View Poll Results: Cine se califica in optimi?

Voters
90. You may not vote on this poll
  • Steaua

    43 47.78%
  • Ajax

    47 52.22%
Page 66 of 67 FirstFirst ... 165664656667 LastLast
Results 1,366 to 1,386 of 1401

Thread: Steaua - Ajax 0-2/ 2-0 (4-2 penalti)

  1. #1366
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Si dinamovistii astia, mi-e mila de ei sincer...

    Inchipuie-ti sa isi schimbe tot la 2 saptamani echipa favorita in speranta ca o va elimina pe Steaua. Numai in ultimile 5 luni au schimbat 3 echipe favorite si de fiecare data au ajuns sa le numeasca "cine ma ciurucurile astea, normal ca Steaua le-a batut"

    Asa si cu Ajax, acum 2 zile Ajax era tata lu mama lu echipa favorita, practic toti dinamovisti erau ajaxeni de mici, aveau tricouri cu ajax de la 1 an si dormeau cu pozele fotbalistilor sub perna. Acum si ajax e un "ciuruc".

    Peste 2 spatamani Chelsea o sa fie "cine ma chelsea ciurucu de chelsea, o bate acum si AF Ciurelul Mic"

  2. #1367
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu-i inghit pe aia, dar faza asta a fost tare

    http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...75250123_o.jpg
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #1368
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @marius
    de belea

  4. #1369
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Ajax este o echipa slaba in Europa azi dar este peste Steaua totusi. Aici spun ca Steaua are o performanta in plus in palmares cu aceasta calificare.
    Echipe cu pretentii ar fi vrut sa fie in optimi dar nu au valoare, gen Marseille
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #1370
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Echipe cu pretentii ar fi vrut sa fie in optimi dar nu au valoare, gen Marseille
    lovitura sub centura
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #1371
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ajax este o echipa slaba in Europa azi dar este peste Steaua totusi. Aici spun ca Steaua are o performanta in plus in palmares cu aceasta calificare.
    Echipe cu pretentii ar fi vrut sa fie in optimi dar nu au valoare, gen Marseille
    bre, cand zici de ajax ca e slaba, cred ca o compari cu supergreii fotbalului european... da' noi ca venim dintr-un esalon de si mai jos, ce sa facem acum...sa nu ne bucuram?

    pe bune daca inteleg argumentatia asta aparuta de aseara incoa... ajax nu e cine stie ce... las' ca vin alea grele...etc... da' steaua cine e, comparativ cu ajax (valoric, financiar etc...)?
    pai in conditiile in care tocmai astia care hulesc acum ajaxu' o considera pe aceeasi steaua blatista, bulanoasa etc (si implicit diferenta dintre ea si batavi ar fi si mai mare), nu e performanta cu atat mai mare?
    Last edited by philos; 23rd February 2013 at 01:31.

  7. #1372
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Compar Ajax de azi cu Ajax de acum 20 de ani da nu spun ca performanta lui Steaua e de neglijat. Am precizat acolo ca multe echipe cu pretentii nu se afla in optimi.
    Stelistii se pot bucura pt calificare deoarece majoritatea nu credea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #1373
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    pai aplica aceeasi masura si compara steaua de acum cu cele de acum 20-30 de ani... ma refer si la cea din a doua jumatate a anilor 80 si la cea de la mijlocul anilor 90... nici noi nu mai suntem ce-am fost...

  9. #1374
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    pariziene... Marseille, echipa cu pretentii?

    Aia au transferat de la cfr, echipa rasa de Inter
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #1375
    junior ProtectedPR's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    88
    Reputatie
    1
    Cum sa-ti aduca Steaua 500 de RON ? Asa:
    http://pariazaresponsabil.ro/wp-cont.../02/steaua.png

  11. #1376
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    Nu creeeed. Nici la meciul cu Chelsea nu pot sa merg pentru ca ma operez.
    e mai importanta sanatatea decat orice altceva !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #1377
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    86, Adrian S., Anisia, Boucaut, cristy1110, Cristyniku, Dennis, Duba, duddy, Eddy DoubleD, eventHorizon, florian.X, florinake2012, Gabriel28, Gaia88, Gombos, Gotenks, Hard, Hingherul, Julio_Zane, kra****x, Liv52, LucioCodinho, Mythos, nayram, raul rusescu, regele, Roddicted, RunRun1730, Seldon, Shinnok, smiLey., Srdjan, steaua-86, sun, SwedishMafia, Ulysses, Vadim, Vlod, warnock, Xaviesta, zob79

    EI AU CREZUT IN STEAUA
    Bai Shinnoace,sunt un pacatos,o secunda n-am crezut ca ne putem califica,chiar si atunci cand am ajuns la loteria numita "lovituri de departajare".Sunt sincer si va spun cu mana pe inima ca eram multumit doar cu victoria de palmares in fata unei mari echipe.N-am crezut in calificare dar am fost alaturi de echipa,am cantat tot meciul...mi-a stat inima...mi-a crescut pulsul...acum sunt ragusit,cred ca va mai trece o saptamana sa-mi revin.
    Au trecut aproape doua zile,a trecut si betia calificarii (la propriu si la figurat) si pot spune,acum,la "rece" ,ca am fost mai buni dar am avut si noroc.A fost o victorie meritata (CLAR! ),am jucat asa cum n-a mai facut-o demult o echipa romaneasca in cupele europene,am avut atitudine,ne-am dorit victoria,a castigat spiritul de invingator si increderea in fortele proprii.
    RESPECT Reghecampf,ai stiut sa-i motivezi.

    MULTUMESC STEAUA,TE IUBESC!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #1378
    sport legend mach's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    felicitari !!
    Viața e complexă, scurtă și prezintă multe aspecte !

  14. #1379
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Nu-i de mirare ca la romini exista vorba aia: <Buturuga mica rastoarna caru'mare>.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  15. #1380
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Nu-i inghit pe aia, dar faza asta a fost tare

    http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...75250123_o.jpg

    raspunsul...

    http://i46.tinypic.com/2pzgu0x.jpg
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #1381
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post

    Becali George SRL

    super
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #1382
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    pai normal, a zis ca s-au dopat ...ca prea au alergat ei. blat va fi la meciul cu chelsea. probabil se va paria masiv, la o casa ,obscura, de pariuri pe victoria stelei

  18. #1383
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    eu zic ca mananca preaq mult kkt,si mai cred ca nu-i pe statul lui gigi
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #1384
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #1385
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Sunt fericit si ma simt bine!

  21. #1386
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    noua echipa favorita a dinamovistilor
    Domnule, hai sa fim seriosi!
    Sunt si ei oameni!
    Oare crezi ca e atat de simplu sa inghiti umilinta dupa umilinta???
    Dumnealor considera ca fi antistelist... pe forumuri, da bine la CV.
    Insa, in particular... s-au bucurat la golurile Stelei de le-au crapat bojocii?)
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •