Page 13 of 148 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #253
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Steaua, club comunist

    Un membru al unui Consiliu de Administratie, pe nume Justin Stefan, administrator al clubului Steaua, este si avocatul a sase jucatori de la FC Vaslui. Iar toti acesti jucatori ajung sa evolueze la un moment dat impotriva Stelei.
    Justin Stefan are 10 jucatori si la Rapid. O sa va inchinati cand o sa vedeti cati jucatori are acest Justin Stefan, declara fostul arbitru Adrian Porumboiu
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  2. #254
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MIHAI STOICA View Post
    "O tot dați că e derby, de unde derby? Ce derby? În Spania există Real - Barcelona, în România există Steaua - Dinamo. Ce, în Spania, Real - Getafe e derby? Nu e și sînt ambele echipe din același oraș? Să fim serioși, cum să fie Steaua - Rapid un derby?"
    Ce smetii le trage MM-ul. Mai ceva ca Tayson in zilele lui de glorie.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #255
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ce smetii le trage MM-ul. Mai ceva ca Tayson in zilele lui de glorie.
    Bre, sa-ti sara proteza daca mai razi de omu' sarac!
    APV-istul are alta stare de spirit de cand gamela e vesnic plina, iar comandantul de regiment se lauda ca are marmide cat sa hraneasca toata Legiunea lui Mitica!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  4. #256
    incepator depresnyak's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Leningrad
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Tayson cred ca e ala de la Donietz, pe care l-a descoperit nea Mircea la 2 ani si 3 luni, cand se juca cu putulica goala printre carele alegorice de pe Copacabana.

    O coincidenta nefericita ca se aduce vorba de proteza si putulica in doua postari consecutive

  5. #257
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Ala venit de la Harkov e Taison, Depresniacule! Fix cum se aude, fara sa umbli la "cutia cu maimute" a alfabetului...
    Pentru o clipa m-am gandit si la soferul autocarului lui Dinamo, obezul poreclit Tyson, dar daca badia a transcris corect numele, nici cu cazul asta nu "se pupa"! Chiar nu stiu la cine face referire, ca din generatia boxerilor contemporani cu bunelul Duba nu-mi amintesc decat de Gogea Mitu!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  6. #258
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai Stoichita View Post
    "Și mie mi s-a întîmplat asta în Giulești. M-au udat și pe mine, dar nu spun cu ce, pentru că e ceva urît. N-am făcut analiza chimică să văd exact ce era.
    De atîta timp toți antrenorii care au venit acolo au avut probleme, nu e normal. Nimeni nu a luat măsuri."
    Toata lumea stie, rapid = TIGANIE!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #259
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    "Steaua-i șefa tuturor,
    Cu cel mai bun antrenor.
    Echipa echipelor,
    Cu Becali învingător.
    Echipa cu reactor,
    Doar cu Reghe antrenor!
    Cu Becali învingător,
    Inima de luptător!"
    Piti Talent, noua achizitie din staff-ul Stelei.

    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #260
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Să moară, să facă... Așa versuri adânci, m-au emoționat de dimineață...

  9. #261
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Simti cum te curenteaza la lingurica, nu? :d Iti dai seama ca Duba la ora asta e deja in Cismigiu si fredoneaza balada pe alei.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #262
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Ba ignorantilor nu apreciati un act de cultura. Pai la noi cu U au bagat numa' melodii d'alea nasoale cu U2, Aerosmith si altii.
    Asa si?

  11. #263
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ce expirati, voi n-aveti ureche muzicala, pesemne.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #264
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    "Steaua-i șefa tuturor,
    Cu cel mai bun antrenor.
    Echipa echipelor,
    Cu Becali învingător.
    Echipa cu reactor,
    Doar cu Reghe antrenor!
    Cu Becali învingător,
    Inima de luptător!"
    Piti Talent, noua achizitie din staff-ul Stelei.

    Chiar nu stiu de ce razi, aceasta-i traducerea melodiei We are the campions
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  13. #265
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Ba ignorantilor nu apreciati un act de cultura. Pai la noi cu U au bagat numa' melodii d'alea nasoale cu U2, Aerosmith si altii.
    hehehehe...sunt convins ca baietilor cu ceafa groasa le-au placut cel mai mult altii...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #266
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    ...sunt convins ca baietilor cu ceafa groasa le-au placut cel mai mult altii...
    nu prea cred... "altii" inseamna tina turner, david bowie, depeche mode sau ac/dc.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #267
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    nu prea cred... "altii" inseamna tina turner, david bowie, depeche mode sau ac/dc.
    inseamna ca le-au placut toate.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  16. #268
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Sau ca sa vorbim de aia din tineretea lui Duba: Roy Orbison, Buddy Holly, Neil Sedaka sau Neil Diamond.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #269
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Sau ca sa vorbim de aia din tineretea lui Duba: Roy Orbison, Buddy Holly, Neil Sedaka sau Neil Diamond.
    Duba a crescut cu Zavaidoc... La propriu!
    Colegul nostru mai batr... experimentat era mai mare cu cativa ani, dar a preferat sa termine scoala dupa "gurist"!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  18. #270
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Asta e rapidu'!

    Un articol foarte bun, aparut in Prosport. O cronologie a tuturor evenimentelor importante, mai bine spus a mizeriilor, care au avut loc pe stadionul primei echipe comuniste din Romania, Rapid Bucuresti.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...lilor-10749868


    Iata articolul:
    Cornel Dinu, Luis Fernandez și, mai nou, Laurențiu Reghecampf sunt doar trei dintre antrenorii care au simțit pe pielea lor ostilitatea publicului din Giulești


    În spatele ecoului cântecelor din galerie, tobelor și steagurilor fluturate, există o altă realitate a Giuleștiului

    Antrenori scuipați, jucători și arbitri loviți de brichete în cap, meciuri suspendate, oficiali stropiți cu toate lichidele, de la suc până la urină!

    Rapid este, de departe, echipa cu cele mai multe sancțiuni primite din partea Jandarmeriei și a LPF pentru comportamentul suporterilor. „Cei mai frumoși fani din țară“, așa cum îi numesc jucătorii și antrenorii giuleșteni, sunt capabili să creeze o atmosferă incredibilă la meciurile de acasă, dar, în timp, au ajuns și cel mai mare coșmar al adversarilor. Antrenorii din Liga I s-au plâns în repetate rânduri de tratamentul de care au parte atunci când echipele lor joacă pe Giulești, iar meciul de duminică seară, cu Steaua , a fost un nou exemplu negativ. Laurențiu Reghecampf, tehnicianul oaspeților, a fost ținta suporterilor rapidiști de la tribuna 0, acesta fiind și lovit de un pahar aruncat din acea zonă a stadionului: „Am fost înjurat ca la ușa cortului“.

    De-a lungul timpului, Cornel Dinu, Jean Fernandez sau Eugen Neagoe au avut parte de un tratament asemănător sau chiar mai dur din partea fanilor giuleșteni. ProSport a strâns toate incidentele de acest fel petrecute în timp pe arena „Valentin Stănescu“.

    Nu cred că voi mai veni pe acest stadion. Chiar dacă am stat la VIP, am fost înjurat și când era 3-2 pentru Rapid. Am să procedez ca Gigi Becali, care a promis că nu va mai călca aici
    Iuliu Mureșan, președinte CFR

    Mă bucur că mi s-a mărit salariul. Acum am bani să îmi cumpăr detergent pentru a-mi curăța hainele de saliva primită de la minunatul public giuleștean
    Valentin Sinescu,ex-antrenor Astra

    Rapid – Bistrița 4-3 / 13 octombrie 1994
    Un gest de toată jena
    Momentul petrecut în timpul acestui meci este, probabil, cel mai josnic întâlnit pe Giulești în toată istoria stadionului. În timpul partidei, un suporter giuleștean s-a urcat pe copertina băncii de rezerve și a urinat pe oamenii ieșiți din zona de protecție oferită de respectivul acoperiș. Ținta susținătorului rapidist a fost atunci vicepreședintele Bistriței, Ilie Sucilea. Povestea a fost confirmată pentru ProSport de Costel Câmpeanu, portarul ardelenilor din acel meci: „Chiar dacă au trecut anii, nu îmi face plăcere să rememorez acel gest de toată jena. Nu știu ce-a fost în capul acelui individ. Săracul nea Ilie ne-a povestit în vestiar ce a pățit“.

    Rapid – Dinamo 1-4 / 25 octombrie 1998
    Mister le-a aruncat prosopul
    A fost singura înfrângere a giuleștenilor în acel sezon și a rămas în istorie pentru gestul lui Cornel Dinu (foto) din finalul meciului. După ce „câinii“ au marcat golul patru, „Mister“ s-a ridicat de pe banca de rezerve și le-a fluturat un prosop alb fanilor rapidiști și lui George Copos, cel care stătea la tribuna oficială a stadionului. Gestul acestuia, unul împrumutat din box, nu a rămas fără urmări. „Am folosit prosopul pentru a-mi șterge scuipatul de pe haine“, spunea la vremea respectivă antrenorul dinamovist, care a avut de îndurat comportamentul suburban al suporterilor de la tribuna 0 pe tot parcursul meciului.

    Rapid – PSG 0-3 (la masa verde) / 25 septembrie 2001
    Nu am văzut așa ceva în viața mea
    Este declarația dată la finalul meciului de Luis Fernandez (foto), antrenorul de atunci al francezilor. Acesta a fost scuipat de fanii rapidiști tot meciul și, mai mult, în dreptul său a fost aruncată și o pungă plină cu urină, conform informațiilor apărute la vremea respectivă în presă: „Este incredibil ce au putut să facă acești spectatori! Nu am văzut în viața mea așa ceva“.

    Rapid – steaua 0-3 (la masa verde) / 20.03.2008
    Pietre, scaune și cazul "bricheta"
    În timpul unui Rapid – Steaua disputat în toamna lui 2005, fanii giuleșteni au aruncat în teren cu pietre și scaune, dar Alexandru Tudor, „centralul“ partidei, a reușit să ducă jocul la bun sfârșit. Nu același lucru s-a întâmplat trei ani mai târziu, când Alexandru Deaconu ( foto) a oprit un derby cu Steaua disputat în Giulești după ce a fost lovit în cap de o brichetă aruncată din tribună. Rapidiștii au pierdut, în cele din urmă, partida cu 3-0 la masa verde.

    Rapid – Pandurii 1-1 / 27 mai 2007
    Paharul de cola în cap
    Eugen Neagoe, actualul secund al naționalei, intră și el în categoria tehnicienilor care au amintiri neplăcute pe Giulești. În urmă cu șase ani, pe când antrena la Pandurii, Neagoe a fost lovit în cap cu un pahar de Cola aruncat din tribună atunci când a ieșit de sub copertina băncii de rezerve pentru a se bucura la golul lui Vintilescu. „Mereu se întâmplă câte ceva pe Giulești! Țin minte că am câștigat aici cu 4-1 când eram la Craiova, dar nu am putut pleca din stadion timp de patru ore. Am stat acolo, sub tribune, patru ore! E incredibil ce se întâmplă pe Giulești“, spunea secundul lui Pițurcă în 2007.

    Cel mai amendat club din țară
    Rapid se confruntă cu mari probleme financiare, iar suporterii nu par să ajute deloc clubul în momentele dificile. Ca urmare a comportamentului ultrașilor în meciurile jucate în 2013, gruparea din Giulești a primit amenzi în valoare de 260.000 de RON din partea LPF și a Jandarmeriei. Ultima ispravă a fanilor rapidiști, cea din meciul cu Steaua, a fost sancționată de către Jandarmerie cu 60.000 de RON. Pe lângă sancțiunea forțelor de ordine, Rapid riscă, după regulamentul LPF, o nouă amendă cu valoarea între 40.000 și 100.000 de lei. Din acest punct de vedere, echipa din Giulești este cea mai sancționată echipa din Liga I.

    27 de dosare penale a întocmit Jandarmeria suporterilor rapidiști în sezonul 2011-2012, ei fiind pe primul loc la acest capitol dintre susținătorii echipelor din Liga I



    Un stelist a încercat să-l lovească pe Herea

    Nici partida tur dintre cele două echipe, derby ce s-a desfășurat pe Național Arena, nu a fost lipsită de incidente. Dacă în Giulești Reghecampf s-a ales cu un pahar de suc în cap, iar Chiricheș a fost lovit de o brichetă aruncată din peluză, Herea a fost în tur foarte aprope să primească un pumn în creștet. În momentul în care echipele se retrăgeau la vestiare, un fan al roș-albaștrilor, de la tribuna 0, s-a aplecat peste balustradă și a încercat să-l lovească pe decarul giuleștenilor. La centimetru, huliganul nu a nimerit ținta, iar mijlocașul alb-vișniilor nu a pățit nimic. Atunci, clubul gazdă nu a primit suspendare.

    Colțescu a trecut toate incidentele în raport
    Sebastain Colțescu, arbitrul care a condus partida de duminică din Giulești, a semnalat în raportul de joc toate incidentele care au avut loc la meciul dintre Rapid și Steaua. „Centralul” din Craiova a început cu întârzierea partidei cu cinci minute, pe care a pus-o pe seama torțelor aprinse de fani și aruncate apoi pe teren. Nu a fost uitat nici incidentul în care a fost implicat Chiricheș, stoperul stelist fiind lovit în cap de o brichetă venită din peluză, dar și scandalul din zona băncilor de rezerve. În baza acestui raport, dar și al observatorului de joc Claudiu Popa, Comisia de Disciplină va judeca evenimentele din Giulești. La prima comisie, rapidiștii pot primi o sancțiune dură, suspendarea terenului până la patru etape, clubul de sub podul Grant fiind recidivist. (Nicu BĂDESCU)




    SE MAI MIRA CAREVA CA TOTI MICROBISTII DIN TARA PERCEP SI CHIAR NUMESC ACEASTA ECHIPA: "TIGANII DIN GIULESTI"?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #271
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Simti cum te curenteaza la lingurica, nu? :d Iti dai seama ca Duba la ora asta e deja in Cismigiu si fredoneaza balada pe alei.
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Chiar nu stiu de ce razi, aceasta-i traducerea melodiei We are the campions

  20. #272
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Uite cine vorbeste, sustinatorul unui club de puscariasi violentii. Becali condamnat de justitia romana, liderul suporterilor puscarias, manager huligan (cred ca e caz unic in lumea asta).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #273
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Bine zicea stelistul ăla pe saitul lor că steaua a ajuns cea mai urâtă echipă din România din cauza celor care o reprezintă: becali, mache, agoniseală, mimi, gabi safta...și alte mizerii asemănătoare! Păi steaua este condusă în acest moment de niște infractori.

    Cu 2 zile înainte de meciul cu Rapid, Duckadam a fost în Giulești să facă un clip pt Digisport împreună cu Rică Răducanu. De ce el a fost bine primit de fanii rapidiști prezenți în acel moment la stadion?? De ce Iordanescu și Jenei sunt respectați în Giulești și în general pe toate stadioanele??

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •