Page 131 of 148 FirstFirst ... 3181121129130131132133141 ... LastLast
Results 2,731 to 2,751 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2731
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ionelule, am explicat cum se promoveaza din Liga 3. Primele doua echipe din Seria 3 cu primele doua echipe din Seria 4 joaca play-off. CSA ca sa promoveze trebuie sa bata FCSB 2.

    Code:
    1.      CSA Steaua București	        10	8	2	0	25-7	18	26
    2.	SC Fotbal Club FCSB SA 2	10	8	0	2	26-12	14	24
    3.	AFC Progresul 1944 Spartac	10	5	1	4	23-14	9	16
    CSA si FCSB 2 au primele locuri asigurate, e distanta de 8 puncte pana la locul 3. In play-off o sa trimitem jumatate din echipa mare la FCSB 2 si ne batem joc de CSA. Nu au practic nici o sansa. Acum joaca de la egal la egal cu FCSB 2, ce sanse sa aiba cand trimitem si cei mai buni jucatori din Liga 1?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #2732
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Oare? Sa vedem daca e asa.


    Sunteti si Societate Comerciala si Societate pe Actiuni pe langa Fotbal Club Fotbal Club Steaua Bucuresti? Pai voi meritati sa-i bateti pe toti, ce pana mea! Si pe marii clasici ai poeziei universale! Ce vorbesc!? Pai i-ati si batut deja!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2733
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    https://www.prosport.ro/exclusiv/flo...iga-3-19148821
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-3/fcs...-3-615234.html
    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...960#live_close

    Oare? Deja e asa. Eu am anuntat planul pe forum de ceva vreme, chiar de cateva ori.
    Becali se gandeste la asta si pregateste terenul inca de vara trecuta.
    Last edited by Sevilla86; 25th January 2021 at 16:37.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #2734
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Victor Roșca: „MM Stoica mi-a spus că avea o datorie la Jean Pădureanu”
    „M-a lămurit MM Stoica. Mi-a spus că avea o datorie la Jean Pădureanu și trebuia să se achite. Mi-a spus asta la finalul meciului. Eu eram foarte supărat și am vrut să iau niște măsuri contra jucătorilor. Cu un an în urmă, Oțelul avea nevoie de un punct la Piatra Neamț. La intervenția lui Jean Pădureanu, s-a ajuns la concluzia că e bine să fie egal”, a povestit Victor Roșca, la GSP Live.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/bla...te-621928.html
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #2735
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Se faceau blaturi in 2002??????
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #2736
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    "Gigi Becali nu are nimic sfant in el, totul este o spoiala. Este un om de afaceri care tradeaza si care face rau", a concluzionat Ana Maria Prodan.


    Mwierea tot mwiere, da-n fine isi da si ea de rand cand nu mai are incotro.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2737
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Tot in acelasi interviu istoric in care mizeria de la santierul naval Galati e demascat ca blatist ordinar de mic, Rosca recunoaste ca cele mai mari magarii le facea Craiova , iar la meciurile cu echipele bucurestene 'nu era presiune, pt ca nu aveau ce sa-ti faca; nu eram in armata, nu eram in militie' Cu Dinamo am facut egal si au pierdut campionatul, zice Rosca. Nimic mai adevarat aici. Imi amintesc meciul, a fost campionatul pierdut in fata Rapidului lu' nea Mircea, dupa ce am avut 9 puncte avans.

    Bomboana de pe colivă e dezvaluirea cu suta de milioane luata de capitanul de la Sevilla ca sa blatuiasca un meci, pe cand juca la Resita. Culmea, la magarii se preta si Electroputere, desi nu la acelasi nivel cu echipa fanion a capitalei banilor

    Un interviu interesant cu amintiri de pe vremea cand spurcatii nici usturoi nu mancau, nici gura nu le puțea. Decat a căcat si argaseală, dar Rosca a fost elegant si a dat asa o nota de vodevil, toara lumea a zambit ca dupa o gluma buna.

  8. #2738
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    ce suta de milioane toa'se capitan,ca ala juca la Resita prin'80...
    granita la Orsova!

  9. #2739
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai da, dar in episodul ala se refera la un meci Resita - Electropower pt promovarea in liga 1, de dupa 90, cand era antrenor.

    Oricum, un cărășan demn. E alta lume cand treci de Voiteg incolo, nu se compara cu orăcăielile auzite in capitala Banatului. Cum dreacu, ma, unii abuzati asa, iar astia, la 50 de km, n-au patit nimic

  10. #2740
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    da,un carasano verro...nascut la Motatei Dolji...
    granita la Orsova!

  11. #2741
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu, bre, nu ne intelegem (nici ) azi, dar cred ca e in beneficiul polemicii forumiste

  12. #2742
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    da bre,dar tu intelegi ca a strabatut 2 granite de judete ca sa ajunga pana in Caras?
    bine,asta daca n-a luat-o ca prostul pe la tzantzarei,de-acolo din Motatei...ca atunci mai trecea si prin Gorji si se faceau deja trei...
    Last edited by cip; 28th January 2021 at 20:31.
    granita la Orsova!

  13. #2743
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    hai bre ciocoflenderilor...
    nu numa' cefereu' a furat in mizeria asta de fotbal???

    au fost si altii???

    nu cred asa ceva...
    ioi
    istenem.

    ma duc sa mai torn un paharel.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  14. #2744
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    au mai fost fost si altii,doar ca voi ati fost un pic mai rafinati...
    granita la Orsova!

  15. #2745
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mihai Stoica a comentat arbitrajele din ultimele etape ai a criticat faptul anumite decizii luate in favoarea rivalelor CFR Cluj si Dinamo, spunand ca spera ca la meciul de pe 3 februarie sa nu existe astfel de probleme.

    Quote Originally Posted by Mihai Stoica View Post
    Este ingrijorator ce se intampla. Hent-careu Camora, Kovacs zice nu. La 0-0. Hent-careu Dussaut, Kovacs zice iar nu. Tot la 0-0. Facem 1 punct din 2 meciuri. Ma gandesc, dom’le nu se da la hent.
    Si ma uit la UTA-Dinamo. Henr-careu. Se da. La 0-0. Dupa aia, doua clare pentru UTA. Nu se da niciunul. La 0-1.
    Ma duc 3 zile in urma. Dinamo-Gaz Metan. Golul de 2-1. Se da fault si la fotbal american. Ce ni s-a refuzat nouă ieri (n.r- sambata) la 1-1 nici nu se mai pune. Prea frumos a fost golul lui Morutan. Dar cum a egalat CFR cu Astra ami ramane in cap. Miercuri vom merge la derby de Romania. Ce stim sigur e ca va fi un teren execrabil. Sa nu fie si un arbitraj la fel ...
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mih...ia-622507.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #2746
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Ciuda!

    Nervii!

    Frustrarea!



    Trebuia sa zica si el ceva, nu putea sta cu limba-n gura, ca de-aia e platit regeste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2747
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce a uitat sa reaminteasca trompeta mizerabila de la combinatul siderurgic e faptul ca fc spre blat este favorita arbitrilor (si) in acest sezon, asa cum demonstreaza articolul de mai jos. Deci, vax credibilitate si coloana pt aplaudacii fecalioti, aceleasi victimizari jalnice, penibile, jegoase, pt a abate atentia de la sindicatul cancerigen fecaliot care a cangrenat fotbalul romanesc.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ti-616770.html
    Last edited by Capitanu.Burcea; 2nd February 2021 at 15:30.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #2748
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Esti cam frustrat ma William Shakespeare, asa cum te autointitulai pe vremuri, dar si prost pe deasupra. Pai bai prostea, articolul, chiar si dupa primele 6 etape, nu te avantajeaza, specie de copil de secoorist milog. Chiar si dupa 6 etape Steaua era echipa dezavantajata de arbitrii. Daca ai sapa mai adanc, ai vedea ca aproape meci de meci Steaua e dezavantajata, spoorcaciune, care de 13 ani ne mirosi ralele.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2749
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Dubel, imi pare nespus de rau pentru stigma si chinul dezavantajarii continue de arbitraj prin care ati trecut. Ce urat... imi pare nespus de rau ca nu sunteti furati de 10 ori mai rau macar vreo 30 de ani, ca sa va ispasiti toate pacatele!
    Last edited by Johnny D; 2nd February 2021 at 16:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2750
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ce a uitat sa reaminteasca trompeta mizerabila de la combinatul siderurgic e faptul ca fc spre blat este favorita arbitrilor (si) in acest sezon, asa cum demonstreaza articolul de mai jos. Deci, vax credibilitate si coloana pt aplaudacii fecalioti, aceleasi victimizari jalnice, penibile, jegoase, pt a abate atentia de la sindicatul cancerigen fecaliot care a cangrenat fotbalul romanesc.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ti-616770.html
    Cele 4 mari erori de arbitraj pro FCSB comise în ultimele 5 etape
    Concluzia: FCSB a câștigat pe mâna arbitrilor 6 puncte


    ----------------------------------------

    CFR Cluj

    a câștigat deplasarea de la Clinceni pe mâna arbitrului, care n-a fluierat fault în atac la faza primului gol al oaspeților
    în partida cu Viitorul, terminată 1-1, a avut un penalty neacordat la 1-0 pentru gazde, după care a egalat dintr-un 11 metri inexistent
    în meciul cu Gaz Metan, pierdut de campioană, raportul erorilor pro-contra a fost 2-2, iar prima mare gafă a brigăzii a fost că nu l-a eliminat pe Itu
    succesul de la Voluntari, 1-0, a fost facilitat de penalty-ul neacordat de "central" în favoarea gazdelor, la faultul comis de Denis Ciobotariu
    în meciul de la Pitești, CFR a fost privată de un penalty în startul jocului, la 0-0, dar oricum s-a impus cu 2-0
    Concluzia: CFR a câștigat pe mâna arbitrilor 4 puncte


    ----------------------------------------

    Incredibil de subiectiv articolul. Nu mentioneaza la Steaua primele 5 etape in care a fost dezavantajata, ci doar urmatoarele 6 etape. Meciul cu Dinamo etapa 6, Clinceni etapa 7, Chindia etapa 9 si Gaz Metan etapa 11. La CFR inventariaza toate meciurile incepand din prima etapa cu Clinceni. La fel pentru Craiova, incepe cu meciul cu Sepsi din prima etapa.

    Asa Capitane, esti de acord cu articolul? Cica am fost dezavantajati clar cu Dinamo, polonezul Gol trebuia eliminat si ati primit penalty foarte usor... si tot v-am batut
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #2751
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Asa Capitane, esti de acord cu articolul? Cica am fost dezavantajati clar cu Dinamo, polonezul Gol trebuia eliminat si ati primit penalty foarte usor... si tot v-am batut
    Aberatii de popa bat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •