Page 10 of 148 FirstFirst ... 891011122060110 ... LastLast
Results 190 to 210 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #190
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Pe naiba, pentru un betiv e foarte simplu:damf!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #191
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,281
    Reputatie
    1
    hai ca deja o dai in damfdaisme...
    granita la Orsova!

  3. #192
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Astea-s glume de Dubasari.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #193
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Ce bădie, ce stafie
    Duba e ca o fetiță
    Inca nu-i de năsălie
    Căci mai face la oliță
    Pe dracu! Duba face direct in nadragi, nu-si mai da seama cand ii vine!!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  5. #194
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Bai! iar stricati thread-ul minune
    Leave Duba alone!

  6. #195
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi Becali View Post
    "Dinu zice mereu că cea mai mare javră din tot globul pămîntesc e neamul românesc. E hoț, e jeg, e gunoi, e trădător! Du-te, bă, în Serbia și lasă-ne dacă nu-ți place neamul ăsta!

    El zice că Mihai Stoica e gunoi, dar a luat campionatul și-a jucat în Liga Campionilor cu Urziceniul, cu Steaua a jucat în Liga Campionilori. El se dă profesor cu tabla și cu tableta pe la televizor și el n-a făcut nimic!"
    Ii las pe altii sa comenteze. Daca as face-o eu, cu siguranta, Pat si Patachon ar sari de cur in sus. Asa insa ... ii las pe cei doi frustrato-complexati.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #196
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ii las pe altii sa comenteze. Daca as face-o eu, cu siguranta, Pat si Patachon ar sari de cur in sus. Asa insa ... ii las pe cei doi frustrato-complexati.
    Tu, becali si prodanca!!!!..........
    Last edited by Dario; 10th February 2013 at 17:12. Reason: atentie la limbaj!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  8. #197
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Pai la Duba lucrurile sunt simple, el si-a construit o religie pastisa dupa crestinism. Se inchina Sfintei Treimi (generalul Lascar- Valentin Ceausescu - Gigi Becali) & Maicii Domnului (aka Maria Prodan).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #198
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Pai la Duba lucrurile sunt simple, el si-a construit o religie pastisa dupa crestinism. Se inchina Sfintei Treimi (generalul Lascar- Valentin Ceausescu - Gigi Becali) & Maicii Domnului (aka Maria Prodan).
    In loc sa comenteze ceea ce a spus Gigi, suporterul echipei cu un palmares bogat in divizia "B", ca de fiecare data, se ia de cel care l-a citat pe fostul europarlamentar.
    Last edited by Dario; 10th February 2013 at 17:39.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #199
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Lol, pai cat de tampit sa fiu sa glosez pe marginea elucubratiilor ciobanesti???!!!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #200
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Lol, pai cat de tampit sa fiu sa glosez pe marginea elucubratiilor ciobanesti???!!!
    Ce sa-ti spun ... tu explici si comentezi doar ce spun mizeriile voastre din Ghiulesti. Scuze, n-am stiut.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #201
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Ai noroc ca e duminica & accept scuzele!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #202
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ion “Lita” Dumitru (63 de ani), unul dintre cei mai spectaculosi mijlocasi din istoria Rapidului si a Stelei s-a aflat, luni, in Studioul Sport Total FM, in calitate de invitat al emisiunii “Sport si Legenda”. Fostul component al nationalei Romaniei la CM din Mexic – ’70, a discutat in compania moderatorilor, Viorel Craciun si Andrei Voicu, despre perioada petrecuta ca jucator in Giulesti si Ghencea, dar si momentele cand l-a marcat pe celebrul Pele.

    In tricoul “alb-visiniu”, Lita Dumitru a evoluat in 83 de meciuri si a marcat sase goluri. Apoi a trecut la Steaua (1972 – 1980) unde a bifat 267 de prezente pentru care a marcat 47 de goluri. A mai jucat la Poli Timisoara, Universitatea Craiova si CFR Timisoara.

    Iata mai jos cateva dintre subiectele abordate de fosta glorie a fotbalului romanesc:

    Misterul din spatele poreclei “Lita”: “Cand eram mic imi placea carnea, dar nu puteam sa pronunt si spuneam ”calita” Mama mea a inceput sa-mi zica asa si ulterior mi-a spus ”Lita”.

    Despre debutul in fotbalul mare: “La 16 ani am plecat prima data in cantonament la Predeal unde Rapidul mergea de fiecare data. Acolo am vazut marii fotbalisti. Am stat in camera cu Niki Dumitriu. Eram innebunit dupa jocul lui.
    Am inceput la Rapid in Cupa Romaniei. Am facut penalty-ul din care Niki a inscris primul gol. Am jucat de nota 10 atunci”.

    Despre cum a ajuns la rivala Steaua: “Si Rapidul, si Steaua erau echipe din diviza a , rapidul la vremea aia era mai puternica.Cand am venit la Steaua, echipa era intr-o perioada de refacere, transferau jucatori. M-au trimis in armata, la Roman si m-au dezbracat, m-au imbracat, am facut vreo 4 luni de armata. Dupa vreo patru luni m-au chemat la Bucuresti, pentru ca trebuia sa semneze pentru Steaua.
    Transferul meu in Anglia trebuia sa fie de zeci sau chiar sute de mii de lire sterline, dar m-au facut ofiter si asa m-au legat de Steaua. Eu nici nu stiam prea bine ce sunt alea lire sterline.
    Nu m-am acomodat la Steaua, nu mi-a placut si m-am dus inapoi la Rapid. Antrenorul mi-a spus insa ca mai are 3-4 jucatori ca mine si m-am intors la Steaua”.

    Despre confruntarea cu Pele in meciul Brazilia – Romania (1970), scor 3-2: “Angelo Niculescu mi-a spus «te lipesti de Pele si nu-i dai voie sa miste». Pentru mine era o enigma cum se numeste. La primul contact am iesit destul de sifonat. I-am luat mingea, dar m-a harjait cu crampoanele pe picior, iar pe timpul ala nu se purtau aparatori.

    A scapat apoi de cateva ori, dar cand am inceput sa-i iau mingea din nou au inceput injuraturile, sa ma scuipe sa ma intimidesze.L-am lasat vreo 25 de minute si, daca am vazut ca arbitrul nu zicea nimic, am inceput sa-l injur si eu si apoi nu a mai zis nimic.In minutul 60 a scapat cu mingea si am intrat la el cu ambele picioare. I-am luat mingea, dar i-am luat si picioarele.
    Dupa ani a spus ca cel mai bun mijlocas pe care l-a intalnit in cariera a fost Lita Dumitru, «un tip dur care mi-a dat tot timpul peste picioare, dar niciodata nu a intrat la rupere cum au facut altii»”.

    Despre Mexic 70 si motivele care au dus la elimnarea din echipa a lui Dobrin : “Noi am fost in Mexic 30 de jucatori, 16 care au intrat pe teren si au imbract echipamentul complet. Mexicanii ne-au pus la dispozitie 22 de femei pentru fiecare echipa, pentru atmosfera, nimic vulgar. Romanii sau cehii le-au primit, englezii nu. A fost un program senzational.

    A venit in perioada aceea prietena lui Carol al II-lea, Elena Lupescu. A intrat in cabinele noastre, ne-a dat cheile de la proprietatea pe care o avea acolo si ne-a spus ca ni se pune la dispozitie teren de fotbal si ca suntem invitatii ei. Ne-am antrenat acolo, dupa 2 zile am venit din nou la hotel.
    Mexicanii ne placeau pentru ca dadeam autografe de fiecare data cand veneau. Brazilienii nu prea dadeau. Dupa doua saptamani ni s-a spus ca s-a terminat cu distractia ca incepe campionatul, sa venim la antremanete in fiecare zi, sa nu mai inotam. Cine a venit la antrenamente si nu s-a mai aruncat in bazin a reusit sa prinda lotul, ceilalti care au continuat nu au prins lotul, printre care s-a numarat si Dobrin.

    Au fost probleme asa de mari incat l-a injurat pe presedintele federatiei romane de fotbal. Dar ei nu trebuiau sa il aduca in starea asta pentru ca puteau sa-l reabiliteze. Si el a gresit foarte mult pentru ca nu s-a abtinut de la niste lucruri care i-au daunat. Au vrut sa-l trimita acasa, dar le-a fost frica ca ramane prin strainatate”.

    Despre blatul prin care Romania a ratat calificarea de la Mondialul din Argentina ’78: “Am aflat tarziu ca de fapt meciul a fost aranjat. A fost chemat Pisti Kovacs(selectionerul Stefan Kovacs -n.r.) de Ceausescu si i s-a dat ordin sa faca in asa fel incat sa se califice Spania, pentru ca este in interesul tarii.

    Pisti a facut-o bine. Ni se dadea niste vitamine inainte de meci, trebuia sa fie date intr-o doze speciala si ni s-a dat doza dubla, iar asta ne-a facut sa nu stim pe ce lume suntem. Dupa meci, nu am dormit mult timp”.
    Last edited by Aurel.D; 19th February 2013 at 09:52.

  14. #203
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai Stoica View Post
    Ei au cîștigat grupa din Europa League și au dus echipa pe primul loc în Liga 1, la 10 puncte de locul 2. La 15 puncte de campioana en titre. La 17 de rivali și la 21 de unii care se cred și ei rivali.


    Tare MM-ul!!!! Tare de tot! Le da la ficatei dusmanilor, mai ceva ca Arturo Gatti lui Doroftei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #204
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,281
    Reputatie
    1
    da bre,dar ai vazut ce sifonat a iesit si Doroftei dupa partida aia...ca sa nu mai zic de Rocky care-o striga pe-a lui cautand prin sala cu ochii aia tumefiati si voce dogita
    granita la Orsova!

  16. #205
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Corneliu Vadim Tudor : "El a avut o mare contribuție în afirmarea echipei Steaua. (despre Valentin Ceaușescu)
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #206
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    da bre,dar ai vazut ce sifonat a iesit si Doroftei dupa partida aia...ca sa nu mai zic de Rocky care-o striga pe-a lui cautand prin sala cu ochii aia tumefiati si voce dogita
    Cam asa cum ati iesit si voi la acel 1-8 si cum ies mai toate echipele de la noi in confruntarile cu cea mai iubita si galonata echipa din Romania, STEAUA BUCURESTI.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #207
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    cu cea mai iubita, mai hoata si galonata mincinoasa echipa din Romania, STEAUA BUCURESTI.
    Sunteti tari de tot bai!! Tare ca fularul!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  19. #208
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Pecanha: "Am rămas să-mi ajut echipa! Nu banii sunt motivul de a trăi".
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #209
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Pecanha: "Am rămas să-mi ajut echipa! Nu banii sunt motivul de a trăi".
    Nu cumva Pecanha a mai spus si ca, in Giulesti, se simte ca acasa?
    I se pare ciudat sa nu auda despre el ca reprezinta "o pata de culoare"...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  21. #210
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    E preferat sa joace la o echipa fara de pata!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •