Page 136 of 148 FirstFirst ... 3686126134135136137138146 ... LastLast
Results 2,836 to 2,856 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2836
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,451
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    cum sa nu te gaseasca cand esti atat de vizibil, mai si semnalizezi. iar ai cazut de prost!
    Parerea despre un film nu e prostie, decat in mintea unui prost.

    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Intradevar se poate aduce in discutie perioada Copos dar si acolo prin comparatie nu pot fi implicati foarte mult.

    Nu stiu prea mjulte de paerioada anilor 50,din ce stiu Dej nu s-a implicat in fotbal,nu-i placea.Iar Rapid a fost in anii 50 ba vicecampioana ba retrogradata la golaveraj
    Daca ai inceput si tu sa vorbesti cu Duba, esti rau tare.
    E mai rau decat daca ai vorbi singur, noi cunoastem bine!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E clar ca nu a citit maculatura de anticipație a fratilor Sugațki: gigi chioru si herr băshiro
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2837
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Intradevar se poate aduce in discutie perioada Copos dar si acolo prin comparatie nu pot fi implicati foarte mult.

    Nu stiu prea mjulte de perioada anilor 50,din ce stiu Dej nu s-a implicat in fotbal,nu-i placea.Iar Rapid a fost in anii 50 ba vicecampioana ba retrogradata la golaveraj

    Nu stiu cati ani aveai in perioada Copos. Daca erai copt, scuza-ma dar nu prea urmareai fenomenul si nu stii ce mizerii facea el si oamenii lui. Cate blaturi, nu numai cu Bistrita, dar si cu CFR sau Sportul si alte echipe facea in acea perioada echipa defuncta. Cati arbitri avea in solda Vama. Esti cam ignorant din acest punct de vedere.
    Cat priveste perioada anilor '50, inceputul anilor '60, afla ca echipa defuncta transfera jucatori unul si unul, reabilita fotbalisti condamnati. Iti spune ceva Titus Ozon? E unul dintre ei. Un jucator de top al acelor timpuri. Gheorghiu Dej l-a reabilitat, lasandu-l sa joace la echipa defuncta, motivul fiind ca el era sustinator al acestea si, cum ti-am mai spus, presedintele ei de onoare.
    Trebuie sa fii naiv sa crezi ca prima echipa echipa comunista din Romania, infiintata de spioni sovietici de origine evreiasca Geza si Kahane, decedata rapid, nu era ajutata de cei care conduceau atunci Romania. Intr-o singura perioada de timp, inceputul anilor '70 pna la sfarsitul anilor '80 echipa decedata a fost intr-un fel lasata de izbeliste, dar si atunci s-a facut un abuz colosal al acelor vremuri, Adrian Paunescu, poetul de casa a lui Ceausescu, a ajutat, ca sa nu spus dispus, ca echipa decedata sa transfere in plin campionat, trecusera vreo 8-10 etape, mai mult de jumatate de echipa pentru a putea promova. Chiar si asa, au supt-o, Progresul, fosta echipa lui Ionica minte mica , promovand in acel an.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #2838
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu stiu cati ani aveai in perioada Copos. Daca erai copt, scuza-ma dar nu prea urmareai fenomenul si nu stii ce mizerii facea el si oamenii lui. Cate blaturi, nu numai cu Bistrita, dar si cu CFR sau Sportul si alte echipe facea in acea perioada echipa defuncta. Cati arbitri avea in solda Vama. Esti cam ignorant din acest punct de vedere.
    Cat priveste perioada anilor '50, inceputul anilor '60, afla ca echipa defuncta transfera jucatori unul si unul, reabilita fotbalisti condamnati. Iti spune ceva Titus Ozon? E unul dintre ei. Un jucator de top al acelor timpuri. Gheorghiu Dej l-a reabilitat, lasandu-l sa joace la echipa defuncta, motivul fiind ca el era sustinator al acestea si, cum ti-am mai spus, presedintele ei de onoare.
    Trebuie sa fii naiv sa crezi ca prima echipa echipa comunista din Romania, infiintata de spioni sovietici de origine evreiasca Geza si Kahane, decedata rapid, nu era ajutata de cei care conduceau atunci Romania. Intr-o singura perioada de timp, inceputul anilor '70 pna la sfarsitul anilor '80 echipa decedata a fost intr-un fel lasata de izbeliste, dar si atunci s-a facut un abuz colosal al acelor vremuri, Adrian Paunescu, poetul de casa a lui Ceausescu, a ajutat, ca sa nu spus dispus, ca echipa decedata sa transfere in plin campionat, trecusera vreo 8-10 etape, mai mult de jumatate de echipa pentru a putea promova. Chiar si asa, au supt-o, Progresul, fosta echipa lui Ionica minte mica , promovand in acel an.
    Bun,sa zicem ca ai dreptate(desi vorbind de ignoranta-erai nascut in perioada lui Dej?Ai urmarit firul evenimentelor sau le stii din citite si auzite?),acum fa-i o comparatie cu Steaua si Dinamo.
    Hai sa vedem ce iese.

  4. 15th April 2021, 20:53

  5. #2839
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alexandru Albu, taios la adresa milogilor de la mimamo View Post
    Au retrogradat cluburi mai mari si n-a mai plans nimeni. N-ar fi o tragedie!
    Absolut corecta afirmatia lui Albu. Exista insa multe vuvuzele (ziaristi cu pedigree mimamovist) care urla de dimineata pana seara ca milogii de la fosta echipa a securitatii comuniste, finantati acum de copiii de secooristi de la DDB, n-ar trebui sa retrogradeze ca vezi doamne s-ar pierde interesul pentru fotbal. Pe dracu!!!! nu s-ar pierde absolut nimic. Ba din contra, ar retrograda cea mai mizera si infecta echipa de fotbal care a evoluat in campionatul romanesc ever, cea care a inventat cooperativa prin tiganuldelatreicoceni inainte de '89, echipa secooristilorilor tortionari.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #2840
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Țiganul de la 3 coceni ia campionatul si se califica direct in Sampion Lig, cozile de topor fac danga-langa cu bidineaua si duc coeficientul sub Belarus si Azerbaidjan. Pune-o, prostule , si p-aia a lu' Ivan, ca din cauza lui Lucescu a pierdut Craiova calificarea cu Benfica. Lucescu e groparul campioanei unei mari iubiri, genul de bășinică la care se activeaza un mancator de cuprocultura ca tine

    Logic ca s-ar pierde interesul, nu vrea nimeni sa vada 4 meciuri fc sperț si biscuiti vs slugile de la botosani, care ar face cel mult o buna propaganda facuta blatului. Deci, daca prin pierderea interesului fata de competitie analistii s-au referit la faptul ca 2lea bazin de suporteri al tarii ar fi vaduvit de echipa in prima liga, prezenta lor neregasindu-se in audiente si anul viitor, este adevarat. Iar tu si fotbalistul albu va faceti inca o data de căcat.

    Nu plange nimeni, prostalaule! Esti doar tu care citesti totul cu ochii pișați de urdori puturoase. Si tu si albu sunteti pielea lulii pana cand incepeti sa folositi cuvantul Dinamo. Daca intrebi un milion de insi pe strada, niciunul nu va sti cine e fotbalistul albu. Dupa declaratia asta, cred ca s-au deschis cativa la prohab, sa-i dea o aghiasma virtuala. Ceea ce iti dam si tie, boule!

  7. #2841
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Managerul lui Dinamo, afirmatie halucinanta despre proiectul Super Ligii Europene la fotbal: Ne-am simtit exclusi




    Daca doriti sa va bateti cariciul de Rasputin...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #2842
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #2843
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    radeti ca sfeclele,pai voi mai stiti vreun club cu pretentii care sa nu fi pierdut niciodata in CL ?
    granita la Orsova!

  10. #2844
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0


    cand te intepi cu astra zeneca?

  11. #2845
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    peste vreo luna,momentan am imunitate si oricum n-am voie...astra zeneca,astra arad,de care o fi,nu-s pretentios defel...
    granita la Orsova!

  12. #2846
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    app, am un amic dinamovist care s a vaccinat de curand. a doua zi cand l am intalnit sa cad pe spate, steaua in sus steaua in jos, canta ca nebunu 'sunt fericit si ma simt bine" , Hinghi e mic copil pe langa fostul dulau. sa fie reactii adverse dupa vaccinare?

  13. #2847
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Le zice NeaCoitza ca un om mare

    dinamo are cei mai multi dusmani! E cea mai urâtă echipă!

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ion...-1-630104.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #2848
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    are un aliat de nadejde in ionel. zicea un maidanez de pe forumul asta ca are limba atat de aspra de nu i se mai vindeca ranile din gauri
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #2849
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cor...ci-630326.html

    de la nea cornel finu doar ptr boschetarii dinamuisti de pretutindeni . tic tac, tic tac ...

  16. #2850
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Dario, care-i ultima carte pe care nu ai citit-o ?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  17. #2851
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    "Cum sa cresti doua fete cuminti" de Alina Plugaru cu participarea Roxanei Babenco.

  18. #2852
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anghel Iordanescu
    Pentru mine Steaua inseamna CSA
    Ce stie si asta?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #2853
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Transferul lui Chiricheș s-a făcut din vară, iar Becali, în stilul lui caracteristic, atunci când a venit meciul cu Steaua, a spus cum să mă bată pe mine, mă, Pandurii? Chiricheș este al meu, dacă este nevoie face și 11 metri.

    Alte vremuri, aceleasi metehne ale domnului fecali george, zis cici. Infractor, puscarias, deci martir fecesebist.

    Pentru nea scufă bulboacă.

  20. 24th May 2021, 18:20

  21. #2854
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un editorial mai ascuțit decât katana lui Toshiro Mifune.

    Pt cretini



    https://www.gsp.ro/opinii/editorial-...ta-632516.html

  22. #2855
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/un-...omentarii.html

    Oae ce ne pregateste domnu Stiucanski? O noua schimbare de status-quo a gazetei de impachetat peste?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  23. #2856
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dinu Todoran
    “Stiti foarte bine cum se procedeaza la noi. N-are rost sa ma intrebati de fiecare data”
    Gata, nu te mai plictisim.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •