Page 133 of 148 FirstFirst ... 3383123131132133134135143 ... LastLast
Results 2,773 to 2,793 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2773
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Pai Neagoe a pierdut doar cat timp a fost la Dinamo, intr-un hal de-a facut infarct saracu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2774
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    NeaGoe vorbi si el ca sa nu taca.

    Clar ca a fost contestat din cauza lui Prunea si Negoita cand subit Rednic a fost alungat si el i-a luat locul.

    Insa n-avea nimeni nimic cu el daca ar fi reusit o bruma mai mare de puncte in cele 5 etape cat a fost la Dinamo.
    Or el a pierdut en fanfare, singura victorie in mandatul lui fiind obtinuta cu Clinceni, la acea vreme cu mult mai slaba decat azi, si pe cand echipa era condusa de secundul lui Moga.
    Suporterii nu doreau sa conduca ci doreau doar un management corect, ceea ce n-a fost cazul nici cu Negoita si nici cu escrocii astia de spanioli.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #2775
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pai cum n-avea nimic cu el cand Neagoe a fost contestat de copiii de secooristi inainte ca acesta sa fie instalat????
    Normal ca a pierdut acele meciuri, jucatorii adusi de el sau la sugestia lui erau contestati, jucau sub tensiune, la fel si Neagoe, urmare fiind preinfractul pe care l-a suferit.
    In ceea cel priveste pe Rednic, s-a vazut ce poate la Iasi, dar mai ales la Viitorul. Aproape peste tot pe unde a fost, cu mici exceptii, a fost dat afara sau i s-a sugerat sa-si dea singur demisia. Strambul, despre care am crezut si eu ca e un antrenor valabil chiar si la Steaua, sunt convins c-ar fi dat curs ofertei daca ar fi fost solicitat de Becali, nu mai impresioneaza pe nimeni. E un antrenor ca oricare altul, la ora actuala sub Neagoe. Deja e zaharisit.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #2776
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Lucescu mircea cum e mah ca-i leat cu tine? :O:

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  5. #2777
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai Stoica View Post
    Daca pierdem cu Clinceni, e blat. Ne dau 6 puncte in play-off. Daca batem la Botosani, e blat. Ca nu poți bate la Botosani decat daca e blat. Totusi, la Craiova poti. La Botosani, nu. O fi răutate, sau prostie? Eu cred ca amandoua
    Ioane, taranete, dar nu numai, esti/sunteti pe receptitie?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #2778
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Cand am zis eu c-a fost blat, bai, taune? Vorba ta. E doar caterinca.
    Campionatele se joaca pe bune de ceva timp incoace, doar ca unele echipe o lasa mai moale uneori si isi dau viata in alte meciuri. Dar asta n-ai cum s-o controlezi, asa e de cand e lumea.

    Te rog sa-mi citezi cat de mult si de des din MeMel, ca el este inginer ca mine si-a si jucat fotbal exact cat am jucat si eu. Altfel spus ca spune el sau ca spun eu, tot una. Sa vorbeasca, cat de mult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2779
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    MM a jucat la 4 echipe in ligile inferioare si a fost o vreme cand era si manager bun. A cam trecut vremea lui, dar a uitat mai mult fotbal decat ai stiut tu vreodata.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #2780
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    "Aceasta echipa arata altfel cand intalneste CFR sau Craiova. Oricat ai fi de binevoitor si de pozitiv, oricat ai aprecia lucrurile frumoase din fotbal, nu poti sa nu vezi asta. Poate se intampla si din cauza legaturilor de afaceri pe care le au conducatorii celor doua cluburi. E o chestiune sentimentala, nu stiu ce sa spun... "

    Pt cretinii ignoranti, dar sentimentali
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #2781
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Geambasu se caca pe el, la fel ca tine.

    Ia pune mana si uita-te pe rezultatele de sezonul trecut din play-off. Am facut doua egaluri cu Botosani, ne-au incurcat in ambele meciuri.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #2782
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Geambasu se caca pe el, la fel ca tine.
    Capitanu, acu Geambasu, ce urmeaza? Delaparis? Radu Banciu?
    Tu ne faci inventarul kktilor pe ei? De cand asa competent!?
    Pardon, de cand asa arogant? Ca aroganta in sine e echivalenta cu competenta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #2783
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    ionele, sa zici merci lui Sevi daca te lasa sa i stergi pantofii. ani lumina distanta!

  12. #2784
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Il las si descult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2785
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Capitanu, acu Geambasu, ce urmeaza? Delaparis? Radu Banciu?
    E laitmotiv, toti va cakati pe voi
    Invidie, ura, ciuda, intrati in boala cand auziti de Steaua.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  14. #2786
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    memelusha isi calibreaza logica pentru mintea cretinilor ignoranti care se inchina la panseurile gurului de la santierul naval cu fervoarea tampa a poporenilor care au descopert gaura din covrig. Desigur, se poate ridica stacheta El aminteste o victorie de acum 3 luni de la Craiova, cand mai normal ar fi sa spuna ca in ultimele doua saptamani echipa FC Star Biscuiti din comuna Berceni a fost batuta mar de Sibiu, o echipa de ultimele locuri din liga 1, unde scorul putea fi lejer 6-0 pt ardeleni. Nu mai spun de eliminarea umilitoare din cupa, in fata altei echipe de play-out. Desigur, infrangerea cu Clinceni e un rezultat normal. Echipa valoroasa de play-off care a dat o replica f buna gunoaielor. Si atunci, de ce era previzibil un galop de sanatate la Botosani, un teren pe care a pierdut insasi campioana, acum mai putin de o luna?

    Ca sa vedem cine se caca, nu facem traforaj cu statistici favorabile, care sa ne sustina ineptiile. Luam statistica all time de la Botosani, care e ceva de genul 0-1-8 in favoarea FC Star Biscuiti din comuna Berceni. Cred ca amai fost si ceva meci de cupa, deci metastaza totala intre aceste jeguri ordinare. Din memorie, nu am fost niciodata sclavul internetului. Noi vedem meciuri, le comentam, nu ne ascundem dupa statistica decupata la santier.

    Sa ne mai dati de stire ce a spus memelusha pisdii pe feisbuc, ca sa nu ne doara in **** doar de ce vomita fosil si ceilalti paladini ai analiticii. Nu vrem sa discriminam fecesebisti, sa se puna ca, vai domne, va doare in **** doar de unii. Nu, ne doare in **** de toti
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #2787
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    E laitmotiv, toti va cakati pe voi
    Invidie, ura, ciuda, intrati in boala cand auziti de Steaua.
    Asa este! Vrem s-o batem si ea tot in Liga a 3-a!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sa ne mai dati de stire ce a spus memelusha pisdii pe feisbuc, ca sa nu ne doara in **** doar de ce vomita fosil si ceilalti paladini ai analiticii. Nu vrem sa discriminam fecesebisti, sa se puna ca, vai domne, va doare in **** doar de unii. Nu, ne doare in **** de toti
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2788
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ipocritii se tot caca pe ei or fi crezand ca Dinamo e normal sa bata 12 meciuri la rand pe Voluntari, chiar si fiind candidata la retrogradare defila cu Voluntari. Noi avem 3 victorii in ultimele 6 meciuri cu Botosani si am tot cumparat jucatori de le ei. Abia ieri s-au trezit ei si s-au gandit sa inceapa sa dea meciurile Stelei va dati seama ca pana ieri aveam doua victorii in ultimele 5 intalniri? 2-2-1. Acum ca s-a facut 3-2-1, Botosani e pe blat.

    Cica eliminare umilitoare... am jucat cu rezervele rezervelor in meciul ala si nu am primit un penalty clar.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #2789
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Invidie, ura, ciuda, intrati in boala cand auziti de Steaua.
    invidie, ura, ciuda, boala- la mine nu... am sentimentele astea doar fata de entitatile pe care le barfesc pe la spate.
    la mine doar scarba. scarba provocata DOAR de lipsa intelegerii logice ale unei stari de fapt:
    - editia cce din 1986 este singura editie (si un fapt unic in toate competitiile sportive) in care au fost doua castigatoare - ambele din romania;
    - editia cce din 1989 este singura editie (si un fapt unic in toate competitiile sportive) in care au fost doua pierdante in finala cu milan - ambele din romania;
    - exista o echipa de fotbal - si aceasta din romania - al carui palmares este - in proportie de 90% - inaintea infintarii.
    - etc...nu mai continui ca as manca si eu ceva.

    nu-mi jigni si sfarama de inteligenta ce-o mai am cu hotaririle judecatoresti, tipic mioritice.
    si mai am o rugaminte: nu te duba-liza. esti mai destept decat atat.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  18. #2790
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da' CFR-ul cine este? Kolozsvari Vasutas Sport Club, Ferar Cluj, Dermata Cluj, Rapid Cluj, Clujeana, Depoul de Locomotive?
    CFR-ul are 4 fuziuni la activ si vreo 10 denumiri diferite pana sa ajunga la numele de CFR, dar va asumati istoria din 1907 pana in prezent.

    Te plictisesc, totusi, si cu niste hotarari judecatoresti. Sunt doua echipe, momentan, care au dreptul de a folosi numele si marca Rapid, AFC Rapid si Rapidul din liga 2. Exista doua echipe, momentan, care au dreptul de a folosi marca si numele Dinamo, CS FC Dinamo si Dinamo din prima liga. Sunt doua echipe din Craiova care lupta pentru marca si numele de Universitatea, U Craiova 1948 si Universitatea Craiova.

    Craiova din prima liga si Rapidul din liga 2 nu or avea si ele 95% din palmares dinaintea infiintarii? La Rapid e chiar 100%, pentru ca nu au castigat absolut nimic de la infiintarea Academiei Rapid. Zici tu ca FCSB e singura? Dintre CSU, Rapid si FCSB, doar FCSB are continuitate sportiva.

    Singura diferenta e ca astea nu au jucat finale de CCE. Hai sa dea cu piatra ala care crede ca echipa pe care o sustine nu e in exact aceeasi situatie ca si noi.
    Last edited by Sevilla86; 1st March 2021 at 17:12.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  19. #2791
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0

    lung articolul despre cfr de pe wiki, huh?

    nu stiu ce compari: ce are schimbarea denumirii (vezi cum s-a denumit ac milan la infiintare ) si o fuziune (si pesejeul a trecut prin asa ceva in anii 70), cu mizeriile juridice ce s-au intamplat in cazurile mai sus mentionate de tine...

    daca zici ca nu e nici o diferenta, dialogul nostru nu-si mai are sensul.

    ps: fa-ti si tu, pt toaleta ta mintala, urmatorul exercitiu.
    1. citeste dex-ul, al-7-lea sens al lui spurcat = Care a devenit impur prin atingere cu ceva scârbos, murdar ori considerat impur.
    2. acum amiteste-ti-l pe nea imi intr-o discutie cu tudorel stoica
    3. acum imigineaza-ti palatul lui becali (cu tot "full option-ul religios si auros si kitchos", cu patronul in stanga si mm in dreapta discutand povesti.

    daca nu te ia cu scarba...ce sa zic...succes in viata
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  20. #2792
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca nu cunosti istoria echipei tale, pune mana si citeste. Iti spun eu ce legatura are.

    https://ro.wikipedia.org/wiki/CFR_Cluj#1958-1969

    Citeste paragraful asta sa vezi ca nu aveti continuitate sportiva. Dupa marea fuziune dintre CFR si Rapid, Regionala CFR continua sa-si sustina propria echipa de amatori independenta de CFR-ul proaspat fuzionat. Echipa de amatori, nou infiintata, ajunge in B dupa o alta fuziune cu Clujeana si mai apoi promoveaza in prima liga. Asta e echipa pe care o sustin cefereii acum, infiintata in 1964 la nivel de amatori. Nu stiu in ce conditii au alipit istoria si palmaresul de la vechea echipa, dar nu exista continuitate sportiva.

    Nu mai spun ca de doua ori ati promovat prin fuziuni, nu sportiv, inclusiv de la amatori direct in Liga B.


    Mi-e scarba de marea majoritate a patronilor din prima liga, nu m-as putea mandri cu niciunul dintre ei. Recunosc, totusi, ca situatia de acum e mai curata decat in trecut cand era jean Padureanu, Gheorghe Stefan, Borcea, Turcu, Penescu, fratii Capra, Mititelu, Vasile Siman, Iacov, Copos, Adamescu, Marian Iancu, Paszkany, etc.

    La fel cum nu m-as putea mandri nici cu Abramovic, Berlusconi, qatarezi sau alte natii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  21. #2793
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0


    mda...
    esti ca si paul, sau ionete: asculti doar sa raspunzi, nu sa intelegi.

    wtv, vorba vrunceanului...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •