Page 107 of 148 FirstFirst ... 75797105106107108109117 ... LastLast
Results 2,227 to 2,247 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2227
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Gloria Buzau... nu e jenant?
    Pai ce a fost jenant ca s-a jucat corect si n-am castigat acel meci care ne facea campioni???? Nu ma, jenant a fost cand CFR-ul l-a platit pe fundasul ala brazilian de la U., Fabio Bilica, ca sa faca penalty in ultima etapa si sa castige campionatul. Imi pare rau dar ai creierul setat invers.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2228
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mi-ai cerut scuze, bai!


    Daca crezi ca mai tin io minte cate ati furat voi, gramezi peste munti si ape, iti supraestimezi importanta propriei echipe! Daca ne uitam insa pana-n urma cu 10 ani campionat de campionat, nimeni n-a furat mai mult ca voi in fiecare campionat, decat Dinamo, insa si ei o data la 3-4 campionate doar, in rest, voi ati facut legea furturilor. Ca se mai intampla sa furam si noi o data sau de 2 ori in 34 de etape, posibil, insa nu ca voi de 10 ori, din 3 meciuri, unul furat. Si acum de 10 ani incoace a aparut CFR-ul care va face concurenta serioasa! Mi se like CFR mucho!
    Pai stii de ce nu mai tii minte, pt. ca nu s-a intamplat balivernele pe care le spui. Ti s-a spalat creierasul de presa perversa antistelista, iar la acea varsta, inca frageda la acea data nu puteai intelege mate lucru. Bine, ca tu nici acum nu prea intelegi ... e treaba ta.
    Legea furturilor e in capusorul tau. Daca o faceam nu pierdeam atatea campionate la 1 punct, 2 sau la golaveraj, asa cum s-a intamplat in editia trecuta. Proceseaza ma ce spui inainte ca te faci de ras cu aberatiile pe care le emiti.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #2229
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai cand au terminat pe 2 cu cazu valiza de-au pierdut titlul in ultima etapa au furat cat in viata mea n-am vazut cineva sa fure JUCAND EXECRABIL TOT CAMPIONATUL! In meciurile care nu le-au furat, le-au bulanit 1-0 sau 2-1 cu 10 ocazii echipa adversa si 3 bare iar ei sut pe langa minge ce atarizeaza in fata portii la singurul lor jucator prezent acolo! Castigau meciuri jucand un fotbal vomitat cu maxim 2 ocazii pe meci! CFR si ea a furat, insa nu chiar atat si juca si ea ceva fotbal! Furturile impotriva CFR-ului si Urziceniului din acel an cand au avut penalty-uri clare nedate au fost exemplul concret!
    Besi ma de aici ca numai minciuni spui. Am terminat la 14 punte diferenta de voi. Frustrarea si ura care te macina te fac sa aberezi la modul asta.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #2230
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Duba...nu sunt setat invers.Sa nu crezi ca daca vorbima cum despre Steaua, nu vad sau nu am vazut celelalte echipe din campionat.Dar ne rezumam strict la Steaua acum.Intelegi?

    Ma pipi pe CFR, ca aia anul asta pot sa zic ca au fost mai avantajati ca voi!
    Si nu doar anul asta.Au mai fost ani!

    Dar...cum, ca jucator, sa nu te bucuri ca dai gol Stelei?Sa te ia panica?
    Buzaul a fost echipa a doua a Stelei in liga 1!A fost normal asa ceva?Sa fim seriosi!
    Si nu doar aia.Farul Constanta iti spune ceva?

    Hai sa nu mergem asa de departe.Nu sunt spalat pe creier, dar nici nu inchid ochii la ce se petrece.Da, TOATE echipele au facut blaturi.Da, TOATE echipele au fost avantajate la un momentdat de arbitrii!Dar, voi cu fratii vostri pe care ii renegati desi aveti aceeasi sursa de promovare, tineti capul de afis in instoria fotbalului romanesc.Oricine stie asta.Fie ca va place sau nu!
    "INTERZIS"!

  5. #2231
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Stiu ca ti-ar trebui zile in sir sa le enumeri, dar na...hai sa respectam realitatea!Steaua, in intreaga ei istorie a fost mai mult avantajata decat dezavantajata!E simplu!
    Daca voi ati fost furati, alte echipe mici ce sa zica?
    Asta-i parerea unuia care a fost influentat/mani****t de presa antistelista. Daca te-ai uita pe clasamentele tuturor editiilor de campionat (le gasesti f. usor pe diferite site-uri), ai observa ca Steaua a pierdut f. multe campionate clasandu-se pe 2 la golaveraj, 1 sau 2 puncte, in timp ce Steaua a castigat marea majoritate a campionatelor la diferente uriase de puncte fata de locul 2. Uita-te, analizeaza si te vei convinge. Sa dam din gura/scrie fara argumente ... e foarte usor.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #2232
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Duba...sa rezumam discutia: Steaua a furat?A fost ajutata de arbitri?Mai mult ca majoritatea echipelor care au fost de-a lungul istoriei in Liga 1?Nu de alta, dar sa stim unde stam in conversatia asta.

    P.S.: dar toate meciurile in care am vazut eu cum Steaua a castigat prin viciere de rezultat, blaturi, arbitraj favorabil?Nu sunt copil si am mers pe stadioane, am urmarit meciuri la Tv...
    "INTERZIS"!

  7. #2233
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Duba...nu sunt setat invers.Sa nu crezi ca daca vorbima cum despre Steaua, nu vad sau nu am vazut celelalte echipe din campionat.Dar ne rezumam strict la Steaua acum.Intelegi?

    Ma pipi pe CFR, ca aia anul asta pot sa zic ca au fost mai avantajati ca voi!
    Si nu doar anul asta.Au mai fost ani!

    Dar...cum, ca jucator, sa nu te bucuri ca dai gol Stelei?Sa te ia panica?
    Buzaul a fost echipa a doua a Stelei in liga 1!A fost normal asa ceva?Sa fim seriosi!
    Si nu doar aia.Farul Constanta iti spune ceva?

    Hai sa nu mergem asa de departe.Nu sunt spalat pe creier, dar nici nu inchid ochii la ce se petrece.Da, TOATE echipele au facut blaturi.Da, TOATE echipele au fost avantajate la un momentdat de arbitrii!Dar, voi cu fratii vostri pe care ii renegati desi aveti aceeasi sursa de promovare, tineti capul de afis in instoria fotbalului romanesc.Oricine stie asta.Fie ca va place sau nu!
    Iarasi faci afirmatii fara acoperire. Esti stat invers daca tu spui ca a fost jenant ca Steaua sa faca egal cu BUzaul, dar n-a fost atunci cand CFR a blatuit in ultima etapa.
    Da, Gigi ii platea si pe jucatorii Buzaului in acel an, insa, dupa cum s-a vazut, asta nu a insemnat ca am avut de castigat. Repet, daca in acel meci ne impuneam, eram campioni indiferent de ce se intamplat in ultima etapa in care CFR-ul a blatuit pt. a castiga titlul.

    Retine un lucru, Steaua daca facea blaturi la nivelul celorlalte echipe nu realiza acele rezultate/performante in Europa. Cand nu joci pe teren, cand adversarul se da la o parte nu esti pregatit pentru meciurile adevarate din competitiile europene.

    Citeste inca o data declaratia lui Porumboiu, un om de fotbal care stie tot ce se intampla in fotbal si poate te trezesti la realitate: "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru


    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Duba...sa rezumam discutia: Steaua a furat?A fost ajutata de arbitri?Mai mult ca majoritatea echipelor care au fost de-a lungul istoriei in Liga 1?Nu de alta, dar sa stim unde stam in conversatia asta.

    P.S.: dar toate meciurile in care am vazut eu cum Steaua a castigat prin viciere de rezultat, blaturi, arbitraj favorabil?Nu sunt copil si am mers pe stadioane, am urmarit meciuri la Tv...
    Nu esti copil, dar te lasi mani.p.ulat ca un copil.
    Last edited by Duba; 20th February 2018 at 10:07.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #2234
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Duba...unde am zis eu ca nu e jenant ce face CFR-ul?

    Si...DACA Steaua facea blaturi????Daca?
    TOATE echipele faceau blaturi!Nu exista o echipa in lume sa nu faca aranjamente!!!!!

    In cupele Europene?Ca si acum...Steaua lua din tara tot ce era mai bun!Simplu raspuns!Doar avea avantaje fiind Steaua!

    Cat despre mani****re...apreciez devotamentul tau fata de echipa favorita.Dar hai sa fim realisti!(Daca am fi toti realisti, ce s-ar mai enerva parizianul )
    "INTERZIS"!

  9. #2235
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #2236
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pai stii de ce nu mai tii minte, pt. ca nu s-a intamplat balivernele pe care le spui. Ti s-a spalat creierasul de presa perversa antistelista, iar la acea varsta, inca frageda la acea data nu puteai intelege mate lucru. Bine, ca tu nici acum nu prea intelegi ... e treaba ta.
    Legea furturilor e in capusorul tau. Daca o faceam nu pierdeam atatea campionate la 1 punct, 2 sau la golaveraj, asa cum s-a intamplat in editia trecuta. Proceseaza ma ce spui inainte ca te faci de ras cu aberatiile pe care le emiti.
    Aberatii draga Dubel, am vazut acele meciuri. Ati furat cat pentru 3 campionate, chiar si la standardul vostru! CFR a avut 2 penalty-uri neacordate, din care unul flagrant, iar cu Urziceni lovin a jucat handbal 1m deasupra capului la centrare, FLAGRANT si gunoiu de la centru s-a facut ca n-a vazut.

    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Duba...sa rezumam discutia: Steaua a furat?A fost ajutata de arbitri?Mai mult ca majoritatea echipelor care au fost de-a lungul istoriei in Liga 1?Nu de alta, dar sa stim unde stam in conversatia asta.
    Nu! Steaua a luptat impotriva piedicilor puse de arbitrii, impotriva destinului mizer si nedreptatilor! Si in pofida acestora, este cea mai buna!

    Last edited by Johnny D; 20th February 2018 at 11:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #2237
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Aberatii draga Dubel, am vazut acele meciuri. Ati furat cat pentru 3 campionate, chiar si la standardul vostru! CFR a avut 2 penalty-uri neacordate, din care unul flagrant, iar cu Urziceni lovin a jucat handbal cu mana 1m deasupra capului la centrare, FLAGRANT si gunoiu de la centru s-a facut ca n-a vazut.



    Nu! Steaua a luptat impotriva piedicilor puse de arbitrii, impotriva destinului mizer si nedreptatilor! Si in pofida acestora, este cea mai buna!

    Iarasi aberezi. Cele doua exemple sunt din editii in care n-am castigat campionatul. Ceea ce tu uiti sa spui este ca in meciul cu CFR-ul Trica trebuia eliminat, dar Tudor s-a facut ca nu vede, la fel ca si in meciul cu decedatii, cand l-a iertat pe Rada de un rosu pe care-l vedeai si de pe Marte. Nu-mi amintesc faza cu Lovin de care vorbesti. Vino cu ceva amanunte, anul, cine erau antrenori s.a.

    Repet, daca Steaua era avantajata, asa cum au fost alte echipe, si aici ma refer in principal la dinamo, la decedati si CFR, nu mai obtinea in veci rezultatele/performantele mai mult decat onorabile in Europa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #2238
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Dubel, esti baiat simpatic! Daca n-ai fi atat de fan boy cu bale la gura, ai fi chiar de scos la o bere!





    "Adica daca n-ai fi!" Cum ar zice Tyler!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2239
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Codrea View Post
    Numai Steaua a obținut rezultate importante în Europa pentru România în ultimii ani.
    Eu as spune ca numai si numai Steaua a obtinut rezultate importante pentru fotbalul romanesc in toata istoria lui. Codrea e cam tinerel si nu cunoaste ce s-a intamplat acum 20, 30 de ani.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #2240
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    LAZIO - FCSB 5-1 // Anul si umilinta! 8 umilinte istorice suferite de ros-albastri în ultimii 8 ani Doar într-un an au scăpat!

    2010, grupe Europa League: Liverpool - FCSB 4-1
    2011, grupe Europa League: Maccabi Haifa - FCSB 5-0
    2012, grupe Europa League: FCSB - Stuttgart 1-5
    2013, grupe Champions League: FCSB - Chelsea 0-4
    2015, preliminarii Champions League: Partizan Belgrad - FCSB 4-2
    2016, preliminarii Champions League: FCSB - Manchester City 0-5
    2017, preliminarii Champions League: FCSB - Sporting Lisabona 1-5
    2018, șaisprezecimi Europa League, Lazio - FCSB 5-1.

    aceasta este latrina fotbalului romanesc ,echipa puscariasilor care au pus mana pe fotbalul romanesc.
    un rol important l-a avut comasarea jucatorilor in sfera de actiune a lui madame mop si a cercurilor de influenta becaliste.
    cat timp aceasta scursura exista,nu vom avea fotbal!

    http://www.gsp.ro/international/euro...at-533533.html
    Last edited by Lordliv; 23rd February 2018 at 09:11.

  15. #2241
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    LAZIO - FCSB 5-1 // Anul si umilinta! 8 umilinte istorice suferite de ros-albastri în ultimii 8 ani Doar într-un an au scăpat!

    2010, grupe Europa League: Liverpool - FCSB 4-1
    2011, grupe Europa League: Maccabi Haifa - FCSB 5-0
    2012, grupe Europa League: FCSB - Stuttgart 1-5
    2013, grupe Champions League: FCSB - Chelsea 0-4
    2015, preliminarii Champions League: Partizan Belgrad - FCSB 4-2
    2016, preliminarii Champions League: FCSB - Manchester City 0-5
    2017, preliminarii Champions League: FCSB - Sporting Lisabona 1-5
    2018, șaisprezecimi Europa League, Lazio - FCSB 5-1.
    Pai si pentru 2014 nimic?

    2010, grupe Europa League: Steaua 3-1 Uthecht
    2011, grupe Europa League: Steaua 4-2 Maccabi Haifa
    2013, preliminarii Champions League: Steaua 3-0 Vardar, 5-1 la general
    2014, grupe Europa League: Steaua 6-0 Aalborg
    2017, preliminarii Champions League: Plzen 1-4 Steaua
    2017, grupe Europa League: Steaua 3-0 Plzen

    Adevarul este ca astea nu conteaza atat de mult.
    Ceea ce conteaza cu adevarat:

    Steaua 2-0 Ajax
    Steaua 1-0 Chelsea
    Steaua 1-0 Lazio
    Steaua 1-1 Liverpool
    Steaua 1-1 Villareal

    Sincer sa fiu, pana si un 1-1 cu Liverpool conteaza mai mult decat un 6-0 cu Aalborg. Ce sa mai zic despre 1-0 cu Chelsea, campioana Europei la vremea aia?

    De Craiova ta ce se poate spune? A dat 5 goluri intr-un meci doar cand s-a ajuns la penalty-uri
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #2242
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    care Craiova??!! clona, echipa p$d??!!

  17. #2243
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    CFR REFUZĂ ARBITRI STRĂINI
    FCSB a trimis o cerere oficială către CFR Cluj, prin care le-au cerut acordul pentru ca meciurile directe din play-off să aibă brigăzi străine la centru. Răspunsul nu a venit, însă patronul bucurestenilor a primit deja semnale că va fi refuzat.

    Quote Originally Posted by Gigi Becali View Post
    Am trimis notificare oficială către CFR că vrem arbitri străini la meciul direct, iar ei au zis că ne trimit negația. Nu înțeleg de ce. Vă las pe voi să analizați.
    Da, se pare ca si in acest an toate fortele s-au unit pentru ca Steaua sa nu se impuna nici un acest an.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #2244
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Exagerezi Duba...CFR nu e toate fortele!
    "INTERZIS"!

  19. #2245
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    CFR REFUZĂ ARBITRI STRĂINI
    FCSB a trimis o cerere oficială către CFR Cluj, prin care le-au cerut acordul pentru ca meciurile directe din play-off să aibă brigăzi străine la centru. Răspunsul nu a venit, însă patronul bucurestenilor a primit deja semnale că va fi refuzat.



    Da, se pare ca si in acest an toate fortele s-au unit pentru ca Steaua sa nu se impuna nici un acest an.
    Asa sa te auda Cel de Sus, si Cel de Jos. Ca e nevoie de o alianta intre ambii ca sa mai iasa o data astia pe loc de rusine! Glumesc. Anu asta ar fi chiar natural, CFR e mai mult decat un adversar redutabil. Cei de Sus si Jos insa s-au aliat in ceilalti 2 ani precedenti si-au reusit miracole pe linie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2246
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Exagerezi Duba...CFR nu e toate fortele!
    Pai daca li se permite, inseamna ca au aliati. In acest caz sunt cei de la FRF si Liga, dar eu cred ca-i mai au si pe psd-isti in frunte cu Dragnea, care, fii sigur, n-a uitat ce declaratii a dat Gigi de-a lungul vremii in legatura cu persoana sa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #2247
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Imi place ca esti extrem de circumspect si precaut pana la paranoia! Asa ai crezut ca se face blatul si intre Astra si Dinamo si uite ce-a iesit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •