View Poll Results: Esti de acord cu demolarea?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Da

    8 88.89%
  • Nu

    1 11.11%
Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 216 of 216

Thread: Pe cand un stadion nou?

  1. #211
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Se pare ca in martie 2019 incep lucrarile la noul stadion.


    "Din ce stiu eu, primul buldozer la Velodrom va intra în luna martie a anului viitor! Mai sunt aproximativ 4 luni de asteptare.

    Chiar zilele acestea ni s-a stricat instalatia de încalzire în vestiar si am mers la conducerea clubului sportiv. Ni s-a transmis că nu se poate repara pentru că urmează să fie dărâmat. Norocul nostru e că luăm vacantă la începutul lui decembrie si după aceea am înteles că ne vor da un nou spatiu unde să ne facem vestiar", a declarat Cristi Hîldan, antrenorul echipei de rugby a CS Dinamo

  2. #212
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    S-o vedem si pe asta, eu nu mai cred de mult in proiecte de stadioane la Dinamo.

    Oricum va fi aiurea si dificil de intretinut doua stadioane de 18000 de locuri in aceeasi curte.
    Nu inteleg nici acum cum de nu a fost posibil sa-i dea un sut in fund lui Badea si sa-l dea afara de pe proprietatea statului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #213
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    In sfarsit un pas concret pentru construirea noului stadion Dinamo. Astazi a fost aprobat Planul Urbanistic Zonal pentru locul in care va fi amplasat stadionul Dinamo.

    Comunicatul PMB: ''Consiliul General al Municipiului Bucuresti: Se aproba PUZ Soseaua Stefan cel Mare nr 7-9, LOT 1/2, Sector 2, i conformitate cu Avizul Arhitectului Sef nr 05/01. 02. 2019 prevazut in Anexa 1, Planul de Reglementari urbanistice vizat spre neschimbare, prezentat in Anexa 2, regulamentul Local de Urbanism reprezentand Anexa 3 si Raportul informarii si consultarii publicului nr 1254/01.02.2019, reprezentand Anexa 4.

    PUZ ce face obiectul prezentei hotarari are caracter de reglementare specifica si nu da dreptul la construire pana la emiterea autorizatiei de construire''
    Attached Images Attached Images

  4. #214
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu prea e clar din imagine ca vor fi doua stadioane in parcul Dinamo.
    Cel existent se vede clar dar nu si altul.
    Vrei sa spui ca un posibil nou stadion se va construi in locul celui vechi?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #215
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pe Velodrom.

  6. #216
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    A picat definitiv si varianta construirii unui nou stadion pe Velodrom. Caile de acces sunt problema, mai exact lipsa lor.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/nou...iv-575149.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •