Results 1 to 11 of 11

Thread: Profesionistii

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Profesionistii

    Pe acest thread vom discuta despre emisiunea Profesionistii. Probabil una din putinele productii decente de la TVR.

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Azi de la ora 23:10, invitatul Eugeniei Voda, este Sorin Oprescu.

  3. 2nd March 2013, 18:45

  4. #3
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Intra-devar o emisiune interesanta si bine realizata, pacat ca este asa tarziu
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  5. #4
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Rezista cam de 10 ani aceasta emisiune. Eu cred ca nu aavea ce cauta sambata aceasta emisiune. Mai potrifit era in cursul saptamanii...eu urmaresc cu placere ori de cate ori pot. La fel urmaresc si dincolo de aparente,este o emisiune calda. Si prezentatoarea este o prezenta calda.

  6. #5
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Intra-devar o emisiune interesanta si bine realizata, pacat ca este asa tarziu
    Eu o vad cateodata in reluare. E o emisiune foarte interesanta.
    As enumera numai cateva, cu invitatii : Nicu Constantin, "le CTP", Jean Constantin, Valentin Uritescu, Puiu Calinescu (haz mare ) ...

    Eugenia Voda a fost "descoperita" (lansata) de fosta "sefa" la revista "Cinema" (denumita apoi "Noul Cinema") dar nu-i mai stiu numele (poate Adina Darian) .. era acum vreo 20 de ani. Iar revista a avut ultimul numar in dec. 1998, din cate stiu.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  7. #6
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian. View Post
    Eu o vad cateodata in reluare. E o emisiune foarte interesanta.
    As enumera numai cateva, cu invitatii : Nicu Constantin, "le CTP", Jean Constantin, Valentin Uritescu, Puiu Calinescu (haz mare ) ...

    Eugenia Voda a fost "descoperita" (lansata) de fosta "sefa" la revista "Cinema" (denumita apoi "Noul Cinema") dar nu-i mai stiu numele (poate Adina Darian) .. era acum vreo 20 de ani. Iar revista a avut ultimul numar in dec. 1998, din cate stiu.
    Si eu o urmaresc in reluare de cate ori am timp. Si da, au fost cateva emisiuni remarcabile cu invitati exceptionali ( dar aseara recunosc ca nu m-am uitat pt ca nu-mi place deloc invitatul)
    Eugen Voda e prezentatoare care stie sa interactioneze cu invitatul, pune intrebari inteligente si potrivite, si dupa cum a spus si Alin este si o prezenta calda
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #7
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Emisiunea de aseara a fost savuroasa! Am aflat lucruri noi.

  9. #8
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    mi se pare ca sunt pe site-ul tvr-ului.. erau acum cateva saptamani cand am intrat pe site

  10. #9
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Probabil una din putinele productii decente de la TVR.
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Azi de la ora 23:10, invitatul Eugeniei Voda, este Sorin Oprescu.

  11. #10
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    'Profesionistii' e o emisiune agreabila, dar destul de searbada ca show televizat.

    Mie imi place mult mai mult 'Garantat 100%' realizata de Catalin Stefanescu.
    Emisiunea are nu numai un format original, atractiv si dinamic (alternanta intreviu - muzica, dialoguri pe teme diverse), dar si invitati interesanti care vin si din zona mai putin vizibila a performantei.

    Personal gasesc Garantat 100% ca fiind cel mai bun 'quality show' teve din Romania si drept dovada a rezistat peste 10 ani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #11
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Rezista cam de 10 ani aceasta emisiune. Eu cred ca nu aavea ce cauta sambata aceasta emisiune. Mai potrifit era in cursul saptamanii...eu urmaresc cu placere ori de cate ori pot. La fel urmaresc si dincolo de aparente,este o emisiune calda. Si prezentatoarea este o prezenta calda.
    Din cauza prezentatoarei nu ma uit la emisiune. Seamana cu o profa severa cu unii si partinitoare. Interviurile nu sunt prea inteligente, pacat de unii invitati. M-am uitat de cateva ori vreo 5 minute si am schimbat postul.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •