Page 134 of 148 FirstFirst ... 3484124132133134135136144 ... LastLast
Results 2,794 to 2,814 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2794
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Unul dintre noi nu intelege ceva, asta e sigur.

    Echipa de amatori nou infiintata in 1964 care promoveaza direct in B prin fuziune si are istorie din 1907. Cam care ar fi diferenta dintre CFR si Craiova pesedista? Si aia nou infiintati au intrat direct in B printr-un "artificiu tehnic" si spun ca au istoria din 1948. Situatie absolut identica. Poate tu ai alt punct de vedere.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #2795
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Poate tu ai alt punct de vedere.
    nu, pct meu de vedere este la fel, avand in vedere ca folosim acelas google.

    ioi, vai...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #2796
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Unul dintre noi nu intelege ceva, asta e sigur.

    Echipa de amatori nou infiintata in 1964 care promoveaza direct in B prin fuziune si are istorie din 1907. Cam care ar fi diferenta dintre CFR si Craiova pesedista? Si aia nou infiintati au intrat direct in B printr-un "artificiu tehnic" si spun ca au istoria din 1948. Situatie absolut identica. Poate tu ai alt punct de vedere.
    Nu-i mai desena lui István ala ca nu pricepe si pace. Saracu' de el nu-si mai aminteste, cu toate ca a prins perioada respectiva, ca s-au numit si Steaua CFR Cluj-Napoca, darmite ca si-au schimbat denumirea de n-spe ori si ca fara Dancu erau pilea de pe cremwurști.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #2797
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    dubo> imi datorezi un raspuns.
    pana atunci, bea un suc. de maidic.
    si tu si hingheru.

    deci sevillo> facem o petitie catre federatia de fotbal din anglia? sa aiba toate echipele anul infiintarii in 1945? caci ww2 si n-au avut continuitate?

    mai baieti, karate kid n-a fost pe bune... o fo' ceva fictiune.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  5. #2798
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ah...si sa nu uit.
    s-a explicat straniul eveniment din cluj din vara trecuta, pe national geo:

    Quote Originally Posted by dr Decebal Popescu View Post

    steaua si mai ales fcsb-ul odora cel mai pestilential miros din toata mocirla numita cooperativa, miscare fotbalistica, sau cum plm sa-i mai spun acestei terte nedefinite.
    'jaba orientati jejetul spre altii, sunteti mai spurkati si mai infecti si decat victoria, sau fc scornicesti.
    cum va mai spuneam: efectiv se lasa bruma in gruia, in plina vara, cand ne viziteaza fcfcsb. se ofilesc florile, se branzeste berea la baru'lui mircea. sunteti efectiv toxic de spurkati.
    sunteti etalonul insalubritatii. intreceti groapa de gunoi din mubay.

    intelegi, mai draga?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  6. #2799
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    gata, hai pa.
    ca joaca cfr-ul.

    si ma uit la chefi la cutite.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  7. #2800
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    ah...si sa nu uit.
    s-a explicat straniul eveniment din cluj din vara trecuta, pe national geo:
    Ai mai postat chestia asta si mai devreme ma comparai pe mine cu pauliciul
    Apropo, probabil ai vrut sa spui Mumbay...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #2801
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ai mai postat chestia asta si mai devreme ma comparai pe mine cu pauliciul
    Apropo, probabil ai vrut sa spui Mumbay...

    amu no... daca-s ungur, mi se permite.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  9. #2802
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ne-au impuiat capul bercenarii cu meciurile lor corecte din play-off-ul trecut, cand fc star biscuiti era la 244 de puncte de primul loc, iar lupta la titlu se dadea intre Cfr si Craiova. Asta a fost contextul marilor meciuri neprihanite cu echipa sobolanului din dorohoi. Practic, meciuri fara miza, blatistii redescoperind savoarea cupei. O competitie pe care scuipă, dar si cand o ling, se bat turcii si la gura, dar si la curul lor

  10. #2803
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dupa injumatatire, eram la 4 puncte de primul loc si la un punct de Craiova, locul 2.
    In prima etapa de play-off am facut egal cu Botosani. La ora meciului inca aveam sanse la titlu.

    Am batut 4-1 in etapa 2 pe Craiova, dar sansele scazusera dramatic din cauza Botosaniului.

    Inainte sa ne incurce Botosani inca aveam sanse, nu mai dezinforma pe aici.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #2804
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Se pare ca ovinetul din sectorul agricol Ilfov nici macar spurkat nu poate fi numit!
    Daniel Gherasim, fostul portar al Stelei din perioada 1990-1998 :
    ,,Din punctul meu de vedere, Steaua din Liga a 3-a este Steaua. Pe mine mă reprezintă. Secția nu a fost desființată. S-au început aceste procese și cred că Armata va avea câștig de cauză.”
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #2805
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu vreau să-i răspund domnului Becali, dar eu stiu ce spun. Nu am spus că FCSB trebuia mutată în zona Moldovei, ci să fie acolo unde este Clinceniul, că e tot din Ilfov

    Corect. Ce cauta aceasta echipa de langa Frumusani in seria echipelor bucurestene? Oprita, la 5000 oiro soldă, chiar are potential de viitor pamfletar

  13. #2806
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    N-am zis nu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #2807
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Eduard Stăncioiu a comentat în termeni duri disputa dintre Gigi Becali si Clubul Sportiv al Armatei pentru palmaresul, numele si marca Stelei.


    Quote Originally Posted by Eduard Stăncioiu View Post
    E o glumă proastă, e penibil! Interese meschine ale unor oameni mici


    Din punctul meu de vedere, e o glumă proastă! Arată nivelul educației noastre, ca români. E penibil ce se întâmplă!

    A fost o continuare prin performantă a unei echipe care a adus bucurie romanilor pe care o spargi in două. Să pui fosti jucători să se certe intre ei ... Pentru ce? Pentru niste interese meschine ale unor oameni mici! Altfel nu pot să imi explic, cel putin la nivelul meu de a percepe acest fenomen.

    Da, cea mai corecta declaratie/afirmatie facuta de-a lungul ultimilor ani in aceasta disputa Steaua - Steaua.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2808
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Na, eu as zice ca el e om mic.
    Sa nu intelegi ce-nseamna un furt pe fata, slab de tot om.
    Trebuie rezolvat in justitie si fix asta s-a intamplat.
    Bravo Talpan, nu lasa hotii niciodata nepedepsiti, cum au facut altii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2809
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Aproape orice puteam să fac până în momentul în care interesele noastre se intersectau cu cele ale lui Valentin sau Nicu Ceausescu. Nicu nu era asa pătimas cu fotbalul, doar mai trăgea sforile din când în când :. În schimb, Valentin era înnebunit cu Steaua

    Stefan Andrei, ministru de externe ('78-'85), viceprim-ministru RSR pana in '89.

    Pt cretini.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 23rd March 2021 at 17:39.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #2810
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    De la Postelnicu n-ai nimic?
    Ca si ala era fan minamo,pictoria si flacara mwuieni,ditamai ministrul de interne si fost general de securitatate ('78-'89).
    granita la Orsova!

  18. #2811
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt cretinul suprem al forumului, suporterul mortilor de foame de la mimamo, Capitanu.Burcea, alias William Shakespeare. Mai cap de musca, tu pricepi ceea ce citesti sau nu-ti mai functioneaza procesorul din cauza frustrarii care te-a cuprins de nici nu mai stiu cati ani incoace. Ia mai citeste inca o data cu mare atentie, poate intelegi daca nu cumva esti analfabet functional.

    Quote Originally Posted by Stefan Andrei View Post
    Aproape orice puteam să fac pană în momentul in care interesele noastre se intersectau cu cele ale lui Valentin sau Nicu Ceausescu. Nicu nu era asa pătimas cu fotbalul, doar mai trăgea sforile din când în când. In schimb, Valentin era innebunit cu Steaua.
    Asadar, daca Stefan Andrei a spus ca a fost innebunit de Steaua, era, in dementa ta, probabil te gandeai ca recurgea la mijloace specifice, vorba lui CoposUTC, asa cum faceau Postelnicu si ca toti secooristii vostri, cei care santajau conducatori de club, jucatori sau chiar parinti ai acestora. Cazul Tudorel Stoica fiind de notorietate. Ma nesimtitule, mai hoti ca voi si apoi decedatii de la rapid in perioada CoposUTC/Vama/Tiganuldelatreicoceni, n-au existat si nu exista ever. Dovada fiind contraperformatele pe care le-ai facut de-a lungul anilor in Europa. Remember 17 Nentori, Vardar Skopje in perioada in care luati ceea ce era mai bun din fotbalul romanesc - Sabau, Camataru, Andone, Mateut, Rednic, toti de nationala, in timp ce Steaua transfera din liga a II-a, Duckdam, Balan, Majaru, Iovan, Balint, Belodedici, chiar a III-a si facea performanta la nivel european. Hai sictir de copil de secoorist!
    Last edited by Duba; 23rd March 2021 at 21:39.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2812
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce-am facut ca iar s-a dat liber la Duba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2813
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Aproape orice puteam să fac până în momentul în care interesele noastre se intersectau cu cele ale lui Valentin sau Nicu Ceausescu. Nicu nu era asa pătimas cu fotbalul, doar mai trăgea sforile din când în când :. În schimb, Valentin era înnebunit cu Steaua

    Stefan Andrei, ministru de externe ('78-'85), viceprim-ministru RSR pana in '89.

    Pt cretini.
    Bun, articolul este despre blaturile Craiovei, iar Stefan Andrei spune ca facea blaturi, aranjamente, dar ca aia de la Steaua si Sportul puteau sa aiba influenta mai mare

    https://www.gsp.ro/editorial-romana/...ri-627157.html

    Capitane, asta-i doar episodul 1. Cand o sa ajunga si la Dinamo o sa bagi capu-n nisip?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #2814
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    n-am nici o treaba cu clubul asta, "daia" nu prea mi-am dar cu parerea, dar ma tem ca de pastele de anul viitor, o sa vb de dinamo la trecut.
    sper sa ma'nsel, dar nici eventuala retrogradare n-o sa mai fie...

    ...doar o parere...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •