Page 140 of 148 FirstFirst ... 4090130138139140141142 ... LastLast
Results 2,920 to 2,940 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2920
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Are pe dreacu'. Fcsb are siglă o cruce cu zimți , ex cocul Lisei Simpson.

    Ce e intersant, argumentul că fcsb e Steaua pt ca are suporterii nu mai sta in picioare la Rapid, ca nu-i iese lui parandărătul. Ba, nesimtitule, Rapid are cei mai multi suporteri din liga 1 prezenti pe stadion. Manoliu o are pe Vali Caciureac si cam atat. Ce vrei mai mult, sa numaram si feisbucul lu' sergi tiganu', unde va dati pupi pe ouțe, nebunaticilor?

  2. #2921
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ionel Ganea, derapaj incredibil la adresa conducatorilor DDB View Post
    Boschetarii aia nu au ce sa caute acolo sa conduca! E un haos total. Tot cu minciuni, tot cu pacaleli si vrajeli. Aia au dus Dinamo unde e acuma.
    Cu suporterii aia trei, boschetarii aia trei: Elias, Tararache si Anghel. Aia nu au ce sa caute acolo sa conduca. Sa faca galerie si atat. Le-as dau eu niste pumni in gura sa se trezeasca la realitate! Aia trei! Si Anghel, creier prajit de bibilica! Bagabontii aia trei trebuie să dispara de acolo! Si nu stiu daca Iuliu Muresan era asa potrivit pentru Dinamo.

    E foarte dureros ce se intampla la Dinamo. Asa ceva nu s-a intamplat in istoria lui Dinamo sa fie condusa cu 4-0 la pauza si sa piarda cu 6-0. E un haos total acolo. Tot cu minciuni, tot cu pacaleli si vrajeli. Ca aducem, ca facem si dregem, vrem rezultate si din pacate nu e chiar asa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #2922
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Chestia cu pumnii la Elias chiar vreau sa o vad. E tare Ganea in vorbe si smecher cu cei care, el stie, nu raspund, dar nu cu ala pe care il citeaza. Nu va da fata in fata cu Elias niciodata ... ma rog
    Pe de alta parte nu zice rau in rest. Dinamo nu trebuie sa ramana la mana alora deoarece va fi ce este azi. O echipa selectionata de liceu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #2923
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Apai de nici pe voi nu va batem...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #2924
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Chestia cu pumnii la Elias chiar vreau sa o vad. E tare Ganea in vorbe si smecher cu cei care, el stie, nu raspund, dar nu cu ala pe care il citeaza. Nu va da fata in fata cu Elias niciodata ... ma rog
    Pe de alta parte nu zice rau in rest. Dinamo nu trebuie sa ramana la mana alora deoarece va fi ce este azi. O echipa selectionata de liceu.
    Problema cu pumnii si cine da mai tare nu ma intereseaza. Ma intereseaza, insa, sa intelega cei care cred ca ei, suporterii, le stiu pe toate, si sunt multi si pe aici, ca e posibil, si se vede la dinamo, ca dezastrul poate fi mult mai mare fara acei patroni, asa cum sunt ei - evazionisti, hoti, puscariasi, cum vrei sa le spui. De altfel, suporterii echipei decedate au trait-o pe pielea lor. De rapidul adevarat s-a ales praful, dupa ce mareata galerie il trimitea la puscarie, iar UTCopos si-a luat mana de pe ei. La fel de dusi cu capul sunt cei de la CSA Steaua, mai precis cei de la Sud, care in prostia lor, bineinteles manipoolati si de unii smecheri, au crezut ca pot face echipa de top si fara banii lui Gigi.
    Asadar, l-am citat pe Ganea nu pentru afirmatia cum ca i-ar bate pe cei 3 din conducerea DDB, ci pentru ca postimea din galeriile noastre sa priceapa ca fara banii si mintea, atat cat au acestia, oricum mai multa decat a unuia ca Tararache sau Elias, echipele pe care le sustin se duc si mai mult la vale.
    Last edited by Duba; 22nd September 2021 at 10:55.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #2925
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    boul ala de Forje zice ca atata timp cat e el la Dinamo,aceasta nu se va bate la retrogradare
    pai bai cap de creta,trec peste faptul ca daca nu va salva burloiul,acum erati deja in B.
    dar voi chiar in momentul asta,asta faceti
    ca sa nu mai zic ca sunteti si cu un picior in Groapa
    granita la Orsova!

  7. #2926
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Avea dreptate: inteligenta are limitele ei...Cei salvati de Burleanu se numesc Poli Iasi. In rest, ceva cu perje
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  8. #2927
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ganea are dreptate. Si, mai presus de asta, si coae sa isi sustina declaratia, nu doar sa mestece căcatul piaristilor, asa cum face majoritatea. Ddb e un parandarat al lui nicu badea, caruia i-au fost largite lesa si unele privilegii pt a actiona in interesul sus numitului. Toate deciziile importante se iau cu aprobare de la Fabrica de Glucoza, doar cretinii cred ca neisparavitii aia 3 pot conduce un club de liga 1. In plus, si Zavaleanu e tot sageata lu' nea nicu teleaga. 0 credibilitate pt acest proiect care a bagat, deja, Dinamo in faliment de 3 ori. Nu mai vorbesc de cel moral, aici avem numar cu doua cifre.

    In rest, aceleasi obsesii, false compasiuni, anturaje si pretexte pt a ajunge la pozitia preferata: pupatul in pulă al d-lui Fecali, salvatorul oilor

    Ba, sa nu uiti cum ati supt cariciul echipei R, despre care toata lumea stie ca e echipa Rapid, nascuta 1923. Asta inseamna reforma si credibilltate la o echipa care nu l-a luat pe NU in brate, cum fac cretinii astia la Dinamo. Bravo, Rapid si, desigur, lehamite & scârbă vesnice marelui program dedebist!

  9. #2928
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristan Geambașu, despre dezastrul de la Dinamo View Post
    O marionetă de care nu mai rade nimeni si pe care o compatimesc si dusmanii. Aceasta este umilinta suprema.
    Si cand te gandesti ca Geambasu e dinamovist pur sange. Unul care stie de ce aceasta echipa este blestemata la acest mod. Pentru ca ceea ce i se intampla echipei dinamo este, cu siguranta, un mare blestem.


    https://www.gsp.ro/opinii/editorial-...ni-642886.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #2929
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Eu stiam ca Geambasu e simpatizant al Stiintei.
    Mai dinamovist esti tu, care ai facut sport la Dinamo! Vad ca ai avut bunul-simt sa nu ma contrazici data trecuta cand am mai facut aceasta afirmatie.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #2930
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Credeam ca te iei de faptul ca am afirmat ca sunt blestemati si n-am continuat ca si prima echipa comunista din Romania, decedata rapid, a fost, la fel, bestemata. Asta pentru ca ati facut campanie electorala, singura echipa din acea perioada, in noiembrie 1946, pentru BPD - Blocul Partidelor Democrate. Dupa care ati pozat toata istoria voastra in echipa disidenta, in echipa oropsita, chiar daca Gheorghiu-Dej a fost presedintele vostru de onoare.
    Last edited by Duba; 28th September 2021 at 15:08.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #2931
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Mai decedat esti tu de 170 de ori decat Rapidul, Dubel!


    In afara de asta, Dubel vorbeste decent!
    Cred ca vine Sfarsitul Lumii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2932
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pune mana pe carte (istoria decedatei rapid) si invata adevarata istorie a echipei falimentate/decedate - prima echipa bolsevica din Romania rapid.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #2933
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un act de infiintare e doar un act de infiintare. In tot cazul, primele abuzuri grosolane au inceput in 1947, cand generalul bolsevic Dumitru Petrescu Grivita a ras de pe fata pamantului clubul Carmen pt a face loc pe prima scena clubului mizerabil cska. Bine, au ras intai Sprta, club de liga 2, apoi la ordinul direct al Anei Pauker au demolat si Carmenul.

    Scandalul generat de aceasta echipa mizerabila a continuat. Retrogradata la finalul primei aventuri in liga 1, dupa ce a pierdut barajul de prom/retrogradare, generalul Grivita a trecut la planul 2 de salvare al mizeriei sovietice. A contestat un rezultat intre Timisoara si Ploiesti, pe teren incheiat 2-3, pe motivul unui gol anulat incorect gazdelor. Cu arbitrul exclus pe viata, la rejucare s-a terminat 1-1 si cska a terminat deasupra liniei.

    Iata cam ce mizerie de echipa e aceasta cska, promovata drept virgina echipa regală de cretinii ignoranti. Abia peste un an va aparea Dinamo, desigur tot en fanfarre , cand deja spurcatii aveau un cv de nenorociri respectabil.

  15. #2934
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Pe tancurile sovietice ati venit, brat la brat cu Divizia aia de soldati tradatori care s-a alaturat Armatei Rosii, dar ati sfarsit oi, in saivanul unui cioban megaloman si semianalfabet!

    Oricum, ce formule de babaciune enoriasa are Duba! Auzi la el, blesteme...
    Last edited by Tyler Durden; 28th September 2021 at 18:10.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #2935
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Cica Dinamo a depus cerere sa se dezafilieze de la FRF si sa se afilieze la Federatia Romana de Tenis.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  17. #2936
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2937
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu rade ca si voi sunteti pe cale sa va afiliati la Federatia Romana de Natatie
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #2938
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Macar noi avem o federatie, la voi ar fi doar initiale FR#%!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2939
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dezinformatorul de serviciu, cu primul sau nume de scena William Shakespeare, dezinformeaza, asa cum a fost el invatat la institutia unde a luat lectii.
    Spre deosebire de Steaua/FCSB (ASA Bucuresti s-a numit in '47), echipa securitatii comuniste dinamo, a desfiintat 2 echipe de traditie - Unirea Tricolor si Ciocanul Bucuresti, fosta Maccabi, echipa minoritatii evreiesti, pentru cine nu stie evreii erau f. numerosi la acea vreme in Bucuresti, dar nu numai, infiintand, tineti-va bine, DOUA DINAMOURI - dinamo 1 si dinamo 2. Cele doua au evoluat in editia de campionat 1948-1949, dupa care una dintre ele, a retrogrdat si a fost mutata in Brasov. Cei care cunosc istoria fotbalului din acei ani, stiu ca sec00ristii au infiintat dinamouri peste tot in tara, in prima liga exitand la un moment dat Dinamo Pitesti, Dinamo Brasov, Dinamo Bacau si, bineinteles, seful acestora - dinamo Bucuresti. V-ati prins, prima cooperativa a fost infiintata in anii '50-'60, apoi il grande il muce a reactivat-o, a marit-o pentru a face fata supercampioanei Steaua.
    Acest club de sec00risti tortionari a fost si este tot ceea ce a fost mai putred in sportul romanesc, din acest motiv am spus ca sunt blestemati, pentru ca ce au facut conducatorii lor de-a lungul vremii n-au facut nici macar rapidistii pe vremea lui Gheorghiu-Dej sau a lui UTCopos&DinuVama.
    Acest club a fost condus de tortionari comunisti, la propriu, acum cativa ani chiar Cornel Dinu a recunosut ca au avut in fruntea clubului cativa ani un tortionar. Iata link-ul - https://www.prosport.ro/fotbal-inter...dinti-15217032
    Last edited by Duba; 1st October 2021 at 15:20.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #2940
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Duba malonestul !

    Malonestule, aia a fost dizidenta pura, trebuia sa se opuna cineva ciumatei rosii condusa de clanul iubitului conducator. De asta v-a aratat Andone curul, ciuma rosie ce sunteti
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •