Page 2 of 46 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 964

Thread: Concursurile din primavara lui 2013

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cine, Tess? J Lo? Nu stiu daca mai sunt si altele, n-am fost foarte atenta la liste.
    Daca e vorba despre ea, a scris cate ceva TCG pe facebook.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #23
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    M-am prins, Millousi
    S-au pus pdf-urile cu rezultate, in aceleasi locuri ca ieri.

    Este la barna o gimnasta cu penalizare de 0.5. Pentru ce o fi?


    Cristi a facut 2 sarituri pana la urma, dar cu probleme, se pare (in special la prima):
    13,487

    Vault 1:
    D 5,6; E 7,825; pen 0,1; 13,325
    Vault 2:
    D 5,2; E 8,750; pen 0,3; 13,650
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  3. #24
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Oare de ce s-a inscris Cristi la sarituri? Pentru ca din start nu ar fi avut sanse de finala la ce concurenta a fost. Mai bine isi pastra energia pentru celelalte aparate. Sau macar de ar fi executat curat acele sarituri. In rest a mers ok Cristi daca il consider gimnast de echipa. Pe el il apreciez mult pentru cum s-a comportat in ultimii 2 ani. Iti poti pune baza in el!

    Ovidiu a facut deplasarea doar pentru 1 aparat? De ce nu a concurat si la bara? Din nou nu mi se pare eficienta alegerea. Sa inteleg ca in momentul acesta el poate doar cal....de 12?

    Vlad a mers si el ok, tot asa daca ma gandesc la echipa. La sol poate mai mult, stim asta....trebuie doar sa aiba mai multa grija. Iar la Ursache dau din nou vina pe strategie.....de ce-l trimiti cu unul dintre cele mai grele exercitii din concurs, daca nu poate sa-l faca cum trebuie? Pe unii ii trimiti cu prea putina dificultate, iar pe altii cu prea mult. Problema e ca oricum o dai....tot nu iese bine.

    De vreo 4-5 ani eu nu mai inteleg strategia. Sunt singurul?

    Sper doar sa se aiba grija de cei tineri si sa fie bine ghidati in cariera: Andrei Muntean, Andrei Groza si Dani Radeanu!
    www.fangymnastics.com

  4. #25
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Subscriu, Mihai!
    Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine e ca totul pare sa se repete, in mare, de la concurs la concurs. Cristi si Vlad isi fac treaba ca gimnasti de echipa, Ovidiu pare sa fie intr-un blocaj de vreo 2 ani, Andrei Ursache e mereu la stadiul de speranta la cal. Nu prea se vad imbunatatiri nici la executie, nici la dificultate. Imi dau seama ca vorbesc de pe margine, dar e pacat....eu chiar cred ca acesti baieti pot si merita mai mult!

    In legatura cu Ovidiu: probabil nu a participat la bara pentru ca sunt maxim 2 gimnasti / tara / aparat. Daca nu s-o fi schimbat si regula asta.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #26
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Dar la bara nu am avut doar 1 reprezentat?
    www.fangymnastics.com

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    @Cata: Te-ai prins bine si ma bucur ca a iesit azi pe 3. Rezultatele sunt si in ticker.

    Apropo de strategie, eu zic ca e bine ca merg si pentru un aparat si incearca sa participe la ce pot, dar nu inteleg unde-s tinerii? E aceeasi garnitura care merge la concursuri de 2-3 ani si personal eu nu vad mari progrese. De ce nu trimit si noii seniori la concursuri? Din cite stiu eu, de la 16 ani, baietii au voie sa participe in concursurile de seniori si de la noi nici cei de 18-19 ani nu participa. De ce? Cum sa faci experienta de concurs si sa ramii motivat asa? De fete nu mai vorbim...

    Ce pretentii mai putem avea pe plan international?

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Acum putem sa privim relaxati finalele ca nu avem calificati. Putem incepe si bursa pariurilor.
    La fete, rusoaicele observ ca isi fac treaba bine, fara, probleme.
    Cu cine tineti ? (fete si baieti/aparate)

    Edit: in finala de la birna s-a calificat si Chuso. Ieri la paralele ati vazut ce a fost... Ramin la parerea mea ca fetele noastre trebuiau trimise. Mai ales din cele ce nu au sanse sa mearga la CE. Iar la baieti, cum ziceam mai sus as fi vrut sa vad noua generatie.

  8. #29
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Dar la bara nu am avut doar 1 reprezentat?
    Da, asa e. Scuze, am incurcat cu rezultatele de la paralele pentru ca erau plauzibile notele si pentru bara.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #30
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca la concursuri de genul pot sa mearga si fetele noastre chiar daca nu sunt in forma de aur olimpic... Dana Andrei si noile senioare ar fi castigat ceva experienta din concursul asta...Ok nu o mai trimiti pe Sandra la un concurs de genul cand are 2 titluri olimpice, dar fetele care nu s-au afirmat de ce sa nu guste putin si din bucuria concursului.. altfel vorba voastra de unde vointa, determinare, ambitie...?

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Deanna View Post
    Mie mi se pare ca la concursuri de genul pot sa mearga si fetele noastre chiar daca nu sunt in forma de aur olimpic... Dana Andrei si noile senioare ar fi castigat ceva experienta din concursul asta...Ok nu o mai trimiti pe Sandra la un concurs de genul cand are 2 titluri olimpice, dar fetele care nu s-au afirmat de ce sa nu guste putin si din bucuria concursului.. altfel vorba voastra de unde vointa, determinare, ambitie...?

    si eu cred la fel, Andrei, Osolisan si Stanila ar fi putut sa participe la astfel de concursuri.
    nu stiu ce strategie au FRG-ul si antrenorii, dar mi-e teama ca s-a optat pt calea gresita.

  11. #32
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    si eu cred la fel, Andrei, Osolisan si Stanila ar fi putut sa participe la astfel de concursuri.
    nu stiu ce strategie au FRG-ul si antrenorii, dar mi-e teama ca s-a optat pt calea gresita.
    si eu sunt de acord!!!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da ar avea sens sa fie trimise la concursuri de genul acesta si celelalte fete de la lot presupunind ca ele sint sanatoase si in grafic cu pregatirea.
    Daca ar fi asa nu vad de ce federatia s-ar opune, sau antrenorii.
    Inclin sa cred ca daca nu au fost trimise au existat motive serioase, sa mai asteptam si celelalte concursuri

  13. #34
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Ar fi weekendul viitor Doha unde au fost anuntate Larisa si Diana si trilateralul cu SUA si Germania unde am citit pe aici ca ar fi fost anuntata echipa Romaniei... sa vedem deci

  14. #35
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Grishina la Cottbus: http://www.youtube.com/watch?v=EwwdNPGRyDw
    Foarte frumos, cu exceptia Pak-ului.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #36
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    La ce ora incepe astazi concursul? stiu ca se transmite aici: http://vtovertvonlinegratis.blogspot.../sportv-3.html dar am vazut pe facebook imagini de la alta televiziune unde se vedea mult mai clar...stiti ceva? Mersi!

  16. #37
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    La ce ora incepe astazi concursul? stiu ca se transmite aici: http://vtovertvonlinegratis.blogspot.../sportv-3.html dar am vazut pe facebook imagini de la alta televiziune unde se vedea mult mai clar...stiti ceva? Mersi!
    Tot la ora 3 ca si ieri (ora Romaniei). Nu mai transmit brazilienii ci portughezii aici: http://os-favoritos.blogspot.de/2012...ipal_7965.html

    PS: As vrea sa vad gimnastica de la Londra in comentariul Alinei Alexoi. Se gaseste pe undeva?

  17. #38
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roxy77 View Post
    Tot la ora 3 ca si ieri (ora Romaniei). Nu mai transmit brazilienii ci portughezii aici: http://os-favoritos.blogspot.de/2012...ipal_7965.html
    Mersi! Ieri n-am vazut

  18. #39
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    13.325 spanioloaica
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #40
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    14.175 demy la barna o singura ezitare mare, restu binisor
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  20. #41
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    suuuper barna grishina, bravo!!!14.600 pe noul cod cred ca e f mare
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  21. #42
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Grishina e in forma ..superb exercitiu la barna.A fost ca un pansament pentru ochii mei dupa atatea picioare indoite cate am vazut la americance aseara.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •