View Poll Results: cine se califica in sferturi.

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    25 73.53%
  • AC Milan

    9 26.47%
Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 664

Thread: Optimi UCL: AC Milan - Barcelona

  1. #43
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    nu am ce sa dezvolt dar fie...voi dezvolta...si te rog sa nu se transforme discutia in 20 de posturi

    pai e simplu...in tur a fost 0-0 si in retur barca avea nevoie de victorie. de frica sa nu se intample ca in meciul cu inter din 2010, messi a primit repede un penalty min 1-0 ptr ca meciul sa devina lejer...penalty in care jucatorul de la barca, nu mai tin minte cine a faultat.

    toate bune si frumoase, dar nocerino a incurcat planurile si a facut 1-1...panica totala, ptr ca la 1-1 era milan calificata, dar repede barca a mai primit un penalty dubios, ptr ca lucrurile sa reintre in normal...cum ziceam...era panica la uefa la 1-1...

    si apoi de aici totul a decurs frumos

    am dezvoltat
    Merci Pentru banc

  2. #44
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    E deja un meci clasic. Milanului, îi va fi dificil să se califice mai departe. Șansele sunt mici.

  3. #45
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dytza View Post
    Merci Pentru banc
    cu placere

    acum sa vedem cate penalty-uri veti primi in dubla mansa
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #46
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 10_koln View Post
    E deja un meci clasic. Milanului, îi va fi dificil să se califice mai departe. Șansele sunt mici.
    Chiar daca avem sansa a 2-a, eu cred ca anul asta Milan are mai multe sanse decat anul trecut.
    Momentan cred ca e vorba de un 60%-40% pentru Barcelona (fiindca Milan a evoluat mult in ultimele 2 luni).
    Pana pe 20 februarie mai este timp.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  5. #47
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Eu vaf un 5-1 la general pentru Barcelona.

  6. #48
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Eu vaf un 5-1 la general pentru Barcelona.
    Nu va mai inscrie Barcelona atatea goluri la o echipa din top 3 din Serie A.
    Nici nu stiu de fapt cand a avut un 5-1 la general cu Milan, Juve, Inter ...
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  7. #49
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Imi mentin pronosticul ca va avea acum.

  8. #50
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Imi mentin pronosticul ca va avea acum.
    E un pronostic, are probabilitatea lui de a se realiza, evident.

    Acum 2 ani, in semifinalele UCL, aproape toata lumea mergea pe Barcelona. Si totusi Inter i-a eliminat (fara sa apara prea multe discutii ulterior ... Nici vorba de "comparatie" cu Chelsea - Barcelona din primavara, dar nu numai cu asta)
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  9. #51
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Atunci am sarbatorit victoria lui Inter. Doamne ce traseu de vis am avut atunci.

  10. #52
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Voi o comparati pe Inter de acum 2 sezoane cu "noul" Milan (locul 7 Serie A) ? Nici nu vreau sa ma gandesc ce aparare are Milan.

    @Yonutz - Da, frumos postul ala. Pacat ca uiti ca Abbiati aproape i-a "rupt" piciorul lui Alexis in tur. Si in retur care e problema? Nu au fost alea penalty-uri sau ce?


    Sunteti glumeti unii, pe bune Anul trecut Milan avea o echipa adevarata, iar Barcelona joaca mult mai bine decat anul trecut. Si voi spuneti ca Milan are sanse mai mari acum.


    Pronostic: 0-0 pe San Siro, 0-3 pe Camp Nou. Milan in sferturi. Messi ia rosu in tur si astfel se rezolva calificarea.
    Last edited by Xaviesta; 22nd December 2012 at 00:26.

  11. #53
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Inter de acum 2 ani avea un nivel valoric de care se poate apropia acum Milan foarte mult. "Acum" adica in urmatoarele 2 luni.

    Barcelona de acum, de acum 1 an, de acum 2 ani, este cam aceeasi echipa (ce-i drept acum pare ca a inceput sa rezolve mai bine problemele in aparare fatza de anul trecut, dar nu fatza de acum 2 ani). Sa vedem insa ce face cu antrenorul ... E o problema pe care nu poti s-o ignori.

    Milan are sansa lui. E sansa a 2-a, dar trebuie sa lupte precum Gattuso.
    In primavara lui 2007, cu M.U. (care eliminase Roma dupa un 7-1), Gattuso a dat o proba de ce inseamna sa fii profesionist 100%, chiar daca Gattuso nu avea deloc talentul lui Pirlo. Dar piesa de baza in mansa tur-retur cu M.U. a fost atunci Gattuso (nu Kaka, nu nimeni altcineva).

    Barcelona are un joc de echipa neegalat de nimeni. Are mingicari. Dar nu se prea vorbeste de pressingul facut de Barcelona.
    Nu pot sa invoc faptul ca recent Celtic a batut Barcelona, fiindca nu era eliminatoriu. Dar ideea e ca Milan nu este oricine si ca are sansa lui.

    Pana atunci mai e destul - din pacate/fericire, depinde de echipa .. e destul de asteptat - dar o sa vedem atunci.
    M-ar interesa mult mai mult cum ar arata un sfert Real-Barcelona, in UCL, fiindca in Primera stiu cam cum se prezinta amandoua.
    (Am insa dreptul sa sper ca Milan va fi in sferturile UCL la primavara )
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  12. #54
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cu antrenorul nu este nicio problema. Jordi Roura (secundul lui Tito) va prelua echipa pana va reveni Vilanova. Tito nu o sa lipseasca mult, stati linistiti. S-a confirmat lucrul asta de cateva zile, dar unii ca Pistolero inca au sperante ca o sa vina un antrenor praf si o sa distruga echipa.

  13. #55
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Chiar nu ma intereseaza cine vine si cine pleaca de la Barcelona. Pentru mine poate sa ramana Tito antrenor, o sa se vada in timp cat de bun antrenor ii.

  14. #56
    junior
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    nicio sansa pentru milan o distruge barsa

  15. #57
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Nu are cum să aibă la general atât. Sunt curios cum va juca Milan și dacă s-a ridicat, precum ai spus.

  16. #58
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Daca s-ar juca saptamana viitoare meciul, Milan ar fi favorita. Sa vedem cine vine antrenor la Barcelona, daca vine unul care nu are nicio tangenta cu stilul asta de joc, in cateva luni se prabuseste castelul de nisip.
    la Barcelona avem de-a face cu o constructie cum nu a mai fost vreodata, nu cu un...castel de nisip. castel de nisip e ce s-a tot construit la Real Madrid. ultimul a fost construit anul trecut pe smecheriile arbitrilor si pe *****urile portughezului special. vedem acum prea bine ca a fost doar nisip (praf in ochi), deja s-a daramat de tot. -16.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #59
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    -16
    concurs: cine va termina cu mai multe puncte in fata rivalei: Steaua sau Barcelona?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #60
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Steaua

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Barcelona

  20. #62
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Voi o comparati pe Inter de acum 2 sezoane cu "noul" Milan (locul 7 Serie A) ? Nici nu vreau sa ma gandesc ce aparare are Milan.

    @Yonutz - Da, frumos postul ala. Pacat ca uiti ca Abbiati aproape i-a "rupt" piciorul lui Alexis in tur. Si in retur care e problema? Nu au fost alea penalty-uri sau ce?


    Sunteti glumeti unii, pe bune Anul trecut Milan avea o echipa adevarata, iar Barcelona joaca mult mai bine decat anul trecut. Si voi spuneti ca Milan are sanse mai mari acum.


    Pronostic: 0-0 pe San Siro, 0-3 pe Camp Nou. Milan in sferturi. Messi ia rosu in tur si astfel se rezolva calificarea.
    Hai totusi sa iti raspund.

    1. Nu, nu au fost penalty-uri.
    2. Nu am spus ca Milan are acum sanse mai mari...E o prostie asta. Am spus doar ca anul trecut ne-ati eliminat cu arbitrii si anul asta ne veti elimina pe bune...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #63
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Hai totusi sa iti raspund.

    1. Nu, nu au fost penalty-uri.
    2. Nu am spus ca Milan are acum sanse mai mari...E o prostie asta. Am spus doar ca anul trecut ne-ati eliminat cu arbitrii si anul asta ne veti elimina pe bune...
    Nu au fost penalty-uri...doar in capul tau. Sa zicem, la al 2-lea se putea da sau nu se putea da, dar la primul nu mia ai ce sa faci.

    Repet: mai uita-te o data la meciul tur sa vezi cum a plecat Abbiati cu picioarele lui Alexis si nu s-a dat nimic. Cu un gol in tur era simpla treaba, mult mai simpla, chiar daca batea Milan cu 2-1. Am impresia ca vezi doar ce vrei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •