Page 65 of 148 FirstFirst ... 1555636465666775115 ... LastLast
Results 1,345 to 1,365 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1345
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    spune asta intr-un stadion in ..germania daca vrei.
    gandirea asta extremista nu subliniaza altceva decat prostia aluia care o adopta.
    toti calatorii cfr sa moara cu niste cai in cur , cam asta spui tu aici.

    cu pardon sa-mi fie , de unde durerea? ti-au furat baietii acadelele cand erai pusti?
    Aia in Germania nu arunca in teren cu torte si brichete si nu se iau la bataie pe strazi sau in tribune.
    Sau cel putin nu atat de des cum se intampla pe la noi.

    In Romania, ultrasi inseamna batausi, golani si puscariasi cu "facultati" cum spunea Radu

    Ma pis pe ultrasii din tara asta. Da-le Gigi sa crape!
    __________________

  2. #1346
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Aia in Germania nu arunca in teren cu torte si brichete si nu se iau la bataie pe strazi sau in tribune.
    Sau cel putin nu atat de des cum se intampla pe la noi.

    In Romania, ultrasi inseamna batausi, golani si puscariasi cu "facultati" cum spunea Radu

    Ma pis pe ultrasii din tara asta. Da-le Gigi sa crape!
    __________________
    uite vezi , daca tu vezi doar ce vrei tu sa vezi normal ca ai pareri tampite.
    in germania , de le sursa iti spun ca sunt batai mult mai grave decat ce-i la noi , nu ca mult mai grave , extraordinar de violente si de cele mai multe ori se folosesc broscoii sa se rezolve situatiile.
    acolo esti alergat cu telescopice / pistoale / lanturi pe strada de baieti , pe la metrou ai ocazia sa iti iei bataia vietii..
    aruncat de brichete pe teren..cine ii lasa pe spectatori sa intre cu brichete si / sau sa fumeze daca stau la tribuna / peluza? doar in republica congo si in romania se mai permite asa ceva.
    Torte? Koln si-au dat foc stadionului cu torte

    eu am mai spus, pe aici sunt cuminti , si invoc din nou : suedia , elvetia , ungaria si alte tari de genul unde nu ramane nimeni surprins daca in batai se moare. deh , lumea civilizata.

    in Romania , ca peste tot in lume , ultrasii sunt persoane cu liceul terminat cel putin, a , ca la noi exista capuse gen corsicanu , mustata , elias care sunt promovate si luate drept modele da , e altceva.
    nu pot sa vin eu la o emisiune sa sustin un punct de vedere ca ultras ( pentru ca nici nu sunt dar , neah) pentru ca se creaza imaginea in mintea romanasului de rand (ca tine) ca ultrasii au opinii , au multe lucruri in cap si sunt capabili sa faca lucruri.
    nu , lumea trebuie sa stie ca ultrasii sunt prosti , puscariasi si golani.
    Last edited by reivan; 18th January 2015 at 19:19.
    retired.

  3. #1347
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    reivan, cum inclina balanta la tine, ai luat mai mult decat ai dat...sau doar ai luat ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1348
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    in tara nu am luat. decat gaz de la militian
    afara am luat. acolo e violenta. multa
    eu daca spun ca bucurestiu e intre cele mai linistite 5 capitale europene ma luati la misto
    aici te mananca un caine , te taie un tigan in cel mai rau caz si te tepuieste taximetristu , in berlin sau praga ai sanse mari sa te trezesti ras de extremisti.
    retired.

  5. #1349
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    "Vom juca in retur cu numele FCSB si noua sigla"



    Cine nu a inteles ce?
    Steaua nu va juca in retur si FCSB va juca cu numele FCSB? Sau Steaua se va juca cu numele?
    Cu sigla veche se va juca Duba
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #1350
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    "Eu nu spun ca n-a bagat Gigi Becali bani, a bagat bani si imi pare rau pentru el. Dar daca nu era Gigi Becali, erau altii care bagau bani."

    "FCSB nu ma intereseaza, nu ma reprezinta. Ce sa ma reprezinte? Oamenii care spun ca ei au adus glorie stemei de pe piept, cand noi ne-am rupt picioare? Ce sa ma reprezinte?"
    retired.

  7. #1351
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Filipe Teixeira View Post
    „Steaua, Steaua, Steaua … Foarte mulți vorbesc în București, și în afara Capitalei, doar despre Steaua. De multe ori, lumea numai asta mă întreabă, când voi semna. Sunt șocat de cât de mulți oameni mă vor la Steaua.”
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #1352
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Pai la Steaua, nu la FCSB.

  9. #1353
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pai e acelasi lucru, clonat mititel si nitel cam frustratel.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #1354
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mircea Stoenescu, ex-președinte Dinamo View Post
    "Sînt extrem de «satisfăcut» de rezultatul uluitor obținut de Dinamo în fața unor copii. Este rușinos și scandalos ce se întîmplă la Dinamo! Văd declarațiile domnului Teja, că Danemarca U21 s-ar bate la titlu în România. Domnule Teja, dumneavoastră la ce vă bateți, acum?! Treziți-vă la realitate și nu mai faceți declarații penibile, că rîde lumea de noi! Este umilitor să mănînci bătaie la un asemenea scor! Noi am scris istoria frumoasă a clubului! Mi-e rușine cu voi!

    Sînt dezamăgit de tot ce se întîmplă la acest club, și asta v-o spune unul care trăiește alături de Dinamo din 1953, cînd alții nu erau nici în proiect să se nască! Ne-au mințit pe toți cu acest New Dinamo, dar nu s-a realizat nimic. M-am săturat deja pentru că este o bătaie de joc și-un amatorism cum rar mi-a fost dat să întîlnesc! Nu știu cum îl cheamă pe patron.... Negoiță parcă? Domnule Negoiță, ce faceți dumneavoastră la acest club? N-am relații tangențiale cu dumnealui, dar este scandalos ce a făcut din acest club. La fel și subalternii săi, salariații. Ei ce fac?! Sînt mîhnit și supărat, trebuie să vă treziți!

    Văd acum pe la televizor că toată lumea vorbește de Dinamo și abia așteaptă să se întoarcă în țară să meargă să-i întîmpine. Nu înțeleg pentru ce faceți chestia asta? Ei trebuie să se ducă direct pe apa Dîmboviței, să nu-i vadă nimeni, că e un dezastru ce fac ei acum! Noi stăm să-i întîmpinăm pe unii care fac istoria de rîs, care iau șapte goluri de la niște puștani?! Am un mare regret că Dinamo a ajuns într-o situație penibilă și nepermisă.

    Mă așteptam de la bunul meu prieten Cornel Dinu să iasă mai virulent și să critice ceea ce nu e în regulă la Dinamo! Trebuiau distruși toți înaintea acestui rezultat rușinos din istoria clubului."

    Poate inteleg si dinamovistii, si nu numai, ce inseamna cu adevarat sa te faci de ras!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #1355
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    eu de exemplu am inteles.
    e naspa rau sa te numesti fcsb ,sa ai 4 titluri si 3 cupe si alea furate plus freza lui maggie simpson pe post de sigla ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  12. #1356
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce poti sa spui dupa ce citesti mesajul de mai sus. Doar atat: suferinta unui dinamovist frustrato-complexat!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1357
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    da ,da ... atata sufar...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #1358
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Te da de gol rasul, se vede de la o posta ca nu-i al tau .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #1359
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    eu de exemplu am inteles.
    e naspa rau sa te numesti fcsb ,sa ai 4 titluri si 3 cupe si alea furate plus freza lui maggie simpson pe post de sigla ...
    Stiu ca e dureros, pana si o echipa infiintata in 2003 a jucat in Champions League
    __________________

  16. #1360
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ionuț Rada View Post
    "Steaua e un club care joacă tot timpul în Europa. Cred că ani de acum încolo o să fie singura în campionat. Steaua are stabilitatea financiară, are un proiect...

    E și normal că toți jucătorii care întîmpină dificultăți în străinătate să-și dorească să vină la Steaua.

    E o rampă de lansare, e o rampă pentru națională și sînt jucători care își doresc să joace la un club mare", a declarat fundașul lui Bari la DigiSport.
    Reivan, ce mai zici ma minte scurta???? Este ca si asta-i becalist?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #1361
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    bai, dar fara sa va dati la ficat voi nu puteti sa vorbiti?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #1362
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Unuia cu mintea lui trebuie sa-i atragi atentia, altfel se caca-n mijlocul casei si miroase.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1363
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    lasa tu evaluarile si posteaza acolo normal. sau te bag in cusca cu Tyler
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #1364
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Tyler la cusca, cine-l baga ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #1365
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    A intrat deja, dar sub forma de Mielu Zlate
    Nu stiu de ce va mai obositi cu avertismente daca toata lumea stie ca in 5 minute intra din nou cu o clona si nu-i face nimeni nimic...
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •