Page 123 of 148 FirstFirst ... 2373113121122123124125133 ... LastLast
Results 2,563 to 2,583 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2563
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Venind intru intampinarea obsesiilor de-o viata ale Cipanului, gazeta sporturilor reaminteste faptul ca Victoria, echipa securitatii si satelit dinamovist, cancer, buba neagra etc, are totusi 3 egaluri impotriva lui Dinamo, din 8 meciuri jucate, intre anii 1986-1989. In aceeasi perioada, impotriva echipei familiei Ceausescu are doar infrangeri. Pai, cum asa? Nu va sfiiti sa verificati si alte surse in afara brasoavelor aruncate pe tunelul cimiŗan, ca la hanul Ancutei, domnule Cip 1986 Sevilla Monte Carlo Middlesborough

    Bine, cine putea sa puna botul la suferinta acestui, totusi, fost mare-mare jucator, Dinu Cornel, decat cineva aflat in aceeasi conditie psiho-fizicć: suricata vidanjoare de pe lacul Snagov Relevanta romanului autobiografic, ale aparitiilor din ultimii ani - vezi si fimuletul cu injuraturi, unul grotesc- au aceeasi valoare cu, de ex, declaratia lui Victoras Iacob ca va fi noul manager de la Barcelona. Chiar si asa, profund mizerabil cum ne-a scārbit in toti acesti ultimi ani, sanitarul de pe Snagov zice miamm la interviul cu Dinu, dar ii pute cel cu Lucescu - nu intamplator, unul DE-VAS-TA-TOR pentru camarila ceausista care suspina si acum dupa Valentino Moggi

  2. #2564
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    ca o fi greu sa faci un club bun cand ai posibilitatea sa racolezi din toata tara...:
    Pai, tu nu ai pleca la Viena ca sa faci exact acelasi lucru pe care il faci pe centura capitalei, dar de 10 ori mai bine platit?

    Nebunilor, nu intelegeti gresit, se stie ca Cipanu lucreaza la Coca, uneori si la Cola, de pe centura, asa cum a marturisit cu sinceritate

    Cum adica racolat? Au luat jucatori de la echipe minuscule, au asamblat niste echipe formidabile, au avut un fler si-o pricepere pe care azi nu le mai gasesti pe nicaieri. Zi-mi unul care n-a vrut sa vina, unul! Pana si marele patriot Popescu a fost smuls cu securitatea si judeteana de partid de la Steaua, asta ca sa-ti faci o idee despre influența unora care azi pozeaza in victimele sistemului

  3. #2565
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nici nu ma mai chinuiesc sa-ti raspund ca si aia imi sunt aproape la fel de dragi ca voi...
    dupa principiul,daca nu-i cu noi e neaparat stelist...
    asa-i ca v-a ramas manipoolarea in sange? bai dar zici ca sunteti cainii lui Pavlov
    granita la Orsova!

  4. #2566
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si eu ma tem ca discutand cu tine, cu statistica macra, date biometrice, vom ajunge la concluzia ca Dinamo a fost cea mai nedreptatita echipa de-a lungul timpului, asa ca, din respectul pe care stii ca ti-l purtam, ma opresc aici


  5. #2567
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    A venit un Capitan sau nu inteleg eu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #2568
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Cu forte proaspete! A sarit direct la jugulare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2569
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bun regasit, prieteni! Ma preseaza timpul, dar am citit acum un articol DE-VAS-TA-TOR pt fīcīsībijdi, semnat Remus Rīureanu, si o sa mai zabovesc putin.

    Legat de interviul cu Mircea Lucescu. Dupa acest interviu, repet, DE-VAS-TA-TOR pt cine are creier sa priceapa au sarit de cur in sus nu doar sanitarul ols, ci si alti cītiva pīrțari batrani ale caror merite in fotbal sunt incontestabile, dar ff rare. One hit wonder cum spun englejii, ceea ce tine mai mult de conjunctura, de bulan, nu de valoarea lor.

    Mai precis, groparul Universitatii, gunoiul Puțicć Victor spune ca pe Lucescu l-a pus antrenor la Dinamo chiar Valentin. Bun, bravo, aplauze la Snagov in loja Muppets. Pai, mai, boilor, se intreaba editorialistul, asta nu demonstreaza cumva influenta colosala a familiei Ceausescu, daca aceasta putea sa numeasca antrenor chiar in fieful rivalei? Prostilor! Va demascati singuri, gunoaielor! Secu face, secu drege, dar Ceausescu sta pe tunel, intimideaza echipe, arbitri, numeste antrenori, ii destituie, se pisa pe toata lumea.

    Apropo, gunoiule, ia spune cine a tras la revolutie? Cati a omorat secu si cati armata? Cine a bagat in pamant 2000 de oameni pt Ceausescu? Aud? Secu era tare, de necontestat, dar peste toti erau spurcatii, asa ca lasati retorica pt oligofreni, marca chioru & duba, ca la mine nu ține

    In aceeasi perioada in care Camataru castiga gheata de aur, spurcatii aveau 104 meciuri fara infrangere. Spune

    Rīureanu: e mai greu sć īți imaginezi cć o echipć nu pierde deloc īn atātea meciuri decāt sć īți īnchipui cum marca Mateuț 42 de goluri din acțiune īntr-o singurć stagiune! E mai greu, dar nu si pt spurcati. Pt ei e usor, la fel ca si oul de bibilicć ce le seveste drept creier

    Daca aveti rabdare pt un articol obiectiv, cerebral, o pasare rara in media romaneasca, aruncati un ochi aici.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/opi...ri-600222.html

    Luati cu paine.

  8. #2570
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Declaratia lui Geambasu dupa umilinta suferita de vitan barzesti in fata supercampioanei Steaua:

    Quote Originally Posted by Cristian Geambasu
    0-3 nu e un scor corect. Corect ar fi fost 0-7 sau 0-8, asa a aratat raportul de forte din teren. Sa te descalte Pantea si cu Cristi Dumitru, asta da rusine istorica!!!
    Daca un caine precum Geambasu afirma asa ceva, nimic nu mai e de adaugat.
    Last edited by Duba; 26th June 2020 at 10:32.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #2571
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ar fi de adaugat daca fīcīsībī bī face asa ceva, anu asta Dinamo chiar are de suferit pt evitarea retrogradarii, sunt bine de tot in hora.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #2572
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian mihalcea
    umilinta, ne-am facut de ras! Ne-a bćtut o echipa cu jucćtori de 17 ani.
    :d
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. 26th June 2020, 14:47

  12. #2573
    incepator
    Join Date
    Apr 2020
    Location
    Bucuresti
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ar fi de adaugat daca fīcīsībī bī face asa ceva, anu asta Dinamo chiar are de suferit pt evitarea retrogradarii, sunt bine de tot in hora.
    Ja la caruta, mo, 'te-n ficiribi-ul meu

  13. #2574
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    fīcīsībī bī bī bībīīīīīīīīīīīīīīīīīīī
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #2575
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sayonara View Post
    Ja la caruta, mo, 'te-n ficiribi-ul meu
    Tiganul tot tigan, cum si frustratul īi tot frustrat!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2576
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Adica voi, nu tu palmares, nu tu sigla, de-abia din mila macar culori!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2577
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Adica voi, nu tu palmares, nu tu sigla, de-abia din mila macar culori!
    Te-am mai intrebat, mai ai frati? Nu de alta, dar esti mult prea tampitel si-mi mi-e mila de ai tai sa mai aiba unu' ca tine.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2578
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Multe prostii intrebi, zici ca esti de-a lu Becali, din managementu de fīcīsībī bī!
    Last edited by Johnny D; 26th June 2020 at 16:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2579
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ovidiu Ioanitoaia
    Dinamo nu merita nici macar criticata, oboseala fara sens, deoarece ea provoaca mila, compasiune.
    Blestemele a ajuns-o si pe fosta echipa a tortionarilor comunisti. Oare se pregateste acelasi scenariu ca al primei echipe comuniste din Romānia, decedatć rapid?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2580
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Vine Rapidu' si va da iar violu! Numa nu-i duce doru lu 1-5, ca revine el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2581
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ilie. Ilie Dumitrescu. Sir Ilie Dumitrescu, in **** mea

    A dat-o de sus, a dat-o bine, a dat-o sa auda tot tārtanu' in gumari!

    Steaua e cea din Liga 4! Clar aia e Steaua, avānd īn vedere tot ce s-a īntāmplat de cānd s-a privatizat noua societate. Ce se īntāmplć acum la FCSB nu are nicio legćturć cu performanța!

    Exodul biblic o sa fie pistol cu capse fata de cel fīcīsībist, putintica rabdare

  21. #2582
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    A dat-o de sus, a dat-o bine, a dat-o sa auda tot tārtanu' in gumari!
    A dat-o, da! Am auzit-o si eu! L-I-V-E!

    Incet, incet, bietul Dario ramane singur, Unghierul deja s-a dedat viitorean de ceva timp!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Exodul biblic o sa fie pistol cu capse fata de cel fīcīsībist, putintica rabdare
    Deja mi-l si imaginez pe Sevilla cu chilotii-n vine, cerandu-si scuze de la divinitatile ros-albastre pentru insultele din ultimii ani.

    Apai de de de de de deDubel nu stiu, cred ca pur si simplu se va face ca ploua. Are si varsta unde i se permite!



    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ilie. Ilie Dumitrescu. Sir Ilie Dumitrescu, in **** mea
    A subordonat.


    Da stii ce l-a deturnat pe subordonant de la trupa subordonatilor becalioti? Faptul ca si-au batut joc de Grahovatz de Sevilla, cum si-au permis, criminalii!?
    Last edited by Johnny D; 14th July 2020 at 21:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #2583
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si-au batut joc cu 300 de mii de euro aruncati in scarba Marelui Alb de imagine. Omul n-a dat pe la birou 3 ani de zile. A fost platit nebaut, nemancat, ca atunci cand dai darul la nunta fara sa ajungi si la petrecerea propriu-zisa

    Ah, ce a mai fost abuzat Albul! Opriti abuzurile asupra balenelor, ursilor gunoieri si albilor de inagine!

    Nu, explicatia e mult mai simpla: asta e coloana vertebrala a majoritatii suporterilor fcsb-ului: flaŗcć, ca **** lu' Deŗliu! Tiganu' cand a vazut cate turnulete pun aia monumentalului din Ghencea a dezertat in modul cel mai abject

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •