Page 119 of 148 FirstFirst ... 1969109117118119120121129 ... LastLast
Results 2,479 to 2,499 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2479
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Attachment 63392

    Pana si la VAR ar fi avut nevoie de cateva reluari ca sa se edifice.
    Mentionezi faza ca si cand ar fi fost greseala flagranta a tusierului.

    A fost milimetric. Poate sunt pe linie sau poate chiar este offside de jumatate de centimetru. Tine cont ca mainile nu conteaza, doar partile corpului cu care poti juca mingea. Orice tusier din orice campionat putea gresi aici. Daca intradevar a fost greseala.
    Ma ma refeream la golul anulat din meciul cu Medias cu Botosani am lamurit-o atunci, nu ne tot intoarcem in trecut. Zi si tu, a fost offside la Mrzljak?

  2. #2480
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Lasă că nu a fost greu aseară, chindienii sunt slabi, au profitat de anumite conjuncturi ca să strângă punctele de pana acum. Poți verifica și pronosticul meu de la concurs.

  3. #2481
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Auzi, bă, mentalitate de comunist batran, derbedeii nu mai dau banii inapoi investitorului In schimb, 'uita' sa mentioneze ca din schimbul de terenuri cu armata, gigi fecali a castigat 47 de milioane de euro. Bine, pe undeva e normal, avand in vedere ca interlocutorul e un spoitingirar gorjean cu ifose de macaronar, plecat in transhumanța cu matele chioraind de foame, pt ca apoi sa spurce locurile de unde mananca o paine, oamenii care ii platesc pensia de handicap. Discutie clasica intre 2 basinosi batrani, 2 muppets habarnisti si ticalosi.

    PS. Nu mai au loc cersetorii din intersectie de fecesebisti, cat au fost ei de furati la meciul cu Dinamo 10 greseli pro wcspreblat numai cu Dinamo (rosii neacordate, gol din offside, penalty, galbene scoase de sub șa pt noi), 3 puncte la Craiova luate cu japca. Daca stau sa caut gasesc inca 400, in schimb ei sunt cea mai defavorizata echipa. Ce derbedei!

  4. #2482
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Esti Idiot, militiene! 47 de milioane sunt in creierasul tau bolnav de ura antistelista. Acel schimb de terenuri, spre surprinderea ta, a fost facut in defavoarea lui Becali. Omu' a dat un teren al lui, cu toate actele in regula, si a luat un teren in litigiu (Armata cu proprietarul de drept, terenul Armatei fiind unul nationalizat). El a stins acel litigiu, platind banii ceruti de proprietarul de drept. Baga bine la dovleac, daca posezi asa ceva, nu Becali a castigat din acel schimb, ci Armata.
    Cat priveste arbitrajele, ati furat si furati cu ajutorul baietilor cu fluier de cand bolsevicii v-au infiintat. Normal intr-un fel, din moment ce sponsorul vostru principal a fost Securitatea. Dar vine el VAR-ul pana la urma si se vor termina si mizeriile facute cu 'baietii' infiltrati in toate structurile, inclusiv in fotbal.
    Last edited by Duba; 22nd October 2019 at 09:02.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #2483
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am spus ca prima greseala in defavoarea voastra a venit in min 85. Ca o paranteza, EU am scris, dovada ca sunt obiectiv . Voi v-ati uitat degeaba, ne abureati cu goluri din joben, dupa ce meciul trebuia oprit pt faultul lui Gunoiere. Pana in min 85, Kovacs a dat totul stânei. Panarama a stricat meciul de la Craiova si unicul derby , a fost evident. Moș pârț e penibil, dar trebuie apreciat pt consecventa A intrat ca sa se planga de arbitraj cu o echipa sateasca, dupa ce echipa castigase prin japca o gramada de puncte.

  6. #2484
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E a treia, a patra oara, cand las articolul asta aici, pt a observa toata lumea, chiar si ticalosul asta batran, cat a fost nedreptatit Fecali in schimbul de terenuri cu armata. Ce e incredibil, prejudiciul evaluat de instanta la 900 de mii, nu se regaseste in revanzarea terenurilor armatei, acesta obtinand peste 48 de milioane de euro la revanzare catre terti. E clar ca aici au tras sforile slujitorii regimului basescian, aceiasi care l-au premiat pe Deaconu pt mascarada din Giulesti

    https://www.google.ro/amp/s/m.gandul...ntari-10899456

  7. #2485
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Esti idiot militiene, si mai si semnalizezi! Dezinformezi mai ceva ca gazetele sovietice sau acum precum Sputnik sau Vocea Rusiei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #2486
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Emil Gradinescu View Post
    Acum, va veni Petrescu sa ne spuna ca s-a plictistit de cati bani și de cate trofee a castigat. Rennes a avut un portar de 16 ani, care s-a plictist in poarta. Se vedea ca nu are experienta ai valoare. CFR Cluj nu s-a dus peste Rennes. Slavia a atacat cu Barcelona. Nu se poate să ai doi oameni în plus, contra unui portar vai de mama lui, si sa joci în halul asta. Sa tragi de timp și sa nu ai ocazii.
    Chiar asa slab a jucat CFR-ul?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #2487
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Diferenta e ca atunci cand CFR joaca slab, bate la Rennes, cand FC FCSB joaca slab, pierde la Guimaraes!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #2488
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    De la bun inceput trebuie sa spun ca eu n-am vazut meciul. Insa din ceea ce spune Gradinescu, reiese ca CFR-ul a jucat o buna parte din repriza a doua cu 2 oameni mai mult pe teren, dar ei in loc sa atace, sa incerce sa dea al doilea gol pentru a inchida meciul, s-au aparat, au tras de timp, riscand sa fie egalati. Asta e cee ce reproseaza Gradinescu. Daca si cu 2 jucatori in plus pe teren te lasi dominat ...
    Last edited by Duba; 25th October 2019 at 08:56.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #2489
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Nu s-au aparat ci nu reuseau sa iasa din jumatatea proprie, Rennes a jucat 4-3-1, Bordeanu singur cu 3 jucatori liberi da o pasa la singurul lor atacant si ii pune pe contraatac pe francezi, dupa asta a fost si schimbat.

    Meciul asta este aur pentru Petrescu daca intelege lucruri din el, exact ca la Glasgow Bordeanu si Susici ghete gresite ptr ca alunecau si se observa ca nu stau bine in ghete, o fi si chestie de experienta internationala, cert la cat am jucat eu fotbal aveau probleme.

    CFR-ul are un antrenor mare asta este clar, cred ca Ianis Hagi era ca uns la CFR si ar fi crescut mai mult, nu o duc mult cu Bordeanu si Hoban...
    Last edited by iulian_1976; 25th October 2019 at 12:13.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #2490
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cornel Dinu a comentat astăzi războiul pe care Gigi Becali îl poartă cu CSA Steaua, clubul care deține acum emblema și brand-ul Stelei.



    Quote Originally Posted by Cornel Dinu View Post
    Este tipic căderilor noastre în derizoriu. Sunt niște inginerii financiare care se făceau pe la începutul anilor '90 de familia Păunescu, iar apoi au fost continuate de Gigi Becali. Cu una, cu alta, el a făcut ceva la echipă. Trăgând o linie, bilanțul lui e pozitiv. Pentru mine, FCSB e în continuare Steaua, indiferent cum s-ar fi luat clubul, pe un leu, pe doi.
    Bagati la dovleac, frustratilor! Va stiti voi care!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #2491
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Instantele decid.Si au zis pas.

    Baga la cap.

  14. #2492
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Na c-a aparut primul frustrat!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2493
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Pana atunci....FCSB nu e Steaua.

  16. #2494
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Pana atunci....FCSB nu e Steaua.
    Pt. tine si cei care au creierul cat un dop, asa ca al tau.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2495
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Pai atat puteai sa mai zici.

    Doar nu era sa mai dai vreun argument caci nu mai exista.

  18. #2496
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Argumentul cel mai important este CON-Ti-NU-I-TA-TEA!!!!!!! Cum creierul tau nu poate pocesa asa cum ar trebui, adica daca ar luat in calcul si acest argument ...
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2497
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    O sa vedeti ce probleme vor fi cu stadionul Ghencea de anul viitor, vor fi obligati sa-l inchirieze si FCSB-ului in caz contrar se lasa cu procese si chiar un pic de puscarie.

    Singura surpriza sa vina un mare investitor sa cumpere marca, palmaresul de la CSA si jucatorii altfel nu pot juca in Liga1, el este doar un club departamental in momentul de fata.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #2498
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Argumentul cel mai important este CON-Ti-NU-I-TA-TEA!!!!!!! Cum creierul tau nu poate pocesa asa cum ar trebui, adica daca ar luat in calcul si acest argument ...
    Important pt cine?

  21. #2499
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mirel Radoi View Post
    Pentru mine lucrurile sunt simple. Steaua e cea din Liga 1. Justiția din România s-a pronunțat și a spus că sunt două Steaua. Cea din Liga 4, CSA, și cea din Liga 1, FCSB. Dar eu am jucat acolo, știu ce se întâmpla la începutul anilor 2000, cum în momentul în care venea data salariilor, nu era nimeni din Armată să vină să plătească.

    Când erau parcele de teren care valorau 3-4 milioane de dolari, nașul le dădea cu 1 milion, doar să achite salariile. El nu vrea să vă spună aceste lucruri, dar a făcut sacrificii să plătească salariile la vremea aceea. Armata, atunci nu era de găsit. În momentul în care vii și spui că e echipa ta, trebuie să o susții și financiar, nu doar prin acte.
    Ati inteles acum, ma frutratilor antistelisti, cum sta treaba? Si ma refer in primul rand la decedatul din Zalau si la ala care-si spune acum capitanu' sulii.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •