Results 1 to 13 of 13

Thread: Fazele superioare CM Handbal Masculin Spania 2013

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Fazele superioare CM Handbal Masculin Spania 2013

    http://i49.tinypic.com/k02adv.jpg


    Rezultate optimi de finala:

    Germania – Macedonia 28 – 23

    Brazilia – Rusia 26 – 27

    Danemarca – Tunisia 30 – 23

    Islanda – Franta 28 – 23

    Spania - Serbia 31-20

    Slovenia – Egipt 31-26

    Ungaria – Polonia 27-19

    Croatia – Belarus 33-24
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Programul sferturilor de finala

    Danemarca-Ungaria

    Franta-Croatia

    Spania-Germania

    Rusia-Slovenia


    Partidele din sferturi se joaca 23 ianuarie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1
    Franta out !!!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Slovenia-Rusia 27-28 (13-14)
    Slovenia: Shelmenko 6 goluri, Dibirov 6, Shishkaraev 4, Evdokimov 3, Atman 3, Chipurin 2, Gorbok 1, Zhitnikov 1, Rastvortsev 1
    Rusia: Zvivej L. 5 goluri, Zorman 5, Marguc 4, Dolenec 3, Skube 3, Zvivej M. 3, Bilbija 2, Kavticnik 2, Gaber 1

    Spania-Germania 28-24 (12-14)
    Spania: Tomas 7 goluri, Aguinagalde 7, Entrerrios 6, Maqueda 3, Rivera 3, Rocas 1, Sarmiento 1
    Germania: Christophersen 6 goluri, Theuerkauf 4, Klein 4, Haas 3, Groetzki 2, Weinhold 2, Wiencek 1, Schmidt 1, Pfahl 1

    Danemarca-Ungaria 28-26 (18-11)
    Danemarca: Lindberg 10 goluri, Eggert 5, Sondergaard 3, Markussen 2, Noddesbo 2, Hansen 2, Mollgaard 1
    Ungaria: Nagy L. 8 goluri, Csaszar 4, Harsanyi 4, Nagy K. 4, Mocsai 2, Lekai 2, Szollosi 1, Ivancsik 1,

    Franta-Croatia 23-30 (12-13)
    Franta: Sorhaindo 5 goluri, Fernandez 4, Guigou 4, Porte 3, Honrubia 2, Abalo 2, Narcisse 1, Karabatic 1, Accambray 1
    Croatia: Duvnjak 9 goluri, Horvat 5, Vori 3, Bicanic 3, Cupic 3, Kopljar 2, Sprem 2, Nincevic 2, Mandalinic 1



    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Franta out !!!
    http://i45.tinypic.com/23uyhd5.jpg

    handbalvolei.ro
    Last edited by Dario; 24th January 2013 at 10:28.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Semifinale

    25.01.2013 / Spania – Rusia (20:15)
    25.01.2013 / Danemarca – Croatia (22:30)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    *Spania-Slovenia.

    Cea mai buna clasare la un CM pt Slovenia. Extraordinar. Dar asta inseamna semifinala usoara pt Spanioli.

    A doua e greu de transat. Eu vreau Croatia.

  7. #7
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Dupa cum anticipam la inceputul CM ca Spania e favorita iar Franta "schioapata",iata ca ma incumet sa anticipez ca finala se va disputa intre Danemarca-Spania iar Spania devine campioana mondiala.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Spanioli sau plictisit să mai înscrie. Danezii parcă sunt românași i noștri leșinați.cea mai mare diferență din vreo finală ever.
    Last edited by mihaidascalescu; 27th January 2013 at 19:23.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ce o fi fost cu danezii? Incredibil. De fapt spanioli i puteau să se oprească de înscris la juma din repriza a doua și tot câștigau la vreo 7 goluri.

  10. #10
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Si Spania a castigat.Normal......

    PS
    Exista,la bibleoteca regala din Copenhaga,o carte cu titlul "Handbalul de la A la Z pentru incepatori".E absolut necesar sa fie restudiat de catre danezi.

  11. #11
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    S-au blocat mental probabil, altfel nu imi explic. Au facut un turneu prea bun, iar diferenta de valoare intre ea si Spania nu e nicidecum asta care a fost azi.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1
    Pana la urma Franta a avut noroc. A fost distrusa de Croatia, care a fost distrusa de Danemarca, care a fost distrusa de Spania in finala.
    Va dati seama ce patea Franta in meci direct cu Spania?

    Felicitari Spania noua campioana mondiala.


    PS. si aici nu vorbim de fotbal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Franta,DACA juca finala mare cu Spania,o castiga lejer.Parerea mea......

    PS
    Avand in vedere ca am anticipat corect finalistele CM si castigatoarea CM, mai ceva decat Nostradamus cred ca si in varianta asta(FRA-SPA)castigam.DACA......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •