View Poll Results: Cel mai bun film, in opinia voastra

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Argo

    1 4.76%
  • Beasts of the Southern Wild

    1 4.76%
  • Django Unchained

    9 42.86%
  • Les Misérables

    1 4.76%
  • Life of Pi

    1 4.76%
  • Lincoln

    2 9.52%
  • Silver Linings Playbook

    3 14.29%
  • Zero Dark Thirty

    1 4.76%
  • Amour

    2 9.52%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 66

Thread: Premiile Oscar | 2013

  1. #1
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1

    Premiile Oscar | 2013

    Premiile Oscar vor avea loc pe data de 24 februarie.

    Pun cateva categorii, restul le gasiti in link-ul de la finalul postului.

    Best Motion Picture of the Year
    Best Performance by an Actor in a Leading Role
    Bradley Cooper for Silver Linings Playbook
    Daniel Day-Lewis for Lincoln
    Hugh Jackman for Les Misérables
    Joaquin Phoenix for The Master
    Denzel Washington for Flight
    Best Performance by an Actress in a Leading Role
    Jessica Chastain for Zero Dark Thirty
    Jennifer Lawrence for Silver Linings Playbook
    Emmanuelle Riva for Amour
    Quvenzhané Wallis for Beasts of the Southern Wild
    Naomi Watts for The Impossible
    Best Achievement in Directing
    Michael Haneke for Amour
    Ang Lee for Life of Pi
    David O. Russell for Silver Linings Playbook
    Steven Spielberg for Lincoln
    Benh Zeitlin for Beasts of the Southern Wild
    Best Animated Feature Film of the Year
    Road to Oscars 2013
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pareri, predictii?
    Facem poll acum cu cel mai bun film al anului sau asteptam sa vedem ce zic si cu Amour?


    Personal sunt necajit ca nu a prins si The Dark Knight Rises o nominalizare, speram pentru Tom Hardy, dar asta este.
    Last edited by Celso; 12th January 2013 at 13:11.

  2. #2
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Bradley Cooper merita un Oscar pentru rolul din Silver Linings Playbook, a fost de departe cel mai bun rol din carieera sa .

  3. #3
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Cred ca acel To Be Determined se refera la faptul ca nu sint trecuti producatorii filmului, care vor primi premiul in caz ca va fi cazul, nu ca nu s-au hotarit. De hotarit, e hotarit

    Eu am vazut doar 2 dintre cele 9 filme, Argo si BOTSW, primul mi s-a parut asa si asa, insa al doilea mi-a placut foarte mult. Iar fetita din rolul principal, fenomenala, ma bucur foarte mult ca a fost nominalizata
    Last edited by jo27; 11th January 2013 at 23:14.

  4. #4
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Probabil. Eu am crezut ca ca se refera la faptul ca inca nu s-au hotarat daca merita un loc pe lista aia . Corectam si adaugam si poll.

    Chiar daca nu le-am vazut, cred ca batalia se da intre Zero Dark Thirty si Lincoln.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    No Dark Knight Rises at Best Motion ?
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  6. #6
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    DKR chiar a fost slab, iar Tom Hardy e overrated.

    Se pare ca Lincoln e megafavorit sa ia Oscarul, iar Lewis ar fi ca si castigator deja.
    Last edited by iuli; 12th January 2013 at 01:29.
    .

  7. #7
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Merita oare The Intouchables o nominalizare la cel mai bun film strain? adica sunt sigur ca din lista aia de filme straine care au ajusn in "finala" cel putin unul e mai slab fata de The Intouchables si asta nu cred ca este doar in opinia mea.

    @iuli
    Ca tot spui ca Dark Knight e slab. Bun nu la cel mai bun film, nu la cel mai bun actor in rol secundar, dar sunt atatea categorii in care putea sa intre... Iar faptul ca Tom Hardy e overrated, c'mon, e plin de actori overrated

  8. #8
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Am vazut toate cele 5 nominalizari straine, mie personal mi-au placut cel 2 filme nordice A Royal Affair si Kon-Tiki

    ps. dupa ce vezi aceste filme realizezi ca de fapt "Dupa dealuri" a ramas acasa pe drept, nu are nici o sansa in fata acestor filme

  9. #9
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    DKR e pt. copii sub 14 ani...ce naiba. Am vazut doar Argo si Django pana acum. Primul e un film bun, iar al doilea as zice ca e fabulos, marca Tarantino. Aprope 3 ore fara sa ma plictisesc, doar la Nasul am rezistat atat de mult la un film. O sa le vad si celelalte in curand.

  10. #10
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Pe undeva la jumatate sunt si eu: http://www.imdb.com/title/tt1345836/ratings-age_2.
    Asta ca sa ma apar cumva sa nu zica lumea ca am 14 ani Iar Django are cam aceleasi statistici, aia de sub 18 ani au votat ~9.4


    Django l-ai vazut la avanpremiera?


    Maine am in program si A Royal Affair si Kon-Tiki Sa vedem...
    @Resita, No cam pe ce loc il clasezi in lista aia de 5 filme straine?

  11. #11
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    DKR chiar a fost slab, iar Tom Hardy e overrated.

    Se pare ca Lincoln e megafavorit sa ia Oscarul, iar Lewis ar fi ca si castigator deja.
    In primul rand,toata lumea stie ca Oscarul e politic.Nu are chiar asa mare relevanta cu valoarea reala a unui film.Sunt multe filme si multe interpretari extraordinare de-a lungul timpului care au fost ignorate de "Academie".

    In al doilea rand,DKR nu a fost slab.Nu pot spune ca a fost foarte bun,dar in niciun caz "slab".

    Tom Hardy e unul din cei mai talentati actori la ora actuala.Sunt sigur ca vorbeste haterul din tine.Ce filme ai vazut cu el?

  12. #12
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    eu as vrea sa stiu la ce se refera omul cand zice ca Tom Hardy e supraevaluat ?
    pt ca daca vorbim doar de prestatia din DKR atunci firesc ca nu ai cum sa contrazici afirmatia. rolul lui tom in dkr nu e cine stie ce. filmul e unul simplut, fara nici un fel de subtanta si care nu permite actorilor de calibru pe care ii are in distributie sa fie pusi in valoare.
    daca vorbim de toata filmografia lui tom hardy sunt sigura ca oricine gaseste macar un film in care sa-i aprecieze abilitatile actoricesti. eu recunosc ca am fost cucerita de el ca "handsome bob " si asa am ramas
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #13
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Charles Bronson FTW!


  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    DKR e pt. copii sub 14 ani...ce naiba.
    Ai reusit sa scrii o prostie enorma in putine cuvinte, felicitari
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  15. #15
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Irina, Robby, da, ma refeream doar la rolul din DKR. E overrated pentru rolul din DKR. Nu ati vazut foarte multa lume care a fost impresionata de Hardy aici?
    Nu-s hater Tom Hardy, am vazut chiar si un ***** de comedie in care mi-a placut

    Roby, da, poate nu a fost slab, dar nici bun. Nu merita sa fie la Oscar, ii raspunsesem lui Raiden.

    Freek, chiar ma mir ca nu a fost nominalizat la imagini sau ce mai dau astia blockbusterelor.
    .

  16. #16
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    zero dark thirthy a fost lansat pe 11 ianuarie,tot pe 11 Academia l-a nominalizat la Oscar...damn this was fast!

  17. #17
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Nu am nimerit niciodata castigatorii, dar cred ca de data asta pot sa bag mana in foc ca Denzel va castiga la sectiunea cel mai bun actor in rol principal.

    La rol secundar n-am vazut ce au facut ceilalti, dar, mai mult ca o preferinta subiectiva, as inclina spre un Cristoph Waltz (Django Unchained). Pur si simplu prea bun omu ala!!! De cand cu Col. Landa mi-a ramas in cap vocea lui cu accentu ala interesant de ciudat

    Apoi, ca tot am vazut acum cateva zile The Impossible + citit povestea aferenta subiectului din film, parca ar merita si Naomi Watts o statueta din aia ceva mai mica

    De restu categoriilor nu ma doare, deci nu ma bag
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  18. #18
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Naomi Watts a facut un rol exceptional in The Impossible. Sper sa vad Flight cu Denzel W. Am auzit ca e meserias.

  19. #19
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Din pacate n-am reusit sa vad decat 2 filme pana acum (Life of Pi si Django) si acum ma bag la Lincoln.

    Referitor la filemle straine, o sa pariez pe A Royal Affair (sper sa gasesc vreo agentie care sa ofere acest pariu )

  20. #20
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    ARGO, cel mai "prost" film vazut de mine in ultima perioada, cu greu m-am abtinut sa nu adorm la acest film

    Daca Argo va castiga atunci ... ma abtin

  21. #21
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Se subintelege ca aleg Django Unchained oricum, chiar si fara sa vad restul filmelor La fel cred ca Waltz si Lewis merita Oscar din oficiu.

    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •