View Poll Results: Cine trece mai departe ?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • PSG

    5 17.24%
  • Barcelona

    24 82.76%
Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 372

Thread: SFERTURI UCL: PSG - Barcelona 3-3 (2-2 / 1-1)

  1. #1
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

    SFERTURI UCL: PSG - Barcelona 3-3 (2-2 / 1-1)

    Cine merge mai departe?

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    PSG nu poate face fata la asemenea adversar

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si avand in vedere cum vede el fotbalu, s-ar putea sa-i iasa si castigatoarea competitiei, eu unul sunt sigur ca va fi Barca iar, domina extrem de puternic Europa si o data la 2 ani sunt seniori de drept, mici sanse pentru restu acum c-a revenit David Villa, parerea mea.
    De fapt absenta lui Villa a fost principala problema pentru care ei au ratat si CL si campionatul in sezonul precedent.
    90% Barcelona, 10% PSG si asta pt ca PSG s-a chinuit pana si cu Valencia, iar Barca are returul acasa si daca lu Milan a putut sa le dea 4, astora pot sa le dea si 6 daca e nevoie! Dar nu va fi nevoie deoarece Zlatan nu joaca in tur adica acasa unde e mai important, iar pe Camp Nou va conta prea putin deci sunt ca si eliminati in opinia mea din aceste simple cauze!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Sper sa-i umlieasca Barca .

  5. #5
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Calificare printr-o dubla victorie a Barcelonei!

  6. #6
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Dupa cum spuneam, unul din adversarii mei preferati au picat cu Barcelona in sferturi. Si cu returul si pe Camp Nou! Sper sa le scoata fotbalul din cap francezilor si araboii sa planga asezati pe teancurile lor de bani.

  7. #7
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Allez PSG? ma mai gandesc.

  8. #8
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Barca cu cine joaca in semifinala ?
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  9. #9
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Greu de tot pentru PSG. In meciul tur parca Ibra e suspendat.

  10. #10
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Maceeeeeeeeeeeeeeeeeel 6-1 la general pentru Barca.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Este probabil cel mai bun adversar posibil pt PSG si asta din mai multe puncte de vedere.
    In primul rand simt si eu ca jucam UCL cu adevarat deoarece pana acum doar impiedicati de nivel LE am avut ca adversari. Am ocazia sa-l vad pe Messi si compania pe PdP in meci eliminatoriu ...
    Oricum PSG avea slabe sanse sa treaca mai departe orice adversar ar fi intalnit. Cand lipseste Ibra are mari dificultati deja in ligue 1, dar in UCL...Deci noroc ca apuc sa vad o echipa adevarata sezonul asta.

    Apoi e mult mai simplu sa gestionezi viitorul la un club ca PSG daca esti eliminbat de Barca mai degraba decat de Malaga sa zicem. PSG are nevoie urgent de experienta la nivel de top in meciuri de tipul asta.

    Anul asta PSG nu are nivel de mai mult de sferturi dar si sansa aia de 1% de calificare tot trebuie jucata
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    2 solist, si cu Ibrahimovic, si fara
    Rapid NU MOARE!!!

  13. #13
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Este probabil cel mai bun adversar posibil pt PSG si asta din mai multe puncte de vedere......
    Anul asta PSG nu are nivel de mai mult de sferturi dar si sansa aia de 1% de calificare tot trebuie jucata
    Totusi spune'ne cam ce sperante ar fi ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Sperante la calificare sunt foarte aproape de zero.
    Ce se poate intampla totusi e ca PSG sa castige un meci din cele doua, probabil returul cand Barca va juca cu echipa a doua datorita diferentei de goluri in victoria tur

    In Franta cine crede ca PSG poate sa emita pretentii aici e sigur dus sau eventual suporter Marseille
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In Franta cine crede ca PSG poate sa emita pretentii aici e sigur dus sau eventual suporter Marseille
    am trait s-o vad si pe-asta: suporterul Marseille sa creada in sansele lui psg

    jucatorii Barcelonei, macelari in aceasta dubla
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #16
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sperante la calificare sunt foarte aproape de zero.
    Ce se poate intampla totusi e ca PSG sa castige un meci din cele doua, probabil returul cand Barca va juca cu echipa a doua datorita diferentei de goluri in victoria tur

    In Franta cine crede ca PSG poate sa emita pretentii aici e sigur dus sau eventual suporter Marseille
    Am inteles esti un fan ...rational.
    O sa bata putin inima totusi daca inscrie Ibra
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #17
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    indiferent cine se va califica, eu cred ca o sa fie o dubla frumoasa. nu cred ca PSG sa se umileasca asa cum au facut-o Inter si Chelsea. si Milan a facut-o, dar nu asa lata.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Am inteles esti un fan ...rational.
    O sa bata putin inima totusi daca inscrie Ibra
    ... in retur probabil dar nu cred ca va mai conta.

    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    indiferent cine se va califica, eu cred ca o sa fie o dubla frumoasa. nu cred ca PSG sa se umileasca asa cum au facut-o Inter si Chelsea. si Milan a facut-o, dar nu asa lata.
    Stai ca avem un antrenor italian care a dovedit deja la PSG ca sistemul cel mai performant este apararea plus contra pe viteaza. Ma astept la un joc la PSG bazat pe aparare in 20 metri si cateva incercari pe contra. Adevarul e ca Lucas, Lavezzi si Menez alearga repede.

    Problema nu e aici ci la linia de fundasi. In afara de Silva, care e probabil unul dintre cei mai buni din lume, PSG nu are mai nimic. Toti sunt cam modesti. Alex lent si fara vista, Sakho fara experienta si rudimentar, Maxwell nu e fundas, Jallet e bun doar cu Lorient
    Van der Wiel poate ca mai misca ceva in ultimul timp dar nu e nimic strigator la cer.
    Barca are posibilitati in atac peste tot. Pe dreapta, stanga, centru etc ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Sannicola, se va face o alta tragere pentru semifinale

  20. #20
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    glumind un pic, vreau sa traiesc sa prind si eu ziua in care barca va avea un retur in deplasare

    poate prin 2020...cine stie

    cat despre meci, barcelona e deja in semifinale, si ma bucura faptul ca arabii in sfarsit au dat de un adversar greu...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #21
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Am gasit si eu thread-ul care ma intereseaza!
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •