Page 125 of 148 FirstFirst ... 2575115123124125126127135 ... LastLast
Results 2,605 to 2,625 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2605
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Initial ai inceput bine. Pe final s-a dus drac' ortografia. Probabil extenuat
    A subjugat si virgula aia si s-a transformt in Cip.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2606
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Astea sunt basme. La Dinamo era cea mai tare disciplina in epoca aia tocmai de frica ierarhiei. Habar n-aveti de ce vorbiti.
    asa am auzit si eu,sunt multe cazuri care confirma asta...acum pe moment imi amintesc de unul,Semeghin,spaima sticlelor de vin...pai cu cata ravna ii mai saluta pe superiorii aia cand s-a trezit din betie,dupa ce facuse niste cascadorii cu masina...si ca sa vezi minune,a si scapat basma curata...
    granita la Orsova!

  3. #2607
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si daca ii dadea cu suspendare, ca Rominei Rotariu, te incalzea cu ceva?

  4. #2608
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai normal,prindeam si noi o pojghita de incredere in militie si echipa ei...asa...
    lui Semeghin nici nu mai stiu,macar a primit amenda minima?
    sau a scapat doar cu avertisment verbal,in buna traditie?
    Last edited by cip; 28th July 2020 at 19:26.
    granita la Orsova!

  5. #2609
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Initial ai inceput bine. Pe final s-a dus drac' ortografia. Probabil extenuat
    ).Corect.
    Si de subiect nu zici nimic?
    Tine cont ca aia de au facut greva din 77 din Valea Jiului au luat mai mult decat Parcalab.

  6. #2610
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liderul ultrasilor lui Dinamo Kiev View Post
    Sa-l acceptam pe Lucescu e ca si cum l-am pune presedinte pe Putin!
    Luati de aici link-ul si cititi cu atentie: https://www.gsp.ro/international/cam...in-606191.html

    "Comportament inacceptabil și mizerabil"
    Dexter compara situatia de la Kiev cu conflictul politic cu Rusia.

    Am impresia ca noi asistam la un reality-show, cu o punga de popcorn in fata, si nu pricepem ce se petrece. Daca ati citit corespondenta între Surkis si Lucescu ati remarcat lucrurile inadmisibile rostite de presedintele clubului, de genul "Marinarul experimentat" si "Va fi la timona echipei" Serios? Fanii sunt împotriva unuia care a aruncat cu atata noroi în Dinamo si in Ucraina. Si care de-a lungul intregii sale cariere a fost lipsit de principii, alunecos si nu s-a tinut niciodata de cuvant!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #2611
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu vom răspunde nici oficialilor unei echipe, FCSB, care în anul 2003 au ocupat abuziv locul în Liga 1 al unei echipe de tradiție, Steaua București, încercând să le fure stema și istoria

    Din comunicatul CSOlga, in atentia cretinilor ignoranti.

  8. #2612
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #2613
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    au ocupat abuziv locul în Liga 1 al unei echipe de tradiție, Steaua București, încercând să le fure stema și istoria
    ce nenorociti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #2614
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hagi
    Astăzi, 2 august 2020, am decis să mă retrag din funcția de manager al echipei de seniori FC Viitorul Constanța, de pregătirea căreia m-am ocupat în perioada septembrie 2014 - 01 august 2020 și alături de care am trăit, pe banca tehnică, cele mai frumoase momente din această carieră prin câștigarea campionatului României, a Cupei României și Supercupei României.
    S-a demisionat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #2615
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Florin Raducioiu: 'Mi-e pur si simplu scarbă'


    Quote Originally Posted by Florin Raducioiu View Post
    Am ajuns să spunem că Dinamo, glorioasa noastră echipă, a fost salvată de o decizie la masa verde. Mi-e greu să cred că doi fosti mari dinamoviști, eu si Ioan Andone, am ajuns să spunem că acest urias club a fost salvat de Federatie. Nu am crezut că trăiesc acest moment, dar asta este. Am fost deja foarte dur, sunt foarte dezamăgit de Dinamo, de ceea ce a însemnat acest sezon, de antrenorii schimbați pe placul patronului, o adevărată rusine. Mă opresc aici, pentru că mi-e pur și simplu scarbă să mai vorbesc despre acest subiect.
    Uite ca exista si dinamovisti cu coloana vertebrala! Respect!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #2616
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    eu sunt curios ce parere are Vinu Cornel de toata tevatura asta...si el s-a facut cinstit in ultima vreme,povestind cu aventurile cainilor prin Europa,cu valize burdusite...
    granita la Orsova!

  13. #2617
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Si inca o declaratie a lui Raducioiu, parca si mai dura la adresa echipei care inca este tinuta in viata de cea mai urata institutie care a existata in Romania ever, securitatea română.

    Quote Originally Posted by Florin Raducioiu View Post
    De ce să fie Dinamo salvată, când ea a retrogradat pe teren? E al treilea an în care echipa e în această situatie critică. Cum a fost gestionat totul 
 patronul, presedintele, directorul general 
 au fost multe schimbări de antrenori, au fost adusi jucători care nu aveau nimic în comun cu Dinamo. Eu cred că retrogradarea era meritată. A fost un adevărat dezastru si a terminat sezonul într-un mod dezamăgitor pentru mine. Repet, Dinamo merita să meargă în Liga a 2-a, trebuie să o ia de la început.
    Last edited by delaparis; 7th August 2020 at 22:45.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #2618
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    eu sunt curios ce parere are Vinu Cornel de toata tevatura asta...si el s-a facut cinstit in ultima vreme,povestind cu aventurile cainilor prin Europa,cu valize burdusite...
    L-am auzit ieri pe la tembelizor, era foarte suparat! Pesemne si-ar fi dorit o disputare pe teren a meciurilor, nu la masa de triumvirat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2619
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    una peste alta,urat club...
    cel mai urat din toata istoria Romaniei,cancerul fotbalului romanesc,incepand de la Parcalab si Pantiusa incoace ...
    granita la Orsova!

  16. #2620
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Daca nu se desfiinteaza gunoaiele astea miloage o sa ajungem cu 40 de echipe in liga 1

    Doar Nicu Ceausescu a mai facut o magarie asemanatoare

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...70-606660.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #2621
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florin Raducioiu View Post
    De ce să fie Dinamo salvată, când ea a retrogradat pe teren?
    A reinvatat romaneste dar acum spune tampenii. Cum a retrogradat pe teren daca nu a fost lasata sa joace ... pe teren?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #2622
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai nu au vrut cocalarii viata sociala si clubareala?
    Stateau cuminti in cantonament si a intrat virusul peste ei cand dormeau si le-a intrat in cur sau l-au cautat cocalarii milogi pe coclauri?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #2623
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Scurta istorie a gunoaielor miloage


    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...re-606715.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #2624
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Acelasi text se poate aplica la Carmen ASA Bucuresti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #2625
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Scurta istorie a gunoaielor miloage
    Mai bine gunoaie miloage decat gunoaie arogante.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •