Page 41 of 43 FirstFirst ... 313940414243 LastLast
Results 841 to 861 of 892

Thread: Eurovision 2013

  1. #841
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Sistem ftw. Aia a fost singura melodie mai de doamne ajuta ce am avut-o la Eurovison si asta s-a vazut. Bine in 2005 erau si multi romani plecati prin toata Europa si era si fara juriu.

  2. #842
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    A zis Olanda in franceza, adica Pays-Bas, bre.
    Serios?

    Eu ziceam de aia de la tvr....
    .

  3. #843
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ca in fiecare an, a doua zi dupa concurs ne facem nervi si spunem cu sudalma printre dinti "ce porcarie, iar s-a votat politic, oricum n-aveam nicio sansa". Ne facem nervi degeaba pentru niste tampiti care nu voteaza VALORILE ci GEOPOLITICA! Altfel, cum dracu' au iesit babatiile rusoaice pe 2 anul trecut?
    Parise, zici ca o sa castigam si noi odata? Nu, noi n-avem cum sa castigam, pt. ca n-avem voie (citeste ingrosat), noi niciodata n-am facut parte dintre marile puteri si nici influenta poitica n-am avut in Europa, si apoi, ar trebui sa ne voteze cu cate 12 puncte in principal marile puteri (Franta, Anglia, Italia, Spania, Anglia etc.), ori doar cu o floare de la Moldova ca-s vecinii nostri nu se face primavara! N-avem noi sanse pt. ca nu suntem doriti, nu vezi ca nu ne scot din tigani?
    Ce porcarie politica, o zic inca odata! Cum dracu ma sa iasa *****ul ala de melodie ungureasca in fata noastra? Vezi, aici se vede clar ca Ungaria e mai bine vazuta politic decat noi! La dracu', pana si Moldova, ultima tara, cea mai saraca din Europa ca PIB a iesit inaintea noastra (a cata oara in ultimii ani?)!
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  4. #844
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Nu is sigur ce-i mai trist...faptul c-am trimis pe ouatu asta,sau faptu ca romanii din spania si italia ne-au dat flit....1 punct ne-au dat...:|
    Si nu numai. Nu am luat nici un punct de la vecini. Nordicii se voteaza intre ei, cei din fosta URSS la fel, Olanda se voteaza cu Belgia, doar noi nu luam nimic de la vecini (cu exceptia Moldovei) si nici invers, e clar ce bine ne avem unii cu altii.

  5. #845
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Ne place sa ne credem buricul pamantului si sa credem ca mereu am fost furati dar adevarul ete ca pe noi de doare in **** de acest concurs

    Aveti idee care a fost bugetul alocat de romania acestui concurs?
    Va spun eu, 200.000 adica un *****. Cum sa promovezi o piesa cu 200.000, sa faci deplasari in strainatate etc etc

    Ceea ce am obtinut la eurovision este prea mult fata de cat am investit in aceasta competitie.

    Marea majoritaea tarilor investesc milioane de euro iar rezultatele s-au vazut, daca investesti ai rezultate

    ps. Nu ai mai scris pe forum de cateva luniiiiiiiiiiii. Te invitam sa cauti un subiect de interes si sa iti faci cunoscuta parerea!
    Nu ai mai intrat pe forum de cateva luniiiiiiiiiiiiiiiiiii. Te invitam sa revii si sa scrii pe subiectele de interes!

  6. #846
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Pai noi vrem sa pice para malaiata in gura lui natafleata,

  7. #847
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    0 puncte: Finlanda, Armenia, Ungaria, Ucraina, Serbia, Israel, Austria, Olanda, Belarus, Letonia, Spania, Bulgaria, Belgia, San Marino, Estonia, Germania, Rusia, Irlanda, Macedonia, Georgia, Slovenia, Danemarca, Cipru, Croatia, Elvetia, Lituania,

    Puncte: Italia 1, Norvegia 6, Azerbaidjan 6, Moldova 10, Marea Britanie 4, Albania 5, Suedia 4, Malta 7, Islanda 6, Franta 1, Grecia 10, Muntenegru 1

    Cam asta a fost situatia punctelor cred ca mi-au scapat cateva. Spania, Cipru, Israel, Austria, Germania si Irlanda erau tari din care trebuia sa luam puncte, avem pe acolo romani care lucreaza. Grecii ne-au dat 10 pentru ca sunt acolo romani multi acum in sezonul estival.

    Nu are nici o legatura cu cat s-a investiti pentru locul 1. Tarile nordice si fosta Iugoslavie au votat in bloc Danemarca si nu au dat nimic catre Ucraina si Azerbaidjan, a fost pe fata. Culmea tarile din fosta Iugoslavie cred ca au avut un singur om in concurs (slovenia), iar ele la vot au fost 4, mai lipsea Kosovo.

    Cei care au scapat la voturi si au avut priza la public au fost Grecia si Malta, clasari mai sus dar fara sa poata spera la locul 1.

  8. #848
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    putem castiga...ne trebuie cineva cunoscut/consacrat , melodie fff buna si o promovare excelenta a piesei
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #849
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Urasc sa recunosc asta,dar Inna ar fi buna.

  10. #850
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

  11. #851
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Cine-i Ann Griper aia?

  12. #852
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    din pacate problema principala a eurovisionului e muzica groaznica pe care o promoveaza si nu modul in care se voteaza.
    acum e adevarat ca nu am ascultat decat cateva melodii, dar erau cele mai bine votate si erau ... fara melodie.
    daca eurovisionul ar fi plin de melodii faine, atunci sincer mi s-ar parea irelevant cine cu cine voteaza.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #853
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu zic sa nu ne mai agitam atata.
    Oricum nu vom castiga niciodata Eurovisionul pentru ca nu am avea unde sa il organizam,pentru ca ar rade toata Europa de noi si din alte cateva motive bune care nu imi vin acum in minte.

  14. #854
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Nu, noi n-avem cum sa castigam, pt. ca n-avem voie (citeste ingrosat), noi niciodata n-am facut parte dintre marile puteri si nici influenta poitica n-am avut in Europa, si apoi, ar trebui sa ne voteze cu cate 12 puncte in principal marile puteri (Franta, Anglia, Italia, Spania, Anglia etc.), ori doar cu o floare de la Moldova ca-s vecinii nostri nu se face primavara!
    Moldovenii ne-au dat o floare de 10 puncte, dar cea de 12 au dat-o Ucrainei. Frate-frate, dar exista o ordine a prioritatilor.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  15. #855
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    am ascultat si eu melodia care a castigat:o mizerie, ca tot concursul de altfel.
    Decenti mi s-au parut italianul, grecii, azerul chiar si Moldova, dar nici astia iesiti din comun

  16. #856
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Si nu numai. Nu am luat nici un punct de la vecini. Nordicii se voteaza intre ei, cei din fosta URSS la fel, Olanda se voteaza cu Belgia, doar noi nu luam nimic de la vecini (cu exceptia Moldovei) si nici invers, e clar ce bine ne avem unii cu altii.
    Nu gandi asa. Si ce daca nu am luat niciun punct d ela vecini, crezi ca are vreo relevanta? Uite, am luat de la Malta si Danemarca cate 7p. si acolo nu avem romani, sa zici ca ne-ar fi votat aia. Deci nu-i musai ca daca am fi luat puncte de la Spania sau Italia, alea sa fi fost din partea romanilor nostri de acolo, ca nu doar aia voteaza. Da' asa s-a incetatenit ideea in ultimii ani ca vezi doamne daca primim multe pucte din Italia si Spania sunt musai de la romanii nostri plecati acolo.
    Acu' s-o luam si pe partea cealalta, am iesit totusi in fata Germaniei, UK si Frantei, ceea ce e ceva! Ce, daca nemtii n-au fost votati decat de austriei (6p.) sau de Israel (5p.), asta inseamna ca nu se au bine cu Franta, Italia, Elvetia sau Anglia? Franta la fel, cel mai mare punctaj l-a luat de la San Marino 8p. iar restul cate 2 de la Armenia si Islanda, cu care n-are nici in clin nici in maneca, nici geopolitic, nici cultural, nada. Si a luat in final doar 14 puncte, fata de cele 65 ale noastre! Macar la capitolul asta-muzica- le-am dat-o peste bot dupa cat ***** au mancat despre noi, din cersetori nu ne scoteau si sa plecam acasa!
    Suedia- anul trecut castigatoare, anul asta s-a plasat sub noi, suflandu-ne in ceafa.
    Apoi, dincolo de toate astea, nu uita ca mai e si votul juriului care conteaza in proprtie de 50%, care poate schimba clasamentul final la 180 de grade! La public poti fi pe locul 1, dar daca juriul te considera de locul 5 sau 6 te trage in jos. Sunt fel si fel de party-pris-uri si de antipatii sau simpatii, cateodata nu e de ajuns sa ai doar voce si sa faci spectacol
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  17. #857
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Eu zic sa nu ne mai agitam atata.
    Oricum nu vom castiga niciodata Eurovisionul pentru ca nu am avea unde sa il organizam,pentru ca ar rade toata Europa de noi si din alte cateva motive bune care nu imi vin acum in minte.
    cristina, postul asta e din ciclul when you're good you're good but you're bad you're better
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  18. #858
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Amintiti-mi va rog cum se da Ignore la un user. Inainte sa avem problemele alea cu forumul, nu eram nevoit sa-i citesc aberatiile userului de la postul #856(in special pe Tenis), iar acum nu mai stiu cum am facut atunci. VA ROG, AJUTATI-MA!

  19. #859
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    0 puncte: Finlanda, Armenia, Ungaria, Ucraina, Serbia, Israel, Austria, Olanda, Belarus, Letonia, Spania, Bulgaria, Belgia, San Marino, Estonia, Germania, Rusia, Irlanda, Macedonia, Georgia, Slovenia, Danemarca, Cipru, Croatia, Elvetia, Lituania,

    Puncte: Italia 1, Norvegia 6, Azerbaidjan 6, Moldova 10, Marea Britanie 4, Albania 5, Suedia 4, Malta 7, Islanda 6, Franta 1, Grecia 10, Muntenegru 1

    Cam asta a fost situatia punctelor cred ca mi-au scapat cateva. Spania, Cipru, Israel, Austria, Germania si Irlanda erau tari din care trebuia sa luam puncte, avem pe acolo romani care lucreaza. Grecii ne-au dat 10 pentru ca sunt acolo romani multi acum in sezonul estival.
    nu inteleg de ce ne plangem ca nu ne-au votat vecinii, spaniolii sau italienii. intrebarea e, meritam?

    nu suntem noi oara neagra a Europei, in niciun caz. si asta s-a vazut in anii in care am trimis piese cu adevarat faine, cu voci bune. cand i-am trimis pe sistem, traistariu sau paula seling am primit voturi de la tari la care nici nu visam si asta pentru ca melodiile meritau. dar acum? sa ne voteze pt ce?

    cred ca pana si romanii din afara au renuntat sa mai voteze Romania, la ce cantecel am avut, si poate au preferat Moldova, ca deh.. melodia era in romana ganditi-va, voi, daca ati fi fost in alta tara aseara, ati fi votat ouatu?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  20. #860
    sport legend Pax Romana's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Moldova Chișinău
    Posts
    537
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loup de Mer View Post
    Moldovenii ne-au dat o floare de 10 puncte, dar cea de 12 au dat-o Ucrainei. Frate-frate, dar exista o ordine a prioritatilor.
    Si care e ea? An de an ati primit 12 puncte din Moldova (afara de primul an, cand a cantat Zdob si Zdub). Sunt sigur ca si acum ati luat 12 puncte de la cetateni, dar mult mai putin la juriu.

    PS Si apropo anul trecut am dat 12 si am primit 10 Istoria s-a inversat, nu c-as fi bucuros.

    In mod normal ati luat puncte din tarile cu o toleranta mai mare ... adica scandinave. In tarile cu toleranta scazuta piesa si interpretul nu aveau nici o sansa.

  21. #861
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Urasc sa recunosc asta,dar Inna ar fi buna.
    nici vorba..e propulsata de iluminati....e alta smecherie

    as mai incerca cu Paula Seling
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •