Page 86 of 148 FirstFirst ... 3676848586878896136 ... LastLast
Results 1,786 to 1,806 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1786
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Il respect pe Duba totusi pentru ca e un suporter infocat al unei echipe romanesti.
    Ce ma dezgusta cu-atat mai mult la el ca echipa aia e mama furaciunilor in Romania si totusi indrazneste sa arunce cu mizerie asupra celora care au furat inzecit mai putin, pe care mai degraba i-a furat ca-n codru cu numeroase ocazii.
    Aici este ipocrizia care miroase urat de tot, in rest, numa bine cu Europa lui!
    Cantecul acesta nu ma deranjeaza deloc, ii doresc chiar la mai bine si lui si echipei lui!
    Rational, binenteles, emotional de-ar crapa toti odata cred ca m-as simti excelent!
    Borcica style!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1787
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. frustrato-complexatii care au aberat anterior doresc sa le spun ca nu eu am facut acele aformatii, ci un fost jucator al lor, Ionel Ganea.

    Pt. a lamuri lucrurile, mai postez inca o data cele spuse de Ganez.


    Quote Originally Posted by Ionel Ganea View Post
    Din păcate, sforile se trag mai mult pentru Rapid. Ei n-au avut nici o problemă la Piatra Neamț. Patronul Ceahlăului s-a trezit să-și dea afară jucătorii și să bage juniorii chiar înaintea meciului cu ei.

    Rapidul îsi programează cum vor meciurile, are un avantaj de două zile față de alte echipe. În unele partide au fost avantajați clar de arbitraj.

    Dacă va fi să luptăm pentru promovare, mi-aș dori ca ea sa se decidă pe teren, nu să fie o echipă în permanență avantajată.


    Mama furaciunilor, gabore zalauan, ati fost si sunteti voi si dinamo. Chiar si in aceasta editie de campionat, voi in B , acolo unde va este locul, dinamo in prima liga, acolo unde n-ar mai trebui sa fie la cate mizerii a facut de-a lungul vremii, ati furat de-ati rupt. Steaua, in schimb, a fost dezavantajata net in vreo 6 partide. Hotii cauta-i in curtea proprie mai Zalau, hau, hau, hau, sa fie de capul tau!


    P.S.
    Cat priveste cazul bricheta, ti-am mai explicat, decizia a fost cat se poate de corecta. Animalele, adica voi suporterii primei echipe comuniste din Romania, trebuie sanctionate. Iar sanctiunea a venit, asa cum s-a intamplat si in Germania, de exemplu, cand tot datorita suporterilor s-a dat meci pierdut cu 3-0 impotriva echipei ai caror suporteri au aruncat in teren cu obiecte care periclitau integritatea jucatorilor sau arbitrilor.
    Mars la tine-n tiganie ca numai tampenii spui!
    Last edited by Duba; 29th November 2015 at 09:17.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #1788
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Inca o perdea de ***** aruncata de martalogul de serviciu, care uita ca Leipzig a oferit (macar formal) rejucarea partidei, in vreme ce spurcatii bateau cuba cu tiganul ursar de la centru, dupa ce fusesera abuzati pe teren 70 de minute de Rapid, practic neajungand la poarta.

    Cat de cretin ignorant sa fii sa afirmi ca doua echipe aflate in insolventa fura de rup, iar una care a beneficiat de 50 de milioane spaga neta de la ministerul cacaniu, care alearga dupa autobuz cu sacosa de lova-lova, care premiaza jocul corect sub umbrelute, care plateste indirecte etc, nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i miroase

    Cand era 20-3 raportul greselilor pt spurcati, perioada reghelui blatului, nu sufla o vorba mitomanul. Sau despre cele 5 echipe aservite care fac partie nomazilor din Pitesti, fara de care mizeriile erau la retrogradare

    Tiganie ca-n Pitesti, nicaieri n-ai sa gasesti
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #1789
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Jegul care-si spune Capitanu.Burcea, de ce nu Borcea, doar a blatuit pt. frustrati ca si tine cat a putut de mult, debiteaza numai si numai mizerii, asa cum face de obicei.

    Spurcatule, baga la capusorul ala al tau plin de rahat, bani aveti pt. ca din zecile de milioane pe care trebuia sa le platiti statului, voi, spurcaciuni ********e, n-ati returnat decat vreo. 800.000, adica nimica toata comparativ cu cat ati furat. Pt. arbitrii de fiecare data ati avut. Acolo ati fost cei mai tari. In Europa, in schimb, v-ati facut de ***** cu te miri cine. De la albanezi, la islandezi sau echipe care nu spuneau mai nimic pana sa joace cu mizeriile din fosta groapa de gunoi a Capitalei.

    Da, ma, ati furat de-ati rupt acest sezon, si voi si gustul ciorbii. Au spus-o toti, de la antrenori, conducatori de club, pana la jurnalisti.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #1790
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Coae, vezi ca ai intrat pe aratura, aici vorbeam despre sustragerea locului 2 in campionat, pe filiera albanezo-tiganeasca

    Ce nu intelegi? Ati furat ca nenorocitii un club care v-a nimicit pe teren, futu-va muma-n cur de mizerii!

    Jigodie, vrei tu sa scoti insolventa in afara legii? Ia uite, bai, cum orice lopatar de la coada vacii isi da cu presupusul despre lege! Vezi de vasla si basinile tale, nu te arunca la subiecte unde faci buba la scufita!

    Nenorocitilor, voi erati in colaps cand a venit ciobanul! Voi ati divizat societatea, ati ingropat datorii de milioane cu ajutorul lui Hrebenciuc.

    http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal...at-licenta.htm

    Nuie cteaya!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #1791
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Jigodie, vrei tu sa scoti insolventa in afara legii ? Ia uite, bai, cum orice lopatar de la coada vacii isi da cu presupusul despre lege !
    sa nu aruncam discutia in derizoriu.
    Duba a fost sportiv de performanta, era carmaci in echipajele fara carmaci.

  7. #1792
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era izvorul care susura, valul care se unduia, picatura care se prelingea... in urechea camaradului de legatura

  8. #1793
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    P.S.
    Cat priveste cazul bricheta, ti-am mai explicat, decizia a fost cat se poate de corecta. Animalele, adica voi suporterii primei echipe comuniste din Romania, trebuie sanctionate. Iar sanctiunea a venit, asa cum s-a intamplat si in Germania, de exemplu, cand tot datorita suporterilor s-a dat meci pierdut cu 3-0 impotriva echipei ai caror suporteri au aruncat in teren cu obiecte care periclitau integritatea jucatorilor sau arbitrilor.
    Mars la tine-n tiganie ca numai tampenii spui!
    Asta in retur! Si atunci daca alea au fost animale, cum ramane supraanimalele care la meciul din tur au aruncat cu scaune in teren arbitru fiind mult stelistul Tudor!? Sau alea erau animale ce in numele progresului s-au facut sacrificiile de-a fi lasate libere sa zburde si dupa si in timpul meciului!? Asta e diferenta intre supraanimale si doar niste animale simple si idioate, presupun. Bravo Duba, asa da!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1794
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar animalul ghencist care a intrat pe teren la meciul cu Charleroi? Daca nu se ferea portarul, ii zbura capul de pe umeri cu pumnul ala de tractorist...Dupa care s-a tirat in mare viteza la examenul de master, ca orige ghencist totdeauna superior

  10. #1795
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asta in retur! Si atunci daca alea au fost animale, cum ramane supraanimalele care la meciul din tur au aruncat cu scaune in teren arbitru fiind mult stelistul Tudor!? Sau alea erau animale ce in numele progresului s-au facut sacrificiile de-a fi lasate libere sa zburde si dupa si in timpul meciului!? Asta e diferenta intre supraanimale si doar niste animale simple si idioate, presupun. Bravo Duba, asa da!
    Gabore zalauan, confunzi meciurile, trogoditule. Acel meci s-a jucat tot la voi in tiganie, suporter al primei echipe comuniste din Romania. Scandalul a inceput in acel meci pt. ca Tudor a fost pe fata cu voi. Iti aduc aminte ca nu l-a eliminat pe Rada dupa un fault criminal la Radoi, acesta iesind de pe teren, dupa care n-a mai jucat o luna jumate, si l-a eliminat aproape gratuit pe Banel. Furaciune, a cata????, marca Dinu vama.
    S-au aruncat si de-a parte si de alta cu scaune, cataroaie si brichete, insa totul a incetat la un moment dat. La meciul in care Diaconu n-a marsat la avansurile lui Vama, pentru ca de aici a plecat totul, tiganii vostri din tribuna stiau ca nu veti mai putea fura de aceasta data, au inceput de la inceputul meciului sa aruce cu de toate. Diaconu trebuia, normal, sa opreasca mult mai devreme acel meci. L-a oprit abia dupa ce a fost lovit in cap, iar o alta bricheta a trecut la cativa centimetri de capul acestuia.
    Si inca ceva neghiobule, chiar si fara acele puncte tot terminam pe 2 cu vreo 10 puncte avans. Asa ca ... nu mai abera. Nu va furat nimeni. S-a aplicat regulementul cum este normal sa se aplice in orice tara civilizata.

    Ce ne poti spune insa de afirmatiile lui Ganea???? Este ca are dreptate????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #1796
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    S-a mai aruncat din peluza umbrita de ferentaristi cocalari un surub care a aterizat in capul lui Bozovic. Ce s-a intamplat, atunci, Buda?

  12. #1797
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Despre afirmatiile lui Ganea nimic??????

    Nu mai furati ma saraciilor!!!!! Degeaba promovati, peste doi ani tot in B o sa fiti!

    Hoti mai mari ca in Julesti, nicaieri n-ai sa gasesti!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1798
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    sa nu aruncam discutia in derizoriu.
    Duba a fost sportiv de performanta, era carmaci in echipajele fara carmaci.
    A fost carmaci "la mers pe curea".

  14. #1799
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gheorghe HAGI View Post
    Săracii, le-am dat gol din toate unghiurile, d-aia sînt supărați pe mine. Și de la bucătărie, și de pe culoare le-am dat. De aia este supărat, că el vedea mingea cînd o scotea din poartă. Ce să-i fac, dacă așa a fost soarta, poate să o schimbe? Uită că el îmi dădea mie pase, nu eu lui! Eu am înțeles că este cel mai bun antrenor din România și meirtă la națională. Să dea Domnul, să aibă și el șansa asta


    Ce sa le ceri, Gicane, sunt atat de naivi in rautatea lor . Suflete de maidanezi .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. 29th November 2015, 17:52

  16. #1800
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    "Inca il depasesc pe Ianis la autorafe si la cluburi mari. Pentru cat timp?" Aceasta e declaratia lui Hagi Senior.

    Intreb si eu:Ce a realizat limbricul ala mic?

  17. #1801
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    O declaratie de mult bun simt a antrenorului dinamovist dupa meciul cu Petrolul de ieri seara . Satui de atatea mizerii si declaratii de doi lei e de apreciat ca in peisajul fotbalistic mioritic mai sunt si astfel de oameni . Respect !

    Quote Originally Posted by Mircea Rednic View Post
    Sunt bucuros că am făcut o a doua repriză foarte bună. Un gol frumos al lui Rotariu, dar nu norocos. Petrolul a făcut un joc foarte bun. N-au avut ocazii foarte mari, dar au dominat jocul. Am avut și șansă la bara lui Bucșa, cred că dacă se făcea 2-0 meciul era terminat. Am irosit cu multă ușurință fazele care în care am avut superioritate. Suntem fericiți că am reușit să câștigăm, dar am făcut-o cu noroc
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #1802
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Si o alta declaratie, bomba daca o pot numi asa .

    Quote Originally Posted by Dino Gheorghe View Post
    "Eu am văzut altceva. Am văzut o echipă Dinamo care a intrat în repriza a doua o dată în careul Petrolului și atunci a marcat un gol neregulamentar. O victorie nemeritată, Petrolul a jucat mai bine. La faultul de la gol, Comănescu își bate joc de el dacă așa arbitrează. Pe mine maniera în care a văzut faza nu mă deranjează, dar cum a arbitrat tot meciul... Probabil că Dinamo va plăti altă dată, dacă nu va mai fi arbitrată de Comănescu sau de Rusandu. Dinamo în seara asta nu a contat



    o victorie nemeritata...dinamo va plati alta data daca nu va mai fi arbitrata de Comanescu sau de Rusandu...dinamo in seara asta nu a contat

    Un frustrat, cam asa ar spune un anumit user sustinator al acestei mizerii . Un tip obiectiv pana in maduva oaselor, si extrem de pertinent, si pe deasupra un "fin cunoscator" al problemelor din ograda altora...nu va dau numele, va las sa ghiciti .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #1803
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    O declaratie de mult bun simt a antrenorului dinamovist dupa meciul cu Petrolul de ieri seara . Satui de atatea mizerii si declaratii de doi lei e de apreciat ca in peisajul fotbalistic mioritic mai sunt si astfel de oameni . Respect !
    Stambu tot e numai fair play.

  20. #1804
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pt cretinii ignoranti:

    Suporterii Stelei nu mai vin. Mă refer la cei adevărați (nu la cretinii ignoranti, peregrini, tarani cocliti care sufera, NM ). Păi ăsta e cel mai important lucru. Dacă ei nu vin la meciuri, e dovada că nu mai ești Steaua. Poate să cîștige 200 de campionate, nu e Steaua, e zero.

    Inghite si asta, spurcaciune!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #1805
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    capitane, ai luat paine?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  22. #1806
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pt cretinii ignoranti:

    Suporterii Stelei nu mai vin. Mă refer la cei adevărați (nu la cretinii ignoranti, peregrini, tarani cocliti care sufera, NM ). Păi ăsta e cel mai important lucru. Dacă ei nu vin la meciuri, e dovada că nu mai ești Steaua. Poate să cîștige 200 de campionate, nu e Steaua, e zero.

    Inghite si asta, spurcaciune!
    Ce sperma pe riduri le-a dat Satana cretinilor ignoranti!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •