau in bratze tot in 10 in 10 secunde! Si Dascalescului ii plac! Chiar ma intrebam pe unde mai mishuna el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Numai aici nu postai prostii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Adica nu postam!

    Am zis ca prea va plictisiti, vin si eu.

    2-3 minute, mai mult nu merita acest sport!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Cunosti acest sport?

    Spune cati jucatori la o echipa?
    7, 13 sau 15?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    15 asa din prima! Nu le mai gandesc prea mult, n-are rost! Oricum am venit mai mult sa-l salut pe Dascalesc, jignirile sale fara motiv mi-au lipsit! Acum ii si dau motiv si nu jigneste! Vedem pe volei, acolo nu cred ca se abtine! Ce sa fac, mi-e drag, in absenta lui Paul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Mda, am fost desemnat inutil si mutat la inutilitati.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #33
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Romanacii o fost batuti de le a sunat apa in cap

  14. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Stade rochelais castiga finala CHAMPIONS CUP (echivalent Liga Campionilor la fotbal) cu scorul de 24-21 contra irladezilor favoriti Leinster.
    Este primul trofeu din istoria clubului francez si a fost castigat extrem de dificil. Au fost condusi pana in ultimul minut cand un eseu a fost marcat in urma unei faze de joc care a durat 5 minute la 1 metru de linia de pedeapsa a irlandezilor. Spectacol extraordinar, esenta a rugbyului, meci de predat la scolile de rugby in lume.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    SUPERB

    Franta campioana mondiala U20 a doua oara consecutiv dupa victoria in Finala contra Irlanda 50-14

    A eliminat in competitia asta pe Noua Zeelanda, Tara Galilor si Anglia. Apoi in finala a zdrobit pe nr 1 mondial, Irlanda.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Drama in rugby francez.
    Romain Ntamack, mijlocasul la deschidere titular la nationala, omul pe care toata natia franceza conta la CM, a declarat forfait. A fost accidentat in meciul test contra Scotia sambata trecuta si e absent cel putin 6 luni. Sufera de ruptura de ligament genunchi etc etc ...
    Romain Ntamack este considerat drept cel mai bun mijlocas la deschidere din istoria rugby francez desi are doar 24 de ani. Un jucator clasat nr 1 mondial azi pe postul sau, are cu adevarat talent dar mai ales mentalitate de campion. Este campion mondial cu Franta U20 in 2018 si principalul artizan al victoriei Frantei in turneul celor 6 natiuni in 2022.
    Este fiul lui Emile Ntamack, fost international francez in anii '90.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •