View Poll Results: Cine trece mai departe ?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • PSG

    5 17.24%
  • Barcelona

    24 82.76%
Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 372

Thread: SFERTURI UCL: PSG - Barcelona 3-3 (2-2 / 1-1)

  1. #22
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    glumind un pic, vreau sa traiesc sa prind si eu ziua in care barca va avea un retur in deplasare
    Barca cu returul acasa a avut 2 eliminari dureroase: Inter si Chelsea. ambele in semifinale de CL. eu cred ca unii traiesc mai nou ca sa gaseasca de ce sa se lege in legatura cu Barca....

    am mai zis-o. pentru Barca ar fi mai bine sa joace returul in deplasare. in tur, acasa, ar inscrie/castiga mai usor, iar in deplasare, datorita nevoii de a ataca, adversarul nu ar mai baga autobusul, deci Barca si-ar face jocul mai usor. daca e greu de priceput ce am spus mai explic odata
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  2. #23
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Barca cu returul acasa a avut 2 eliminari dureroase: Inter si Chelsea. ambele in semifinale de CL. eu cred ca unii traiesc mai nou ca sa gaseasca de ce sa se lege in legatura cu Barca....

    am mai zis-o. pentru Barca ar fi mai bine sa joace returul in deplasare. in tur, acasa, ar inscrie/castiga mai usor, iar in deplasare, datorita nevoii de a ataca, adversarul nu ar mai baga autobusul, deci Barca si-ar face jocul mai usor. daca e greu de priceput ce am spus mai explic odata
    iti dau dreptate cand zici ca e posibil sa fie mai bine ptr barca sa aiba turul acasa pentru a isi asigura o victorie lejera si in deplasare adversarii sa nu se mai apare...

    dar vreau totusi sa vad si varianta asta intamplandu-se odata si odata deoarece pana acum uefa ne-a privat de varianta pe care o expui tu acum
    Last edited by YoNuTzz; 16th March 2013 at 14:20.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Am citit in presa franceza online un articol interesant despre o posibila (unca una) mani****re a tragerii la sorti.
    Se pare ca arabii aveau tot interesul ca PSG sa pice cu Barca astfel isi asigura o semifinala. De fapt e vorba de sponsori. QSI este proprietarul PSG dar si sponsorul principal al Barcelonei. Trebuia evitat cu orice pret sferturi gen Real -Barca si PSG-Bayern...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am citit in presa franceza online un articol interesant despre o posibila (unca una) mani****re a tragerii la sorti.
    Se pare ca arabii aveau tot interesul ca PSG sa pice cu Barca astfel isi asigura o semifinala. De fapt e vorba de sponsori. QSI este proprietarul PSG dar si sponsorul principal al Barcelonei. Trebuia evitat cu orice pret sferturi gen Real -Barca si PSG-Bayern...
    Yeah right.

  5. #26
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    iti dau dreptate cand zici ca e posibil sa fie mai bine ptr barca sa aiba turul acasa pentru a isi asigura o victorie lejera si in deplasare adversarii sa nu se mai apare...

    dar vreau totusi sa vad si varianta asta intamplandu-se odata si odata deoarece pana acum uefa ne-a privat de varianta pe care o expui tu acum
    Depinde de cand te uiti la fotbal (nu cred ca e cazul), sau despre ce perioada vorbesti.

    Sezonul 2007/2008: Barça - Man United, retur in deplasare dupa 0-0 acasa.

    Sezonul 2008/2009: Barça - Bayern, retur in deplasare dupa 4-0 acasa; Barça - Chelsea retur in deplasare dupa 0-0 acasa.

    Sezonul 2010/2011: Barça - Sahtior, retur in deplasare dupa 5-1 acasa.

    E adevarat ca diferenta e mare intre dublele cu returul acasa si cele cu returul in deplasare. Dar sa spunem ca "uefa ne-a privat de varianta asta" e cam deplasat.
    Last edited by Dytza; 16th March 2013 at 16:42.

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    interesant ca daca ma apuc sa caut si eu gasesc vreo 20 de duble manse in care ati jucat pe camp nou...

    dar oricum s-a discutat prea mult pe tema asta...

    nu sunt deplasat...stiu ca nu "returul acasa" va califica, ci jocul incredibil al echipei

    dar sper si eu sa aveti macar returul semifinalei oriunde altundeva in afara de camp nou
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #28
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    interesant ca daca ma apuc sa caut si eu gasesc vreo 20 de duble manse in care ati jucat pe camp nou...
    ...

    Quote Originally Posted by Dytza View Post
    E adevarat ca diferenta e mare intre dublele cu returul acasa si cele cu returul in deplasare

  8. #29
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    *returul

    dar poti citi si ce am scris sub...

    nimeni nu va contesta valoarea
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. 16th March 2013, 17:35
    Reason
    off-topic

  10. #30
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    reactia celor de la PSG la aflarea adversarului

    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  11. #31
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    epic. parca era una de genu' si cu Sahtior acum 2 editii

    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #32
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Cred ca e clara tactica PSG-ului in aceasta dubla avand in vedere ca e mai mult echipa italiana decat franceza.

  13. #33
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Barca cu returul acasa a avut 2 eliminari dureroase: Inter si Chelsea. ambele in semifinale de CL. eu cred ca unii traiesc mai nou ca sa gaseasca de ce sa se lege in legatura cu Barca....

    am mai zis-o. pentru Barca ar fi mai bine sa joace returul in deplasare. in tur, acasa, ar inscrie/castiga mai usor, iar in deplasare, datorita nevoii de a ataca, adversarul nu ar mai baga autobusul, deci Barca si-ar face jocul mai usor. daca e greu de priceput ce am spus mai explic odata
    Subscriu!
    Nu ca ar avea prea mare relevanta...
    Dar...va rog sa ma credeti, am vizionat in ultimii ani cam 200 de partide ale Barcei.
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

  14. 17th March 2013, 00:45
    Reason
    off-topic

  15. #34
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    Apoi e mult mai simplu sa gestionezi viitorul la un club ca PSG daca esti eliminbat de Barca mai degraba decat de Malaga sa zicem.
    Ce noroc pe PSG.

    Totuşi Messi va lua autograf de la Beckham .

  16. 18th March 2013, 14:17
    Reason
    off-topic

  17. #35
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    suspendarea lui ibrahimovic a fost redusa la 1 meci. astia de la uefa fie sunt corupti,fie sunt prosti.pentru rosu direct se ia minim 2 etape.

  18. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Ce a facut Ibra acolo nu era de rosu direct. Poate doar galben si asta exagerand deoarece nu a atins adversarul.
    Ieri Brandao era aproape sa rupa piciorul lui Silva si nu a fost nici macar fault acordat si in plus Saint Etienne a inscris golul egalizator etc ...

    Sa lasam un pic ideea fixa ca Ibra trebuie sa ia rosu in fiecare meci si ca el e cel care rupe pe toti.
    Omul asta joaca fotbal in primul rand si joaca pe bune. Nu am auzit pana acum sa rupa pe cineva incat sa opreasca cariera unui jucator. Este un olandez acolo care inca joaca si a rupt deja un francez la Newcastle
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #37
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    qatareze,lasa vrajeala musulmana.a fost de rosu,iar suspendarile se dau in functie de sanctiunea pe care a decis-o arbitrul.zi,ma,cu ce i-ati corupt pe aia de la uefa?

  20. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    In primul rand atentie cu "vrajeala musulmana" deoarece esti pe langa. Daca iti ... cristosii... cred ca esti ofuscat

    Vezi ca nu e decis inca. Pe 26 e comisia si acolo se va stie daca Ibra joaca turul sau nu. E adevarat totusi ca sanse sunt ca suspendarea sa fie redusa la un meci. Am spus mai devreme de ce.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #39
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    qatareze,ti s-a urcat barilul la cap.nici nu mai esti in stare sa gandesti rational.postezi lucruri penibile.singurul care e pe langa ,esti tu.felicitari. jegul de platini incepe sa faca jocurile pentru qatarezi.nu degeaba a jucat la nenorocita aia de echipa din italia.

  22. #40
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Sincer sa fiu...cu sau fara Ibra in tur tot acolo e, indiferent ce ati spune voi. Omul asta poate ori sa iti faca singur un meci, ori sa ti-l ingroape. Eu sper sa fie varianta a doua! Avand in vedere ca returul e pe Camp Nou, tot ce-mi doresc e sa nu piarda Barcelona la Paris...un egal cu goluri marcate e suficient.

  23. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Este probabil cel mai bun adversar posibil pt PSG si asta din mai multe puncte de vedere.
    Nu probabil, sigur este cel mai bun adversar posibil pentru PSG, altfel ar fi avut o sansa de semifinale echipa delaparis!
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    Maceeeeeeeeeeeeeeeeeel 6-1 la general pentru Barca.
    Ce fercit e! Zici c-ar juca Steaua in locu Barcelonei dar sunt sigur ca-n imaginatia lui cam tot una e, si nici nu e o treaba prea greu de reusit: doar capurile trebuie sa le interschimbe sau poate-si imagineaza putin cetzos si atunci Steaua rupe fara probleme pe PSG.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  24. #42
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ibra a luat rosu direct,1 etapa suspendare.nu doar blatter a fost sensibilizat de qatarezi,ci si platini.se vede ca jegosul platini a jucat la acea echipa din italia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •