Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: CM 2012/2013 - Zakopane(POL) - 10/13 ianuarie

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    CM 2012/2013 - Zakopane(POL) - 10/13 ianuarie

    Pe 10 vor fi calificarile pentru aceasta etapa, pe 11 concursul pe echipe iar pe 12 cel individual!
    Sper ca Schlieri isi va reveni si va putea sari
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Antrenamentul si calificarile au fost anulate din cauza conditiilor meteo!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  3. #3
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    In competitia pe echipe:
    1.Slovenia;
    2.Polonia;
    3.Austria.
    O etapa desfasurata in conditii nefavorabile , cu vant puternic si ratari neasteptate. Norvegia s-a situat pe locul 7.

    Rezultatele , aici:

    http://www.fis-ski.com/uk/604/610.ht...JP&raceid=3580

    Comentariul a fost asigurat de d-nul Vlad Bucurescu.
    RIP Madalina Manole!!!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    etapa destul de interesanta la echipe. e remarcat faptul ca pentru a doua oara in acest sezon, austria nu castiga concursul pe echipe, dupa etapa de la kuusamo. totusi, pana la mondiale mai sunt destule etape pe echipe. si din nou m-a distrat vlad bucurescu care l-a facut pe jaka hvala, hlava. ce sa faci cu numele astea paronime . plus ca si la wisla, nu stia cand juriul a decis coborarea barei de start, sau cand antrenorul lua aceasta decizie.

  5. #5
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Felicitari echipei Sloveniei! Imi pare rau ca nu a reusit sa castige Polonia dar slovenii au meritat victoria!

    Bine ca nu a patit nimic Tom Hilde! e drept ca ratarea lui i-a costat mult pe norvegieni dar macar e bine si se poate conta pe el in urmatoarele conursuri.


    offffff! o fi avand Hobana lipsurile lui dar nici cu Bucurescu nu imi e rusine! ce de greseli a facut in comentariile de la Wisla si Zakopane! de ma miram cum de a venit asa de nepregatit
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #6
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Felicitari echipei Sloveniei! Imi pare rau ca nu a reusit sa castige Polonia dar slovenii au meritat victoria!

    Bine ca nu a patit nimic Tom Hilde! e drept ca ratarea lui i-a costat mult pe norvegieni dar macar e bine si se poate conta pe el in urmatoarele conursuri.


    offffff! o fi avand Hobana lipsurile lui dar nici cu Bucurescu nu imi e rusine! ce de greseli a facut in comentariile de la Wisla si Zakopane! de ma miram cum de a venit asa de nepregatit

    D-nul Bucurescu tinde sa devina sarea si piperul transmisiunilor. Dupa cat se pare, in acest sport iti cam trebuie ani de zile pt a te obisnui cu numele competitorilor(in marea lor majoritate de alta origine decat cea latina). Totusi, odata i-a pronuntat corect numele lui Hvala, si am sperat ca lucrurile se vor indrepta, dar pe urma .......... Oricum, nu-i nimic. Sportul tot sport ramane, cu sau fara balbe , greseli sau gafe. Nu condamn pe nimeni, ca se poate intampla oricui sa greseasca!
    RIP Madalina Manole!!!

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    diseara etapa la individual
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Nu inteleg un lucru. Se spune ca Thomas Morgenstern a castigat tot ce se putea castiga. In afara de CM de zbor cu schiurile. La individual. Nu vad sa-si fi adjudecat vreun loc 1 la aceasta competitie.
    RIP Madalina Manole!!!

  9. #9
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Bravo, Andersii

  10. #10
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    @theodor Globul de Cristal l-a castigat si Morgenstern
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    theodor, nu se refera la cupa mondiala, ci la campionatul mondial de schi nordic. din care fac parte si sariturile cu schiurile, si unde morgi nu are aur la individual. la fel cum la schlieri ii lipseste aurul la olimpiada individual, si nu pe echipe. iar, in legatura cu etapa de azi, nu sunt surprins de loc de victoria norvegienilor, care i-a dus pe anders la patrat pe primele locuri. iar globul de cristal inca se joaca. nu au inceput etapele de zbor cu schiurile. sunt curios care favoriti vor merge la sapporo si cine va sta acasa. deocamdata am auzit ca doar nemtii merg in japonia.

  12. #12
    senior janne ahonen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Intrasem tinta sa ma leg de comentariu lui Vlad Bucurescu.Oare lui nu ai spune nimeni ca incurca saritorii?Dar sa trecem peste confuzia lui Hlava cu Hvala ,dar el nu cunoaste nici etapele dsfasurarii unui concurs,astazi calificarilor lea spus de fiecare data antrenamente.Plus ca te ia somnul in ce fel comenteaza,probabil daca incepeam sa urmaresc sariturile intro etapa comentata de Bucurescu a doua oara nu mas mai fii uitat.

  13. #13
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    theodor, nu se refera la cupa mondiala, ci la campionatul mondial de schi nordic. din care fac parte si sariturile cu schiurile, si unde morgi nu are aur la individual. la fel cum la schlieri ii lipseste aurul la olimpiada individual, si nu pe echipe. iar, in legatura cu etapa de azi, nu sunt surprins de loc de victoria norvegienilor, care i-a dus pe anders la patrat pe primele locuri. iar globul de cristal inca se joaca. nu au inceput etapele de zbor cu schiurile. sunt curios care favoriti vor merge la sapporo si cine va sta acasa. deocamdata am auzit ca doar nemtii merg in japonia.


    Inteleg. Stiru ca se refera la cele 3 competitii MEDALIATE (4HT, CM ski Nordic si JO), unde el a completat numarul "celor 7". Dar ma refer la TOATE categoriile de competitii de sarituri, atat cele medaliate cat si ne. ( nu le mai enumar aici, ca lista e lunga). La CM de ski nordic parca a castigat si la individual o data (la Oslo). Din cate imi aduc aminte. Oricum nu prea e important ca a castigat totul sau nu. Nici un sportiv nu cred ca a fost , nu e sau nu va fi "all in one". Ar trebui sa fie cyborg,
    sau cam asa ceva.

    @lordul Stiu. De 2 ori.
    Last edited by theodor; 13th January 2013 at 02:07.
    RIP Madalina Manole!!!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    totusi am avut partial dreptate cu morgenstern. inca nu are aurul la trambulina mare la mondialul de schi nordic, plus titlul mondial la zbor cu schiurile. in timp ce la schlieri ii exact invers ii lipseste aurul la trambulina normala individual la campionatul mondial, plus titlul olimpic tot la individual.

  15. #15
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Nici un austriac in primii 5 ieri la Zakopane
    2 norvegieni,2 polonezi si 1 german.
    Doas Schlieri a salvat onoarea austriecilor in top 10
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  16. #16
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Schlierenzauer a fost bolnav, asa ca nu i se poate reprosa semiesecul de la Zakopane. Nici lui Morgi, daca stam sa ne gandim la fericitul eveniment de care a avut parte. Ce mai, lotul lui Pointner trece printr-o eclipsa de forma. De fapt, era si timpul, dupa atata amar de vreme , ca Austria sa cedeze dominatia (oricum, e inca pe locul 1 in clasamnntul pe natiuni). Sa vedem ce va face tanarul Stefan Kraft. O fi oare un nou Schlieri?
    RIP Madalina Manole!!!

  17. #17
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Nu mai exista finlandezi in cupa mondiala? Ce se intampla cu ei? Pe lista de la Zakopane 1 singur finlandez in primii 50 de saritori, si acela e pe locul 48 !? (Eu cu cine mai tin?)
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Nu mai exista finlandezi in cupa mondiala? Ce se intampla cu ei? Pe lista de la Zakopane 1 singur finlandez in primii 50 de saritori, si acela e pe locul 48 !? (Eu cu cine mai tin?)
    Este adevarata stirea cu revenirea lui Ahonen pentru olimpiada din 2014 ?

    Later Edit : Aici am gasit stirea http://club.ados.fr/janne-ahonen/ret...t-4338822.html . Imi cer scuze daca sunt ultimul care afla.

  19. #19
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    asadar Jane Ahonen se intoarce a doua oara daca nu ma-nsel
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    asadar Jane Ahonen se intoarce a doua oara daca nu ma-nsel
    Si odata cu el o sa ma intorc si eu la urmarit acest sport. Si eu eram un fan al finlandezilor, dar numai cu Asikainen mai greu.

  21. #21
    senior janne ahonen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Da se pare ca este criza mare de saritori in finlanda,il au decat pe Lauri Asikainen mai de doamne ajuta dar si asta venit din combinata din cate am inteles ,iar in cupa continenantala mai grav nu au nici macar unul cu puncte.Cat despre Janne,mar bucura enorm dar chiar daca ar revenii nu cred ca ar face mare lucru,probabil ar fi un fel de Martin Schmith

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •