Page 124 of 148 FirstFirst ... 2474114122123124125126134 ... LastLast
Results 2,584 to 2,604 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2584
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ilie Poenaru View Post
    N-ar fi corect să se aplice alte metode, decât cele sportive, prin care anumite echipe să evite retrogradarea. Nu este fair-play pentru celelalte echipe care au muncit un an de zile. Se încearcă salvarea luI Dinamo, cum s-a încercat salvarea și altor echipe. Vorbim de tradiție, dar nu mai joacă tradiția. Din păcate, acum mă refer și la noi, că suntem puțini marginalizați, că ce căutăm pe la Liga 1. Păi, căutam, am ajuns aici prin muncă, prin seriozitate, am demonstra numai pe teren. Ca să creștem, dacă vrem să avem un fotbal adevărat în România, haideți să vorbim concret, să nu mai vorbim numai de tradiție, numai de orașe.

    Dacă nu se poate, dacă tradiția nu poate, să meargă la Liga 2, să se reorganizeze. La anul să vină înapoi. Ne dorim cu toții ca Rapidul să revină cu o galerie frumoasă, cu spectatori, dar echipa în momentul ăsta nu arată asta. Nu este ok să se facă, dacă se fac, aceste jocuri ... Nu este normal, nu este corect să se facă aceste jocuri. Haideți să se decidă pe teren cine rămâne în Liga 1 și cine promovează.
    Extraordinar ceea ce a declarat Poenaru. Te pisi pe ea de traditie daca nu joci fotbal. Iar fotbal mai bun, de o calitate cat de cat mai buna, joaca echipele satesti, cum le spun unii, Voluntari sau Clinceni, ca sa nu amintesc de Viitorul/Ovidiu.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2585
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Da Dubel, de necrezut.
    Mai ca le-ai baga pe toate in CL sa bata pe Bayern si Barcelona.
    Last edited by Johnny D; 25th July 2020 at 14:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2586
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mai ca le-ai baga pe toate in CL sa bata pe Bayern si Barcelona.
    Ca intotdeauna, n-ai inteles nimic din ce ai citit. Nu ma mir, comunistoizii ca si tine nu pricep o iota din ce se intampla in lumea civilizata.
    Hai sa-ti dau cateva exemple, poate, poate te deschizi nitel la minte. In Anglia, ingnorantule, Nottingham Forest, campioana, multipla castigatoare a cupei si a cupei ligii Angliei, de 2 ori castigatoare a CCE a retrogradat pana-n liga 3-a si nimeni, dar absolut nimeni nu a plans ca o echipa de traditie practic s-a scufindat in ligile inferioare. Leeds, si ea o echipa de traditie in Anglia, cu palmares destul de bogat, atat in campionatul intern, cat si in Europa, a stat 16 ani in liga II, abia in acest an reusind sa promoveze.
    La fel, in Italia, unde Napoli si Fioretina, care au falimentat. La fel in Scotia cu Glasgow Rangers. Si exemplele pot continua.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #2587
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ionette nu e comunist. Nu e nici macar rapidist

    Doar ca atat poate el sa inteleaga. Cum au masinile limita de viteza din fabrica asa are si el limitele lui
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #2588
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Si tot nu inteleg, de ce dracu mi-ar pasa mie ca panaramele alea joaca ceva fotbal, daca cluburile de traditie nu joaca. Pentru ca nu e presiune si nu sunt suporteri? Ma kak pe ele! Bine Dubel? Bine gîndăcel?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #2589
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Am avut dreptate. Esti doar un kkcios
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #2590
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Cand ai zis tu asta?
    Iti asumi credit pentru ce-am zis eu doar, gîndăcel!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #2591
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si tot nu inteleg, de ce dracu mi-ar pasa mie ca panaramele alea joaca ceva fotbal, daca cluburile de traditie nu joaca. Pentru ca nu e presiune si nu sunt suporteri? Ma kak pe ele!
    Pentru ca trebuie, in principal, sa-ti placa FOTBALUL. Traditia e un fel kakamaka. Degeaba ai traditie daca nu joci un fotbal cat de cat valabil, macar pt. ce se joaca la noi. Eu ma kak pe fotbalul practicat de mimamo si de cel al clonei PSD-Tudorache, aka FC R! Nu-i așa ca am dreptate?
    Last edited by Duba; 25th July 2020 at 15:52.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #2592
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu doar caini spurcati, infecti si infectati, ci si criminali!

    Astea sunt legendele echipei sekuriste, dinamo!!!

    Ion Pârcălab, 78 de ani, fostul fotbalist legendar al lui Dinamo, a comis o crimă în anii '80, eveniment tragic trecut sub tăcere până în urmă cu câtiva ani.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cri...ab-605579.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #2593
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mimamo, clubul spurcatilor si al criminalilor! Articol care atesta faptul ca clubul spurcaciunilor seccuristo-militienesti a facut cele mai mari abuzuri din intreaga istorie a fotbalului romanesc!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #2594
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce criminali au fost si ce aurolaci milogi au ajuns...

    CC30510B-2907-4551-886E-FE2C775F152D.jpeg
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #2595
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Ce legatura are cu clubul Dinamo? Parcalab nu mai juca fotbal de zece ani cand s-a intamplat drama si nici acolo nu a fost clar de fapt. Si ce abuz in fotbalul romanesc a insemnat? S-au batut ca chiorii la betie iar unul a mierlit-o si celalalt a facut parnaie. Niste imbecili si asta tot.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #2596
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Legatura ar fi ca relatiile de la club l-au ajutat sa faca puscarie cu regim de gravide.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #2597
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Sa faci doar 2 ani puscarie pentru o astfel de crima oribila pe vremea lui ceasca ... Trebuie sa ai buba mare la scufita ca sa poti sa crezi ca Parcalab nu mai avea legatura cu clubul seccuristo-militienesc dupa 9 ani jucati/traiti in curtea lor.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2598
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Astea sunt basme. La Dinamo era cea mai tare disciplina in epoca aia tocmai de frica ierarhiei. Habar n-aveti de ce vorbiti.
    Daca vreti porcarii criminale cautati in familia lui Ceasca si gasiti acolo accidente de masina cu morti, tras cu pistolul la betie, viol ... si multe altele.
    Dar cate au iesit in presa? Mai nimic deoarece e pericol pt toti cei care au colaborat tacit la mentinerea confuziei timp de zeci de ani...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #2599
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    bun, sa zicem ca e adevarat ce zici tu dar probele unde sunt?


    sau oamenii inca se tem de familia Odiosului si a Sinistrei sale consoarte ... 30 de ani in plm

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #2600
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Astea sunt basme. La Dinamo era cea mai tare disciplina in epoca aia tocmai de frica ierarhiei. Habar n-aveti de ce vorbiti.
    Daca vreti porcarii criminale cautati in familia lui Ceasca si gasiti acolo accidente de masina cu morti, tras cu pistolul la betie, viol ... si multe altele.
    Dar cate au iesit in presa? Mai nimic deoarece e pericol pt toti cei care au colaborat tacit la mentinerea confuziei timp de zeci de ani...
    Ce basme ma?Ti se pare normal ca a facut doar 2 ani pt crima chiar si fara premeditare?Si pe vremea lui Ceasca?
    E clar ca Parcalab a scapat ieftin,cel msi probabil acea relatii.

  18. #2601
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pentru ca trebuie, in principal, sa-ti placa FOTBALUL. Traditia e un fel kakamaka. Degeaba ai traditie daca nu joci un fotbal cat de cat valabil, macar pt. ce se joaca la noi. Eu ma kak pe fotbalul practicat de mimamo si de cel al clonei PSD-Tudorache, aka FC R! Nu-i așa ca am dreptate?
    Nu e frumos sa te kci la comun, pe mizeria oamenilor osanditi la saracie. Nu mai bine te kci acolo la voi in lux de ex-vicecampioana pe teren dar campioana la bani si transferuri, cum vrem si noi sa facem, zic si eu!? Nu e mai igienic?


    Din ce-am observat, pentru tine si Hingherul si uneori Novacelul, raspunsul este un mare NU. Nu stiu de ce-ntreb niste criminali a caror placere e sa-si bata joc de oamenii de jos, pupandu-i in tzur pe cei de sus. Niste stelisti mandrii de propria lor conditie criminala. Stelisti de baza.


    Insa, indraznesc sa spun ca nu toti stelistii sunt asa, doar o mare parte din cei de baza care injoseste si spurca stelismul general, din pacate.
    Last edited by Johnny D; 26th July 2020 at 16:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #2602
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce legatura are cu clubul Dinamo? Parcalab nu mai juca fotbal de zece ani cand s-a intamplat drama
    Legatura e simpla, frustrarea le fierbe in vene ca rahatul in vidanjă

    Nu mai tarziu de acum 2-3 zile, intr-una dintre multele aparitii ale milogului de imagine al fcsb, care are foarte mult timp liber de cand a ramas fara cur de pupat , marele alb spune, citez, Dinamo ne-a confiscat tot la aeroport. Ce avem si noi cumparat din Olanda, un video sau o pereche de blugi. Deci, Dinamo, nu securitatea aeroportului care probabil se crucise cate puteau sa indese nenorocitii astia in bagaje. Dinamo, dom'le, adica Andone, Rednic, Camataru, Sabau, Lucescu, astia l-au frustrat pe marele alb de video si blugi la aeroport

    Noroc cu interventia energica a lui Valentino Moggi, care a dat un telefon si s_au pișat toti pe ei. Wait, what? Da' daca a dat la aeroport, nu putea s-o faca si intre alea 104 meciuri fara infrangere? A, nuuu, spun lăkioii astia, acolo s-a jucat corect. Victoria face 3 egaluri cu Dinamo intre 86 si 89, iar Crvena ceausista castiga tot impotriva lor. Clar, Victoria satelit dinamovist

    Ba, voi va dati seama ce cretini? Daca nu erau aici, printre noi, as fi zis ca Moromete, ca asa ceva nu exista Oricum, e simpatic moș limfă in cur. Acelasi cretin debordant care ne insenineaza parul de pe ouă.

  20. #2603
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ce basme ma?Ti se pare normal ca a facut doar 2 ani pt crima chiar si fara premeditare?Si pe vremea lui Ceasca?
    E clar ca Parcalab a scapat ieftin,cel msi probabil acea relatii.
    Initial ai inceput bine. Pe final s-a dus drac' ortografia. Probabil extenuat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #2604
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce-as rade sa te-njure...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •