Page 113 of 148 FirstFirst ... 1363103111112113114115123 ... LastLast
Results 2,353 to 2,373 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2353
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cornel_filozofu' View Post
    La noi se antreneaza sotronul si miuta!
    asa, si??!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2354
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In atentia frustratului cu 7 mii de echipe, si nu numai!!!!!!

    FCSB a deschis scorul chiar înainte de pauză în meciul de la Botoșani. Însă, golul marcat de Gnohere a ridicat câteva semne de întrebare în studioul Telekom Sport. Iată pozitia fostului arbitru Cristi Balaj:

    Quote Originally Posted by Cristi Balaj View Post
    Eu cred că se dă credit atacului, chiar dacă e o ușoară poziție de ofsaid. Dacă noi avem nevoie de un stop-cadru, e clar că este o fază la limită și se dă credit atacului în aceste momente.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #2355
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    In atentia Dubelului de serviciu!
    Eu vreau sa cunosc pozitia fostului arbitru Alexandru Deaconu, supt sau capra la sediul becaliot? Ambele! Ca asa se poarta, si pt mwia luata cu carul, te medalieaza si presedintele! 7 mii de tone de mwie pt o medalie olimpica castigata cu truda si multe inghitituri! Meritata pe deplin!
    Last edited by Johnny D; 13th August 2018 at 12:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2356
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Il grandissimo Gigione View Post
    Am văzut niște cutiute cu gazon. Gabi Balint s-o tina cu mare atentie, e un gazon platit de mine.

    Am văzut scaune. Eu am pus si scaune. Am o mare rugaminte: sa aibă grija cei de acolo de instalatia de udat si de cea de incalzire! Ii rog foarte mult sa n-o strice.

    Ce traditie are CSA Steaua? Traditie din liga a patra? Numele lor pe care il au acum reprezinta o traditie de anul trecut. Aceasta este istoria acestui club. Ii rog pe toti sa tina scaunele si gazonul luate si sa spună: "Ba, pe astea le-a cumparat Gigi Becali!"

    Ce-i mai fute Gigione pe talpanisti si pe cei care nu pricep si pace ca fara el Steaua/FCSB era acum in postura decedatilor de la rapid sau a mortilor de foame de la dinamo.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #2357
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    pai spune-i asta stelistului delaoltenia,el il tot injura pe il grandissimo...
    sa bage rogojinarul la tartacuta...
    Last edited by cip; 29th August 2018 at 08:16.
    granita la Orsova!

  6. #2358
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post

    Ce-i mai fute Gigione pe talpanisti si pe cei care nu pricep si pace ca fara el Steaua/FCSB era acum in postura decedatilor de la rapid
    Acum nu, acum cateva luni da! Acum suntem cu o liga peste Steaua care a ramas tot repetenta, dandu-si corigentza in sesiune cu profesorul Rapid de la care si-a luat-o si pe fata si pe dos, netrecand clasa cu brio! Ai si tu ceva dreptate cateodata!


    Cat despre FCSB, nu comentez. Il las pe MMel "De cand n-am jucat pe un gazon bun, am si uitat cum se joaca pe covor!", cu referire la meciul cu Rapidul austriac. Cam la asta se rezuma banii lu Becali, gazonul Stelei din Liga a 4-a e mai bun decat asta pe care joaca ai lui! Au palmaresul, numele si numarul pana si-al gazonului, al dracu Talpan asta, nici macar iarba originala sub picioare nu v-a mai lasat, in curand o sa va ia si sosetele si apa de la gura!
    Last edited by Johnny D; 29th August 2018 at 10:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2359
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fara a avea intentia de a polemiza cu lichenii revigorati de basinile voievodului de la Mogosoaia, trebuie observat ca incultura fecesebista a ajuns la cote de un meltenism pe care foarte putini mai strică pana si o banala flegma. Evident ca gestul simbolic de a pastra acele cutite cu gazon, malaxat prin cei doi neuroni ai bivolului piperean, ajunge pastă de tomate la prostimea de sub Maibac. La nivelul asta gregarde intelegere e important ce mananci si unde te caci 2 metri mai incolo, altfel ce sa inteleaga cretinii din gesturile unor Belodedici, Ogararu si Balint, cand ei se inchina la Tanase si Florinel cei auriți (unul cu jeg, altul cu namol) din curtea palatului?

  8. #2360
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si inca nu a venit replica santieristului naval de pe feisbuc, aceasta caca-mecca fecesebista de unde ia lumină turma fecaliota.

  9. #2361
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Debel? Orice om trebuie sa fie mandru de ceva, el e de furtisagurile, lipsa de fair-play si aroganta de-asi permite treaba asta, pe care o denonta fosta Steaua, actuala FCSB. Atata poate el, daca de altceva n-are de ce sa fie mandru, ce sa-i faci? Adevaru e ca intr-o Romanie in care toti fura cat si ce apuca, ar trebui sa fim mandrii de campionii ei, hotii cei mai mari: stelistii! Cum ne permitem sa vociferam impotriva lor?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #2362
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Debel? Orice om trebuie sa fie mandru de ceva, el e de furtisagurile, lipsa de fair-play si aroganta de-asi permite treaba asta, pe care o denonta fosta Steaua, actuala FCSB. Atata poate el, daca de altceva n-are de ce sa fie mandru, ce sa-i faci? Adevaru e ca intr-o Romanie in care toti fura cat si ce apuca, ar trebui sa fim mandrii de campionii ei, hotii cei mai mari: stelistii! Cum ne permitem sa vociferam impotriva lor?
    Corect!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  11. #2363
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Astea sunt modelele societatii actuale .
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  12. #2364
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    ai furat, ai luat cu japca iar acum scoti capul ca o curva la agatat pe centura...mai sunt si alti labari tristi!

  13. #2365
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Danut Lupu View Post
    Ce caută George Trandafir pe banca lui Dinamo? Stiti ce a spus un antrenor de la copii despre Trandafir? "Îl las să facă ce vrea, cunoaste arbitrii!",
    Da, asta a fost si este dinamo! O echipa care atunci cand nu e ajutata de fluierasi este de rasul Romaniei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #2366
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Il grandissimo Gigione View Post
    Mi-am îndeplinit obiectivul. Le-am distrus pe Dinamo si Rapid. Suporterii asta mi-au cerut, asta am făcut.
    Asta-i muzica ce-mi place! Sa ne traiesti patroane!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #2367
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Îmi cer iertare public dacă am deranjat cu ceva. N-a fost intenția mea să deranjez pe nimeni. Eu am vrut să-i ating pe cei de la Peluza Sud, nu pe cei care sunt ai noștri. Au lăsat echipa, ei (n.r.Sudul) trebuiau să se bată pentru FCSB, să se bată cu Talpan, nu să se alieze împotriva Stelei. Îmi cer iertare de 1.000 de ori în fața celor din Peluza roș-albastră. Dacă am greșit, să ma ierte. Eu cred că fanii o să vină la meciuri. O să mă ocup eu ca jucătorii să se ducă în fața galeriei după fiecare meci.
    Ciobanete a explicat ca nu a vrut vreun moment sa ii supere pe ultrasii din Peluza Ros-Albastra, ci a vrut doar sa ii atinga pe cei din Peluza Sud, care vad CSA Steaua adevarata Steaua.


    fmm GgB!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #2368
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan Lucescu View Post
    Faptul că această echipă s-a transformat în FCSB si că s-a născut o altă Steaua sau că vor ei să spună că renaste Steaua din trecut e fals! Când s-a produs cesiunea sau a fost acea întelegere, Gigi Becali nu s-a dus să pună mâna pe club si să îl tragă de partea lui, să spună: "Gata, e al meu!". A fost o întelegere. El a cumpărat Steaua corect.

    Ceea ce s-a întâmplat acolo, dacă a fost sau nu corect, în cadrul Armatei, este o altă problemă. Gigi Becali a preluat Steaua si a continuat un parcurs excepțional în Europa. Steaua a fost an de an în grupele europene, în Europa League sau Champions League, a câstigat trofee, campionate, cupă. A investit, a mentinut Steaua la nivel foarte bun. Cum apari tu după 10 ani si spui că nu e Steaua lui. Mi se pare o mare aberatie si o mare porcărie!

    Numai în România se poate întâmpla asa ceva, ca Armata să ceară despăgubiri de 37 de milioane! Eu cred că Steaua este cea a lui Gigi Becali din momentul în care s-au făcut actele si au ajuns la un acord si trebuie să continue asa. Este foarte important pentru fotbalul românesc ca Steaua să rămână Steaua.[/SIZE][/B]
    Daca unul dintre cei mai mari dusmani ai Stelei face o asemenea declaratie, ma intreb ce mai pot spune imbecilii de la Sud sau cei care abereaza in continuu pe aceasta tema.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2369
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Dubel dpdv juridic nu e! Dar tu esti prea cretin sa intelegi asta.
    Sms!!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  18. #2370
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Daca iti raspunde si te jigneste, pe tine o sa te sanctionez!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #2371
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Si eu pe tine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #2372
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ma doare la "le coq sportif"! Imi scoate Dario sanctiunea
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #2373
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    ai grija ca e vineri,sigur are ceva trascau la bord frantuzul...
    ca prea il vad sangeros...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •