Page 109 of 148 FirstFirst ... 95999107108109110111119 ... LastLast
Results 2,269 to 2,289 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2269
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am stat la tribuna a 2-a la meci in spatele bancii echipei oaspete. Conducatorul cocalar al lor, ala care a studiat Dreptul la puscarie, a plecat cu destule frigidere pline de la meci

  2. #2270
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Si asa, o noua rivalitate se naste ))))))
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #2271
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ia uite aici delaoltenia:

    Sibienii consideră că formatia pe care au învins-o astăzi nu este adevărata Steaua.

    "FCSB nu este Steaua. Cine sunteti vOI?", a fost mesajul afisat de sibieni.
    Raspuns: niste semiamatori ce si-o fura la scor de neprezentare de la un club de liga a 2-a!


    Asta e o poza ce trebuie trimisa la Dubel pe e-mail in caz ca are o zi prea fericita.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2272
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bre, Ionele, Arsenal nu si-a luat-o cu 2-4 de la Nottingham sezonul trecut in FA Cup?
    In 2016 v-ati luat-o cu 0-3 de la Sheffield Wednesday in EFL Cup.

    Cum sa-ti dea 3-0 unii pe care-i cheama Miercuri?

    Cu alte cuvinte, rade ciob de oala sparta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  5. #2273
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pai bine bai dar Arsenal n-a luat tot ce e de valoare din PL restu traind din banii lu Arsenal altfel riscand desfiintarea, e o mica diferenta!
    Si mai e o mica diferenta, Championship-ul adica Liga a 2-a din Anglia nu e saraca lipita pamantului de se desfiinteaza echipe din ea pe banda!
    De fapt mica diferenta e ca Championship-ul e in primele 10 ligi ca bani primiti de echipe din Europa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #2274
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Diferenta in bani intre Premier League si Championship este cu mult mai mare decat diferenta dintre Liga 1 si Liga 2 de la noi.

    Nu uita ca avem echipe in Liga a 4-a care au bugete de peste 10% din bugetele multor echipe din prima liga. Iar daca e sa comparam doar Juventus, Gaz Metan si Sepsi cu CSA si Academia Rapid, te asigur ca se ajunge undeva la 20%.

    Nu compara cu ce e la englezi. La aia e economie de piata. La noi, daca se baga o primarie sau departamant al statului, poate sa ajunga o echipa din Liga 2 sa aiba buget mai mare decat una din Liga 1, sau una din Liga 4 sa aiba buget mai mare decat una de Liga 2. Nu o sa gasesti diferente atat de mici intre ligi la englezi.



    Hermannstadt macar se bate la promovare. Echipa aia cu nume de Miercuri e la cateva puncte de retrogradare
    Last edited by Sevilla86; 5th March 2018 at 16:12.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #2275
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei Vochin View Post
    Nu rămân dacă-mi face o ofertă. Din ce am văzut la această prezentare, oamenii de care se înconjoară nu-mi dau o garanție că lucrurile vor merge pe drumul cel bun.
    Eu vorbesc despre moralitate. Dacă nu vrei să tai aceste sfori și spui că nu-ți renegei trecutul ... Păi s-a contrazis singur. Nu l-a invitat pe Anghel Iordănescu, dar spune că nu-și reneagă trecutul?
    Nu, el nu-și reneagă trecutul care îi convine. Ce garanție să am eu să mă dau pe mâna unor astfel de oameni! Nu! Cu o astfel de conducere e foarte clar că nu voi mai lucra. Ne așezăm la masă și gata.
    Respect Andrei Vochin!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #2276
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Si-a scuzat pielea. Nu vad ce e atat de admirat acolo.
    E usor sa vorbesti asa cand renunti la corabia ce se scufunda.
    Pana acum insa, corabia a fost vapor majestic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #2277
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    ASOCIATIA DINAMOVISTI PENTRU DINAMO (ADPD)

    "E initiativa luata de dinamovistii din Romania si din diaspora pentru a ajunge clubul ca atunci cand a eliminat-o pe Dinamo Minsk si a jucat apoi cu Liverpool"

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/revo...ct-534305.html



    Pana si in cele mai umede fantezii ale cainilor, maximul sperantelor este sa elimine pe Minsk si sa ia bataie tur/retur cu Liverpool

    Nici sa visati nu mai stiti. Noi, cand ne facem curaj, vrem sa castigat Europa League si sa ne batem cu Real si Barcelona
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #2278
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Diferenta in bani intre Premier League si Championship este cu mult mai mare decat diferenta dintre Liga 1 si Liga 2 de la noi.

    Nu uita ca avem echipe in Liga a 4-a care au bugete de peste 10% din bugetele multor echipe din prima liga. Iar daca e sa comparam doar Juventus, Gaz Metan si Sepsi cu CSA si Academia Rapid, te asigur ca se ajunge undeva la 20%.

    Nu compara cu ce e la englezi. La aia e economie de piata. La noi, daca se baga o primarie sau departamant al statului, poate sa ajunga o echipa din Liga 2 sa aiba buget mai mare decat una din Liga 1, sau una din Liga 4 sa aiba buget mai mare decat una de Liga 2. Nu o sa gasesti diferente atat de mici intre ligi la englezi.



    Hermannstadt macar se bate la promovare. Echipa aia cu nume de Miercuri e la cateva puncte de retrogradare
    https://www.transfermarkt.com/sheffi...te/verein/1035

    In Anglia e bani!Punct.
    "INTERZIS"!

  11. #2279
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    toata tara nefecesebista asteapta ziua de astazi-7 martie 2018! ( si speram ca nu se amana conform cutumei instantelor...)

  12. #2280
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Oricare ar fi decizia, partea care pierde va face apel.
    Daca luam in calcul si vacanta judecatoreasca, abia la iarna sau anul viitor vom avea o decizie finala.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #2281
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    "Se fac schimburi de amabilitati verbale. Nu sunt incidente. Incidente sunt atunci cand se invadeaza suprafata de joc, in momentul in care galeriile sar una peste cealalta.
    Am vazut, acum cateva luni, atunci cand galeria lui Dinamo incerca sa impinga o poarta cu picioarele, dar poarta se tragea. Au ajuns pe canalele de Tom si Jerry, de desene animate. A fost o rivalitate in tribune, ca si pe teren" - Marcel Popescu la DigiSport.


    #doardinam0bucuresti&coregrafii!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #2282
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Sugi pwla oltene cu ******!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  15. #2283
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    pudel cufurit!

  16. #2284
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0

    Ultimul interviu oferit de Ion Voinescu pentru GSP.ro

    "Nu pot sa anticipez cum va arata viitorul Stelei. Dar vreau si cred ca el nu va mai apartine multa vreme lui Gigi Becali"

    "La Becali nu e vorba de pasiune la Steaua, ci de bani, bani, bani. A intrat in fotbal ca sa se imbogateasca. Pai, domnule, citi bani credeti ca poti sa scoti doar din lapte si branza?"


    http://www.gsp.ro/gsp-special/divers...sc-534587.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #2285
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0

  18. #2286
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Blaturi dovedite si atunci si acum! Ca e steaua sau fcsb, tot un drac!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  19. #2287
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ai citit cu atentie acel articol? Ai inteles ceva din el? Sau esti si tu analfabet functional ca dobicozaurul forumului, copilul batran Petea?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #2288
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ai citit cu atentie acel articol? Ai inteles ceva din el? Sau esti si tu analfabet functional ca dobicozaurul forumului, copilul batran Petea?
    Fosilo ati fost si ramaneti niste hoti. Vreti sa castigati prin orice metode. Apropos, tu pe cati i-ai turnat la securitate magar batran?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  21. #2289
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Creninule, intrebarile nu erau pt. tine, specie de bou. Esti mult prea redus pt. a intelege ceea ce vrea sa spuna acel articol. Mars la cotet, specie de play-out!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •