Page 134 of 134 FirstFirst ... 3484124132133134
Results 2,794 to 2,808 of 2808

Thread: Diverse 2013

  1. #2794
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    hmmm...
    Mie nu mi se pare asa de rea ideea asta.
    Aceasta fragmentare a diagonalelor cred ca va descuraja multe gimnaste sa foloseasca acorbatica super dificila pentru ca pe masura ce avanseaza in executia elementelor de dans se si epuiseaza. Gimnaste puternice precum Biles impuscau dintr-un foc pe 2 diagonale o gramada de puncte. Acum va trebui gestionat efortul pe toata durata exercitiului. Interesant. In plus am remarcat ca multe gimnaste puternice reusesc full DLO, DLO, etc dar la sfarsit ajung sa isi piarda suflul pentru un dublu grupat.

    Deci poate ca fragmentarea asta o sa aduca ceva mai multa diversitate in elementele de coregrafie si, sper eu va scadea dificultatea acrobatiilor. ma rog, asa vad eu situatia

  2. #2795
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    pai tu speri, si eu sper, dar din pacate o vad ca o cursa a inarmarii continua, cine poate mai greu si mai mult.

  3. #2796
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mie imi cam place regula asta. De mult imi doream sa vad soluri in care gimnasta incepe din centru cu putina coregrafie si se indreapta usor spre un colt, de unde sa plece in acrobatica (mi-as dori sa vad la ale noastre o chestie de genul asta ). Va fi mai interesant si va aduce un plus valoare exercitiilor. Pana acum, unele gimnaste iti luau ochii cu o super diagonala. Nu iti reveneai din wow si iti mai administrau o doza de G sau H Acum vor trebui sa-ti capteze atentia cu cateva secunde mai artistice. Va fi tricky pentru multe gimnaste, dar un avantaj pentru cele care au inclinatie spre sol - luat ca pachet complet.

    Exercitiile nu vor fi fragmentate atat timp cat vor fi bine structurate. Va fi mai mult de munca pe partea de "punere in scena", dar perspectivele sunt de bun augur, cel putin din pct-ul meu de vedere.
    Last edited by mikeyy; 14th December 2013 at 18:03.
    www.fangymnastics.com

  4. #2797
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Flavius Koczi: „Deocamdata fac o pauza. Voi reveni, poate ca gimnast, poate ca antrenor“ - http://www.argument-cs.ro/content/fl...ntrenor“

  5. #2798
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ma intreb ce inseamna ca trebuie sa inceapa cu coregrafie. Majoritatea gimnastelor au 2-3 secunde de miscari inaintea primei diagonale - e oare destul?

    Mihai, viziunea ta cred ca e idealul respectarii acestei regule. Grija mea e ca foarte putine gimnaste vor face efortul asta. Pana acum erau in general minim 2 diagonale legate si minim un moment mai lung de coregrafie, era timp pentru amandoua pentru ca avea fiecare bucatica lui. Acum, ca trebuie intercalate in permanenta, e mai complicat cu dozarea energiei si a concentrarii in 2 moduri diferite. Presimt multe soluri cu dat din maini intre diagonale "ca sa fie" sau coregrafie grabita, deci taaare sper sa ai cat mai multa dreptate
    Last edited by Cata_RB; 14th December 2013 at 22:29.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #2799
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    08.30 Octavian Bellu la Apel Matinal - Radio Romania Actualitatii.

  7. #2800
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mayas View Post
    08.30 Octavian Bellu la Apel Matinal - Radio Romania Actualitati.
    postarea apare cu +1h, nu stiu de ce,...
    s-a vb despre noul proiect pus la cale de catre cei doi, un posibil sponsor, de sala polivalenta,... nimic nou; asteapta/asteptam sa se concretizeze.
    La multi ani tuturor, din partea dumnealui!

    edit. acum nu mai apare decalata ora la primul post.

  8. #2801
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1

  9. #2802
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Frumos interviul cu Sandra...
    La multi ani!!! tuturor..sportivi,antrenori ..iubitori ai sportului...speram ca 2014 sa ne aduca multe bucurii,sanatate si......multe medalii!!!

  10. #2803
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    http://www.dolce-sport.ro/sporturi/g...l-de-an-28232/

    Dar de la Mosu' cateva vorbe de la Lari!!!

  11. #2804
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Craciun fericit forumisti, gimnasti si antrenori!!!
    www.fangymnastics.com

  12. #2805
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1

  13. #2806
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Ce frumos <3! Craciun fericit tuturor !!

  14. #2807
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  15. #2808
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    la ce se refera ca s-a intors acum 24 de ore de la Viena? Cine mai are probleme?
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •