Page 130 of 148 FirstFirst ... 3080120128129130131132140 ... LastLast
Results 2,710 to 2,730 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2710
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Desi tu vrei sa contabilizam statistica de pana in 89, insinuezi ca am avut influenta si dupa 90? Datorita cui, ministerului? Deci, o folosim cum va vine voua mai bine in demonstratie. Mi-e teama ca la finalul discutiei va fi proclamat martiriul echipei steaua/fcsb. Nu ma deranjeaza, dar e posibil sa sara ca ars Cipanu, se stie ca ei au drept de unica folosinta pt acesti termeni sensibili

    PS. Ca o completare, ai pus in discutie rezultatele impotriva unei echipe (aceeasi) care a jucat 3 baraje la retrogradare, in vreme ce voi ati facut parandaraturi cu echipe bune, chiar de cupe europene, unde n-ai cum sa nu lasi macar un egal in atatea meciuri. Deci, suspicios e sa bati Voluntari de 10 ori, nu Slujitorul sau Botosani de 10 ori la rand. Ok.

  2. #2711
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Deci, totul a fost facut ca la carte pana in 20 20, cand tiparul nu a mai fost respectat si vigilentii paladini ai dreptatii au scos la lumina suspiciuni rezonabile Bine, dar jocul de fotbal nu e o stiinta exacta, nu? Uite, de ex, exceptand acel 2-5 despre care toata lumea stie ca a fost omenie, fc spre blat a castigat 12 dintre primele 13 meciuri cu Viitorul din campionat. Ce s-a intamplat la meciul 14, castigat de Haji cu 3-1? A dat sentinta curtea de apel, care a fost faza? Deci, iata, cat de usor se poate rupe lanțul, iar al vostru cu siguranta era mai lung. Vrei sa studiem si meciurile cu nea Ieftinie de la Botosani? Hai, lasa, alea stim ca se joaca pe viata si pe moarte doar ca mereu castiga ala cu oi mai multe.
    Nu e nici o coincidenta ca luam trei titluri la rand de o maniera categorica si bateam Viitorul care era candidata la retrogradare in fiecare an. In primul lor an terminau la 3 puncte peste linia retrogradarii, doua puncte in anul 2 si 4 puncte in anul 3. Viitorul in perioada aia era o echipa submediocra iar Steaua batea Chelsea, detinatoarea Champions League, la Bucuresti.

    Aceeasi poveste si cu Botosani. Aveam victorii pe linie intre 2013 si 2016. Au fost doar 8 meciuri in perioada aia. Dar, de atunci, din 2016 pana in ziua de astazi, in 10 meciuri avem 5 victorii. S-a echilibrat serios balanta in ultimii 4, 5 ani. Nu am mai avut doua victorii consecutive cu Botosani din 2017.

    Steaua a dominat campionatul categoric in perioada Reghe.

    Uite un alt exemplu, nu avem nici o infrangere cu CFR din 2006 pana in 2014. CFR a luat trei titluri fara sa ne bata o singura data.
    Steaua cand isi domina contracandidatele in campionat facea figura frumoasa si afara. Confirma rezultatele de pe plan intern.
    Steaua cu Reghe pierdea 4 meciuri in doua sezoane. Bateam cam pe oricine.

    Dinamo, in insolventa, in prag de faliment, in play-out, la retrogradare, dar cand dadea de Voluntari avea 3 puncte sigure, numai victorii pe linie.



    Steaua a avut acele serii de victorii cu Botosani si Viitorul cand era intr-o forma extraordinara.
    Dinamo, oricat de mizerabil presta pe teren, batea Voluntari meci de meci.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  3. #2712
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Radu Banciu face declaratii grave: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/rad...at-621561.html

    ''Când se întâlnesc cele două echipe zici că joacă prima echipă si a doua de la acelasi club, Nici nu ar trebui lăsate în aceeasi divizie Viitorul si FCSB''
    In ultimele 12 meciuri cu Viitorul avem 7 victorii, 3 egaluri si doua infrangeri.
    Aveam doua titluri in ultimii 3 ani daca se lasau batuti in play-off-uri.

    In sezonul 2017-2018 am terminat la 1 punct sub CFR dupa ce am facut un egal cu Viitorul in play-off. Doua puncte pierdute cu Viitorul care ne-au costat titlul.
    In sezonul 2018-2019 am terminat la 2 puncte sub CFR dupa ce Viitorul ne-a batut si a scos un egal in play-off. Am pierdut 5 puncte cu Viitorul in play-off.

    In ambele sezoane, Viitorul termina la 10-15 puncte de primul loc. Nu e ca si cand se luptau la titlu iar in Europa mergeau degeaba. Daca erau sclavii nostri, CFR avea doar un titlu, nu 3 la rand. Cum e posibil sa pierdem doua titluri la rand in ultimele trei sezoane pe mana punctelor pe care ni le-a luat Viitorul si astia sa vada numai amicale cand jucam cu ei?



    Radu Banciu e de o prostie crasa. Nu-mi permit sa spun asta si despre tovarasul Capitan care impartaseste aceeasi opinie cu Banciu pentru ca are asteptari mai mari de la mine. Cica nu ar trebui sa ma cobor la nivelul discutiei Duba/Capitanu'.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #2713
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    toa'se capitan,va rog respectuos sa-mi spuneti unde tot gresesc...
    unde ai vazut ca noi iubim Steaua?
    am vazut mai multe interviuri ale domnului profesor,mereu repeta ceva de Steaua si Dinamo,n-a facut mari diferentieri,ca e baiat destept si patit...
    iar la noi la Timisoara,sa stii ca ati avut parte de acelasi tratament,cand veneati in deplasare...si voi si ei...tot aceleasi scandari si cantece cu sa nu va mai prindem pe aici...
    granita la Orsova!

  5. #2714
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da, pai voi si oltenii sunteti de parere ca Steaua e rea, dar ca Dinamo e si mai rea
    Cu unele exceptii, gen Leo.

    Sunt curios pe ce loc e Otelul in inimile voastre
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #2715
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Ce e aia "hotelul"?

  7. #2716
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cupa nu ne intereseaza, se stie
    Nici pe mine nu m-ar interesa infrangerile repetate, sa le uit cat mai repede.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #2717
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da, pai voi si oltenii sunteti de parere ca Steaua e rea, dar ca Dinamo e si mai rea
    Cu unele exceptii, gen Leo.

    Sunt curios pe ce loc e Otelul in inimile voastre
    cu tine nu mai discut,am auzit ca ne-ati retrogradat inca de la prima aparitie...
    si stai sa vezi ce-i dau si lui Hingherul cand il mai prind pe-aici...
    granita la Orsova!

  9. #2718
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Suntem mai rai decat am crezut

    Inca il astept pe Capitan sa clarifice situatia. Nu stiu pe cine am retrogradat si cum. Mi-e si teama sa pun intrebari, nu cumva sa aflu ca tot noi l-am asasinat pe Kennedy.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #2719
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Mi-e si teama sa pun intrebari, nu cumva sa aflu ca tot noi l-am asasinat pe Kennedy.
    Aia fu treaba serioasa, nu va ocupati voi cu-asa ceva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #2720
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post

    iar la noi la Timisoara,
    vezi ca-i zice timis. timisoara e orasul.
    a "facut" si florin calinescu aceasta confuzie...

    de-aici se vede si din satelit de ce esti cu steaua.


    hingher & dubel> voi tot nu mi-ati raspuns la'ntrebare... spuneti-mi aproximativ.
    in km...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  12. #2721
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    de-aici se vede si din satelit de ce esti cu steaua.
    Da, am observat si eu... un pacatos, ce sa mai...
    Si e din ala de debara, se mai si ascunde sa te faca pe la spate...
    Parca-l si vad dand infirmatii din interior la acel anti-celebru 1-8...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2722
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    FCSB nu e Steaua Bucureşti! Marca e la armată
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/jus...ua-621714.html

  14. #2723
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prosport View Post
    FCSB = Steaua pentru UEFA! Echipa lui Gigi Becali, peste nume uriase in topul celor mai bune formatii din Liga Campionilor! Dinamo și CFR Cluj apar in ierarhie

    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...alpan-19172286
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2724
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ti-am mai zis Dubel, UEFA nu stie de Steaua, aia reala. Habar n-are ca exista deocamdata! Cand va afla, in cativa ani, atunci sa vezi cum va scoate capul ca puiul de gostat, si va lua la palme pe cei care au mintit-o cu nerusinare!


    It's gonna be entertaining!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2725
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Din 2014 pana acum nu au aflat? Nu-i intereseaza o decizie a unui tribunal din Romania luata abuziv.
    Daca nu si-au schimbat opinia in 6 ani ce te face sa crezi ca si-o vor schimba in cativa ani?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #2726
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ti-am mai zis Dubel, UEFA nu stie de Steaua, aia reala. Habar n-are ca exista deocamdata! Cand va afla, in cativa ani, atunci sa vezi cum va scoate capul ca puiul de gostat, si va lua la palme pe cei care au mintit-o cu nerusinare!
    Cata ignoranta zace in capusorul tau daca poti sa crezi ca cei de la UEFA nu stiu ce se intampla la noi. Mai ai frati?
    Last edited by Duba; 24th January 2021 at 17:58.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #2727
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Necunoscuti.
    Vedem noi, Dubel. Cand vine Steaua in Liga 1 si daca va prinde cumva cupa europeana.
    Numa tu sa fii sanatos, sa ne vedem cum bine in acele zile!


    Neatza Dario, ca te vad uzurpand cu vederea forumul dis-de-dimineata, dar nepatand cu creionul vreo parte de-a lui!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #2728
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    neatza si mai du te n...spumele marii!

    edit.
    daca vb cu talpan poate ne spui cand va juca in prima liga nou infiintata sectie de fotbal a bravei ostiri romane. si nu uita, baga la capatana , cu banii tai, cu banii mei si altor meleoane de opincari tinem in viata adevarata clona.
    dăsteptule care esti dăstept!
    Last edited by delaoltenia; 25th January 2021 at 10:03.

  20. #2729
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Sunt convins mai putin decat esti tu de inversul ideii!
    Vedem cand va promova, cica e la 2-3 luni de Liga 2, deocamdata.


    Sau nici tu nu stii ce-nseamna "deocamdata"? Pe stil IQ sevilist desavarsit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2730
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    ma bucur nespus de mult cand vad ca te ai prins

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •