Page 79 of 148 FirstFirst ... 2969777879808189129 ... LastLast
Results 1,639 to 1,659 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1639
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Mirel Araboi: "Ne intoarcem ca(lifi)cati de la Belgrad!"

    Geniali de pro...tevisti sunt fecesebistii astia! Comando-ul piperean parca i-a ales sa fie numai unul si unul in staff-ul ros-verde-albastru.
    Da, se vor intoarce piperenii din Serbia, insa mai departe trebuie sa excludem literele din paranteza. Pana si simpatizantii, cat frunza si iarba uscata, au refuzat biletele puse la dispozitie de clubul belgradean, semn ca au simtit ei ceva.

  2. #1640
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    au simtit probabil ca-i un club belgradean
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #1641
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    :
    :
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #1642
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Lume, lume...

  5. #1643
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi Becali
    M-am gandit sa-mi para rau ca am renuntat la Tamas, dar nu pot trece peste deciziile antrenorului cand vine vorba de disciplina. I-am promis ca nu ma bag la antrenament, dar e adevarat ca era altceva cu Tamas
    S-a gandit ... dar e adevarat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #1644
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    S-a gandit ... dar e adevarat.
    Vai lume.

  7. #1645
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    " Steaua este o echipă care joacă mai bine în afara terenului decît acasă".
    O traducatoare vizionara (http://www.gsp.ro/international/liga...ic-455479.html )
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #1646
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    "Jucatorii lui Mirela Ratzoi au devastat vestiarul. Niste cretini, niste imbecili. Dar ce pretentii sa ai de la astia care au IQ-ul egal cu cel ai unei mingi de fotbal"

    Corect comentariul crainicului de radio, dar incomplet: pe langa imbecili si cretini, mai sunt si scarbosi
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  9. #1647
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    " Steaua este o echipă care joacă mai bine în afara terenului decît acasă".
    O traducatoare vizionara (http://www.gsp.ro/international/liga...ic-455479.html )
    Asta este de colectie. Daca ne spunea cucoana si cum e cu echipele satelit care trag pentru fecesebe, o banuiam de spionaj.

  10. #1648
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    Unicul Șumudică » 3 declarații geniale după Astra - West Ham: "Nevastă, pregătește-te!"




    Astra s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a trecut de West Ham, scor 4-3 la general.

    După meci, Șumudică a susținut o conferință de presă în stilul caracteristic și a oferit mai multe declarații spumoase, spre amuzamentul celor prezenți.

    ...despre cum va sărbători calificarea: "Păi o să mă duc acasă. Fiul meu e plecat în cantonament și sînt singur cu nevasta. Așa că... pregătește-te că vin".

    ...despre Partizan - Steaua: " Cei de la Partizan erau răciți de tot de la mijloc în jos. Îmi pare rău că FCSB nu s-a calificat.

    Vorbeam cu soția, cînd juca Steaua, pardon FCSB, și mi-a zis că la 4-3 s-a golit restaurantul. Sîntem o țară de FCSB-iști.

    La ultimul gol s-a cutremurat blocul. S-au bucurat jucătorii mei de am crezut că e cutremur de șase grade".

    ...despre familie: "Ieri a fost ziua fiului meu, iar mîine va fi ziua soției. Le de dedic lor victoria. Sînt înconjurat doar de lei în familie. Eu sînt ca un peștișor mic în acvariu și încerc să mă strecor printre ei", a zis Șumi la DolceSport.


    The Special Sumudica
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #1649
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Unicul Șumudică » 3 declarații geniale după Astra - West Ham: "Nevastă, pregătește-te!"




    Astra s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a trecut de West Ham, scor 4-3 la general.

    După meci, Șumudică a susținut o conferință de presă în stilul caracteristic și a oferit mai multe declarații spumoase, spre amuzamentul celor prezenți.

    ...despre cum va sărbători calificarea: "Păi o să mă duc acasă. Fiul meu e plecat în cantonament și sînt singur cu nevasta. Așa că... pregătește-te că vin".

    ...despre Partizan - Steaua: " Cei de la Partizan erau răciți de tot de la mijloc în jos. Îmi pare rău că FCSB nu s-a calificat.

    Vorbeam cu soția, cînd juca Steaua, pardon FCSB, și mi-a zis că la 4-3 s-a golit restaurantul. Sîntem o țară de FCSB-iști.

    La ultimul gol s-a cutremurat blocul. S-au bucurat jucătorii mei de am crezut că e cutremur de șase grade".

    ...despre familie: "Ieri a fost ziua fiului meu, iar mîine va fi ziua soției. Le de dedic lor victoria. Sînt înconjurat doar de lei în familie. Eu sînt ca un peștișor mic în acvariu și încerc să mă strecor printre ei", a zis Șumi la DolceSport.


    The Special Sumudica
    E tare Sumudica
    Si dac-o are mica!

  12. #1650
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mirel Rădoi View Post
    Am dominat, atît în teren, cît si în tribune. Din păcate, în această seară cred că nu am fost foarte concentrati la finalizare. Sîntem multumiti per ansamblu, poate în afară de primele 10 minute. În repriza a doua a fost bine, s-a jucat într-o singură directie. Dinamo s-a apărat cu toată echipa si s-a bucurat ca si cum ar fi cîstigat campionatul. A fost o singură echipă pe teren, Steaua!
    O analiza mai mult decat corecta.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1651
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    A zis cineva ca nu-i asa!? Asa e tot timpul, daca ridica si ailalti capu, le baga Tudor fluieru pe gat!
    Aaaaa... aici nu e vorba de meciu cu Botosani...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1652
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    "Mă bucur că i-am făcut să se enerveze s™i să mă înjure. Asta înseamnă frustrare. În schimb, îmi pare rău de Rădoi pentru că are discurs, s™tie să vorbească chiar dacă lumea spune că nu are Bac-ul luat", a spus Sumudică la conferinta de presă de după meci.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #1653
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Intru cam rar, nu l-ati vazut pe Duba ?

    Intreb si eu .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #1654
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Claudiu Keseru View Post
    De la Steaua nu m-a cautat nimeni
    Quote Originally Posted by Claudiu Keseru View Post
    Pentru mine Steaua a fost clubul care mi-a adus satisfacții deosebite profesional si personal. Am trăit alături de suporteri minunați momente memorabile, m-au facut să mă simt fotbalist adevărat. Vă țin pumnii la meciul cu Rosenborg.
    fmm gigi
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #1655
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Decebal Radulescu: "Baietii de la FCSB sa nu uite ce s-a intamplat la Botosani, cum s-au simtit acei jucatori, sa nu mai vorbim de cazul bricheta din Giulesti..."

    Luati aminte simpatizantilor fecesebisti, desi ma indoiesc ca puteti intelge.

  18. #1656
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    nu te poti indoi ceva mai mult ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #1657
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Jur pe copiii mei că nu am vorbit cu Gigi Becali de cînd a ieșit din închisoare!

    Zlatar ghencist, intr-un moment de minima sinceritate Die his mother if I lie you
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #1658
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Jur pe copiii mei că nu am vorbit cu Gigi Becali de cînd a ieșit din închisoare!

    Zlatar ghencist, intr-un moment de minima sinceritate Die his mother if I lie you
    ha ha ha...

  21. #1659
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In atentia 'apatrizilor' Marius, reivan, patriot, in ultimul timp si Dario!!!!!!


    Ilie Dumitrescu le cere și el suporterilor Stelei să revină la stadion, fiind de părere că echipa lui Gigi Becali este continuatoarea formației la care el a jucat.

    Quote Originally Posted by Ilie Dumitrescu View Post
    "Eu simt același lucru pentru Steaua asta, ca și pentru cea la care am jucat eu. Cînd Gigi Becali a preluat Steaua, a preluat și datoriile, societatea lui, acestea nu au fost trimise către CSA.

    Eu nu sînt avocatul lui Gigi, dar ăsta e adevărul. Eu nu am luat un cent de la Steaua, ca antrenor am fost gratis. Am fost doar să ajut, iar cu el chiar am avut o relație rece.

    Sînt stelist, iubesc echipa. Steaua este aceeași, asta trebuie să înțeleagă fanii. După ce Gigi Becali a luat echipa s-a jucat și cu stema veche, corect? Păi și atunci ce mai discutăm", a zis Ilie Dumitrescu la Digi.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •