Page 5 of 134 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 2808

Thread: Diverse 2013

  1. #85
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    O chestie interesanta. Cineva de pe Gymfever a remarcat in reportajul de la Digi de saptamana trecuta ca Ana Ocolisan antreneaza (sau momentan doar invata) o saritura din ronda cu 180. Si asa este, abia astept sa vad ce pregateste.

    Ce sarea ea inainte? Yurchenko clasic, varianta layout, nu?
    www.fangymnastics.com

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    saritura ronda cu 180 catre ce saritura importanta duce?

  3. #87
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ana a sarit FTY la ultimele competitii.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #88
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Podkopayeva intins, Mustafina, Cheng

  5. #89
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    http://www.blurb.co.uk/bookstore/detail/3977474

    This 80 page book takes the reader on a journey through the exciting and unforgettable two weeks of the London 2012 Olympic Games when Britain's artistic gymnasts aimed to make history. Illustrated with over 260 full colour images, the book follows the exploits of the gymnasts through all the stages of the competition, through to the medal winning performances of the men's team and the apparatus medals won by Louis Smith, Beth Tweddle and Max Whitlock. An essential memory of a truly historic time for British Gymnastics.

  6. #90
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Larisa apare pe lista pentru Scam: http://fig2.lx2.sportcentric.com/sys...pdf?1357913094 [TAA]

    Sergio Sasaki (BRA)
    Oleg Vernaiev (UKR)
    Kristian Thomas (GBR)
    Jorge Hugo Giraldo (COL)
    Danell Lyeva (USA)
    Marcel Nguyen (GER)
    Jacob Dalton (USA)
    JPN entry To Be Decided

    Elisabeth Seitz (GER)
    Kyla Ross (USA)
    Asuka Teramoto (JPN)
    Larisa Iordache (ROU)
    Vanessa Ferrari (ITA)
    Elisabeth Price (USA)
    CAN entry to Be Decided

    La fete mai e un loc liber.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Ferrari nu mai oboseste? ... nu intelege ca mai sus de locul 4 nu poate sa urce

  8. #92
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma asteptam sa o vad pe Katelyn la americani, ca sa o promoveze putin inainte de Mondiale! Sa inteleg ca rusii inca nu s-au razgandit
    Dar ma bucur pentru Larisa, ii va prinde bine inainte de Europene. In plus e o confirmare ca la inceputul lui martie va fi gata pe 4 aparate.
    Last edited by mikeyy; 11th January 2013 at 18:16.
    www.fangymnastics.com

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    am mari dubii ca Larisa va participa la scam. propabil au inscris-o asa cum au facut si in alte randuri, cu alte competitii, ca sa nu plateasca amenda.

  10. #94
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Larisa chiar are concurenta aici ..., doar daca e pregatita, cred ca o vor trimite....

  11. #95
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Yes, Shagya, Mrs Lescovar, the head coach and director from Focsani Club said it in the articole I posted early today. Maria retired at the end of 2012.
    It is sad, maybe with the right training perhaps they would have achieved more. Sure, in the last 2 years she donīt improved. But why she give up just before the finish? They would have been forthcoming to the national team. B + B need all girls...it is so sad!!!!

  12. #96
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Oare pe Ana P o bate putin gandul revenirii? Aveti informatii in acest sens? Nu de alta , dar am citit un comentariu al ei pe FB.....
    Where there's a will, there is a way !

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Cred ca i-ar fi extraordinar de incomod sa fi lipsit tocmai de la olimpiada. Macar daca a gustat libertatea sa inteleaga ceva din ea.

  14. #98
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    Oare pe Ana P o bate putin gandul revenirii? Aveti informatii in acest sens? Nu de alta , dar am citit un comentariu al ei pe FB.....
    N-ar fi rau deloc Ar fi greu, dar nu imposibil

  15. #99
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    N-ar fi rau deloc Ar fi greu, dar nu imposibil
    daca ar avea ambitia din 2010 sigur ar putea

    EDIT:eu ma mir ca nu o trimit la scam nici pe priessman,dar nici pe ohashi
    Last edited by MitzGym; 12th January 2013 at 12:53.
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  16. #100
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu cred ca va mai concura inca o gimnasta din SUA, dupa modelul Douglas. Sper sa o vedem pe Ohashi pentru ca ma intereseaza cum arata pe aparate. E cam singura de la americani care pare a avea potential pe mai multe planuri (AA si aparate). Ross nu mi se pare un pericol pentru AA, cu toate ca are paralel si probabil un Amanar.....dar solul ei e destul de slabut. Insa e campioana olimpica si mai mult ca sigur asta e unul dintre motivele pentru care e adusa la Scam. Price a facut senzatie in toamna si probabil e in continuare intr-o forma buna. Nu ma pronunt in ceea ce o priveste pe Priessman pt ca nu o stiu prea bine.

    Pacat ca Sarah Finnegan este accidentata pt ca si ea ar fi meritat sa mearga la Scam.

    Ar fi frumos ca Ana sa mai dea o sansa gimnasticii.
    Last edited by mikeyy; 12th January 2013 at 13:29.
    www.fangymnastics.com

  17. #101
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    EDIT:eu ma mir ca nu o trimit la scam nici pe priessman,dar nici pe ohashi
    eu cred ca vor revizui lista cu participanti si le vor trimite sigur si pe ohashi si pe priessman, una in concurs si una cum a fost gabby anul trecut.

    cat despre Lari sincer nu cred ca va merge e cu putin timp inainte de europene adica cam in perioada cand tre sa fixeze elementele.

  18. #102
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    eu cred ca vor revizui lista cu participanti si le vor trimite sigur si pe ohashi si pe priessman, una in concurs si una cum a fost gabby anul trecut.

    cat despre Lari sincer nu cred ca va merge e cu putin timp inainte de europene adica cam in perioada cand tre sa fixeze elementele.
    se poate...sau sa fie amandoua in afara concursului.Ramane de vazut
    nici eu nu prea stiu ce sa zic daca o vor trimite pe lari...
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  19. #103
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Eu zic ca planul e ca Larisa sa mearga. Daca nu va mai merge....cred ca va fi pentru ca a aparut ceva neprevazut atunci, pe moment.

    Sunt deja 2 americance pe lista si in total doar 7 fete. Ma astept sa apara inca una (nu din SUA). Iar daca vor vrea sa puna inca o americanca....va fi ca anul trecut, o a 9-a gimnasta in afara concursului.
    Eu, sincer, o vad pe Priessman mai periculoasa decat Ohashi. Nu cu mult, dar nu stiu de ce imi inspira mai multa stabilitate. Insa sunt 2 gimnaste foarte diferite.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #104
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Si eu cred la fel, Cata.

  21. #105
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Am o intrebare: a aparut pe Gym Fever o discutie despre un filmulet cu Catalina facant dublu intins iesire de la barna. E adevarat, stiti ceva, ati vazut? Eu nu sunt friend cu Catalina si nu pot sa vad

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •