Results 1 to 2 of 2

Thread: Footstar

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Footstar

    Salut ,

    Am vazut ca mai multe managere online au un topic destinat pe acest forum si am decis sa introduc si eu unul din managerele mele preferate aici

    Mai jos urmeaza o scurta descriere a jocului , dar daca aveti intrebari stau la dispozitie.

    Toți fanii echipei de fotbal a României încă își amintesc cu mândrie că țara noastră este campioana U18 și U21. Cu greu se pot uita pasele mijlocașului Cocorascu, șarjele atacantului Dobreanu sau apărarea de fier condusă de Ilian și Voinicu. Iar șapca norocoasă pe care o trântea de pământ selecționerul Cancea a intrat deja în istorie. Vasilică Cancea este astăzi selecționerul naționalei “mari” a României, o parte din tinerii care au luat aurul s-au alăturat veteranilor lotului și împreună atacă cu șanse titlul mondial.

    Pe lângă toate aceste performanțe la echipa națională, nu trebuie să neglijăm echipele românești de club, care reușesc în fiecare sezon să reprezinte România cu succes în fazele superioare ale Ligii Campionilor, Cupa Cupelor sau Cupa Uefa. Echipe ca în România, câștigătoare de trofee internaționale sau finaliste, rar găsești.

    Nu ați înțeles nimic? Și totuși este adevărat. Din păcate nu vorbim însă de fotbalul real, ci de cel virtual. România este una din puterile fotbalistice în FootStar, un joc online a cărei descriere spune totul: “FootStar este jocul în care tu ești jucătorul”.

    Ideea jocului este simplă: fiecare utilizator controlează un jucător de fotbal. Te antrenezi, îți cauți echipă, îți negociezi salariul și bonusurile, îți cumperi echipament, haine “de fițe”, casă, mașină și avion, dai interviuri, iar dacă ești bun poți să ajungi campion mondial. Pentru cei ce se tem de vreu NașuŽ Sandu sau Mitică, trebuie spus că în FootStar este democrație, președintele federației este ales liber de către comunitate, iar dacă nu face performanță oricând îl poate da jos o revoluție. Toate acestea sunt gratuite, nu trebuie plătită nicio taxă.

    În spatele fiecăruia dintre Cancea, Cocorescu, Dobreanu sau Nicut se găsește câte un utilizator român. Împreună formează o comunitate unită și activă, care sporește farmecul jocului. Forumul jocului e locul unde te întâlnești cu vedetele și începătorii primesc ajutor. Aici l-am găsit și l-am întrebat câteva lucruri pe galonatul selecționer al naționalei Vasilică Cancea (mai nou zis Platini).

    Jocul permite celor pasionați și cariera de manager al propriei echipe, cu jocuri în campionat, în cupă, chiar în cupe continentale pentru cele mai bune echipe, sau simple amicaluri cu echipa celui mai bun prieten. Managerul negociază achiziția jucătorilor, așează echipa în teren, dă ordinele de joc, stabilește schimbările, dar se ocupă și de finanțele clubului și de stadion. Faptul că fiecare jucător are în spate un utilizator face experiența unică. Deși la început, designerii au început să propună și cariere alternative (sau complementare) celei de jucător sau manager: agent, proprietar de magazin, patron de ziar. Totul pentru a satisface cât mai multe gusturi.

    Pentru a înțelege mai bine ce înseamnă Footstar și comunitate din România,vă lăsăm să vizionați următorul clip video: http://www.youtube.com/watch?v=6pqLJEr0Z_w

  2. #2
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Eu am citit Footjob si am intrat entuziasmat ...apoi ma vazut ca defapt ii footstar, sunt foarte dezamagit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •