Page 46 of 148 FirstFirst ... 3644454647485696146 ... LastLast
Results 946 to 966 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #946
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    "Dobrin, la vremea respectiva, a fost dezertor. La un Campionat Mondial trebuie sa ai o conditie fizica superioara celei din campionatul intern. El tocmai de aceea a gresit, ca nu putea sa stea pe picioare, tinand seama ca portarul de la hotel ne-a atras atentia: «Domnilor, vedeti ca aveti sportivi care pleaca noaptea din local si se duc la baruri».
    Ce lipsa de constiinta a putut sa aiba el. Sa ai ocazia sa mergi la Campionatul Mondial si s-o ratezi, dand cu piciorul intr-un mod inadmisibil"
    , Angelo Niculescu pentru Dolce Sport.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #947
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Tu tii ce este acela bun sim?
    Faptul ca nu ma identific cu echipa fostei securitati comuniste, cea mai odioasa institutie pe pe vremea lui Ceasca, arata ca stiu ce e ala bun simt.


    Quote Originally Posted by tifosi View Post
    Cine plm e Jivko Milanov?
    E normal sa nu-l cunosti daca nu joaca la Clinceni, Slobozia sau Berceni.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #948
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    vorba celor care conduc steaua in mom de fata, SE STIE ca nu e fotbalist in viata care sa nu-si fi dorit, fie macar si la sugestia cretinilor de la prosport, sa fi ajuns la campioana en-titre

  4. #949
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    acum sunt cretini ...dar maine ?
    bati campii, de cand ciobanul nu mai pompeaza bani la slugile din presa sportiva n-am mai vazut articole pro-Steaua
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #950
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    nu e vorba despre articole pro-Steaua, ci despre vesnica legatura, intretinuta ca o flacara aprinsa, de cretineii cu microfonul. pe sistemul "il vrei la steaua?". asa si cu jivko. i-au luat astia un interviu si au strecurat intrebarea cu pricina, daca e sa ma intrebi pe mine, laitmotivul interviului nu de alta, cre-ca plange si-acum jivko ca nu a jucat ptr steaua sa fim seriosi. la cat loz a incasat de la vaslui

  6. #951
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daniel Georgievski View Post
    [B]Am vorbit cu Bogatinov, cînd am aflat de interesul Stelei pentru el. Oricum eram prieteni și țineam legătura. Nu a fost nevoie să-i dau motive să-l conving să vină. I-am zis: Omule, aici e Liga Campionilor. Cînd te cheamă Steaua, vii!", a spus Georgievski.
    Pana si strainii au inteles ca Steaua-i MAGICA!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #952
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    georgievski, cunoscut ca si cel cu coloana vertebrala rupta de schurrle (numele sau indian)

  8. #953
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pai da, Schurrle e vreo epava in opinia unuia ca tine. Un jucator german, component al nationalei tarii sale, si nu una oarecare. Mai ai frati pe acasa?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #954
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    nu, m-ai inteles gresit. schurrle e, mai degraba, rezerva la chelsea, echipa care a pierdut de doua ori cu fc basel, ceea ce inseamna ca sus-numitul, de altfel un mare fotbalist din istoria recenta a stelei, putea sa isi faca treaba mai bine. mai ales ca venea, ai ghicit, dupa un alt meci memorabil, cu legia

    asadar, discutia dintre ei a fost cam asa: omule, cand te cheama ana, vii! ea incaseaza un comision gras, tu iei o prima de instalare. bonus, mai prinzi si un meci de liga campionilor. ce plm, vii. ce ai de pierdut? iote la mine, m-am facut de ***** in doua meciuri si tot joc la ei. hai, ce mai astepti, omule?!

  10. #955
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    hai sa-ti spun ceva, cred ca am mai scris undeva pe forumul asta
    mai bine cu ana decat cu mizeriile numite becali
    fa un sondaj si vezi ce impresie au cunoscatorii de fotbal despre fratii becali, daca mai e nevoie de un asemenea sondaj
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #956
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. relansat
    Ce-ai mai vrea ca si globele tale sa se faca de ras in fata unui Schurrle, sa zicem. Asa-i? Numai ca-i cam greu sa ajungi sa joci cu jucatori de valoarea neamtului. Este ca-ti pare rau ca nu mai tii cu Steaua?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #957
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    hai sa-ti spun ceva, cred ca am mai scris undeva pe forumul asta
    mai bine cu ana decat cu mizeriile numite becali
    fa un sondaj si vezi ce impresie au cunoscatorii de fotbal despre fratii becali, daca mai e nevoie de un asemenea sondaj
    e normal sa fii cu noul "val". intreaba pe oricine: cu cine vrea sa fie, cu basescu sau cu ponta? vezi rezultatele sondajului. s.a.m.d.

    unde mai pui ca e si un conflict de interese grav, dar na, trecem cu vederea

  13. #958
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pt. relansat
    Ce-ai mai vrea ca si globele tale sa se faca de ras in fata unui Schurrle, sa zicem. Asa-i? Numai ca-i cam greu sa ajungi sa joci cu jucatori de valoarea neamtului. Este ca-ti pare rau ca nu mai tii cu Steaua?
    plang zi de zi

  14. #959
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    plang zi de zi
    Te cred! Sincer! Cred ca orcui i-ar fi parut rau, ma rog, ar fi plans daca era in locul tau.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #960
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    e normal sa fii cu noul "val". intreaba pe oricine: cu cine vrea sa fie, cu basescu sau cu ponta? vezi rezultatele sondajului. s.a.m.d.

    unde mai pui ca e si un conflict de interese grav, dar na, trecem cu vederea
    nu, eu te intreb daca e normal sa ai coloana si o bruma de bun simt, suntem suporteri, nu politicieni
    fiind vorba de mine si nu de alktii vreau sa-mi arati un singur post unde am periat fratii impresari sau patronul
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #961
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    eu nu ziceam de tine, ci in general. asta e curentul: mai bine cu gino decat cu mitica, mai bine cu ana decat cu becali, s.a.m.d.
    insa, nu poate fi niciodata mai bine cu cineva ca ana (conflict de interese vizibil de pe planeta marte), decat cu becali. niciodata.

  17. #962
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    eu sunt nestiutor si consider ca ma poti lumina
    arata-mi o lege, legi, ale federatiei sau ligii ce interzic sa ai jucatori la clubul la care sotul este antrenor
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #963
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @dario nu e ilegal, e imoral. asta in contextul in care vorbim despre un antrenor nu tocmai imaculat, fie si la nivel de declaratii (ptr ca nu s-a demonstrat incat nimic pe tema #pariuri, #blaturi. si probabil ca nu se va demonstra niciodata. in fond, ce, tata jean a fost dat vreodata pe mana militiei pe acest motiv? ). ilegal era atunci cand era presedinte la u cluj, si impresar ... si o durea la fofoloanca

    daca tie ti se pare normal asa ceva, e strict problema ta.

  19. #964
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    moral/imoral

    depinde totul de ce echipa sustii, de ce parte a baricadei te afli, este ca n-am dreptate ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #965
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    bine bre, fie ca tine. eu gata, nu mai postez, ca si asa juma din ce se posteaza e forum imi apartine, iar vadim nu ma plateste ptr asta . sa ne auzim sanatosi la retur. eu ma retrag

  21. #966
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    sa auzim numai de bine
    si totusi, la cei 1.200 de euroi priniti nu strica sa inviorezi nitzel atmosfera p'acilea
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •