Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Nicolae Stanciu

  1. #22
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Ai uitat de Filip. Eu vad viitorul in el.
    eu cred ca Filip va ajunge jucator de baza la Steaua sezonul viitor, alaturi de Bourceanu probabil.Este tipul de mijlocas care verticalizeaza bine jocul, are viziune, sut.Oricum Reghe are incredere in el si cu siguranta il va baga tot mai mult

  2. #23
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    dicule,tu crezi ca rocha e mai bun decat rusescu... mai bine ramai la tenis stanciu nu e un jucator pentru actualul system de joc al stelei.asta inseamna ca unu dintre bourceanu sau pintii,va fi vandut.

  3. #24
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    chiar este, daca nu mai bun macar la acelasi nivel.Ia compara putin ciferele celor doi la eficienta/minute jucate si o sa ai o surpriza

    Daca vine un atacant bun, pufilici nu prea o sa mai prinda echipa la anul Cine are nevoie de un pufos care nu stie sa faca un dribling, sa castige un duel fizic sau sa faca o preluare de varf veritabil?Jucatori ca Rusescu, care traiesc doar din niste executii nu rezista mult la nivel inalt.Sa nu mai zicem ca aproape un sfert din golurile sale sunt de la 11m.
    Last edited by Roddicted; 27th March 2013 at 22:23.

  4. #25
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    trebuie atacant adevarat, cu viteza, forta si dribling.Nu gasesti asa ceva in Romanica.Doar Bokila ce are viteza si forta, dar e nu e mare scula cu mingea

  5. #26
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zob79 View Post
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/clau...ui-394589.html

    rossonero9 (173 comentarii)
    S-a vazut clar ca la meciul Steaua - Vaslui pustiu asta a fost blat... a avut o faza cand a scapat singur spre poarta lu Tatarusanu si abia s-a miscat... Atunci ma miram de ce nu accelereaza, acum imi explic mai bine faza aia, baiatu stia dinainte ca Jiji il asteapta la stana.
    asta e dardar?

    Forza Juve!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Bun transfer, dar nu vad unde il mai pune pe teren
    In locul lui Tanase.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #28
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Eu l as vedea mai mult in centru pe Stanciu (deci cum a zis cineva pe aici in locul lui Pintilii sau Bourceanu) in locul lui Tanase il vad pe Popa sau ma rog aripile noastre sa fie Popa si Chipciu
    Bafta, Reghe!

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    "Sunt fericit că am ajuns la cea mai iubită echipă din România și sper ca la anul să câștig titlul. E cea mai fericită zi din viața mea. Îi mulțumesc domnului Anghel Iordănescu pentru cuvintele frumoase, am înțeles că dumnealui l-a sfătuit pe domnul Becali să mă transfere", a spus Stanciu după ce a semnat cu Steaua.

    "I-am îndeplinit un vis tatălui meu, care mă va vedea jucând în tricoul Stelei. Toată familia mea e stelistă"

    Sa-ti traiasca familia,sanatate si numai fericire!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #30
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    a ales cu sufletul FORZA STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Scrie si in presa franceza, doar ca il compara cu un drog dur

    http://news.maxifoot.fr/info-175807_130328/football.php
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    "E un pas mare pentru mine, mă bucur că m-am transferat la Steaua pentru că nu oricine ajunge la cea mai bună echipă din România. Acum trebuie să mă pregătesc, să muncesc mult și să joc bine", spune Stanciu, care e conștient ce îl așteaptă la vară: "Știu că acolo nu mă va aștepta nimeni și va trebui să ofer ce am mai bun meci de meci. Criticile nu mă deranjează, pentru că și domnul Porumboiu mai făcea astfel de lucruri cînd era mai aproape de echipă. Pe mine nu mă afectează dacă iese cineva și spune că am fost slab. Antrenorul îmi va analiza jocul, îmi va spune ce am făcut bine și ce nu, iar eu voi încerca să corectez greșelile prin muncă".

    http://www.gsp.ro/gsp-special/divers...ra-394780.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #33
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    O speranta care se va transforma in zdreanta!

  13. #34
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    O speranta care se va transforma in zdreanta!
    ...
    Last edited by Shinnok; 30th March 2013 at 17:03.

  14. #35
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

  15. #36
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    cat de tare
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    discutam de gunoaie si tigani?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #38
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    nu, doar ne alea-alea pe ei
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #39
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Nicolae Stanciu !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Nicolae Stanciu a fost inclus de France Football in topul celor mai asteptati 50 de jucatori la Euro 2016.
    http://www.francefootball.fr/news/Eu...attendu/655552
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Nicusor Stanciu transferat la Anderlecht pentru 9,8 milioane. Va avea in salariu de 900 de mii in primul an si un contract pe 5 ani.

    Multumim Nicusor Stanciu!

  21. #42
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Nicolae, a venit momentul ca si tu sa parasesti Steaua. Cum ai descrie perioada petrecuta aici?
    Am petrecut la Steaua trei ani minunati, cu multe bucurii si multe trofee castigate. M-am simtit cu adevarat fotbalist la fiecare meci pe care l-am jucat in tricoul ros-albastru. E o mandrie enorma pentru mine faptul ca am putut sa apar aceste culori si mereu sufletul meu va ramane la Steaua!

    Ce reprezinta acest club pentru tine?
    Steaua inseamna mai mult decat un club pentru mine, este practic a doua familie a mea, este echipa alaturi de care am reusit cele mai mari perfomante si am jucat pe cele mai mari stadioane ale lumii, impotriva unor echipe incredibil de mari.

    Crezi ca momentul acestui transfer este unul propice pentru cariera ta?
    Sunt fericit ca cei de aici au fost de acord sa plec si cred cu tarie ca am facut acest pas la momentul potrivit. Sunt trist, in acelasi timp, pentru ca las in urma multi prieteni si oameni de care m-am atasat in tot acest timp.

    Cum arata viitorul pentru tine la Anderlecht?
    Imi doresc sa am evolutii bune la Anderlecht, sa joc alaturi de Alex, sa facem cinste Romaniei si impreuna sa castigam multe trofee in Belgia.

    Ce mesaj ai sa le transmiti fostilor tai colegi?
    Vreau sa-i multumesc domnului Reghecampf pentru tot ajutorul pe care mi l-a dat inca din primul an la Steaua, pentru lucrurile invatate de la domnia sa si pentru ca alaturi de dansul am reusit sa ma dezvolt atat ca fotbalist, cat si ca om. Colegilor de la Steaua le doresc multa sanatate, sa reuseasca sa castige trofee in continuare, deoarece sunt cei mai buni din Romania, fara doar si poate.

    Dar suporterilor?
    Lor le cer sa revina alaturi de echipa, sa-i sustina pe baieti, sa se bucure cum o faceau inainte, sa sufere la infrangeri si sa erupa ca un vulcan la victoriile importante ale echipei. Jucatorii au nevoie de ei pentru a se simti mai puternici. Iubesc Steaua si tot ce inseamna acest club! Va salut pe toti.


    http://www.steauafc.com/ro/articol/i...nciu-transfer/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •