Page 5 of 30 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 625

Thread: Competitii junioare/juniori 2013

  1. #85

  2. #86
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Primele vesti de la Tess: http://fangymnastics.com/2013/03/09/...national-2013/ Am pus cateva poze si pe pagina de facebook - Fangymnastics. Vom continua si maine.
    www.fangymnastics.com

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Pai de ce i s-a refuzat viza Andreei Iridon? Sa fi fost vreo greseala in aplicatie?
    Ciudat

  4. #88
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Pai de ce i s-a refuzat viza Andreei Iridon? Sa fi fost vreo greseala in aplicatie?
    Ciudat
    Nu cred ca i-au refuzat-o ci nu a ajuns la timp.

  5. #89
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    http://www.thecouchgymnast.com/gymni...llery-romania/ nu stiu daca s-a mai pus linkul. Cat de frumoasa e Paula Tudorache, wow!

  6. #90
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Video de la antrenamente: http://fangymnastics.com/2013/03/09/...entul-oficial/
    Sa va uitati la barna Andreei....o sa va faca weekendul mai frumos! E deosebita! Urmeaza si filmulete cu Laura si Paula.
    www.fangymnastics.com

  7. #91
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumim, Mihai si Tess!!
    Indata ma uit si eu la filmulete.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #92
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cate suruburi vedeti la coborarea Paulei de la barna? Doar 2 sau...? Frumoasa si barna ei!
    www.fangymnastics.com

  9. #93
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    doua am numarat si la ea si la Laura

  10. #94
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    La astea cu suruburi greu de identificat sunt varza Totusi 2 ma astept sa fie.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #95
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Multumesc si eu Tess ai Mihai!

    Mai,eu la, Laura vad sigur doua suruburi,dar la Paula eu cred ca sint trei,se invirte foarte repede dar inclin sa cred ca-s trei.
    Last edited by AuriB; 9th March 2013 at 13:13.

  12. #96
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ati calculat D-ul Andreei? Mie mi-a dat 6.1 daca face bine si legarea de la danilova cu saritura artistica. Prima barna a unei romance pe care o calculez in 2013

    Paula mi se pare ca nu intoarce bine si de aceea m-am gandit la 3 suruburi, dar cu incetinitorul cred ca sunt doar 2.
    www.fangymnastics.com

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Paula imi aminteste de Ana Porgras.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Mutumim pentru filmulete, mie mi se pare ca fetele au progresat fata de anul trecut.

  15. #99
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Multumesc pt filmulete

    Foarte frumoasa si sigura barna Andreei.
    Bafta fetelor diseara.

  16. #100
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Bafta fetelor diseara. Tinem stransi pumnii.La cat este concursul? Barna Andreei e super faina. Ma bucur mult pentru ea, dar si laura si Paula au progresat.

  17. #101
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    La ora 24.00 ora Romaniei intra fetele in concurs.

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Bafta fetelor diseara. Tinem stransi pumnii.La cat este concursul? Barna Andreei e super faina. Ma bucur mult pentru ea, dar si laura si Paula au progresat.
    Concursul e programat sa inceapa la ora 18:00 ora locala (duminica ora 01:00 AM in tara) cu fetele noastre la paralele.
    La ora locala 20:50 e programata premierea - cu fetele noastre pe podium (sper).
    Hai fetele! La antrenamentul oficial au aratat mai bine, mult mai bine decit concurenta Sper ca si la concurs sa fie to asa!

  19. #103
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Tess ai dreptate 12 noaptea ora westului. Tess daca mai ai ceva detalii mi-ai face o mare bucurie.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    Tess ai dreptate 12 noaptea ora westului. Tess daca mai ai ceva detalii mi-ai face o mare bucurie.
    Nu cine stie ce. Imi pare rau ca cei de la intretinere au venit sa aranjeze/controleze ceva tocmai acolo unde ma instalasem eu linga podium si am pierdut pima parte din birna Laurei. Dar fetele par sa fie bine, Paula e putin mai emotionata, la Andreea se vede experienta de concursuri mari (la un moment dat s-a uitat la mine si m-a intrebat daca nu cumva am fost si la Bruxelles si mi-a zimbit) iar Laura mi s-a parut in largul ei, daca de felul ei nu vorbeste prea mult daca nu o intrebi. Dar cind o intrebi are raspunsul pregatit. Per ansamblu eu zic ca sunt bine, nu-s timorate, antrenorii le incurajeaza, ele stiu ce stiu si isi fac treaba. Si pe filmulete poate se aude vocea Adelei Popa si/sau a lui Cristi Moldovan - indicatii si incurajari, nu critici sau alte chestii. Atmosfera e buna.

    Am vorbit cu ele putin cit stateau in sfoara si voiam sa inregistrez ce vorbim sa pot sa-mi amintesc pentru acasa. Mi-au lasat de inteles ca mai bine fara inregistrari si in mai putin de doua minute dupa ce am pus aparatul pe podea cu fundu-n sus, vorbeam despre orice zimbind.

    Fetele pareau ca s-au obinuit cu fusul orar, la sfirsitul antrenamentului nu erau deloc obosite, dupa masa au iesit cu Cristi in oras. (as fi vrut si eu cu ele, dar poate trebuia sa fiu mai insistenta; oricum de la sala au mers la hotel la masa si apoi urmau sa iasa in oras).

    Mi-au zis ce antreneaza la sarituri - dar nu va spun asta ca sa va fac in ciuda! Nu e mare secret si puteti ghici, dar e de munca si fetele par determinate sa munceasca, sa faca treaba.

    Imi sunt tare dragi copii astia care fac cu entuziasm si daruire ceea ce fac.

    Daca voi vreti ceva special spuneti, mai stau pe froum vreo 30 minute pina la o ora si apoi o iau din loc.
    Last edited by Tess_AN; 9th March 2013 at 18:53.

  21. #105
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Multumiiiiim, Tessss!!!! Meriti si tu un tort ca al lui Auri, ti se potriveste perfect week-end-ul asta

    Frumoase Andreea si Paula pe barna! Cateva legari noi si frumoase (na! nu numai la rusoaice se poate) Stateam si ma gandeam aseara ca rusii au lipici la cateva elemente (arabian pe barna si la sol, Mostepanove), dar romanii cred ca au lipici la flic - salt cu 360 de grade Atat de multe gimnaste care il fac!!! (acum, din ce stim, Lari, Stefi si Andreea -> poate mai sunt si altele?!?). Paula -> ar fi super sa aba 3 suruburi acolo, nu am vazut decat o data si mi s-au parut doar doua. Imi e ciuda pentru ca Paula e atat de frumoasa, insa are o viteza de rotatie destul de mica si ii este greu la elementele cu rasturnare...eu as face din ea o super paralelista, de 16.500 Cred ca se pot gasi solutii, s-au gasit pentru alte gimnaste, se poate si pentru Paula!

    Succes, fetelor!!!! Tare de tot, daca zice Tess ca sunteti mai bune decat concurenta e clar ca asa e!!! Tess nu-si prea fura singura caciula

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •