Page 116 of 148 FirstFirst ... 1666106114115116117118126 ... LastLast
Results 2,416 to 2,436 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2416
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Valeriu Iftime View Post
    Presedintele celor de la FC Botosani a criticat arbitrajul lui Iulian Dima de la meciul cu Dinamo, scor 0-1.

    '€žCu VAR-ul câstigă fotbalul. Azi a fost viciere de rezultat. Nu a fost corner la faza golului! În plus, a fost fault! A fost o lovitură cu cotul în cap. Îmi spune acum jucătorul (n.r. Papa). Dinamovistul (n.r. N'Diaye) a sărit cu cotul în capul lui. N'Diaye trebuia să vadă rosu direct înainte de gol. A avut o intrare sălbatică'.
    dinamo poate castiga doar cu ajutorul fluierasilor!!! Ceea ce s-a intamplat aseara se numeste JAF LA DRUMUL MARE!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2417
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Hehe Dubel, ai revenit in fine chiar daca nu esti pe locu 1 si nici nu vei fi degraba. Apreciez curajul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2418
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Hehe Dubel, ai revenit in fine chiar daca nu esti pe locu 1 si nici nu vei fi degraba. Apreciez curajul!
    Bai asta cu sapte zeci de mii de echipe, Steaua, chiar daca nu-i pe 1, specie de ignorant joaca fotbal si a avut si are rezultate decente in Europa. Echiele tale fie joaca in liga coispe, si sunt niste clone mizere finantate cu bani de la bugetele locale, fie se fac de kacat in Europa, vezi CFR anul trecut. Nu te mai baga in seama cu mine ca o faci degeaba. STEAUA ramane STEAUA! Adica cea mai valoaroasa si iubita echipa din Romania ever!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #2419
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    CFR a facut 10p in CL, cate nu face Steaua/FCSB-ul tau in 3 editii de CL jucate la rand luate impreuna... pe parcursul a 20 de ani daca prinde 3 e bine! Pana si Urziceniu cu doar o participare a facut mai multe puncte in grupe decat oricare din participarile Stelei tale! In alta ordine de idei, Steaua o fi Steaua dar e in Liga a 4-a, FCSB deocamdata mai e majoritara intre stelisti ca interes, dar... nu stiu cat tine figura.

    O zi buna sa ai, bafta la locul 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #2420
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    CFR a facut 10p in CL, cate nu face Steaua/FCSB-ul tau in 3 editii de CL jucate la rand luate impreuna... pe parcursul a 20 de ani daca prinde 3 e bine! Pana si Urziceniu cu doar o participare a facut mai multe puncte in grupe decat oricare din participarile Stelei tale! In alta ordine de idei, Steaua o fi Steaua dar e in Liga a 4-a, FCSB deocamdata mai e majoritara intre stelisti ca interes, dar... nu stiu cat tine figura.

    O zi buna sa ai, bafta la locul 2!
    CFR a facut 10 puncte si nu s-a calificat in primavara Champions League. A facut 10 puncte deoarerce in ultimul meci MU a jucat cu mai mult de jumatate de echipa formata din jucatori care de obicei nu prind banca. Mai mult, in acel an in care au ajuns in primavara Europa League, CFR s-a kakat pe ea pierzand tur-retur cu Inter, parca ambele meciuri cu 0-3, in timp ce Steaua s-a calificat de pe primul loc in Europa League cu 11 puncte, record pentru fotbalul romanesc, apoi a trecut de Ajax, o echipa comparabila cu Inter, iar in optimi a castigat in casa cu Chelsea. Hai sa vedem daca ai capacitatea intelectuala pt. a evalua corect, acum dupa ce ti-am facut un istoric al acelei editii de cupe europene, ce echipa a realizat performante mai mari in acel an. Hai screme-te nitel, poate, poate reusesti sa scrii si ceva conform adevarului istoric. Succes!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #2421
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    ce si mai bate Duba pwla de crapidistii astia.
    bravos stelistule!!!
    Last edited by delaoltenia; 25th April 2019 at 18:24. Reason: Mai usor :) e Saptamana Mare, totusi :)

  7. #2422
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    app, vreau sanctiune pentru limbaj delazalau. uitai, sunt mahar (a se citi moderator) si ma doare la basca.

  8. #2423
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pai ori vrei sanctiune, ori te doare la basca. Mahar esti, da!


    LE: Imi scapase mesajul original, in atare conditii nu te contrazic, te doare la basca si meriti si sanctiune, simultan!


    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Hai sa vedem daca ai capacitatea intelectuala pt. a evalua corect, acum dupa ce ti-am facut un istoric al acelei editii de cupe europene, ce echipa a realizat performante mai mari in acel an. Hai screme-te nitel, poate, poate reusesti sa scrii si ceva conform adevarului istoric. Succes!
    Cred ca ai uitat un "Hai", il pun eu pentru tine pentru ca toate lucrurile bune sunt 3!
    Da, Steaua per total a avut performante mai mari in acel an, eu insa vorbisem doar de CL, deci n-am zis nimic fals. 10 puncte in CL sunt echivalente cu minim 15 in EL, asa ca idee abstracta. Cert e ca nu poti zice de CFR ca n-a facut nimic in Europa, ca de-aici a inceput discutia!

    PS: Eu iti urasem o zi buna, in caz ca n-ai observat.
    Last edited by Johnny D; 24th April 2019 at 14:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #2424
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu poti sa ai decat o zi bună dupa ce iti bati madularul de papilele lingaului fecesebist, slugoiul Ieftine, zis si Flocăneala 2 sau Lutu 3. Ne doare in **** cate lacrimi de crocodil a varsat Ieftine in urechile slinoase ale gigistilor care s-au udat imediat la pampersi, nu se poate uita penalty-ul si, in general, arbitrajul scarbavnic, de acum cativa ani, al lui Rusandu, cu care ne-a facut sluga asta imputita, care plateste fara rusine haraci la palat, de cand a intrat in liga 1. Luati cu paine si primiti in gaoz iepurii cu morcovi falnici, retrogradarea e aproape pt vasalii de la Botosani!

  10. #2425
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorina Pintea View Post
    Am publicat pe site-ul Ministerului Sănătătii modificarea amenzilor pentru măsuri ingienico-sanitare, pentru depăsirea timpilor de stationare în Unitatea de Primiri Urgente. Vă spun foarte sincer, m-a amuzat reactia unora de după si mă gândeam, sper să nu mă citeze nimeni, eu cred că suntem un popor de infractori. În momentul în care se măresc amenzile, protestăm. Păi dacă eu n-am de gând să încalc legea, de ce să fiu supărat că cresc amenzile?
    Stau si ma intreb ce va spune/face Dragnea, ce masura va lua dupa ce va citi/va auzi declaratia doamnei ministru a Sanatatii, Sorina Pintea? Va avea, oare, soarta lui Grindeanu? Poate ne raspunde Tim sau toti ceilalti golani care voteaza non-stop PSD-ul.
    Last edited by Duba; 8th May 2019 at 04:24.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #2426
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Articol "Unde a pierdut FCSB titlul din Liga 1" in care Balasa abereaza ici si colo. Pai titlul s-a pierdut ca ati fost mai slabi ca CFR, simplu. Ca asa si CFR poate enumera meciurile cand trebuia sa castige si n-a castigat, cel mai celebru, ala cu Gazu cand ai penalty sa faci 3-2 de la 0-2 si tu o dai ca prostu pe langa poarta! FCSB a avut penalty de-a castiga meciu pe final si l-a ratat? NU! CFR trebuia sa fie campioana la ora asta, inainte de ultimele 2 etape!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #2427
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,914
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MM Stoica
    Meciul cu Sepsi a fost ultimul pentru mine pe banca!
    Asa a zis
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #2428
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Stau si ma intreb ce va spune/face Dragnea, ce masura va lua dupa ce va citi/va auzi declaratia doamnei ministru a Sanatatii, Sorina Pintea? Va avea, oare, soarta lui Grindeanu? Poate ne raspunde Tim sau toti ceilalti golani care voteaza non-stop PSD-ul.
    Fosilo pe ce lume traiesti?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  14. #2429
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dă-te-n măta-n cur de bou!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2430
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Si bineturile au inceput.


    Petea e amicul meu, pe Dubel doar il salut! Asa cum saluta si el titlul luat de altii, a 4-a oara la rand!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2431
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Stau si ma intreb ce va spune/face Dragnea, ce masura va lua dupa ce va citi/va auzi declaratia doamnei ministru a Sanatatii, Sorina Pintea? Va avea, oare, soarta lui Grindeanu? Poate ne raspunde Tim sau toti ceilalti golani care voteaza non-stop PSD-ul.
    Hai #detedreaq ca v-au marit pensiile. Acum ai si tu bani sa-ti dai cu namol, la Techirghiol.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #2432
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Hai #detedreaq ca v-au marit pensiile. Acum ai si tu bani sa-ti dai cu namol, la Techirghiol.
    Merge fosila la impachetari.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  18. #2433
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In atentia taranetului care-si schimba echipele ca pe ciorapi, iar acum sustine o clona finantata cu bani de la Primaria PSD Sector 1- celebra FC R :


    Quote Originally Posted by Sumudica Cimpanzica View Post
    Pentru mine, Rapid a murit! Mi-e scârbă!
    Uite ca toti oamenii normali la cap percep falimentul unei echipe de fotbal ca si disparitie, moarte, cum vrei sa-i spui. Mai sunt insa si cretinomani care, nu si nu, considera clona actuala tot una cu echipa decedata. Poate dupa acesta declaratie se vor repara si ei la mansarda. Succes![/QUOTE]
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2434
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,914
    Reputatie
    1
    Ti-a scapat un /QUOTE acolo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #2435
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    In atentia taranetului care-si schimba echipele ca pe ciorapi, iar acum sustine o clona finantata cu bani de la Primaria PSD Sector 1- celebra FC R :

    Uite ca toti oamenii normali la cap percep falimentul unei echipe de fotbal ca si disparitie, moarte, cum vrei sa-i spui. Mai sunt insa si cretinomani care, nu si nu, considera clona actuala tot una cu echipa decedata. Poate dupa acesta declaratie se vor repara si ei la mansarda. Succes!
    Nu stiu ce-ati fumat tu si Shumudica dar sunt convins ca el isi va reveni!

    Ia, mai bine lasa aberatiile si nu mai cita oameni care-si dau jos chilotii pe stadion si citeste aici:
    "La vot? Nici nu stiam. Noi muncim, noi facem fotbal si ne interesează fotbalul. Fotbalul ne interesează si nu altceva", este declarația lui Gică Hagi care l-a enervat la culme pe CTP.

    Jurnalistul a reacționat tăios.

    "Nici eu nu stiam că Gică Hagi a jucat pentru nationala Malaeziei. Votul de mâine este pentru viitorul unei alte tări, numită România, care pe Gică nu-l interesează, el este antrenor la Viitorul si atât. Echipa lui putea să se numească Futuro, Future, Zukunft sau Al Mustaqbal, lui Hagi îi e totuna, fotbal să fie.

    "Regele" n-are treabă cu tara, el are treabă numai cu mingea si piciorul. Votul e cu mâna, e hent."

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2436
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    din ciclul, echipa caldararilor cocalari din Romania si ai ei suporteri tuciurii_sutzi de buzunare si nu numai...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •