Page 127 of 148 FirstFirst ... 2777117125126127128129137 ... LastLast
Results 2,647 to 2,667 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2647
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    da,ok...hai ca te las cu lighthouse,eu am un pic de treaba...
    granita la Orsova!

  2. #2648
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    FCSB/Steaua si clica lor sunt Sodoma si Gomora fotbalului romanesc.
    Asa a fost in comunIsm, asa este si acum.
    O mafie perena care a dus in derizoriu competitiile sportive si ne-a dus in liga sateasca a sportului mondial.
    Un cancer de care nu vom reusi sa ne vindecam prea curand, poate niciodata.

    Echipa maselor amorfe care ucide orice spirit liber, cu postaci gata sa propavaduiasca negativul realitatii.
    O mizerie, o plaga, piatra de moara a sportului romanesc.
    Declaratiile zilei nu conteaza, oricum postacii apocalipsei le rastalmacesc convenabil.
    Pacat de suporterii onesti ai acestei institutii a desertsciunii neamului romanesc, pacat de ceilalti ce se asociaza cu mesajele celui mai de jos nivel al decaderii morale.
    Cand analizezi retardatea societatii romanesti nu poti sa nu iei in calcul echipa majoritatii, fenomenul social definitoriu pentru involutia nationala. Un paradox, un corolar al esecului mioritic.

    si asta in timp ce Dinamo erau niste sfinti,care nu furau,nu racolau,nu umblau cu arbitri,nu aveau sateliti cu rezultate aranjate...bai Uti,ce naiba e cu tine,ca te stiam rational si cumpatat,ce-ti veni sa dezgropi mortii?
    ca e numai in dezavantajul vostru pana la urma...este exact ceea ce ati facut si voi.
    Last edited by cip; 18th September 2020 at 15:49.
    granita la Orsova!

  3. #2649
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    auch, zic sa iei totusi degetul de pe rana ca se invineteste tot

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #2650
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #2651
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai Stoica, the best football manager in Romania ;

    Văzut si revăzut.
    Hombre il impinge pe Dennis Man. Nu e impingere brutală, e cam cu aceeasi intensitate cu care Panțaru il atinge pe piept pe el otro hombre care cade secerat, tinându-se de fata (simulacro). Daca nu-l dai pe primul, ramane 2:0. Poate nu se mai ajunge la al doilea.
    Întrebarea mea e cum facem cu cotul in cap pe care i-l aplică domnul Gol lui Perianu. E rosu cat Peninsula Iberica. Si nu ia nici galben
    Comentariu absolut corect facut de MM, cel mai dotat la scufita manager de fotbal de la noi.
    Last edited by Duba; 4th October 2020 at 10:06.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #2652
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    .....
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #2653
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  8. #2654
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Clasicul modus operandi al jegurilor ceausiste.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #2655
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. mizeriile care sustin fosta echipa a securitatii comuniste, mimamo Bucuresti, cea mai urata echipa din Romania ever:

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ste...80-612664.html


    Quote Originally Posted by Vasile Iordache View Post
    Valentin Ceausescu sa intimideze? Niciodată! El nu se putea afisa ca să intimideze el, să zicem, pe Brasov. Nu putea. In schimb, Securitatea avea legături peste tot. Numai asta nu pot să zică dinamovistii din acea perioadă.

    Valentin Ceausescu a tinut fotbalul sus in acea perioadă. Datorită lui si a lui Nicu Ceausescu a venit Hagi la Steaua. Valentin l-a convins pe Boloni să vină la Steaua. Valentin nu făcea pentru el cat făcea pentru fotbal. Se certa tot timpul cu maică-sa, cu taică-su pentru fotbal. Se pricepea, dar niciodată nu se băga să decidă el. Stătea de vorbă cu jucătorii, cu antrenorii, dar nu le dicta ce să facă. Era un manager diplomat!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #2656
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1


    cand am spus ca-i pentru cretini...


    ( Fiindcă n-am vrut la Steaua și eram militar, Armata m-a trimis la Râmnicu Sărat, la batalion disciplinar )
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  11. #2657
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Tot pentru cretini: “Am făcut un retur excelent la Tîrgu-Mureș și, astfel, a intrat pe fir Steaua, dar mă dorea și Dinamo. La fiecare două săptămâni mergeam la București pentru a discuta cu domnul Valentin Ceaușescu și cu Ilie Ceaușescu, fratele dictatorului, care doreau să mă convingă să vin la Steaua cu orice preț. Au fost discuții foarte dure, chiar și amenințări.'' Sabau

    https://www.digisport.ro/fotbal/liga...enintari-59876
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #2658
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    La fiecare două săptămâni mergeam la București pentru a discuta cu domnul Valentin Ceaușescu și cu Ilie Ceaușescu, fratele dictatorului, care doreau să mă convingă să vin la Steaua cu orice preț. Au fost discuții foarte dure, chiar și amenințări.
    Discuta normal cu managerii clubului, tovaraseste, militareste, cu lampa in ochi. La fel cum de ex l-a convins Juventus pe Cristiano Ronaldo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2659
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Cretini, adunarea :

    UEFA obliga toate echipele afiliate sa foloseasca, in fiecare tara, un laborator indicat de forul de la Nyon pentru teste COVID. Ei, si ?...fcsb, scarboasa scrboaselor, efectueaza analizele in...laboratorul lui Gigi Becali... Ca doar sunt teste PCR, nu ?

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/a-j...st-612872.html
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  14. #2660
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pentru cretinii care se identifica cu clona echipei decedate, dar si pentru cei din fosta groapa de gunoi a capitalei:


    Quote Originally Posted by Ioan Ovidiu Sabau View Post
    In fine, toate povestea asta s-a incheiat in felul următor. Am fost chemat de Valentin Ceausescu, după ce am incheiat campionatul cu ASA. M-a luat de după cap si am iesit, intr-o plimbare, pe terenul din Ghencea. Mi-a spus: 'Nelutule, vrei si simti că poți juca pentru Steaua?'. 'Sincer, nu. Am avut o discutie cu Dinamo si simt eu că este mai bine pentru mine să merg acolo', i-am răspuns. 'În regulă, atunci vei merge la Dinamo', a incheiat problema Valentin Ceausescu. După această discutie, dansul a fost cel care a rezolvat subiectul. A făcut în asa fel incat să ajung acolo unde imi doresc. Am apreciat foarte mult acest lucru'.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2661
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    "Am purtat și foarte multe discuții cu Mircea Lucescu. Plus presiunile și amenințările din partea steliștilor care nu mi-au plăcut deloc. Până la urmă nu aveau ce să-mi facă pentru că eram, totuși, un jucător de națională“
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  16. #2662
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    €"Cand alergi 3-4 minute dupa minge si dupa aia iti vine la picior, ce sa faci cu ea?"
    Ianis Hagi,dupa meciul cu Norvegia

    "Imi pare rau ca n-am dat 4-5 goluri"
    Erling Halland dupa acelasi meci.

    cam asta ar fi diferenta...
    granita la Orsova!

  17. #2663
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    Cala.....dar ai si timp liber sa stai la taclale cu cretinul ala scapat de la "8+1"....

    Cipilica....vezi ca aici discuta oamenii mari...liga a 2'a are alt thread
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  18. #2664
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    pai numai ce am postat si acolo...
    citeste,ca-i si pt tine...
    granita la Orsova!

  19. #2665
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Talnar este de parere ca daca spaniolii nu aduc banii promisi cat mai curand, Dinamo poate ajunge intr-o situatie dramatica.

    Quote Originally Posted by Cornel Talnar View Post
    De cand au venit, acesti spanioli au bagat in jur de 600.000 de euro si urmeaza sa mai bage in curand inca 700 - 800.000 de euro ca sa aduca la zi toate datoriile fata de terti. Eu cred ca saptamana asta este o saptamana decisiva pentru toata lumea, in sensul ca daca, Doamne fereste, nu se baga banii, o sa fie oarecare probleme.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #2666
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    pai si cum?
    s-au milogit degeaba?
    granita la Orsova!

  21. #2667
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by finu' ratzoi View Post
    Când a fost cazul Valiza, l-am luat pe NU în brate! Eu vad altfel demnitatea fata de Gigi Becali.


    Pentru cretinii ignoranti. Sobolanii clameaza demnitate cand isi acopera unii altora potlogariile, dar uite ca mai sunt unii care dau cep vidanjei fecesebizde, cand sunt calcati pe mizda
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •