Page 2 of 134 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 2808

Thread: Diverse 2013

  1. #22
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Cine zicea ca doreste sa se duca la europene sau mondiale? Sere a creat un grup in legatura cu asta pentru ca fanii sa se poata intalni si share-ui informatii. Cine doreste sa dea un buzz pe FB ca sa il adaug.

  2. #23
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Stiti cumva daca si in acest an se vor mai pune in vanzare calendare tiparite sub egida FRG? Mi-a parut tare rau cand a tb sa-l dau jos pe cel de anul trecut
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #24
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu stim Si eu m-am gandit la asta.
    Al meu ramane agatat, ca oricum nu l-am folosit ca si calendar....doar ii mai schimb pagina din cand in cand, dupa dispozitia de moment
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #25
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Stiti cumva daca si in acest an se vor mai pune in vanzare calendare tiparite sub egida FRG? Mi-a parut tare rau cand a tb sa-l dau jos pe cel de anul trecut
    Pai eu nu l-am dat jos,l-am luat de la inceput,ca am beneficiat de el abia din mai m-as bucura sa faca si anul acesta.

  5. #26
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Un an nou plin de impliniri tuturor. Stie cineva care sunt cele 20 de gimnaste care sunt la Izvorani?

  6. #27
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Issos View Post
    Un an nou plin de impliniri tuturor. Stie cineva care sunt cele 20 de gimnaste care sunt la Izvorani?
    Daca nu m-au inselat ochii, Laura Jurca, Andreea Iridon, Mada Blendea. Nu sunt sigura de Ioana Crisan, dar parca era si ea. Sau citisem pe GF? Hmmm.. De la alte cluburi nu cunosc.

  7. #28
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Daca nu m-au inselat ochii, Laura Jurca, Andreea Iridon, Mada Blendea. Nu sunt sigura de Ioana Crisan, dar parca era si ea. Sau citisem pe GF? Hmmm.. De la alte cluburi nu cunosc.
    I have see Asiana Peng, Ioana Nicoara and Madalina Blendea. Ioana Crisan is too young for Rio, so she is not in Izvorani

  8. #29
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Ph, yes, Shagya.. I was thinking of Ioana Nicoara. I don't know why I wrote Crisan

  9. #30
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Intrebare a la mine: Cat valoreaza o tsuka grupata, coborare barna? Cat valoreaza tsuka echer coborare paralele?

    Cel mai valoros sportiv român de la Olimpiada din 2012, gimnasta Sandra Izbașa, a fost la minister și a ridicat formularele pentru dosarul de pensionare.

    http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ra-382860.html
    Last edited by dracsor; 8th January 2013 at 10:15.

  10. #31
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    La barna este G, iar la paralele D.

    Am citit si eu articolul din GSP la Bea pe pagina. E strigator la cer sa astepti ca medaliatii olimpici sa renunte la 6-8000 de lei renta pentru o bursa de 1000. Are dreptate dna Bitang cand spune ca statul ii incurajeaza sa se retraga. Sa le dea 10.000 sau 15.000 si atunci cu siguranta vor fi motivati sa continue. Poate gresesc, dar eu asa vad lucrurile.
    Last edited by mikeyy; 8th January 2013 at 10:30.
    www.fangymnastics.com

  11. #32
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Trista situatia sabrerilor! Una e sa ai grija financiar de marii campioni care s-au retras, si alta e sa-i neglijezi pe cei in activitate.... O aiureala deplina. Ar trebui sa primeasca cel putin suma pe care le-ar garanta-o renta, eu asa cred.
    Last edited by Cata_RB; 8th January 2013 at 10:56.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #33
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    vai!si corina caprioriu se retrage?!stiu ca isi dorea foarte mult dupa ce a devenit vicecampioana olimpica...pacat!si este inca tanara pt a mai putea sa faca performanta(26 de ani)
    sa ne amintim cantotoarele(si nu doar,dar ele in special) cum se lasau dupa fiecare olimpiada pt a primi renta si apoi reveneau in anul preolimpic...asa ca...
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  13. #34
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    sa ne amintim cantotoarele(si nu doar,dar ele in special) cum se lasau dupa fiecare olimpiada pt a primi renta si apoi reveneau in anul preolimpic...asa ca...
    Nici ulciorul acela nu a mers de multe ori la apa. Nu e nici asta o solutie.
    www.fangymnastics.com

  14. #35
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Calendar competitional provizoriu pt 2013: http://www.romgym.ro/continut/upload...provizoriu.pdf

    Nationalele seniorilor la Lugoj?

    EDIT
    Pt Nationalele Individuale ale junioarelor, din octombrie, oare de ce apar 2 orase? Deva si Ploiesti? Inca nu s-au decis? Nu am eu norocul ala sa se organizeze la Ploiesti

    Dar nici Nationalele pe echipe nu suna rau la Onesti, in iunie.

    EDIT 2

    Interesant ca apare Scam-ul. Merge din nou Larisa? Este calificata prin absenta Sandrei.
    Last edited by mikeyy; 8th January 2013 at 12:55.
    www.fangymnastics.com

  15. #36
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si la nationalele seniorilor apar 2 orase: "Bucuresti (Lugoj)". Deci mai degraba Bucuresti, decat Lugoj?
    Iar in povestea din articol: "...in Capitala fiind prevazute a avea loc intrecerile maestrilor".

    Nu par foarte hotarati Eu presimt ca vor fi in Bucuresti
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    merci!
    intai m-am bucurat mult ca intrecerile s-ar putea sa fie la Bucuresti si Ploiesti
    dupa aia mi-am adus aminte ca mi-am promis ca nu ma mai duc ... ma mai gandesc
    mie nu imi merge romgym-ul

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    merci!

    dupa aia mi-am adus aminte ca mi-am promis ca nu ma mai duc ...
    de ce?

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Trista situatia sabrerilor! Una e sa ai grija financiar de marii campioni care s-au retras, si alta e sa-i neglijezi pe cei in activitate.... O aiureala deplina. Ar trebui sa primeasca cel putin suma pe care le-ar garanta-o renta, eu asa cred.
    Totusi si Larisa s-ar putea pensiona teoretic. Ea de ce sa ia 1000 curent fata de 4000 la o pensie. Ratarea olimpiadei are si ea un imbold propriu.
    Oare s-au asezat vreodata la un sfat si sa stabileasca ce se vrea sa se atinga cu legea asta.
    1.Daca vrei sa incurajezi obtinerea de medalii, dai pensii.
    2.Daca vrei 1 plus sa-i incurajezi sa continue dupa medalii dai pensii din moment ce au dreptul la ele plus ce se da pentru a fi sportiv olimpic curent.
    3.Daca obtin medalii din nou, dublezi pensia proportional incurajind continuarea activitatii. Si Sandra ar merge (poate)pentru recorduri fara sa se gindeasca ca a pierdut banii.

  19. #40
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Sandra a si spus ca nu se bazeaza pe renta. Eu sunt convinsa ca si ea, si alte gimnaste s-au retras in primul rand din alte motive (probleme de sanatate, uzura, atingerea obiectivelor etc), nu neaparat renta. In gimnastica viata de sportiv matur dureaza putin.

    In schimb, in alte sporturi, daca ajungi pe la 30 de ani, cu destule rezultate, mi se pare de inteles ca-ti pui problema sa-ti asiguri si un trai decent, un viitor. La varsta aia se pune problema unei familii, nu mai e la fel de simplu. Poate ca iti doresti sa continui cu sportul, dar nu mai e asta singurul aspect de luat in calcul. Eu asa am inteles situatia sabrerilor.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Sandra a si spus ca nu se bazeaza pe renta. Eu sunt convinsa ca si ea, si alte gimnaste s-au retras in primul rand din alte motive (probleme de sanatate, uzura, atingerea obiectivelor etc), nu neaparat renta. In gimnastica viata de sportiv matur dureaza putin.

    In schimb, in alte sporturi, daca ajungi pe la 30 de ani, cu destule rezultate, mi se pare de inteles ca-ti pui problema sa-ti asiguri si un trai decent, un viitor. La varsta aia se pune problema unei familii, nu mai e la fel de simplu. Poate ca iti doresti sa continui cu sportul, dar nu mai e asta singurul aspect de luat in calcul. Eu asa am inteles situatia sabrerilor.
    Sunt de acord, am folosit-o pe Sandra doar ca e in actualitate, de aceea am zis, poate.

    Celelalte sporturi ar profita de punctele 2,3 de mai sus. Si chiar si gimnastica. Gindeste-te ce-ar fi profitat Ana, in cazul in care unul din motivele retragerii au fost banii, ceea ce noi oricum nu stim.

  21. #42
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Voi stiati ca si Raluca Haidu s-a retras? am citit ceva pe facebook in care denota ca asa e...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •