Page 4 of 46 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 964

Thread: Concursurile din primavara lui 2013

  1. #64
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Oops, deci nu e in weekend.
    Anul trecut a fost live stream si direct de pe site-ul competitiei.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #65
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Cum sa puna ditamai concursul in timpul saptamanii? Nemtii astia...eu n-o sa pot vedea live

  3. #66
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Da, calificarile incep la 14 (13 ora noastra), finalele incep la 16 (15 ora noastra), aici - https://sports.box.com/s/pjieoggvtqp...7/7084176272/1

  4. #67
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Oops, deci nu e in weekend.
    Anul trecut a fost live stream si direct de pe site-ul competitiei.
    din cate stiu eu,nici anul trecut nu a fost in timpul saptamanii
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  5. #68
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Cum sa puna ditamai concursul in timpul saptamanii? Nemtii astia...eu n-o sa pot vedea live
    Era vorba de competitia de la Doha. Aceea e in timpul saptamanii din cate am inteles eu.

  6. #69
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si anul trecut a fost in timpul saptamanii concursul de la Doha. Imi aduc aminte ca am ramas la servici ca sa ma uit si sa nu-i pierd pe ai nostri, fete si baieti.

    Chiar, anul asta avem baieti in concurs?
    www.fangymnastics.com

  7. #70
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, Flavius Koczi, Dani Radeanu, Andrei Muntean cel mic si Marius Berbecar.

    Eu nu-mi mai amintesc cand a fost anul trecut, dar anul asta sunt cam neprietenoase orele
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #71
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Deanna View Post
    Era vorba de competitia de la Doha. Aceea e in timpul saptamanii din cate am inteles eu.
    Aaa, ok atunci Credeam ca cea din Germania. Si atunci pentru cea din Germania oare o sa avem live stream pe undeva? Banuiala mea e ca nu.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Stiti cumva daca fetele vor avea vreun bi/trilateral acasa pana la CE?...daca da, s-a stabilit locatia?

  10. #73
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pai mai e timp? Europenele nu-s undeva in prima jumatate a lui aprilie?

  11. #74
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Multumesc pt filmuletul cu Miloussi, imi place stilul ei foarte mult!

    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Da, Flavius Koczi, Dani Radeanu, Andrei Muntean cel mic si Marius Berbecar.

    Eu nu-mi mai amintesc cand a fost anul trecut, dar anul asta sunt cam neprietenoase orele
    Astia mici sunt la prima participare la seniori? Dani Radeanu vad ca a fost anul trecu la europene la juniori, iar filmuletele cu el pe youtube sunt destul de putine... oricum pare foarte promitator, sper sa-si faca treaba.
    Chiar nu stiu ce este la baieti in momentul de fata, doar Flavius are rezultate. Chiar si-asa, asta n-ar trebui sa ii motiveze un pic pe ceilalti (pe criteriul ''se poate'', etc)

  12. #75
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Dani Radeanu - da, s-ar putea sa fie la prima competitie internationala ca senior. Nu bag mana in foc, dar cred ca nu avea cand sa mai aiba altele.
    Andrei Muntean a mai avut anul trecut participari.

    Andrei Muntean, Daniel Radeanu si Andrei Groza s-au remarcat ca juniori si sunt nume de retinut, gimnasti cu mult potential (dar si ceva probleme de sanatate, din pacate). Sper sa fie crescuti frumos la lotul de seniori! Si il mai adaug pe Adelin Kotrong, insa nu stiu ce e cu el....in toamna era accidentat.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  13. #76
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Andreea Iridon, Andreea Munteanu, Paula Tudorache si Diana Teodoru merg la Chemnitz (conform Romgym). Nimic despre Doha - http://www.romgym.ro/evenimente/samb...;-sua-romania/

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Ieeei! Diana Teodoru! Totusi ma ingrijoreaza Silvia Zarzu, sper ca e ok . Ar fi fost frumos sa mearga mai multe fete
    Abia astept aprilie, sa aiba toate concurs

  15. #78
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Senioarele de la noi nu participa?
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  16. #79
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Ba da, oficial participa!
    http://www.romgym.ro/evenimente/de-a...-cup%E2%80%9D/
    Lari si Didi si baietii! yuhuuuuuu!!!
    Edit: cica Dani Radeanu are doua medalii de argint la europenele juniorilor de anul trecut, oare la ce or fi? Asa cum zicea si Cata, este primul lui an de seniorat. Vai cat de mult mi-as dori sa creasca un gimnast foarte bun, sa electrizeze putin lotul baietilor!
    Ah si bomba, Didi face AA. Woaaaaaa!
    Last edited by Gaia88; 26th March 2013 at 11:33. Reason: ...

  17. #80
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Unde ai citit ca Didi lucreaza la 4 aparate? Ca nu apare pe lista de la sarituri.

    Si repet....nu e concurs de AA, asa cum nu a fost nici cel din Franta sau Germania. Aceasta etapa de cupa mondiala este doar pe aparate. American Cup, Cupa de la Tokio si cred ca cea de la Glasgow sunt singurele unde formatul de concurs include concurs la individual compus. Sa nu inducem lumea in eroare!
    Last edited by mikeyy; 26th March 2013 at 11:48.
    www.fangymnastics.com

  18. #81
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Unde ai citit ca Didi lucreaza la 4 aparate? Ca nu apare pe lista de la sarituri.
    "fetele vor fi prezente la toate aparatele (sarituri – 26, paralele – 26, barna – 36, sol – 31)" - scrie in articolul de pe romgym pus de Gaia88.

    Desi si eu cred ca e o greseala fiind doar finale pe aparate si nu AA (sau este si competitie AA?)

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    oare vom avea poze, filmulete, impresii de la antrenamentul oficial de azi?

  20. #83
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    "fetele vor fi prezente la toate aparatele (sarituri – 26, paralele – 26, barna – 36, sol – 31)" - scrie in articolul de pe romgym pus de Gaia88.

    Desi si eu cred ca e o greseala fiind doar finale pe aparate si nu AA (sau este si competitie AA?)


    Am editat postarea mea de pe cealalta pagina in care am explicat cu AA-ul. Sper sa nu mai apara aceasta greseala....cel putin nu aici pe forum. Nu vreau sa avem informatii eronate. Nu stiu de unde a inteles toata lumea ca e concurs AA. In fine....importante sunt foile oficiale ale concursului, iar acolo Didi nu apare la sarituri.
    www.fangymnastics.com

  21. #84
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    @Mihai ''in timp ce fetele vor fi prezente la toate aparatele (sarituri – 26, paralele – 26, barna – 36, sol – 31)'', de pe Romgym. Chair si fara concurs oficial de AA, din moment ce lucreaza la toate aparatele cred ca poti sa-ti faci o idee despre cum le-ar sta la un AA.
    Edit: De ce atata vehementa in comentariile tale, Mihai? ''nu vreau sa mai apara greseli de genul asta pe forum, etc samd''. Care este problema? Am zis ca face AA, ai corectat tu, nu e nevoie sa ma tragi de manecuta!
    Last edited by Gaia88; 26th March 2013 at 11:58. Reason: ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •