Page 122 of 148 FirstFirst ... 2272112120121122123124132 ... LastLast
Results 2,542 to 2,562 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2542
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ionica
    I luv' you, Dubel! Did you know that?
    Esti ca un Novacel, doar ca mai radical!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2543
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ion Tiriac View Post
    Nu stiu ce sansa mi-a dat dinam0 in tinerete. Mi-a dat o sansa sa fiu militian, care e in regula si am respectat-o! Si azi sunt foarte mandru ca am fost militian, dar sansa mi-am facut-o eu, cu mainile mele.

    Alo! Militia, Secu, plutonieri, capitani, caprari, ghenerali...ochiul si timpanul!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #2544
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Vai de capul tau oltene! Cat te mai faci de ras?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  4. #2545
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dezvaluiri absolut exceptionale facute de Piturca! Cititi cu mare atentie! Sunt absolut convins ca nimeni n-a stiut ca datorita lui Valentin Ceausescu tiganul de la 3 coceni a ajuns antrenor la dinamo.

    Quote Originally Posted by Victor Piturca View Post
    Vă spun ceva în premieră. Mircea Lucescu a ajuns la Dinamo datorită lui Valentin. Niciodată n-ar fi ajuns la Dinamo dacă nu era Valentin! Aveau o relatie foarte bună, Valentin îl aprecia ca antrenor. Lucescu dorea să vină la Steaua, dar Valentin i-a explicat că nu poate, că nu e pe profilul echipei.

    I-a spus însă că îl pune la Dinamo, fiindcă Valentin gândea să fie cât mai multe echipe bune. I-a pus însă o singură conditie atunci când a facilitat acest lucru. "Te rog să fii corect, meciurile să se joace doar pe teren!".

    Ulterior, si ce vă spun acum mi-a povestit Valentin, un primar de la Buzău i-a dezvăluit că au venit de la Dinamo pentru a face presiuni. A fost momentul în care Valentin n-a mai vorbit cu Lucescu.

    Oamenii de azi nu-si imaginează ce fortă teribilă avea Dinamo, la ce anume se preta. Nici măcar Valentin nu se putea opune. În plus, el era prea mare senior ca să se coboare la acest nivel.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #2546
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ceausesti peste ceausesti.
    Daca inteleg bine vorbesti de Lucescu sr ca antrenor.
    Bine, eu cred ca inainte a fost un necunoscut. Un antrenor care a adus nationala de tineret in semi mondial la canguri. Apoi a adus nationala mare la Euro '84, dupa 14 ani la un turneu final.

    Desigur era nevoie de un Valentin sa ajunga apoi la Dinamo ... de un Piturca sa behaie . si de un Duba sa povesteasca toate astea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #2547
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ceausesti peste ceausesti.
    Delaparisi peste delaparisi, ca vadimii saracii fac cum le dicteaza sefii!


    Asta e primul lucru la care m-am gandit. O fi pentru ca e real?


    ...altfel spus, ce i s-a petrecut lui Paul... deci da.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dezvaluiri absolut exceptionale facute de Piturca!
    Piturca in sine este o descoperire exceptionala, precum si toti cei care se uita-n gura lui!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    un Duba
    Numai unul. Sa ne fereasca bunul Dumnezeu de 2!
    Last edited by Johnny D; 19th May 2020 at 23:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2548
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce prostii emite copilul de secoorist, fost boxer la rapid!!!!!! Ma, nici nu-ti dai seama ce campii bati cand afirmi ca tiganu de la 3 coceni a fost antrenorul nationalei de tineret care a obtinut bronzul la CM din Australia!!!!!! Tiganu' n-a fost niciodata, repet niciodata, antrenor la vreo echipa de tineret, juniori sau copii. A antrenat numai si numai echipe de seniori. La CM tineret 1981, antrenor a fost Constantin Cernaianu, asta pt. cultura ta fotbalistica.
    Cat priveste faptul ca avea un CV in momentul cand a ajuns la dinamo, mai precis o calificare la CE 84, dar si o ratare CM '86, in acea epoca nu era suficient, mai ales la echipele celor 2 ministere, dar mai ales pt. faptul la dinamo avea o mare influenta Cornel Dinu, stii tu ala care a facut acea dezvaluire ucigatoare pt. voi suporterii eternei pierzatoare in fata Stelei, cum ati ajuns in semifinalele Cupei Campionilor, si care nu-l avea la suflet pe cocalar. Este ca am dreptate Pricepi ma cum statea treaba? Trebuia cineva sa te recomande, de fapt sa-i faca pe secuooristii vostri sa nu mai stea pe ganduri. Asa ca nu mai abera. Asa stateau lucrurile la vremea aia.
    Si pe mine m-a mirat dezvaluirea lui Piturca, dar sunt convins ca-i 100% adevarata. Stiu ca doare aceasta dezvaluire, asa cum te-a durut si cea facuta de Cornel Dinu acum vreo 10 zile, cand a spus cum corupea secooritatea arbitrii in meciurile internationale, dar asta-i viata. Vine vremea ca lumea sa cunoasca absolut tot despre cea mai mizera echipa care a fost in Romania ever - echipa secooritatii comuniste, dinamo!
    Last edited by Duba; 20th May 2020 at 00:10.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #2549
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ioooi s-a infofoiat Dubel o data... si-a facut-o si mai lata!


    Eu zic s-o dati la pace stelki=dinamski=spurki!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #2550
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce-i macelareste Duba pe micuti
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #2551
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Pt Duba documentatu':

    Asta se stie la voi? Lucescu nu a fost la nationala de tineret? Si in plus Cerna a semnat condica?

    Bun, daca asta vrei sa crezi atunci vorbim ceauseste. Desigur Cernaianu este antrenorul roman cu cel mai mare rezultat la orice nationala a Romaniei all time. Toata lumea stie si FIFA il recunoaste ca mare mester. De altfel chiar a fost si membru in comisia de elefanti cu nasul cel mai lung din lacul Tei. Probabil Piturca il uita in declaratiile sale deoarece se incurca intre peruca si cravata. Si-a prins nasul ala lung de zici ca e trompa.

    PS. si pt informatia ta. Nu sunt pui de seku. Ci de jurnalist pe care l-ai vazut in anii '60 la tv. Si pe care l-ai auzit in anii '80 la Europa Libera.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #2552
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu sunt pui de seku. Ci de jurnalist pe care l-ai vazut in anii '60 la tv. Si pe care l-ai auzit in anii '80 la Europa Libera.
    si tu tii cu Dinamo?
    bine-ti mai sade!
    granita la Orsova!

  12. #2553
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Razi ca muta la karaoke
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #2554
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    ca Dinu la valiza...
    granita la Orsova!

  14. #2555
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dupa razboi multi viteji se arata. Ce au pazit pana acum aceste minti luminate? Oare se simt nebagati in seama?

    In fine, inca unul care doreste atentie : ''Steaua trebuie reprimită în Liga 1, în locul FCSB''
    https://www.digisport.ro/fotbal/liga...ul-fcsb-841084

  15. #2556
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Dupa razboi multi viteji se arata. Ce au pazit pana acum aceste minti luminate? Oare se simt nebagati in seama?

    In fine, inca unul care doreste atentie : ''Steaua trebuie reprimită în Liga 1, în locul FCSB''
    https://www.digisport.ro/fotbal/liga...ul-fcsb-841084
    pai eu stiam ca Partizan e echipa armatei in Serbia...
    granita la Orsova!

  16. #2557
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Dupa razboi multi viteji se arata. Ce au pazit pana acum aceste minti luminate? Oare se simt nebagati in seama?

    In fine, inca unul care doreste atentie : ''Steaua trebuie reprimită în Liga 1, în locul FCSB''
    https://www.digisport.ro/fotbal/liga...ul-fcsb-841084
    Pana una alta ar trebui sa promoveze pe bune din a 4-a in a 3-a la a 3-a incercare, nu sa stea la pomana COVID! Supercampioana!
    Last edited by Johnny D; 20th May 2020 at 23:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2558
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    si tu tii cu Dinamo?
    bine-ti mai sade!
    Nu are nicio legatura. Dinamo a fost cel mai bun club de sport din Romania intre anii '60 si '90. Atat prin structura cat si in rezultate.
    Mai putin la box unde Rapid ii dadea lectii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #2559
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu are nicio legatura. Dinamo a fost cel mai bun club de sport din Romania intre anii '60 si '90. Atat prin structura cat si in rezultate.
    ca o fi greu sa faci un club bun cand ai posibilitatea sa racolezi din toata tara...
    basca mai dispui si de banii securitatii si militiei,asta ca sa nu mai pomenesc si de "mijloacele specifice"...
    Last edited by cip; 21st May 2020 at 07:44.
    granita la Orsova!

  19. #2560
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai putin la box unde Rapid ii dadea lectii
    Lectii de box oricand am dat la toata lumea, mai ales in afara terenului!
    Iar lectii de inot pe uscat, chiar gratis!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2561
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Lectii de box oricand am dat la toata lumea, mai ales in afara terenului!
    Iar lectii de inot pe uscat, chiar gratis!
    lectii de inot pe dreq,voi mereu v-ati impotmolit la mal...
    granita la Orsova!

  21. #2562
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pai de ce-am zis ca pe uscat? Experienta ca noi, nimenea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •