View Poll Results: Dintre Maradona si Messi, care a fost un jucator de fotbal mai bun ?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • Maradona

    12 40.00%
  • Messi

    14 46.67%
  • Nu stiu (Eventual imi exprim parerea pe thread)

    4 13.33%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 92 of 92

Thread: Maradona sau Messi

  1. #85
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Am apreciat cel mai mult jocul lui Maradona. Il consider cel mai mare fotbalist.
    Recent am descoperit multe clipuri Youtube cu Maradona si m-am mirat ca le-am gasit pe Youtube. O sa le postez cu alta ocazie ...

    Asta nu inseamna ca am tinut mereu cu Argentina (scot din calcul automat intalnirile cu Olanda, Franta si Italia). La mine la semnatura, in paranteza, am afista "favoritele secundare" (!) : Rom, Bra, Arg, Esp ... Dar cred ca din astea Argentina a cam fost mereu pe ultimul loc ...

    Mi-am dorit enorm ca Argentina sa nu joace finala din 1990 (de fapt am dorit ca in finala sa nu ajunga in primul rand Germania si apoi Argentina ... dar tocmai astea au jucat finala ... asta e ...).
    In 1986 nu mai vorbesc, eram cu Franta .. asa ca doar l-am apreciat pe Maradona, dar credeam ca Franta va castiga.

    Doua vorbe despre Napoli : mi-am dorit enorm sa nu-i vad pe napoletani castigand Il Scudetto in 1987 (tineam cu Juve). Dar n-a fost sa fie. Maradona s-a pus de-a curmezis (apropo, clipurile de care vorbeam erau din meciurile lui Napoli in perioada 1985 - 1990).

    Pe urma la fel, in 1990 tineam cu Milan si nu vroiam cu nici un chip sa ia iar Napoli titlul. Dar Maradona a facut iar minuni cu o echipa care, fara Maradona, ar fi fost cel mult de mijlocul clasamentului (in perioada aia).

    Dupa plecarea lui Maradona de la Napoli, echipa napoletana mi-a devenit o echipa simpatica
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  2. #86
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    Messi nu da nici pase nici suturi de mai mult de 20 de m.

  3. #87
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    bine ma copile, ai cautat pe tot youtube-ul o faza ca sa-mi demonstrezi mie ca n-am dreptate.

    in toata cariera lui poate ca a mai dat si pase lungi dar in general nu prea da. joaca numai pase scurte. e plictisitor.. cum poti sa te uiti la Barca si sa vezi numai reluari de meciuri ??

    si daca te uiti aia au un marcaj de 2 bani. am mai zis ca cei de la Barca sunt lasati sa joace in campionat. Malaga echipa care a jucat fbine in CL, aseara a fost echipa de amatori, d-abia aveau curaj sa intre la minge. aici rezumat http://www.dailymotion.com/video/xwq...ghlights_sport
    Last edited by Taquito; 14th January 2013 at 09:15.

  4. #88
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Jucator complet nu exista. Niciun mare fotbalist nu a fost complet, la unii le-a lipsit viteza de reactie, la altii le-a lipsit lovitura de cap, altii stateau mai mult intr-un picior (Maradona spre exemplu nu prea dadea cu dreptu), unii nu sunt buni pe spatii mici (CR) etc. Acum daca comparam capitolul pase lungi, la acest capitol Hagi a fost mult peste Zidane, dar nu a fost per general un jucator mai bun decat Zidane. Daca ne apucam sa facem comparatii de genul asta niciun jucator nu merita sa fie cel mai bun din lume, cu atat mai mult din toate timpurile.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  5. #89
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1


    http://i47.tinypic.com/14jq32e.png


    http://i46.tinypic.com/16ht847.jpg

    (Cappella Sistina - "Crearea lui Adam" - Michelangelo Buonarroti)
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  6. #90
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Messi, clar .
    Joc Dota

  7. #91
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    In Argentina,exista o legenda care n-a jucat in prima liga si nici la nationala (a fost selectionat,dar nu s-a prezentat,s-a dus la pescuit!):Trinche Carlovich.
    Ca a fost peste Messi sau Maradona nu o spun doar fanii lui Central Cordoba.Au fost si declaratiile lui Valdano,Maradona,Cesar Luis Menotti,Pekerman,Kempes,Aimar sau Bielsa.

  8. #92
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    genial
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •