Page 3 of 134 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 2808

Thread: Diverse 2013

  1. #43
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Voi stiati ca si Raluca Haidu s-a retras? am citit ceva pe facebook in care denota ca asa e...
    Nope, Pitic nu s-a retras. Sursa sigura.

  2. #44
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    poate asa e,dracu!
    dar nu am mai vazut-o in niciun reportaj
    si nici in poze de la lot,de exemplu
    ce s-a intamplat cu ea?mai e la bucuresti?sau au trimis-o la deva?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  3. #45
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Din moment ce nu a aparut pe nicaieri, nici macar in emisiunea de pe Digi de Craciun....eu zic ca la Izvorani / Bucuresti nu mai e.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #46
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Din ce stiu eu, Piticul e la Deva. Daca se antreneaza sau nu, nu mai stiu. De retras, inca nu s-a retras. Sau cel putin, la inceputul saptamanii nu era retrasa.

    Asa.. sa punem intrebari tampite:

    Tsuka echer coborare barna are aceeasi valoare ca tsuka grupata? A facut cineva tsuka grupata? - vorbim coborare barna.

  5. #47
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, cele 2 tsukahare au aceeasi valoare, G (n-am codul nou la mine, sper sa nu fie cumva H).

    Catalina Ponor face o tsukahara grupato-echer Nu stiu cum i se considera. Mai sunt gimnaste care au executat, nu-mi vin nume acum.
    Edit: ma ajuta youtube, Tatiana Gutsu e un exemplu. Si cred ca mai erau romance care au executat.

    Montaj cu tsukahare la coborare (fara nume, din pacate): http://www.youtube.com/watch?v=sG4Qi_VbRl4
    Aaaa...Shawn Johnson, evident! Cum de-oi fi uitat.
    Last edited by Cata_RB; 9th January 2013 at 12:48.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #48
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu stim Si eu m-am gandit la asta.
    Al meu ramane agatat, ca oricum nu l-am folosit ca si calendar....doar ii mai schimb pagina din cand in cand, dupa dispozitia de moment
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Pai eu nu l-am dat jos,l-am luat de la inceput,ca am beneficiat de el abia din mai m-as bucura sa faca si anul acesta.
    Inseamna si eu tb sa-l pun din nou pe perete


    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Cel mai valoros sportiv român de la Olimpiada din 2012, gimnasta Sandra Izbașa, a fost la minister și a ridicat formularele pentru dosarul de pensionare.

    http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ra-382860.html
    Sunt f trista ca s-a retras si Sandra, speram sa mai continue si anul asta dar pe de alta parte inteleg perfect de ce a hotarat sa se retraga...
    Imi pare rau si de situatia sabrerilor, care ar fi putut continua fara probleme pana la Rio, la fel si Corina Caprioru
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #49
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Da, cele 2 tsukahare au aceeasi valoare, G (n-am codul nou la mine, sper sa nu fie cumva H).

    Catalina Ponor face o tsukahara grupato-echer Nu stiu cum i se considera. Mai sunt gimnaste care au executat, nu-mi vin nume acum.
    Edit: ma ajuta youtube, Tatiana Gutsu e un exemplu. Si cred ca mai erau romance care au executat.

    Montaj cu tsukahare la coborare (fara nume, din pacate): http://www.youtube.com/watch?v=sG4Qi_VbRl4
    Aaaa...Shawn Johnson, evident! Cum de-oi fi uitat.
    Senchiu, Cata. Raman cu visul unui DLO coborare la barna

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    aveti idee unde s-a antrenat Stefi Stanila in toamna asta? la Bucuresti sau la Deva? caci se vb pe gymfever ca ar putea fi trimisa la scam, dar mie mi se pare prea devreme pt ea competitia asta, in sensul care are mult de lucru la toate aparatele si nu stiu cat de pregatita ar fi pt un astfel de concurs. chit ca are nevoie de experineta, nu poate sa faca doar act de prezenta, in fine asa gandesc eu.

  9. #51
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, tinand cont ca e vorba de Scam (cu tot cu arbitrajul nesimtit) nu te poti prezenta chiar oricum. Ramane in continuare cea mai importanta si cea mai urmarita Cupa Mondiala din circuit. In plus eu nu cred ca Stefi va fi trimisa fara sa se fi antrenat in prealabil cu BB. Nu-i vor da verde pana nu o testeaza serios si nu ii aranjeaza putin exercitiile pe noul cod de punctaj.

    Eu sper ca vor merge Larisa si Didi. Mai ales Didi in cazul in care si-a pus la punct saritura. Chiar sunt curios ce saritura are. Daca a revenit la Yurchenko sau domnul Bellu a gasit alta varianta cu care sa ne surprinda.
    www.fangymnastics.com

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Ce frumos ar fi sa se duca 2 fete la Scam, indiferent de arbitraj... Dar nu cred
    Anul asta pot participa 4 fete, nu? Larisa, Didi B. si sper ca si Danuta (vreau sa o vad concurand!) Raluca daca nu s-a retras. Dintre junioare, cred ca Stefi are cele mai mari sanse (cu conditia sa se mute la lotul de senioare), desi cine stie ce surprize ne pregateste Ana-Maria, poate si Maria

  11. #53
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Voua va e clar ca Sandra s-a retras? eu tot sper ca nu...

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Senchiu, Cata. Raman cu visul unui DLO coborare la barna
    Daca s-ar introduce un nou aparat, barna cu trambulina la capat, poate visul tau va deveni realitate.

  13. #55
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Daca s-ar introduce un nou aparat, barna cu trambulina la capat, poate visul tau va deveni realitate.
    Never say never. Daca am scos un Cheng si am bagat palmiere, restul e floare la ureche.

  14. #56
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Italienii ii fac un portret grandios Catalinei Ponor - FB Cata

    http://www.ziare.com/sporturi/gimnas...-ponor-1210381

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Tsukahara la barna mai fac si proaspetele senioare K Ohashi si Lexie Priesman - SUA

  16. #58
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, dintre ele doar Priessman face grupat.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #59
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Didi Bulimar ce are ca si coborare la barna?

  18. #60
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Flic - flic - dublu echer.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #61
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Flic - flic - dublu echer.
    Multumesc, intrebarile Alinei m au dus cu gandul la ea pt ca, parca in primul reportaj de dupa Olimpiada (in care Larisa zicea ca invata noi elemente) parca Didi antrena Tukahara grupata

  20. #62
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Multumesc, intrebarile Alinei m au dus cu gandul la ea pt ca, parca in primul reportaj de dupa Olimpiada (in care Larisa zicea ca invata noi elemente) parca Didi antrena Tukahara grupata
    Am impresia ca antrena tsuka grupat la sol. Am vazut ca de pe barna coboara mai nou cu surub. Nu cred insa sa dureze, nu prea cred ca-i sunt prietene insurubabile

  21. #63
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Acel dublu surub de pe barna a fost cu siguranta o varianta de moment E doar element C, nu indeplineste nici cerinta. E un element la care multe gimnaste apeleaza in perioada de acumulare sau revenire, daca apare vreun concurs.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •