Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: Scrisoare deschisa a lui Marius Stan catre suporteri

  1. #1
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1

    Scrisoare deschisa a lui Marius Stan catre suporteri

    Dragi iubitori de fotbal din Galați,

    Am ales această cale de a comunica – direct cu voi – pentru că sunt deopotrivă preocupat și dezamăgit de ceea ce se întâmplă la FC Oțelul Galați.
    Sunt primarul gălățenilor, dar nu uit de unde am plecat și de unde mă știu oamenii. De aceea, nu îmi este indiferentă situația de la Club. Ca Primar și fost manager de organizație sportivă, sunt uimit de lipsa vreunui plan coerent de dezvoltare a acestui brand de primă mână al municipiului, un simbol inegalabil. De aceea, am ales să nu mai tac.
    Știm cu toții că am făcut eforturi mari pentru a aduce un investitor serios la Club. Ne-am orientat, anul trecut, asupra Domnului Adamescu, despre care știam că este la cârma unor afaceri serioase, o garanție de continuitate pentru fotbalul gălățean.
    Odată cu acest transfer de proprietate, am părăsit Clubul. Am plecat cu mari împliniri pe plan sportiv, un Titlu de Campioană, o Supercupă, o participare în UEFA Champions League și zeci, poate sute de mii de gălățeni fericiți. Am lăsat visteria Clubului cu mai bine de 7 milioane de Euro și zero datorii, situație rară, dacă nu cumva unică în Liga I.
    Între timp au apărut probleme serioase la FC Oțelul. Jucătorii echipei, cei de la care orice suporter gălățean așteaptă un nou trofeu – Cupa României –, sunt neplătiți din luna decembrie a anului trecut și, la fel de grav, antrenorul Petre Grigoraș, poate cel mai apreciat tehnician din istoria Clubului, n-a semnat încă un contract cu FC Oțelul Galați. De ce?
    Mă întreb dacă nu cumva achiziția acestui Club a fost văzută ca o cale de a deține controlul asupra unor resurse financiare câștigate acolo jos, pe terenul de joc. Mă întreb dacă nu cumva se dorește sacrificarea unor rezultate sportive doar pentru realizarea unor scheme financiare care nu au nicio legătură cu sportul ori cu sufletul suporterilor.
    Doresc să anunț, în final, că sunt mâhnit să constat înrăutățirea situației de la FC Oțelul, să-i propun orașului o analiză serioasă privind continuarea sprijinului către Club și să mă delimitez categoric de ceea ce cred că poate fi o subjugare a intereselor sportive celor financiare. Aș fi fericit să mă înșel.
    Oțelul are un patron care trebuie să le explice gălățenilor următoarele: care îi sunt intențiile, ce a făcut cu resursele preluate de la fostul acționar și cum asigură derularea activității și finanțarea pe mai departe.
    Până la lămurirea acestor chestiuni, voi fi alături de echipă și de suporteri doar cu sufletul meu de „oțelar”.
    Ca primar, voi începe și duce la bun sfârșit proiectul stadionului modern pe care l-am promis iubitorilor de fotbal din Galați.

    Ing. Marius STAN
    Primarul Municipiului Galați



    http://dunareabatrana.ro/20130220237...fc-otelul.html
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    B.T.

    Am zas.

  3. #3
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    B.T.

    Am zas.

    Il crezi pe Marius Stan acum? Ce ciudat esti....
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Eu nu l-am crezut niciodata. ati inceput si voi sa va indoiti? Sa va puneti intrebari? Sa deschideti ochii?

  5. #5
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    "Mă întreb dacă nu cumva achiziția acestui Club a fost văzută ca o cale de a deține controlul asupra unor resurse financiare câștigate acolo jos, pe terenul de joc".
    acolo jos,pe terenul de joc...sariti,hotii...
    granita la Orsova!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    http://dunareabatrana.ro/components/.../jc_target.gifotelaria» 20-02-2013 19:10
    Hahahaha...cand il injuram pe Adamescu, multi m-au spurcat...cand intrebam DE CE PL MEA a ales asta -adamescu- sa dea bani din martie - ??!! - toti m-ati spurcat (bine, nu toti...)
    Era clar ca atata timp, cat adamescu - cu "a" mic- nu a investit nicaieri pana la anii lui, era clar ca e ceva putred la mijloc...cand am intrebat UNDE SUNT BANII de la UEFA, am fost injurat...

    http://dunareabatrana.ro/20130220237...fc-otelul.html







    Deci nu numai pe mine m-ati injurat ca intrebam de acei bani?

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Vrea sa trimita si Tim o scrisoare deschisa...la slitz.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    acolo jos,pe terenul de joc...sariti,hotii...
    Sunt banii sau nu sunt in cont?


    Quote Originally Posted by tim View Post
    http://dunareabatrana.ro/components/.../jc_target.gifotelaria» 20-02-2013 19:10
    Hahahaha...cand il injuram pe Adamescu, multi m-au spurcat...cand intrebam DE CE PL MEA a ales asta -adamescu- sa dea bani din martie - ??!! - toti m-ati spurcat (bine, nu toti...)
    Era clar ca atata timp, cat adamescu - cu "a" mic- nu a investit nicaieri pana la anii lui, era clar ca e ceva putred la mijloc...cand am intrebat UNDE SUNT BANII de la UEFA, am fost injurat...

    http://dunareabatrana.ro/20130220237...fc-otelul.html







    Deci nu numai pe mine m-ati injurat ca intrebam de acei bani?
    Daca imi arati o singura postare in care EU te-am injurat fac ce vrei tu.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  9. #9
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Sunt banii sau nu sunt in cont?
    in mod sigur,dar nu stiu decat o mana de oameni care-i contul ala...satan,orbuletii si tanti liese
    granita la Orsova!

  10. #10
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    in mod sigur,dar nu stiu decat o mana de oameni care-i contul ala...satan,orbuletii si tanti liese
    Pai si atunci Adamescu ce mai ia?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  11. #11
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Ca sa duca la bun sfarsit proiectul binecunoscutului stadion modern, ii trebuie 2 mandate de primar, sa fie clar!
    Votati Marius Stan si la urmatoarele alegeri.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  12. #12
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hard View Post
    Ca sa duca la bun sfarsit proiectul binecunoscutului stadion modern, ii trebuie 2 mandate de primar, sa fie clar!
    Votati Marius Stan si la urmatoarele alegeri.
    Chinezii au facut zgarie nori in 30 de zile, cred ca si noi putem face un stadion intr-un an. Acum tu ca galatean spune, pe cine ar fi trebuit sa votam? Ai vazut ce contracandidati a avut Stan?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #13
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    El nu mai e galatean, e bocorestean. Deja nu-i mai ajungi la nas nici cu prajina.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #14
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    http://dunareabatrana.ro/components/.../jc_target.gifotelaria» 20-02-2013 19:10
    Hahahaha...cand il injuram pe Adamescu, multi m-au spurcat...cand intrebam DE CE PL MEA a ales asta -adamescu- sa dea bani din martie - ??!! - toti m-ati spurcat (bine, nu toti...)
    Era clar ca atata timp, cat adamescu - cu "a" mic- nu a investit nicaieri pana la anii lui, era clar ca e ceva putred la mijloc...cand am intrebat UNDE SUNT BANII de la UEFA, am fost injurat...

    http://dunareabatrana.ro/20130220237...fc-otelul.html

    Deci nu numai pe mine m-ati injurat ca intrebam de acei bani?
    Aici n-ai fost injurat, dar tu nu poti spune ca nu ne-ai injurat pe noi, deci... pentru ipocrizie.

    Cat despre bani, sunt in conturile clubului si s-au platit datoriile. Spre deosebire de altii, care n-au vrut sa plateasca 500.000 cu milioanele luate dupa clasarea pe locul 2.
    Iar daca tot te doare atat de acei bani, cere o expertiza contabila daca vrei sa faci si altceva decat sa trancani pe forumuri cu anii.

    Vad ca te-ai apucat sa-ti faci si conturi pe Dunarea Batrana si sa pozezi in galatean contrariat.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Iar daca tot te doare atat de acei bani, cere o expertiza contabila daca vrei sa faci si altceva decat sa trancani pe forumuri cu anii.

    Vad ca te-ai apucat sa-ti faci si conturi pe Dunarea Batrana si sa pozezi in galatean contrariat.
    1. expertiza o sa cereti voi, cand veti deschide ochii si veti realiza ca ati fost folositi ca o curva ieftina si apoi aruncati
    2. am spus ca imi fac cont pe DB daca voi fi banat aici de tine si atunci voi face ravagii acolo. Daca nu ma crezi , banati contul acelui galatean care a inceput sa priceapa ca totul a fost o mizerie.

  16. #16
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    1. expertiza o sa cereti voi, cand veti deschide ochii si veti realiza ca ati fost folositi ca o curva ieftina si apoi aruncati
    2. am spus ca imi fac cont pe DB daca voi fi banat aici de tine si atunci voi face ravagii acolo. Daca nu ma crezi , banati contul acelui galatean care a inceput sa priceapa ca totul a fost o mizerie.
    1.Expertiza am cerut-o de de mult si tu stii asta. Chiar ai dat replici la topicul deschis atunci de mine, in care am aratat ce am cerut conducerii.
    2.Daca nenea ala e galatean inseamna ca eu sunt chinez. Am mai scris si eu cu IP de Timisoara, dar totusi sa scrii doar din acel oras demonstreaza clar ca nu esti din Galati.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  17. #17
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    1. expertiza o sa cereti voi, cand veti deschide ochii si veti realiza ca ati fost folositi ca o curva ieftina si apoi aruncati
    2. am spus ca imi fac cont pe DB daca voi fi banat aici de tine si atunci voi face ravagii acolo. Daca nu ma crezi , banati contul acelui galatean care a inceput sa priceapa ca totul a fost o mizerie.
    1. La faza asta n-ai o senzatie de deja-vu? Desi te vad mai interesat de patronul care ne-o trage noua decat de cel care v-a tras-o voua.
    2. Eu nu te banez daca n-am motiv.
    Chiar te poti simti deosebit. Esti primul om pe care l-am sanctionat. In cealalta tura cat am fost moderator n-am sanctionat pe nimeni, nici chiar pe Hard care era mai activ la acea vreme. Unde mai pui ca ti-am dat si numai un punct cand meritai vreo 15.
    Ti-am mai spus: tu decizi cum ne comportam pe viitor. Eu mi-am aratat uriasa marinimie (scuzati excesul de modestie) pasuindu-te de multe sanctiuni. Poti considera ca oferta de armistitiu ti-a fost facuta chiar daca era nemeritata. De aici, tu decizi daca o accepti sau continui cu acest comportament.

    Quote Originally Posted by megastar View Post
    1.Expertiza am cerut-o de de mult si tu stii asta. Chiar ai dat replici la topicul deschis atunci de mine, in care am aratat ce am cerut conducerii.
    2.Daca nenea ala e galatean inseamna ca eu sunt chinez. Am mai scris si eu cu IP de Timisoara, dar totusi sa scrii doar din acel oras demonstreaza clar ca nu esti din Galati.
    1. Stii bine ca tim este un exemplu de om care in mai putin de 1 minut poate uita orice doreste si sa se intoarca la 90 de grade.
    2. Cum ziceam si eu. Si-a facut conturi multiple pe DB si cica scriu galatenii. Ori o fi unul din ceilalti timisoreni.
    Last edited by Doctor_Satan; 21st February 2013 at 10:06.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #18
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Petre Grigoras: "E o situatie neprevazuta, am purtat astazi pentru prima data o discutie telefonica cu domnul Adamescu, luni ma voi prezenta la Bucuresti pentru o discutie personala cu dansul si atunci o sa lamurim toate problemele care par sa se fi ivit acum, in ultimul moment. Nu ne-am cunoscut pana acum. Am considerat ca exista o relatie profesionista la nivelul conducerii si nu credeam ca se va ajunge la situatia de acum. Exista o usoara incertitudine si e clar ca problema trebuie lamurita si asta se face doar discutand cu patronul clubului. Pana nu am avut aceasta discutie personala, nu pot lua vreo decizie fara vreo acoperire. Este destul de tarzie, dar niciodata nu este prea tarziu. Ni s-a transmis ca echipa va fi sustinuta in continuare si nu va avea probleme financiare, va fi o echipa puternica si stabila din punctul acesta de vedere."

    Narcis Raducan: "Exista unele tensiuni la varf, dar eu, ca director general al FC Otelul Galati, sunt foarte interesat sa existe liniste la nivelul echipei deoarece peste cateva zile va incepe sezonul de primavara si orice punct este important in economia campionatului. Imi doresc ca problemele sa fie rezolvate pentru ca munca noastra de pana acum sa nu aiba de suferit. Stiu, suporterii nu mai vor vorbe, ei asteapta fapte si este firesc sa adopte aceasta pozitie. Am fost sunat astazi de actionarul principal al clubului, domnul Adamescu, si luni voi fi prezent la Bucuresti, alaturi de antrenorul Petre Grigoras, pentru a discuta situatia clubului si a contractului tehnicianului nostru. Domnia sa nu se afla in tara, de aceea aceasta intalnire nu poate avea loc mai devreme pentru ca Petre Grigoras sa ia loc pe banca la meciul cu Petrolul, de duminica. Totodata, am primit asigurari ca jucatorii isi vor primi restantele financiare pana la ora jocului cu ploiestenii. Nu am informatii ca banii clubului ar fi disparut din cont, consider ca orice poate fi dovedit cu documente. Avem nevoie de cat mai multi suporteri pentru meciul de duminica, este foarte important sa debutam cu dreptul in 2013!"
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Ce blestem: actionariat bucurestean, conducere stelista.

  20. #20
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Mai avem de crescut pana sa avem un actionar galatean. Faza cu Raducan stelist recunosc, ma deranjeaza. El spune ca nu-i.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  21. #21
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Mai avem de crescut pana sa avem un actionar galatean. Faza cu Raducan stelist recunosc, ma deranjeaza. El spune ca nu-i.
    zi multam ca n-a bagat-o pe aia cu "osielar de mic"
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •