Page 11 of 148 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 211 to 231 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #211
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    E preferat sa joace la o echipa fara de pata!
    Fara pata din momentul in care au renuntat la soarele (ala de pe tricouri!) care-l orbea pe veteranul Duba!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  2. #212
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Eh, pata aia am rezolvat-o, s-a ocupat croitoreasa. Bine ca n-a fost o pata rosie, ca aia nu se mai stergea vreodata.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #213
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Foarte bun portar Peçanha, imi place! Numele lui complet este Peterson dos Santos Peçanha si are 33 de ani.

  4. #214
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Foarte bun portar Peçanha, imi place! Numele lui complet este Peterson dos Santos Peçanha si are 33 de ani.
    Peçanha e un portar decent si atat. Daca era f. bun, cum spui, ar fi jucat si el la vreo echipa mai de doamne ajuta. Uita-te in CV-ul lui si n-ai sa gasesti nicio echipa de prima mana.



    Pt. cei care inca mai cred in povesti si spun ca rapid n-a avut de-a face cu bolsevismul, le tramsmit doar ca fie au buba la cap, fie sunt imbecili in stare pura.
    Iata ce spunea un rapidist de-al lor, scriitorul si ziaristul George Mihalache, acum cativa ani. Accesati link-ul de mai jos. Unii dintre voi veti ramane bouche bee, cum spun francezii. Cititi cu atentie.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/geor...st-121981.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #215
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    In 1946, m-au chemat la București să ajut la înființarea unui club după model sovietic. Eram ofițer venit de pe front și mă pregăteam de însurătoare, la Deva. În primă fază, am refuzat, motivând că în două săptămâni mă însor. Până la urmă, m-am prezentat în Capitală, am ajutat la formarea clubului ASA București și apoi m-am și însurat Ilie Savu, ''părintele Stelei''
    http://www.libertatea.ro/detalii/art...ei-311365.html

    Ma rog, Emil Barbulescu, nepotul lui Ceausescu are o parere usor diferita: Ceaușescu a înființat Steaua prin poziția pe care o avea la vremea respectivă în Consiliul Politic Superior al Armatei. Mai târziu a devenit chiar șef al acelui organism. Și n-a înființat orice echipă, ci echipa Armatei!
    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...icesti-5723300

    1Qle, mersi ptr. postarea aia, ai reusit sa-l faci pe Duba sa se ridice din sertar de la Mina Minovici.
    Last edited by Tyler Durden; 27th February 2013 at 15:16.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #216
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    In 1946, m-au chemat la București să ajut la înființarea unui club după model sovietic. Eram ofițer venit de pe front și mă pregăteam de însurătoare, la Deva. În primă fază, am refuzat, motivând că în două săptămâni mă însor. Până la urmă, m-am prezentat în Capitală, am ajutat la formarea clubului ASA București și apoi m-am și însurat Ilie Savu, ''părintele Stelei''
    http://www.libertatea.ro/detalii/art...ei-311365.html

    Ma rog, Emil Barbulescu, nepotul lui Ceausescu are o parere usor diferita: Ceaușescu a înființat Steaua prin poziția pe care o avea la vremea respectivă în Consiliul Politic Superior al Armatei. Mai târziu a devenit chiar șef al acelui organism. Și n-a înființat orice echipă, ci echipa Armatei!
    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...icesti-5723300

    1Qle, mersi ptr. postarea aia, ai reusit sa-l faci pe Duba sa se ridice din sertar de la Mina Minovici.
    si-a revenit la autopsie...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #217
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    1Qle, mersi ptr. postarea aia, ai reusit sa-l faci pe Duba sa se ridice din sertar de la Mina Minovici.
    Bre, dintre toti stelistii, doar Duba are circumstante atenuante pentru faptul ca se inchina la steaua cu 5 colturi!
    Cand era pe front, la Sevastopol, rusnacii l-au invatat cazacioc si i-au povestit despre TSKA! Pentru el a fost dragoste la prima (sau a doua?) sticla de vodca... Multi s-au nenorocit in astfel de imprejurari bahice: unii s-au insurat cu femei balcaze, altii au ajuns sa iubeasca Steaua!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  8. #218
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Multi s-au nenorocit in astfel de imprejurari bahice: unii s-au insurat cu femei balcaze, altii au ajuns sa iubeasca Steaua!
    Cred ca Duba a bifat ambele variante.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #219
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Cred ca Duba a bifat ambele variante.
    Nu-l mai necaji si tu, si asa sufera din pricina faptului ca s-a nascut prea devreme si a fost nevoit sa se insoare cu o femeie!
    De curand Duba a devenit cel mai fervent militant pentru legalizarea casatoriilor intre persoane de acelasi sex! Ai uitat cat de mult il iubeste pe Meme?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  10. #220
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Vrei sa-i spui ca-i place la popo...ta?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #221
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Vrei sa-i spui ca-i place la popo...ta?
    Ii place inghesuiala dintr-un dormitor de cazarma, ii place dusul facut in compania camarazilor, ii place sa se aplece des sa-si incheie sireturile de la bocanci... Din cand in cand, ca din greseala, se intampla chiar sa curete pusca altuia!
    Sugestiv, nu?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  12. #222
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Gata bre, ca-i om batran Duba. Chiar nu mai exista pic de respect in lumea asta?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #223
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Gata bre, ca-i om batran Duba. Chiar nu mai exista pic de respect in lumea asta?
    Intre stelisti i se spune "sir", ca lui Elton John!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  14. #224
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Asta-mi place mie la Duba-sac-de-box, faptul ca e bun primitor & ca datorita lui ne mentinem intr-o forma fizica de invidiat.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #225
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Asta-mi place mie la Duba-sac-de-box, faptul ca e bun primitor & ca datorita lui ne mentinem intr-o forma fizica de invidiat.
    Mi-e teama sa nu ne blesteme... Tu stii ce intrare au stelistii la Dumnezeu de cand urca nea Gigi pe Muntele Athos, calare pe Lutu?
    Sper ca insolventa aia sa nu ramana doar o amintire placuta!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  16. #226
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    da' de unde stii tu bre cine si cum are intrare acolo, ii filezi anticamera?... sau poate cine stie: il ai pe firu' scurt?

  17. #227
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Era un tanar zvelt, cu un dribling scurt impecabil, misca ghetarii din glezna. Tyler Durden despre nu-stiu-ce-jucator
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #228
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    da' de unde stii tu bre cine si cum are intrare acolo, ii filezi anticamera?... sau poate cine stie: il ai pe firu' scurt?
    Sunt cativa sfintisori carora le place sa barfeasca!
    Cred ca au un dinte impotriva lui Gigi, ca pe ei nu i-a "miruit" niciodata cu vreun tescalau de cocari, nici macar cu camata...
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Era un tanar zvelt, cu un dribling scurt impecabil, misca ghetarii din glezna. Tyler Durden despre nu-stiu-ce-jucator
    Ce juca, bre? Despre care nunta e vorba aici?!
    La Nunta lui Figaro, ai fost? Cat "a mers masa"?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  19. #229
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Florentin Marinescu, detinator al centurii negre la karate, presedinte al Federatiei Romane de Arte Martiale si vicepresedinte al Federatiei Romane de Judo, a fost preparator psiho-fizic la Steaua. Acesta a declarat, in exclusivitate la Sport Total FM, ca preparatorii fizici veniti din Germania aduc, pe langa exercitii si sustinatoare de efort.

    Preparatorii fizici veniti din Germania mai vin in plus si cu sustinatoare de efort, ca sa nu le zic altfel“.

    Acesta spune ca preparatorii fizici care vin in Romania din Italia si Germania cred ca fotbalistii romani sunt la fel de bine pregatiti ca cei din campionatele Italiei si Germaniei.

    Fotbalistii de la noi nu au o pregatire atletica, de baza, ca la 18-19 ani sa fie pregatiti.

    Afara jucatorii au preparatori fizici personali, si in afara antrenamentului au program de pregatire.

    Preparatorii care au venit din italia si care au pus greutati mari la fotbalisti, credeau ca acestia sunt la fel de bine pregatiti ca fotbalistii din Italia. Preparatorii din Germania mai au si sustinatoare de efort, ca sa nu le spun altfel
    “, a spus acesta la Sport Total FM.

    Marinescu mai spune ca pe vremea cand se ocupa de pregatirea psiho-fizica la Steaua, se faceau cantonamente dure in vara si in iarna, unde se foloseau greutiati mai mari, iar in rest pregatirea se facea cu grutatea proprie.

    La Steaua faceam o pregatire mai dura in perioada vara-iarna. In rest oamenii faceau pregatire cu greutatea corpului lor”.

    Acesta este un sustinator al cantonamentelor la munte si la mare in pauzele de iarna si vara.

    Am spus mereu si mentin, pentru Romania, cantonamentele de vara si de iarna la mare si la munte raman bine venite. Jucatorii de la noi pierd multe ore prin restaurante, nefacand pregatire ca lumea. Aceste cantonamente ii duc la un numitor comun si sunt singurele care dau rezultate la noi“, a declarat Marinescu in emisiunea “Executii in Direct”.

    Florentin Marinescu este de parere ca un preparator fizic bun ar trebui sa faca o pregatire psiho-fizica, nu doar pregatire fizica.

    Atata vreme cat eu nu pot sa fac cu corpul meu anumite exerciti, cum sa fac cu alte greutati?

    Un preparator fizic bun se ocupa de pregatirea fizica, de pregatirea psihologica.

    Se pleaca de la faptul ca trebuie sa controlez corpul meu, apoi un alt corp, mingea, dar si alte corpuri de pe langa mine. Inveti sa te protejezi si de adversar, sa bagi umarul cand trebuie, cand sari sa nu sari aiurea
    “, a mai spus acesta la Sport Total FM.

  20. #230
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mircea Lucescu View Post
    "Visul meu era sa devin stelist!"

    Cum a picat probele de joc în Ghencea

    "Visul copilariei mele fusese să devin stelist. Ramasesem cu gandul la pasele lui Onisie, la centrarile lui Tataru, la loviturile de cap ale lui Constantin... M-am prezentat la o selectie, dar am fost respins. Vazandu-ma mic și slabut, Romeo Catana, responsabilul de atunci al copiilor stelisti, m-a asezat in poarta. Si astfel am fost refuzat.
    Peste ani, în faimoasele derby-uri Steaua - Dinamo, involuntar, imi aduceam aminte de gestul lui nea Romeo, facindu-mi semn sa ies din cercul celor alesi."

    De unde si oftica lui, ca sa nu spun paranoia, la adresa Stelei. Beleliului nu ia cazut bine si, cum bine ati sesizat, n-a putut si, cu siguranta, nu va uita niciodata aceasta ofensa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #231
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Deci si nea mircea era Stelist?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •