Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 31 of 31

Thread: 'Pozitia copilului' a castigat Ursul de Aur la Berlin

  1. #22
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Lordule, ai participat la filmari?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  2. #23
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    nu ..am vazut trailerul in schimb
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #24
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by le.gry View Post
    Bre, io n-am inteles prea bine o chestie: au dat ursul romanului, sau l-au dat pe roman ursului?
    Si nemtii astia, zau asa! nu-s decat niste ursari mai rasariti...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  4. #25
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    ..am vazut trailerul in schimb
    In schimbul a ce?

    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Si nemtii astia, zau asa! nu-s decat niste ursari mai rasariti...
    Rasariti si linistiti. Linistea sufleteasca conteaza foarte mult. De exemplu, ai nostri numai belele au...

    http://adevarul.ro/locale/craiova/cr...9dd/index.html


  5. #26
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Ce "urs"... Ion Iliescu concureaza cu sanse reale la trofeul "URSS-ul de aur", cu filmul "Revolutia mea stralucita"!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  6. #27
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu pot sa nu observ titlul foarte belgian al filmului.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #28
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Felicitari ! Am adus si Ursul de Aur in tara , urmeaza Oscarul ?
    Si ai plimbat ursul?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #29
    incepator epal's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Iasi
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Vad ca cineva intrebase mai demult de torrent, dar era prea devreme sa fi aparut deja. Acum in schimb ma gandesc ca ar trebui sa fie...dar totusi nu gasesc in cautarea google (poate nu stiu sa caut?). Daca cineva deja a gasit, sau stie unde ar putea fi (ceva site-uri de torrente), dati un semn As aprecia.. ca tare-as vrea sa vad filmul asta..mor de curiozitate

  9. #30
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Filmul asta este propunerea Romaniei pentru oscar. Sa vedem daca intram macar in ultima runda de preliminarii
    MEREU SUPERIORI !!!

  10. #31
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    tot respectul pentru cei ce au realizat 'pozitia copilului' si felicitari pentru 'ursul de aur'.

    altfel desi imi plac filmele negre, cu sbiecte reality samd, o spun sportiv ca nu pot sa ma apropii de filmele romanesti de dupa '89 a fost un chin sa vad pana la capat putinele pe care m-am incumentat sa le incep.
    Pentru vestici este cu siguranta o mare chestie sa vada dramele romanesti, cu comunism, perioada de tranzitie, mizerie, decadere etc.

    Fara a le contesta valoarea artisitica, pentru mine filmele astea nu inseamna decat hiperbolizarea amarului romanesc ceea ce e deja prea mult. Cand aud ca a mai aparut un film romanesc, imediat ma intreb daca e despre comunism sau despre societatea corupta de azi (adica cu politicieni, sistem educational/medical la pamant etc). La fel si modul in care sunt filmate: aproape neprofesionist, cu camera de mana sau cu imagine intunecata, total neatractiv si facand filmul si mai greu de digerat.
    Cred ca bookmakerii ti-ar refuza un pariu pe tematica urmatorului film romanesc pentru ca e aproape evident.

    Personal mi se pare ca subiectele astea devine stereotipe, sau cel putin forma in care ele sunt prezentate.
    Cred ca in curand se va ajunge la saturatie si pe piata externa si mai cred ca regizorii romani, indiscutabil buni, ar trebui sa anticipeze asta printr-o schimbare rapida de stil.
    Nu inseamna ca renunti la a face film de arta daca incerci sa comunici mai bine cu spectatorii. Sunt multe exemple care confirma asta.

    Succes si la Oscar.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •