Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: 'Pozitia copilului' a castigat Ursul de Aur la Berlin

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    'Pozitia copilului' a castigat Ursul de Aur la Berlin

    Filmul Pozitia copilului a castigat aseara ursul de aur la berlin pentru cel mai bun la festivalul de la Berlin. filmul a fost regizat de: Calin Peter Netzer. Ce parere aveti de acest succes? Ati urmarit filmul?

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Felicitari! Se pare ca adunam tot mai multe premii.

  3. #3
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am citit si eu acum pe Adevarul. Vreau sa vad filmul, dar nu l-am gasit pe torrente

  4. #4
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Voi cauta si eu. Cine gaseste primul,sa puna aici.

  5. #5
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    astept cu interes partea a doua a filmului. "pozitia capra"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #6
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Cica filmul a fost inspirat de Victor Ponta, cu "pozitia copy-ului"!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  7. #7
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Voi cauta si eu. Cine gaseste primul,sa puna aici.
    nu o sa-l gaeseti pe nici un torrent, e prea devreme

  8. #8
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Cu asta se ocupa un PR bun: scoate margaritar de unde toata lumea vede numai rahat

    Stiu sigur ca filmul acesta nu o sa-mi placa, insa imi accept conditia de neofit si stiu ca mesajul li se-arata doar initiatilor

    Va fi momentul meu de glorie cand voi privi la raurile inspumate de laude, care se vor izbi si se vor sparge, neputincioase, de zidul de indiferenta al publicului consumator. Inca o capodopera facuta zob -si asta fara s-o vad macar. Sunt foarte multumit de mine. Daca ar emigra astia de nu le poti ajunge la nas decat cu un spit bine tintit -cum ne tot ameninta , atunci as fi si mai multumit, pentru ca am ramane cei mai inteligenti de pe forum eu si cu unchiul

    Poftim monstra!

    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Cica filmul a fost inspirat de Victor Ponta, cu "pozitia copy-ului"!
    Unchiule, te contrazic. Eu cred ca filmul a fost inspirat din filmuletele acelea cu Marian Darta si Naomi, inainte sa-i salte caralii pentru pidosnicie

    Quote Originally Posted by resita View Post
    nu o sa-l gaeseti pe nici un torrent, e prea devreme
    Dimpotriva, eu cred ca e prea tarziu

  9. #9
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by le.gry View Post
    Cu asta se ocupa un PR bun: scoate margaritar de unde toata lumea vede numai rahat

    Stiu sigur ca filmul acesta nu o sa-mi placa, insa imi accept conditia de neofit si stiu ca mesajul li se-arata doar initiatilor

    Va fi momentul meu de glorie cand voi privi la raurile inspumate de laude, care se vor izbi si se vor sparge, neputincioase, de zidul de indiferenta al publicului consumator. Inca o capodopera facuta zob -si asta fara s-o vad macar. Sunt foarte multumit de mine. Daca ar emigra astia de nu le poti ajunge la nas decat cu un spit bine tintit -cum ne tot ameninta , atunci as fi si mai multumit, pentru ca am ramane cei mai inteligenti de pe forum eu si cu unchiul

    Poftim monstra!



    Unchiule, te contrazic. Eu cred ca filmul a fost inspirat din filmuletele acelea cu Marian Darta si Naomi, inainte sa-i salte caralii pentru pidosnicie



    Dimpotriva, eu cred ca e prea tarziu

    Esti de belea, zau asa!

    Raman la parerea ca "Pozitia copilui" ar fi fost cu adevarat un film extraordinar daca ar fi fost filmat doar in pantecul purtatoarei!
    Noroc cu aLLiin, care si-a dat silinta sa-l faca deosebit sugerand un titlu aiuristic...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  10. #10
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Habar n-aveam de filmul asta pana ieri, habar n-am cine e regizorul, sunt sanse extrem de mici sa il vad. Asta se aplica la 99,999% dintre romani. Diferenta e ca marea majoritate o sa se bata cu caramida in piept si o sa se arate mandri ca sunt conationali cu regizorul, de parca ar avea vreun merit in realizarea filmului.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  11. #11
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by le.gry View Post
    Cu asta se ocupa un PR bun: scoate margaritar de unde toata lumea vede numai rahat

    Stiu sigur ca filmul acesta nu o sa-mi placa, insa imi accept conditia de neofit si stiu ca mesajul li se-arata doar initiatilor

    Va fi momentul meu de glorie cand voi privi la raurile inspumate de laude, care se vor izbi si se vor sparge, neputincioase, de zidul de indiferenta al publicului consumator. Inca o capodopera facuta zob -si asta fara s-o vad macar. Sunt foarte multumit de mine. Daca ar emigra astia de nu le poti ajunge la nas decat cu un spit bine tintit -cum ne tot ameninta , atunci as fi si mai multumit, pentru ca am ramane cei mai inteligenti de pe forum eu si cu unchiul

    Poftim monstra!



    Unchiule, te contrazic. Eu cred ca filmul a fost inspirat din filmuletele acelea cu Marian Darta si Naomi, inainte sa-i salte caralii pentru pidosnicie



    Dimpotriva, eu cred ca e prea tarziu

    Release Date: 8 March 2013 (Romania)
    http://www.imdb.com/title/tt2187115/reference

  12. #12
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Scuzati eroarea in titlu,se mai intampla. Cred ca Celso va rezolva.

  13. #13
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post

    Raman la parerea ca "Pozitia copilui" ar fi fost cu adevarat un film extraordinar daca ar fi fost filmat doar in pantecul purtatoarei!


    Desigur. Si pentru ca tehnica a evoluat uimitor in ultima vreme, as sugera ca fatul sa fie monitorizat zi de zi, pe toate caile de acces spre el. Doamna Sandra Romain stiu ca excela la capitolul asta, dar nu banuiam ce scop nobil se ascunde in spatele taraseniei

  14. #14
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by le.gry View Post


    Desigur. Si pentru ca tehnica a evoluat uimitor in ultima vreme, as sugera ca fatul sa fie monitorizat zi de zi, pe toate caile de acces spre el. Doamna Sandra Romain stiu ca excela la capitolul asta, dar nu banuiam ce scop nobil se ascunde in spatele taraseniei
    Laparoscopul va duce cinematografia pe culmi nebanuite!
    Si Sandrei Romain i-a placut ideea si si-a manifestat imediat disponibilitatea dezbracandu-se: "Aaaa, da! La par o...scot!"
    "Dixi et salvavi animam meam"

  15. #15
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Mi se pare un pic demodata atribuirea unui trofeu cu numele Ursul de Aur, doamnei Sandra Romain. Stiu ca moda afro era la mare cautare in anii 80, totusi

  16. #16
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Cel mai bun film romanesc ramane Azomures, alb-negru, de 21 DIN!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  17. #17
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Au primit macar si o punga de asta?
    http://cabman.blogger.de/static/antv...goldbaeren.jpg
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  18. #18
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Cel mai bun film romanesc ramane Azomures, alb-negru, de 21 DIN!
    Aaaaaoleu, unchiule, desi esti tanar si in putere, momentul cand va ajunge DIN la magicul 21 este rezervat matusalemicilor

  19. #19
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by le.gry View Post
    Aaaaaoleu, unchiule, desi esti tanar si in putere, momentul cand va ajunge DIN la magicul 21 este rezervat matusalemicilor
    Si nici alb-negru nu cred c-o sa mai fie, c-au plecat Alvarez si Issa Ba! A ramas doar Buba'...
    Bre, din cate imi amintesc, Romania a relocat o gramada de ursi, chiar si prin Germania! Daca Ursul de Aur de la Berlin o fi urs gunoier, de prin Racadau?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  20. #20
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Bre, io n-am inteles prea bine o chestie: au dat ursul romanului, sau l-au dat pe roman ursului?

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Felicitari ! Am adus si Ursul de Aur in tara , urmeaza Oscarul ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •