Page 118 of 148 FirstFirst ... 1868108116117118119120128 ... LastLast
Results 2,458 to 2,478 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2458
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    https://www.telekomsport.ro/o-rusine...ampaign=Cross#

    Declaratie de mare bosorog care se inchina larg cand vede moda pacatoasa a tineretului
    Last edited by Sevilla86; 30th July 2019 at 11:27.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #2459
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Fanii portughezi, increzatori in echipa lor
    “Taie-ti capul, idiotule”
    Toate astea pt Becali.
    Duba?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #2460
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    99% sanse de calificare FC FCSB, 1% Guimaraes!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2461
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Valeriu Iftime View Post
    S-au văzut 3 lovituri de la 11 metri, au fost 4 faze controversate numai la poarta adversă! Cum să nu punem VAR în România? Nu se poate! Mihai Roman a avut două faze în careu la care se putea da penalty. Ce să-i fac arbitrului Rădulescu? Cine-l ia pe ăsta să-l dea cu capul de zid? Plătesc eu VAR-ul în România, numai să-l bage, că se murdăreste fotbalul!

    Jucătorii mei spun acum 'Ne fură!'. M-am uitat cu niste oameni din Italia la meci, iar ei nu întelegeau cum se fură la noi. N-am câstigat, iar acum bărbatii îsi bat nevestele acasă.
    Valeriu Iftime n-a aflat inca ca in ADN-ul acestui club KGB-isto-seccurist scrie: HOTIE, numele tau e DINAMO!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #2462
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    4 penalty-uri au fost, dar unu nu l-a analizat nimeni, primul. Ala din offside inexistent!


    Dubeleeeee!!! Ce mai faci? Pe unde ai umblat la cele 5 infrangeri consecutive ale formatiei de pe ultimul loc inaintea ultimei etape?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #2463
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Au fost 4 penalty-uri din pulă. Contacte minore la care fîcîsîbizdul Roman a cazut impuscat, obisnuit cu viața la stână. Cea mai mare greseala a fost anularea unui gol valabil la Montini. Ieftene sa ne sugă de carici, ne-a facut cu Rusandu o data, acum sa ne inghita vitaminele! Valabil si pt admiratorii lanternei, scapartade pe ultimul loc doar prin blat or-di-nar!

  7. #2464
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Corect!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #2465
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca pana si italienii aia au vazut furt, cine e Capitanu' sa-i contrazica?!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #2466
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Care italieni, aia de jucau barbut cu Ieftine? Care au fabrici de tricotaje la Botisani si Dorohoi, unde olatesc lucratorii cu 5 lei pe ora? Da, daca au vazut si ei, atunci clasam dosarul. Sau te pomenesti ca domnul Ieftine lua cina cu Pierluigi Collina, poftim coincidenta! Daca au ras italienii e pt ca fc botosani nu a mai batut pe nimeni de la meciul cu fcsb, iar tolomacul de croitoru spunea ca lumii ii e teama de el!

    PS. Meciul trebuie judecat in totalitate, ca maniera de arbitraj, nu din min 78, cand vrea Naum. Au mai fost faze si inainte de min 78, dar neinteresante, ca erau si la cealalta poarta. A lasat jocul mai liber, a respirat cu fluierul in gura, la al catalea fault a luat Papa galben, la al 8-lea? Conteaza si asta, poate omului ii plac cobtactele (e amic cu Deaconu, nu e de mirare). Apropo, Lazarescu a spus ca galben e ok la Neicutescu, dar ce, te pui cu analistii? Dar nu e problema asta, nu e ols locul unde facem analiza pe text. A, ca mai dăm peste rât anumitor specii din menajeria ols, da, e placerea noastra vinovata.

  10. #2467
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian Motoacă, fost medic la Dinamo View Post
    Când am venit eu la Dinamo, erau două camere medicale cu trei dotări mari și late. Un ecograf care nu funcționează, cu sonde sparte, un ecograf foarte vechi. Fasciculul de pe sondă e divizat, împrăștiat, nu poți stabili un diagnostic de precizie. Este un aparat semidefect, care nu avea nicio verificare metrologică. Nu a fost verificat de 20 de ani!

    Aveam un Tecar, un aparat de fizioterapie. La venirea mea avea un fir care îi curenta pe jucători. Nu glumesc deloc. Kinetoterapeutul mi-a zis că e un fir face masă, iar jucătorul fiind conectat la el, e curentat. Este folosit în continuare, dar am reușit să înlocuiesc cablul. Am luat unul original de la producător
    Cat de moarta de foame e echipa lui Negoita! Ne mai miram ca de 2 ani joaca doar in play-out ...
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #2468
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florin Tanase dupa meciul cu Targoviste View Post
    Arbitrajul, după părerea mea, a fost jenant! Avem mare nevoie de VAR!
    Oare cat va mai trebui dezavantajata Steaua, si nu numai, pana cand FRF si LPF vor implementa VAR-ul?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #2469
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Boss ce zici de golul anulat lui Dinamo pentru off-side? Hai ca sunt chiar curios de data asta

  13. #2470
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Enormitati se-ntampla peste tot din cand in cand!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Oare cat va mai trebui dezavantajata Steaua, si nu numai, pana cand FRF si LPF vor implementa VAR-ul?
    Cam greu frate cu VAR-ul in Liga a 4-a, stai sa promoveze un picutzuc, zic si eu!
    Last edited by Johnny D; 21st October 2019 at 09:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #2471
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Boss ce zici de golul anulat lui Dinamo pentru off-side? Hai ca sunt chiar curios de data asta
    Nu stiu de care gol vorbesti. Te intreb eu insa altceva, ce spui de jaful pe care l-a facut arbitrul in favoarea lui dinamo in meciul cu Botosani? Crezi ca daca exista VAR-ul mai era posibil?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2472
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    ) bun, am inteles. Ai urmarit meciul cu botoseii si ai analizat toate fazele dar acuma cu gazistii nu stii despre ce gol vorbesc Nu te schimba niciodata, lumea trebuie sa isi aminteasca mereu cu ce fel de persoane se discuta cand vine vorba de fcspreb.
    Cred totusi ca daca exista VAR se dadea penalty pentru Dinamo la hentz-ul lui Cristea din careul vostru tu ce zici? Crezi ca daca exista VAR-ul mai era posibil sa nu se dea hent?

  16. #2473
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da, trebuia dat, la fel cum trebuia dat si penalty la Gnohere sau cum trebuia eliminat Ciubotariu la faultul violent asupra lui Coman. Steaua a fost dezavantajata clar de la inceputul acestui campionat. Cu Astra 2 penalty-uri neacordate, cu CFR 1, cu Sibiu a fost penalizata nejustificat cu penalty, iar, aseara, 2 faze care puteau schimba soarta meciului.


    P.S.
    In editia trecuta, la fel, m fost de departe cea mai dezavantajată echipa. Baga un ochi si citeste cu atentie analiza jurnalistilor: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ana...si-560461.html
    Last edited by Duba; 21st October 2019 at 11:53.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2474
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Da, trebuia dat, la fel cum trebuia dat si penalty la Gnohere sau cum trebuia eliminat Ciubotariu la faultul violent asupra lui Coman. Steaua a fost dezavantajata clar de la inceputul acestui campionat. Cu Astra 2 penalty-uri neacordate, cu CFR 1, cu Sibiu a fost penalizata nejustificat cu penalty, iar, aseara, 2 faze care puteau schimba soarta meciului.
    Ciudat....mentionezi fotbalisti de la FCSB si vorbesti de Steaua.

    Zici ca sunt aceeasi echipa.

  18. #2475
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ciudat....mentionezi fotbalisti de la FCSB si vorbesti de Steaua.

    Zici ca sunt aceeasi echipa.
    Cu siguranta! FCSB/Steaua are continuitate, n-a retrogradat niciodata, nu s-a desfiintat niciodata. Clona din liga IV-a a fost infiintata la cererea prostimii de la Sud, vezi doamne ei nu se mai pot identifica cu Becali ca nu le mai da bani, nu le mai umple buzunarele la depasari, nu le mai pune autocare la dispozitie.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2476
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cu siguranta! FCSB/Steaua are continuitate, n-a retrogradat niciodata, nu s-a desfiintat niciodata. Clona din liga IV-a a fost infiintata la cererea prostimii de la Sud, vezi doamne ei nu se mai pot identifica cu Becali ca nu le mai da bani, nu le mai umple buzunarele la depasari, nu le mai pune autocare la dispozitie.
    Are continuitate pana in 2003 nu si dupa.

    De atunci multa vreme a trecut.

  20. #2477
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Are continuitate pana in 2003 nu si dupa.

    De atunci multa vreme a trecut.
    Nu are continuitate si 2003 pana in prezent. CSA l-a dat in judecata pe Becali dupa vreo 10 ani de cand acesta a preluat echipa, care la acel moment era aproape falimentara. A venit acesta cu infuzia de capital necesara, vreo 6.000.000 de dolari in decurs de 2-3 ani, dupa care vazand ca derbedeii nu-i mai dau banii investiti inapoi, asa cum era intelegerea, a luat echipa. Echipa e una si aceeasi. Dovada ca cea din liga IV-a e infiintata acum 2 ani si ceva. A aparut undeva, vreodata, ca Steaua s-a desfiintat pentru 14 ani? Nu! Echipa a activat non-stop in campionat, a jucat in Europa, obtinand rezultate mai mult decat meritorii, cele mai mari de la asa-zisa revolutie incoace. Mai precis o semifinala de Europa League, o optime in aceeasi competitie, de vreo 14 ori in grupele Europa League si alte cateva in Champions League. Trebuie sa ai buba la scufita sa spui altceva. Sper ca tu n-ai.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #2478
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu are continuitate si 2003 pana in prezent. CSA l-a dat in judecata pe Becali dupa vreo 10 ani de cand acesta a preluat echipa, care la acel moment era aproape falimentara. A venit acesta cu infuzia de capital necesara, vreo 6.000.000 de dolari in decurs de 2-3 ani, dupa care vazand ca derbedeii nu-i mai dau banii investiti inapoi, asa cum era intelegerea, a luat echipa. Echipa e una si aceeasi. Dovada ca cea din liga IV-a e infiintata acum 2 ani si ceva. A aparut undeva, vreodata, ca Steaua s-a desfiintat pentru 14 ani? Nu! Echipa a activat non-stop in campionat, a jucat in Europa, obtinand rezultate mai mult decat meritorii, cele mai mari de la asa-zisa revolutie incoace. Mai precis o semifinala de Europa League, o optime in aceeasi competitie, de vreo 14 ori in grupele Europa League si alte cateva in Champions League. Trebuie sa ai buba la scufita sa spui altceva. Sper ca tu n-ai.
    Nu eu zic ci instantele.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •